Přejít na obsah


Fotka

Lock down v.2.2


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
420 odpovědí na toto téma

#321 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2021 - 11:42

Docela by mě zajímalo, jestli na to je nějaká statistika, jak se virus šíří mezi bezdomovci a lidmi, co si s hygienou hlavu nelámou. Tj. jestli funguje nějaká imunita vzniklá pobytem ve špíně. Protože člověka zvyklého na koupelnu by to během pár dní složilo a oni tak přebývají léta.


  • 0

#322 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2021 - 11:55

Není to paranoidní, to je vědecky ověřený fakt. Jistě, že reálná nebezpečnost bude o něco nižší, ale to neznamená, že to není pravda. Máš tu mrchu, která je o dost nakažlivější, než ty bežné bacily.

 

Trochu mi to vytrhuješ z kontextu. Také tam píšu o používání rozumu. Můžeš si vzít rukavice, nebo si každou chvíli polívat ruce chemií a riskovat kožní problémy, nebo na to nesahej vůbec. Jiná rada fakt není. 

Hlavně se z toho nezbláznit, protože vyděšený jedinec je oslabený a mnohem snáze se nakazí. Také jedinec který propadne panice, přestává používat rozum. A vůbec nehorší je smrt z vyděšení (to ber prosím z nadsázkou).

Duševní zdraví je sice občas podceňované, nicméně minimálně stejně důležité, jako to fyzické.

Tak hlavně nepanikařit.

 

p.s. Také pomáhá (alespoň mě osobně), občas "smazat záznamník". Na to užívám "dezinfekci" např. ze švestek. 

Ale ani to, a ani nic jiného se nemá přehánět.

Prostě všeho moc škodí.


Tento příspěvek byl upraven od PIVNÍ PUPEK: 01 březen 2021 - 11:58

  • 7

Jsem to stále já.


#323 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2021 - 12:45

Není to paranoidní, to je vědecky ověřený fakt.

Vědecky je ověřeno, že stopové množství viru, které takto přežije, je schopno po přenosu dotykem nakazit člověka a dál se šířit? Pochybuji.


  • 0

#324 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2021 - 13:55

Pohoda, pro mne za mne si ty kešky třeba i olizuj, když je to tak bezpečné.

 

To já na některé sahám dost opatrně, a to i dávno před Coronou. Protože jak by řekl (blahé paměti) Czechocowboy: "jsou dost eko".  :D 


  • 0

#325 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2021 - 14:18

Olizovat asi netřeba. Otřít si ruce desinfekcí po logování asi uspokojí každého virofoba. Pokud ne, tak je tu stále rostoucí počet labek.
  • 0

#326 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2021 - 14:25

Olizovat asi netřeba. Otřít si ruce desinfekcí po logování asi uspokojí každého virofoba. Pokud ne, tak je tu stále rostoucí počet labek.

 

"Virofob", [:)], to sedí. Tak pro virofoba, bych doporučil pouze Earthky, nebo virtuálky, a jen s vydezinfikovanou zalaminovanou papírovou mapou. Protože i tvůj telefon může být více infekční než několik kešek dohromady.


  • 0

Jsem to stále já.


#327 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2021 - 18:14

Tak jsem si dnes poprvé nasadila při nákupu v obchodě respirátor asi na 15 minut (dřív jsem nosila roušku) a hned mám na ksichtě vyrážku. Uááááá...


Zkusila bych jine, kdovi cim to vylepsuji...
Nanorousky se ale porad smi, ne?
  • 0

#328 rpalat

rpalat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2021 - 18:25

To už je ale kapku paranoidní, ne? Ale každopádně je to jen jedna strana mince, protože budeme li zacházet do takovýchto krajností, budeme za chvíli všichni žít ve sterilní bublině, a pak tě při první příležitosti skolí obyčejná rýma. Ono trocha těch bacilů není vždy jen ke škodě. 

Tím nechci nikoho navádět k ignorování všeho, olizování prstů, nebo k něčemu podobnému. Spíše používat rozum, a nepanikařit z každého nesmyslu. Dřív také asi nikdo nepřemýšlel, zda před ním nešáhl na keš někdo se žloutenkou, nebo HIV.

Mít panický strach, z toho že jsem sáhnul na keš, už je ale fakt přehnané. A pokud ano, tak jediná rada je - nedělej to.

Pochopitelně před jídlem si ruce samozřejmě umeju. To jsem ovšem dělal zcela normálně vždy.

Je fakt smutné, když někoho musí základní hygienické návyky učit vládní nařízení. To ho měli naučit rodiče.

Poté, co Hongkong znovu otevřel školy, které musely být zavřené kvůli pandemii covidu-19, stala se věc, kterou experti očekávali, ale řadu lidí zaskočila. Ve velkém se na nich začala šířit rýma.

edit: kdyby to někdo potřeboval v obrázkové podobě :-)

Futurama Bojovníci s rýmou [2/5] S06E24 - CZ (HD) | 6 Série | 06x24 Celý Díl


Tento příspěvek byl upraven od rpalat: 01 březen 2021 - 19:54

  • 2

#329 rpalat

rpalat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2021 - 19:34

Já bych v tom přirovnání tak optimistický nebyl. Z lesa o tisícovce stromů za ten rok co hoří lehly popelem dva, z toho jeden už na sobě stejně měl značku k pokácení. Ohořelo jich 115, ale 100 z nich už se zase zelená. A 38 stromů z té tisícovky už má jakýsi protihořlavý nátěr.

Vždyť k čemu bychom pak přirovnávali, až příjde něco šířící se vzduchem na sto kilometrů a onemocní každý, kdo se nadechne...

až příjde něco šířící se vzduchem na sto kilometrů a onemocní každý, kdo se nadechne
Záhada! Námořníci měli negativní test, byli v karanténě, ale na moři se nakazili

Tady to hodili na nezvykle dlouhou inkubační dobu ale co vyvedou příště?


  • 0

#330 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 263 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2021 - 20:18

to ivans: Ten krém REGEMASK vypadá dobře! Díky za info!

to Zverinec: To ano, ale chtěla jsem respirátor vyzkoušet. Rychlé podráždění pokožky mě překvapilo. Zkusím jiný. Rozhodla jsem se však, že než v tom chodit venku, radši nebudu chodit nikam. 


  • 0

#331 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2021 - 21:10

1) Rychlé podráždění pokožky mě překvapilo

2) ...radši nebudu chodit nikam. 

 

1) Je to napuštěné nějakou chemikálií, tak není divu (smrdí to tedy příšerně). Navíc je to umělý materiál, což u některých lidí, a není jich zrovna málo, vyvolává alergické reakce, např. ve formě kožních problémů. To, zda je účel aby lidé vdechovali onu chemikálii, už je sice již jen domněnka a spekulace, ale známe to, na každém šprochu...

2) To je myslím účelem. Co možná nejvíce znepříjemnit lidem pohyb mimo domov. Ale to je zase dvousečná zbraň. Na straně jedné to zabrání kontaktu mezi lidmi, a omezí šíření infekce, ale na straně druhé, izolace lidí od vnějšího světa bude nepochybně mít negativní vliv na celkovou imunitu. Následné komplikace v konfrontaci s doposud triviálními nemocemi, může mít u izolací oslabenými jedinci fatální následky. 

Ne, vážně nechci děsit a strašit, ale nerad bych se dožil situace, kdy by úsilí o potlačení jedné epidemie, mělo ve svém důsledku na svědomí vznik epidemie z jiné, v současnosti prozatím neškodné nemoci. A to jen proto, že bychom se připravili o naší současnou imunitu, uzavřením se do nějaké sterilní bubliny. Jak již jsem zde psal: VŠEHO MOC ŠKODÍ.


  • 3

Jsem to stále já.


#332 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2021 - 21:49

A tohle není paranoia? Já jen abych se v tom vyznal...
  • 1

#333 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 299 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2021 - 7:16

to ivans: Ten krém REGEMASK vypadá dobře! Díky za info!

to Zverinec: To ano, ale chtěla jsem respirátor vyzkoušet. Rychlé podráždění pokožky mě překvapilo. Zkusím jiný. Rozhodla jsem se však, že než v tom chodit venku, radši nebudu chodit nikam. 

přítelkyně ve školce taky vyzkoušela respirátor co vyfasovaly a vyrážku měla taky. KN95 Čína.


  • 0

#334 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 299 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2021 - 7:20

 

2) To je myslím účelem. Co možná nejvíce znepříjemnit lidem pohyb mimo domov. Ale to je zase dvousečná zbraň. Na straně jedné to zabrání kontaktu mezi lidmi, a omezí šíření infekce, ale na straně druhé, izolace lidí od vnějšího světa bude nepochybně mít negativní vliv na celkovou imunitu. Následné komplikace v konfrontaci s doposud triviálními nemocemi, může mít u izolací oslabenými jedinci fatální následky. 

Ne, vážně nechci děsit a strašit, ale nerad bych se dožil situace, kdy by úsilí o potlačení jedné epidemie, mělo ve svém důsledku na svědomí vznik epidemie z jiné, v současnosti prozatím neškodné nemoci. A to jen proto, že bychom se připravili o naší současnou imunitu, uzavřením se do nějaké sterilní bubliny. Jak již jsem zde psal: VŠEHO MOC ŠKODÍ.

to je podle mě vládním cílem. Zdraví lidí na druhém místě. první je byznys..... a krizové stavy jsou pro to to nejlepší. Takže cílem je co nejvíce udržovat mezi lidmi nákazu. A hlavně to pak svést na lidi, že nedodržujou nesmysly. Nebo snad existuje vyjádření nějakého plicního lékaře, že nošení respirátoru, popř. roušky - na ulici a v přírodě - pomáhá imunitě a zdraví? Já žádné takové neviděl, ani neslyšel. Spíš přesně opačné názory......


  • -3

#335 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2021 - 7:47

Vědecky je ověřeno, že stopové množství viru, které takto přežije, je schopno po přenosu dotykem nakazit člověka a dál se šířit? Pochybuji.

Áno, aj nie ... (jak si možná starší pamatují z jedné TV soutěže)

Možnost nákazy koronavirem z povrchů se přeceňuje

 

 


  • 1

#336 Keres

Keres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2021 - 15:28

Je zajímavé že na vycházku, běh, do přírody může člověk jen v katastru své obce, ale na nákup v rámci okresu se smí i do sousedních měst, vesnic.

Takže teoreticky by lovec kešek mohl jít na nákup do sousedního města (jen ve svém okresu) třeba lesem a cestou posbírat pár pokladů.

 - To mi ale připadá takové obcházení nařízení vlády a nechci aby to někdo bral jako návod.


  • 1

#337 rpalat

rpalat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2021 - 17:20

... Nebo snad existuje vyjádření nějakého plicního lékaře, že nošení respirátoru, popř. roušky - na ulici a v přírodě - pomáhá imunitě a zdraví? Já žádné takové neviděl, ani neslyšel. Spíš přesně opačné názory......

Ano, spíše opačné. Občas systém někomu dovolí pustit si pusu na špacír.

Dává povinné nošení respirátorů smysl? — 90’ ČT24: Respirátory a nanoroušky, povinná ochrana proti koronaviru — iVysílání — Česká televize

Zhruba od 5. minuty. Ale na to by snad měl přijít kažný sám.


  • 0

#338 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 263 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2021 - 19:06

to kstavk: To byl přesně on. Dostala jsem ho od někoho, kdo ho fasoval v práci ve státní organizaci. To jsou ty nákupy v Číně bez výběrového řízení...

 

Abych přeci jen nemusela pořád sedět doma, objednala jsem si respirátor Respilon RespiPro Nano VK, který sice stojí 160 Kč, ale viděla jsem, že je takový měkčí, dobře sedne a má nějakou samosterilizaci, tak vydrží dlouho. Pak podám referát, jestli je pohodlnější, než ty tvrdolíni.


  • 0

#339 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 172 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2021 - 8:32

A taky se pozapomnělo na další roztomilost, o kterou jsme se velmi zajímali na jaře - virus vesele ulpí a přežije na hladkém odkrytém povrchu klidně i pět dní. Tak si na to vzpomeňte, až budete šahat na keše a tahat z nich logbooky, osahávat tyče v MHD, nebo až si půjdete půjčit virus do knihovny... eh, knihu.

Co jsem tak v poslední době četl, tak nyní převládá názor, že desinfekce rukou je na přenos "covidu" (který se přenáší dýchacími cestami) ochranou zbytečnou.


  • 0

#340 rpalat

rpalat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2021 - 19:17

Co jsem tak v poslední době četl, tak nyní převládá názor, že desinfekce rukou je na přenos "covidu" (který se přenáší dýchacími cestami) ochranou zbytečnou.

Naopak, je to činnost podle mého názoru na přenos velice vítaná.
Pokud kůži lze považovat za určitou mechanicko-chemickou bariéru (asi ano, dezinfikovala se ostatně vždy především v případě jejího poranění) potom polévat se něčím, co mi tuto bariéru naruší, znamená pouze to, že tuto bariéru oslabím minimálně o tu chemickou část (jeden mi tvrdil, že mu to v kůži vytváří vyloženě mechanické praskliny). Preventivní dezinfekce by dávala smysl v případě, že se například někomu chystám ošetřit poranění anebo si nejsem jistý, co na sobě mám a nechci kontaminovat povrch něčeho, na co se chystám sahat (například hračka, kterou chci dát dítěti). Pro běžný život a pocit bezpečí je zkrátka podle mne lepší dezinfikovat to, na co se chystám sahat a ne sebe. Například řešení omezení počtu lidí v obchodech tím, že nařídím používání vozíku (kromě toho, že nás to má psychologicky připravit na to, že nám budou v budoucnu kontrovat kdovíjaká lejstra před vstupem) je úplně kontraproduktivní. Tento způsob řešení problému s omezením počtu lidí v nějakém prostoru sice nařízen nebyl, ale je paradoxně akceptován. V praxi potom panikář postupuje tak, že na parkovišti si vyzvedne vozík, o jehož historii používání nemá žádné informace (měl by před tím vydezinfikovat rukojeť, ale to on nechápe), uvnitř obchodu si zkropí ruce desinfekcí, čímž naruší přirozenou obranyschopnost kůže a pokud na té rukojeti něco bylo, usnadní tomu cestu ke svému zodpovědnému JÁ. Možná to zní blbě ale chránit musíme především každý sám sebe. Pokud neochráníme sebe, pak už nebudeme mít možnost chránit jakékoliv domnělé druhé. Ale o to tady v tom cirkuse stejně nejde.


  • 4




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama