Přejít na obsah


Fotka

Lock down v.2.2


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
420 odpovědí na toto téma

#21 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2020 - 11:14

Ještě jedna věc - já mám co dělat, už jen ty listingy, probrat fotky, vyluštit spousty mysterek... To já se teoreticky zabavim, ale prakticky jsem mnohem efektivnější, když mám toho času méně. Když mám volno, jsem schopný ten čas tak zabít, že to kolikrát zpětně nechápu.
  • 2

#22 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2020 - 12:40

Tak alespoň máš na chvíli příležitost se zastavit a trochu se zklidnit. Nebýt rozlítaný jak píšeš. Ono to taky někdy není na škodu. Ber to jako příležitost si přečíst knížku, doma si uklidit atp. Těch pár týdnů to vydržíš, ne? Vždyť jak jsi to dělal na jaře?

 

Jakých pár týdnů? Vždyť už jsme zastavení a zklidnění 7 měsíců a budeme už nejspíš napořád! Že je to na pár týdnů možná někdo žral v tom březnu (já ne). Opravdu si někdo představuje, že je možné se někdy dostat do stavu, kdy se všechna opatření zruší a vše bude jako dřív?


  • 0

#23 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2020 - 12:59

Jakých pár týdnů? Vždyť už jsme zastavení a zklidnění 7 měsíců a budeme už nejspíš napořád! Že je to na pár týdnů možná někdo žral v tom březnu (já ne). Opravdu si někdo představuje, že je možné se někdy dostat do stavu, kdy se všechna opatření zruší a vše bude jako dřív?

 

Tohle už jsem tu psal na jaře... kdo nám zaručí, že nebudeme nosit náhubky pořád? A že, pokud se neuvolní kšefty na vánoce a předvánoční párty, tak většina hospod zkrachuje, nebudou nákupy., zkrachujou dovozci, výrobci všeho a všude... ekonomika je závislá na spotřebě obyvatel, pokud mají lidi strach, nenakupují a kolo se točí... ekonomická krize před pár lety to krásně ukázala... zde je jiný spouštěč, ale výledek bude stejný. Jediné řešení, jak to nedopustit, je okamžité uvolnění zákazů a nastolení normální nálady ve společnosti. Ale nejen u nás, ale na celém světě. Neboť ekonomika je globální.

 

Ale to asi nikdo neprosadí, bo se všichni bojí, kolik lidí by umřelo... aneb jsme opět u toho, kolik stojí lidský život... a jak psal Modrak, po opadnutí tohodle halo to někdo bude muset zaplatit, nještě nedávno jsme se tu hrozili schodku 50G, což je vůdči 1,4B rozpočtu ok, ale nynějších zmizelých 500G+450G, co se plánuje schodek na příští rok, to už je skoro roční rozpočet našeho státu... ooou... peníze rostou na stromech, že?


  • 2

#24 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2020 - 13:44

A stejně tak chápu, že někoho se to moc netýká. Třeba táta je truhlář. V práci se v podstatě nic nemění...

Jeste si dovolim cynickou poznamku. Taty truhlare se to naopak tyka. Muze bejt vysmatej, ma o zivobyti postarano. Je to perspektivni obor. Rakve budou potreba. Zatim se sice nic nemeni, ale bude. Pokud vidi trochu dopredu, zacne ted nabirat delniky, nakoupi stroje, rozsiri vyrobu. Muze zacit vyrabet na sklad, aspon bezny rozmery, aby ho to pak nezahltilo. A muze dat praci treba pinglum ze zavreny hospody. S pilou a hoblikem se delat naucej B)


  • 4

#25 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2020 - 17:37

V březnu to bylo fajn, ale teď mě to nějak zmáhá.

Jsem skoro vyhořelej. Obchod zase zavřeneý.

 

...hele tak nějak se museli lidid cítit na začátku druhý války.

Jako když začala první - bože, to je hrůza, co budeme dělat, musíme držet za jeden provaz a už se tohle nesmí nikdy opakovat... A pak buch - v 39 to začalo celý znovu. Ale už byla celá země mnohme víc rozmrdaná - židi, sudety, kolaboranti atd.

 

S*re mě to.


  • 0

*


#26 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2020 - 18:19

Tohle už jsem tu psal na jaře... kdo nám zaručí, že nebudeme nosit náhubky pořád? A že, pokud se neuvolní kšefty na vánoce a předvánoční párty, tak většina hospod zkrachuje, nebudou nákupy., zkrachujou dovozci, výrobci všeho a všude... ekonomika je závislá na spotřebě obyvatel, pokud mají lidi strach, nenakupují a kolo se točí... ekonomická krize před pár lety to krásně ukázala... zde je jiný spouštěč, ale výledek bude stejný. Jediné řešení, jak to nedopustit, je okamžité uvolnění zákazů a nastolení normální nálady ve společnosti. Ale nejen u nás, ale na celém světě. Neboť ekonomika je globální.

 

Ale to asi nikdo neprosadí, bo se všichni bojí, kolik lidí by umřelo... aneb jsme opět u toho, kolik stojí lidský život... a jak psal Modrak, po opadnutí tohodle halo to někdo bude muset zaplatit, nještě nedávno jsme se tu hrozili schodku 50G, což je vůdči 1,4B rozpočtu ok, ale nynějších zmizelých 500G+450G, co se plánuje schodek na příští rok, to už je skoro roční rozpočet našeho státu... ooou... peníze rostou na stromech, že?

 

Jaký je rozdíl mezi hospodou zavřenou kvůli prevenci a hospodou zavřenou protože personál má COVID?

 

Už teď přibývá denně asi 14000 nemocných, jestli to tak půjde dál bude to za týden 20000... do koce listopadu možná 100000. To je exponenciální vývoj. A vzhledem k tomu, že každý třetí test je pozitivní ( a dementi co ve frontě na COVID test si odmítají zakrýt rouškou nos tak zaručeně na místě nakazí řadu do té doby negativních čekajících), to lepší hned tak nebude.

Co, hospody,... pak se pro nemoc budou zavírat nemocnice. A energetika. A .... atd.

 

Už víš, "Jaký je rozdíl mezi hospodou zavřenou kvůli prevenci a hospodou zavřenou protože personál má COVID"? to první nepovede k takovému průšvihu, jako to druhé.


  • 0

#27 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2020 - 18:33

Jeste si dovolim cynickou poznamku. Taty truhlare se to naopak tyka. Muze bejt vysmatej, ma o zivobyti postarano. Je to perspektivni obor. Rakve budou potreba. Zatim se sice nic nemeni, ale bude. Pokud vidi trochu dopredu, zacne ted nabirat delniky, nakoupi stroje, rozsiri vyrobu. Muze zacit vyrabet na sklad, aspon bezny rozmery, aby ho to pak nezahltilo. A muze dat praci treba pinglum ze zavreny hospody. S pilou a hoblikem se delat naucej B)

Je zaměstnanec ;)


  • 0

#28 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2020 - 19:02

Už víš, "Jaký je rozdíl mezi hospodou zavřenou kvůli prevenci a hospodou zavřenou protože personál má COVID"?


Myslím, že absolventi VŠŽ (vysoké školy života) mají ve všem jasno, ti se jen tak rohlíkem opít nenechají.
  • 5
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#29 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2020 - 19:12


Už teď přibývá denně asi 14000 nemocných, jestli to tak půjde dál bude to za týden 20000... do koce listopadu možná 100000. To je exponenciální vývoj. A vzhledem k tomu, že každý třetí test je pozitivní ( a dementi co ve frontě na COVID test si odmítají zakrýt rouškou nos tak zaručeně na místě nakazí řadu do té doby negativních čekajících), to lepší hned tak nebude.

Co, hospody,... pak se pro nemoc budou zavírat nemocnice. A energetika. A .... atd.

 

To je sice pravda, ale podle včera nebo předevčírem zveřejněné statistiky asi ze dvou třetin dochází k nákaze v zaměstnání nebo v rodinném kruhu, takže mi dosavadní snažení přijde jako pečlivě ucpávat při záplavě škvírky kolem vrátek a přitom nechat velká vrata dokořán.

 

Další nepoměr vidím v počtu nově nakažených a vyléčených (cca 14000 vs 300). Vzhledem k tomu, že epidemie už nějakou dobu trvá, tak jsem přesvědčen, že do vyléčených jsou uváděni jen ti, koho propustili z nemocnic, zatímco ti co se uzdravili z domácího léčení nejsou ve statistice uvedení.


  • 1

#30 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 263 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2020 - 19:41

To MiroslavRouta: Proč myslíš, že se nehodí jet kombajnovat do Polska? Chystám se tam na pár dnů, jestli se před námi nezavřou. Byli jsme tam před dvěma týdny na vodě a ukázalo se, že je to vlastně prima země, kde člověk skoro všemu rozumí a není tam draho. Dřív nějak nebyl důvod se tam vydat, ale teď je příležitost to napravit :).


  • 1

#31 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2020 - 19:43

Statistika vyléčených dlouhodobě kulhá, nevím proč. Asi by věděl Dušek z ÚZIS. Ty čísla se přestaly uvádět a jsou nyní naprosto mimo realitu.

> Už teď přibývá denně asi 14000 nemocných, jestli to tak půjde dál bude to za týden 20000... do koce listopadu možná 100000.
Ne, tak to není, toto jsou jen známí nakažení (nemocní) a jejich počet je závislý na počtu testovaných.

A počet testovaných je dán kapacitou laboratoří.
Počet opravdu nakažených/nemocných (vzhledem k tomu, kolik jich je bez příznaků nebo to lidé doma zatlučou a sami nějak překonají bez hlášení kamsi) je značně nejasný, ale násobně vyšší.

Momentálně se poměr pozitivních (ze všech testovaných) pohybuje kolem 30%. V tom jsou ale i duplikované či vícečetné testy stejného člověka.
Oproštěno od duplicit vychází pozitivních cca 48% ze všech testovaných.
Tak vysoké procento hovoří o tom, že nemoc se nekontrolovaně a nekontrolovatelně šíří.

Co by nás mohlo zajímat je počet lidí v nemocnicích a na ventilátorech.
Počet lůžek, JIP a ventilací je nějaké poměrně přesně dané číslo a ti lidé na JIPu či ventilátoru nepobydou většinou jen 2-3 dny, ale klidně i 2 týdny. Takže obsazují lůžko na dlouhou dobu.

Momentálně je stav na JIPech následující:
kapacita cca 1000 lůžek, obsazeno COVID+ pacienty cca 390. Denní nárůst cca 10-15 lidí denně.
Jenže on se zrychluje, akceleruje. Lineárně se kapacita vyčerpá cca za 2 měsíce, reálně to může být (při zrychlení nárůstu pacientů) za 2-3 týdny.

Pokud máte 20 minut, koukněte třeba na dobře vysvětlující článek o číslech a exponenciálním růstu:
https://www.nihilist...asech-pandemie

Tolik má vsuvka.

Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 24 říjen 2020 - 9:36

  • 0

#32 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2020 - 20:11

Asi před rokem a půl jsme se v hospůdce s kámošem shodli na tom, že naše společnost začíná být docela nenažraná a těžce dekadentní. Vojta tehdá řekl, už dlouho nebyla válka. On na rozdíl ode mne je několikrát vysokoškolsky vzdělaný, umí šest jazyků a jezdí po celém světě a má fakt přehled. Bez ohledu na politickou, genderovou a jinou příslušnost je situace překvapivě po celém světě stejná. Čísla platná před měsícem jsou historie. Tady vůbec nejde o to, že spousta firem se dostane do problémů, ale časem spousta lidí nebude mít co žrát, ne u nás, ale po celém světě. Snad jedinou výhodu mají totalitní společnosti, kde to lze lidem prostě nařídit a hlavně vynutit si to. Všichni tady jdou Babišovi po krku, v zásadě proč ne, ale co udělaly smažky v Praze v neděli na Staromáku? Zatáhli ocas mezi nohy a prohlásili, že nešlo nic dělat. Na jednu stranu odsoudí přiblblýho recidivu za pár housek na dva roky natvrdo, a tady se sejde 2000 lidí většina bez roušek a nejde dělat nic? Večerní návštěva hospody ve dvou lidech stály Prymulu plac, jak se k tomu postaví pan primátor, kterej nechal na jednom place vyřvávat a rvát se 2000 lidí, tedy pouze na jedné straně. Jak k tomu přijdou ti policisti a zdravotníci, co tam museli jít? Včera na pískovišti uprostřed sídliště sedělo pět maminek a jeden tatínek, kolik jich mělo roušku? Žádnej.


Tento příspěvek byl upraven od None: 23 říjen 2020 - 20:14

  • 2

#33 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2020 - 20:22

Pokud máte 20 minut, koukněte třeba na dobře vysvětlující článek o číslech a exponenciálním růstu:

https://www.nihilist...asech-pandemie 

 

Tolik má vsuvka.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Sice mi to nedalo 20 minut, ale dýl, nicméně je to docela zajímavý. Předpoklad, že většina lidí neví, co to je logaritmická stupnice, derivace křivky a další matematické postupy analýzy, plně odpovídá mému přesvědčení, že čím více genderových studií, tím méně exaktní vědy / tvrdým datům.

 

Lidé dnes chtějí jednoduchá vysvětlení, jednoduché zařízení, jednoduché ovládání čehokoli, včetně svého života. (Viz změna gc.com stánek (a obecně všeho wwebu)) směrem ku dlaždicím na klikání na telefonu...

 

To, co se děje dnes s primitivem, je moc pěkná ukázka švejkovské povahy, já nic, jsem netušil a ta částka a místo taky nesouhlasí, že.

 

Hospody beru jen jako příklad, co se mně osobně týká nejvíce, co psal Routa, každý to máme nějak jinak. Někdo je v pohodě a ještě na nouzouvém stavu vydělá (primitiv má firmu na výrobu látek pro medicínské účely, to je mi náhoda), těch 500G do číny za roušky a další zdravotnický materiál, to už je fakr moc...

 

Nouzový stav, ze dne na den se dělají opatření, ale nový ministr se teprve v úterý přihlásí ovarovi v Lánech, a pokud bude zobat z ruky, ve čtvrtek bude ve funkci. Hmmm... no, takže týden v zadní části... pohoda, ne?

 

Celkově mně to neskutenčně štve, mám event hned 4.11, tipnete si, bude uvolnění nebo ne? :)


  • 0

#34 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2020 - 21:18

Z našeho pohledu jsou nejhorší zavřené školy, mladej (2. třída) to snáší velmi špatně, chce být mezi dětmi. A i to je vlastně jen nepříjemnost, protože obě naše děti distanční vzdělání nijak nepoznamená. Ale tohle neplatí pro spoustu jiných dětí. Ty bystré jsou celkem v klidu, ale ty horší nebo s horším rodinným zázemím spadnou ještě hlouběji. Jinak ten, kdo je zdravý a má jistotu zaměstnání, na tom špatně být nemůže. Změna životního stylu je nepříjemnost, ale je to dočasná a opravdu nevýznamná záležitost. Navíc jsou státy či oblasti s mnohem většími restrikcemi. Ekonomicky to bude teď hodně nepříjemné, ale všechny pandemie v historii si vybraly svou daň a skončily.


  • 1

#35 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2020 - 21:24

tématicky https://www.facebook...290711535271222


  • 0

#36 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2020 - 21:31

Už teď přibývá denně asi 14000 nemocných, jestli to tak půjde dál bude to za týden 20000... do koce listopadu možná 100000. To je exponenciální vývoj.

Dál to snad takhle nepůjde, protože by se měla začít projevovat první opatření. Ale jestli se nepodaří srazit reprodukční index pod 1, tak bude průšvih. (Mimochodem, jak se ten index počítá v situaci, kdy se z více než třetiny nedaří trasovat?)


  • 1

#37 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2020 - 22:05

Dál to snad takhle nepůjde, protože by se měla začít projevovat první opatření. Ale jestli se nepodaří srazit reprodukční index pod 1, tak bude průšvih. (Mimochodem, jak se ten index počítá v situaci, kdy se z více než třetiny nedaří trasovat?)

Trasovani s tim nema nic spolecnyho, zejmena pak u vetsich cisel, kde uz bohuzel jsme. Staci mit ty verejne dostupny data o poctu nakazenejch. I ty jsou neuplny, ale pracujes s trendama, ne s absolutnima cislama, takze ty chyby se vicemene maji tendenci eliminovat, pokud metodika je v case stejna. Staci kdyz si vezmes pomer dat ob tyden (abys eliminoval tejdenni vykyvy), ten umocnis na 5/7 a na vysledek ktery delas den po dni aplikujes nejakej low-pass filter podle toho jak chces mit ty data vyhlazeny. Oni to sice pocitaj jinak, ale v podstate timhle dojdes v zasade ke spravnymu cislu, prakticky v ramci chyby k tomu oficialnimu. Zadna veda to neni, muze si to spocitat kazdej sam. Krome nevzdelanych kecalu jako je treba zminovany reditel motolske nemocnice v tom odkazovanem clanku. Ale je to aparat na urovni zakladni skoly. Blby je ze vetsina spolecnosti jim nevladne. Maturitu z matiky nepotrebujeme. Tohle je jeden z viditelnejch vysledku matematicky negramotnosti naroda. Lidi verej Smuclerum a ne realite.
 


  • 3

#38 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 263 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2020 - 22:21

to dejwy: Díky za odkaz na článek, kde je to konečně pěkně vysvětleno!


  • 1

#39 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2020 - 9:36

Staci kdyz si vezmes pomer dat ob tyden (abys eliminoval tejdenni vykyvy), ten umocnis na 5/7

Vydělit dvě čísla zatížená obrovskou chybou a umocnit na náhodný exponent pochopitelně umím. Vypovídací hodnota takového čísla je ale dost chabá. Tím se taky vysvětluje, jak dokázal reprodukční index poskočit z 1,2 na 1,5 během asi tří dnů. Čekal jsem něco sofistikovanějšího, něco, z čeho předpovím budoucí vývoj a ne něco, co počítám zpětně.


  • 0

#40 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2020 - 10:30

Osobně si myslím, že už by se brzo měla začít projevovat i promořenost a tím by mohla čísla začít klesat. Tedy za předpokladu, že už tu nemáme víc různě zmutovaných kmenů a že imunita nějakou dobu vydrží.
Zatím jsem nic nepočítala, ve hře je hned několik neznámých/proměnných. Spíš se snažím posilovat imunitu podle selského rozumu - pobyt venku, ovoce, zelenina a přírodní ATB cibule, česnek. Taková tlačenka s cibulí a octem je prospěšná hned třikrát a jak chutná! Kolikrát v jednoduchosti je síla - to jen na odlehčení.
Psychika dělá také dost, je rozdíl jestli se budu stresovat a plašit nebo jestli budu v pohodě s vědomím, že osobně dělám, co mohu a jestli mě to potká, tak mám prostě smůlu.
Co me štve je, že plno lidí snad má fakt hlavu jen proto, aby jim nepršelo do krku - jaké skupiny kde vidím radši nebudu komentovat. Je to marný a doplácíme na to ve finále všichni. Teď třeba rodiny s malými dětmi potřebovaly nakupovat boty a bundy na zimu - kdo měl děti, ví jak rostou. Obchody jsou zavřené proč? No, každý nechť si odpoví sám. Když se plno lidí nechtělo samo trochu omezit.....
  • 3




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama