Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Kdy hlásit NA?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
54 odpovědí na toto téma

#21 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2020 - 15:57

Jeho názor je i tak legitimní. I my, co jsme zakladateli keší, jsme stejně většinou v roli hledače jako Tryvet. A najít něco hnusného promočeného, na co se nedá ani zalogovat, příjemné není...

 

On archív není nic tragického, stejně jako smrt u člověka to patří k životnímu cyklu keše. V archivu navíc dostupná je a člověk se na dané místo může někdy v budoucnu s pomocí archivovaného listingu podívat i pokud už tam není krabička. :)


  • 6

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#22 zdenys64

zdenys64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 197 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2020 - 15:58

Ano

O Czech Tex se někdo stará a to příkladně. Před dvěma roky při mé návštěvě to byla budka s krabkou lock-lock a notýskem ve tvrdých deskách jako logbook. Proto nevím, co tu blábolíte o igelitce. Asi tam nikdo z vás nebyl vy kačeři teoretici !!!


  • -1

#23 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2020 - 16:15

Založena byla jako papír v igelitce, o tom jsem psal - tak si to ověř a neblábol (a taky si přečti, na co jsem reagoval).


  • 5

#24 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2020 - 16:34

Jeho názor je i tak legitimní. I my, co jsme zakladateli keší, jsme stejně většinou v roli hledače jako Tryvet. A najít něco hnusného promočeného, na co se nedá ani zalogovat, příjemné není...

 

On archív není nic tragického, stejně jako smrt u člověka to patří k životnímu cyklu keše. V archivu navíc dostupná je a člověk se na dané místo může někdy v budoucnu s pomocí archivovaného listingu podívat i pokud už tam není krabička. :)

Tak samozřejmě, pokud jde o nějakou obyčejnou díkyzabodovku, tak s archivací nemám problém. Jenže Czech Tex je kus geohistorie a je úplně jedno, jak keš vypadala při založení, pokud se momentálně o ní někdo stará a je OK, nemá archivace smysl.

 

To je stejné, jako by někdo chtěl zbourat Vyšehrad, protože byl v době založení dřevěný. Dnes je kamenný a považte - starají se něj úplně jiní lidé, než ti kdo jej postavili a nikdo se nad tím nepozastavuje.


  • 8

#25 Tryvet Texas Ranger

Tryvet Texas Ranger

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2020 - 20:04

Píše kačer, který se za celých sedm let neobtěžoval založit jednou keš  :unsure: .

Tak to jsem nevěděl, že nemám nárok říci vlastní názor. Omlouvám se pane phrkt, už se to nestane.


  • 4

#26 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2020 - 20:21

Je vhodné se oprostit od sentimentálního NA = Need Archive, ale chápat to spíše jako NA = Need Attention. 

Co se s keší stane je totiž jen a pouze na vůli revírníka. ten rozhodne jestli žádost bude ignorovat nebo jakým způsobem s ní naloží. Někde stačí když ji dá Disable, někdy dá výstrahu ownerovi a někdy okamžitě archivuje.

Revírníci sice mají nástroje, které hlídají keše kde jsou neřešené NM případně spousty DNF, ale to je moc zdlouhavé. Z NA se dozví problém rychle a když chce tak může reagovat takřka okamžitě.


  • 7

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#27 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2020 - 20:50

Tak to jsem nevěděl, že nemám nárok říci vlastní názor. Omlouvám se pane phrkt, už se to nestane.

Není to o právu na názor, ale o nesouhlasu s ním. Byly doby, kdy jsem byl v tomhle ohledu taky dost radikální. Jak jsem získával zkušenosti s tím co obnáší tvorba i údržba keší, hodně jsem ubral a jsem rád za každou keš i za každého ownera, který věnuje vlastní čas i prostředky, aby ostatní mohli lovit, aby se mohli bavit. Kdo si to nevyzkoušel, tak to asi nepochopí...


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 19 říjen 2020 - 21:05

  • 5

#28 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2020 - 22:20

Je to sice stará keš, ale je mnoho aktivních starších. Stav krabičky je žalostný a stav listingu taky není nejlepší, chybí tam například fotky. Podle fp to žádná super krabička nebo super místo nebude. Takže bych tu s klidem NA log dal. Může se třeba probudit ownerka a nabídnout adopci nebo někdo z místních kačerů projeví zájem a o kešku se bude starat. Pokud nenastane ani jeden z těchto případů, nemá cenu, aby keš dále existovala, je aktuálně na úrovni plastového odpadu. 


  • 9

#29 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2020 - 14:27

Píše kačer, který se za celých sedm let neobtěžoval založit jednou keš  :unsure: .

Tato poznámka je zcela irelevantní...Když už, tak spíš počet nálezů může dát jistý cit pro to, zda je keš zralá na NA nebo ne......


  • 4

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#30 honzak123456

honzak123456

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2020 - 20:23

Píše kačer, který se za celých sedm let neobtěžoval založit jednou keš  :unsure: .

Tohle je přes čáru, ať to napíše kdokoliv, ukázkový argumentační faul.


  • 6

#31 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2020 - 20:52

Je mi líto, na svém názoru trvám. Až když si člověk vyzkouší pár keší založit, tak dokáže ocenit práci, která s tím je. Bořit je mnohem jednodušší, než vytvořit něco nového. Poslat keš k archivaci je jenom pár kliknutí myší vsedě u PC, i založení obyčejné díkyzabodovky dá práce o dost víc.

 

A ještě: napsal jsem to takhle krátce a pregnantně proto, že se TTR taky nerozepisoval, napsal jen "Ano".


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 22 říjen 2020 - 20:59

  • -1

#32 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2020 - 22:22

Je mi líto, na svém názoru trvám. Až když si člověk vyzkouší pár keší založit, tak dokáže ocenit práci, která s tím je. Bořit je mnohem jednodušší, než vytvořit něco nového. Poslat keš k archivaci je jenom pár kliknutí myší vsedě u PC, i založení obyčejné díkyzabodovky dá práce o dost víc.

 

A ještě: napsal jsem to takhle krátce a pregnantně proto, že se TTR taky nerozepisoval, napsal jen "Ano".

Nesouhlas. Ono totiž úplně stejně to funguje ze strany ownera. Keš disablovat nebo napsat zprávu RW a kapku s ním komunikovat je jen o něco malinko "náročnější" než tam poslat NA. Že bych metal NA na všechny strany, to ani náhodou, ale problém s tím nemám, když vidím, že keš nefunguje a owner na to dlouhodobě dlabe. 


  • 6

#33 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2020 - 7:02

Má-li keš nějaký problém, tak píšu NM. Archivace je až to poslední a nechávám jí na ownerovi, případně revírníkovi. V civilním životě taky fungují oficiální soudy, soudce lynč je v naší společnosti nepřípustný.

 

NA chápu asi jako palec dolů v aréně starověkého Říma. Někdo s ním problém nemá, ale za sebe to vážím podle konkrétní situace.


  • 0

#34 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2020 - 7:08

Má-li keš nějaký problém, tak píšu NM. Archivace je až to poslední a nechávám jí na ownerovi, případně revírníkovi. V civilním životě taky fungují oficiální soudy, soudce lynč je v naší společnosti nepřípustný.

 

NA chápu asi jako palec dolů v aréně starověkého Říma. Někdo s ním problém nemá, ale za sebe to vážím podle konkrétní situace.

Revírník zjistí problém až po několika nebo po dlouhodobě neřešeném NM.

Na řešení ownera se nedá spoléhat, když se třebas tři roky nepřihlásil a ani tou dobou nic neodlovil.

Na řešení od třetí strany se nedá spoléhat když se na místě nějak radikálně změní podmínky.

 

Prostě, upozornit revírníka na to, že je něco v nepořádku logem NA neznamená, že mu dáváš "příkaz" keš archivovat. Je to nejjednodušší a nejrychlejší způsob jak ho na problém upozornit.


  • 7

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#35 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2020 - 10:03

Má-li keš nějaký problém, tak píšu NM. Archivace je až to poslední a nechávám jí na ownerovi, případně revírníkovi. V civilním životě taky fungují oficiální soudy, soudce lynč je v naší společnosti nepřípustný.

 

NA chápu asi jako palec dolů v aréně starověkého Říma. Někdo s ním problém nemá, ale za sebe to vážím podle konkrétní situace.

Mé mínus pouze za to přirovnání NA k lynčování. To má k sobě velmi daleko.

 

Jinak souhlasím, vážím taky dle konkrétní situace. NA chápu spíš jako Needs Attention, jak to už kdysi navrhovali anglicky mluvící kačeři na oficiálním fóru.

NM taky píšu, ale dávat ho několikrát za sebou obvykle smysl nepřináší.


Tento příspěvek byl upraven od Pontiac_CZ: 23 říjen 2020 - 10:04

  • 5

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#36 velkyBobik

velkyBobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2020 - 11:54

NM taky píšu, ale dávat ho několikrát za sebou obvykle smysl nepřináší.

 

A není to tak, že čím víc jich tam bude, tím dříve poklesne cache health score keše, a tím dříve je automaticky upozorněn owner a zároveň reviewer?


  • 0

#37 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2020 - 12:00

Souhlas, je pravděpodobné, že každé NM ovlivní negativně CHS, ale v praxi vídám keše, na kterých je za poslední rok několik NM a kačeři dokola píší, že je krabka prasklá a logbook houba. A nic se neděje. Což u ownera, který má poslední návštěvu před pár roky, ani není divu. :)

 

Mezitím však kačeři logují i FI (přidávají různé papírky) a tento druh logů zase CHS ovlivňuje směrem nahoru, takže neklesne k hranici, kdy by to upozornilo reviewera.


Tento příspěvek byl upraven od Pontiac_CZ: 23 říjen 2020 - 12:04

  • 1

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#38 Tryvet Texas Ranger

Tryvet Texas Ranger

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2020 - 15:12

Ok. Trochu se rozepíši. Ano cítím určitý dluh tím, že jsem nic nezaložil. Důvod je i ten, že s tvořením na webu se moc nekamarádím, prostě žádný ajťák. Když mám třeba nový telefon nebo přeinstalovaný počítač, nemám to rád. Snažím se tedy v tichosti hru obohacovat jinak. Např. téměř do každé druhé keše dám CWG (pokud to není micro pochopitelně). Když syn odrost, dával jsem do keší různé hračky. Ano, sem tam i kinder, ale vždy v dobrém stavu, žádní panáčky bez rukou atd. Málokdy jsem něco bral, jedině CWG za CWG.

NA dávám opravdu zřídka. I u hrozné keše dávám jen NM. Když ale vidím, že třeba téměř půl roku kačeři píšou problémy, tak ho dám. Poslední NA jsem dal letos v květnu, kde bylo disable skoro dva roky!!! Pravda, dobu, kdy byla keš založena nesleduji. Dále mám také pocit, že určitou vyjímku mají keše v Power trailech. Tam jsou některé keše v hrozném stavu a dát NA je nepřípustné. (jinak na PW nechodím).


  • 3

#39 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2020 - 15:47

 Dále mám také pocit, že určitou vyjímku mají keše v Power trailech. Tam jsou některé keše v hrozném stavu a dát NA je nepřípustné. (jinak na PW nechodím).

Každá keš v power trailu je tam sama za sebe. Jako jakákoliv jiná keš. Platí tedy pro ni to samé v případě problémů (NM, popř. NA). Každý owner se založením keše souhlasí, že se o ni bude starat. Tento pocit opusť. NA je tam zcela přípustné, pokud má keš nějakou dobu příznak NM a není reakce ownera.


  • 8

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#40 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2020 - 18:57

Ok. Trochu se rozepíši. Ano cítím určitý dluh tím, že jsem nic nezaložil. Důvod je i ten, že s tvořením na webu se moc nekamarádím, prostě žádný ajťák. Když mám třeba nový telefon nebo přeinstalovaný počítač, nemám to rád. Snažím se tedy v tichosti hru obohacovat jinak. Např. téměř do každé druhé keše dám CWG (pokud to není micro pochopitelně). Když syn odrost, dával jsem do keší různé hračky. Ano, sem tam i kinder, ale vždy v dobrém stavu, žádní panáčky bez rukou atd. Málokdy jsem něco bral, jedině CWG za CWG.

NA dávám opravdu zřídka. I u hrozné keše dávám jen NM. Když ale vidím, že třeba téměř půl roku kačeři píšou problémy, tak ho dám. Poslední NA jsem dal letos v květnu, kde bylo disable skoro dva roky!!! Pravda, dobu, kdy byla keš založena nesleduji. Dále mám také pocit, že určitou vyjímku mají keše v Power trailech. Tam jsou některé keše v hrozném stavu a dát NA je nepřípustné. (jinak na PW nechodím).

Díky, vysvětlení beru a omlouvám se, že mne jednoslovné vyjádření tak rozpálilo.

 

Konkrétní keš neznám, ale pokud se o ní chce postarat někdo jiný, proč mu v tom bránit? Tím samozřejmě nemyslím pohodit pytlíček s papírkem a vlastním logem, ale proti výměně rozbité krabičky a rozmočeného logbooku novými důstojnými náhradami osobně nic nemám. Ideální samozřejmě je, když se podaří kontaktovat ownera a domluvit adopci.

 

Shodou okolností jsem zrovna teď o víkendu byl u nové keše na místě původní, kterou owner o pár dní nestihnul obnovit v termínu. Takže je tam teď možná stejná krabička s novým logbookem a novým GC kódem od stejného ownera. Myslím, že je to zbytečné "úřadování" a ten nový bod bych klidně oželel.


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama