Přejít na obsah


Fotka

Lock down v.2.2


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
420 odpovědí na toto téma

#61 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2020 - 14:55

Nojo, ale naděje, že se najednou najde vláda andělů nebo Dušínů je asi ještě menší, než že virus sám okamžitě zmizí.


  • 4

#62 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2020 - 16:52

PS: v ČR není nikdo s příjmením Dušín (ač to zní tak normálně česky). Jak příznačné ;)

Foglar byl vizionář..


  • 1

#63 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 520 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2020 - 19:39

Myslím, že v situaci v jaké jsme nema cenu se dohadovat co mělo být před mesicem. Hledat na všem a na každém hnidu. Prostě teď by měla být snaha problém vyřešit a pak je čas se zase hádat a hrát si na morální autority a tak dál. Mimochodem, někteří politici, kteří mluví o morálce a takových věcech mají dost másla na hlavě.
  • 4
Blaze tomu, kdo nic nema, nema starost, kam to schova.

#64 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 520 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2020 - 20:14

Když není Dusin, co povolat Blanické rytíře? Nebo možná ještě není nejhůř.
  • 0
Blaze tomu, kdo nic nema, nema starost, kam to schova.

#65 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2020 - 20:50

Mirek Dušín už umřel. Kdysi jsem viděl někde jeho náhrobek, teď to nenajdu. Jen se přestěhoval do Chorvatska a říkal si Mirko Duisin.


  • 0

#66 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2020 - 22:07

Podle Novinek už nebude platit výjimka ze zákazu pohybu na cesty do přírody, o tom se pánové na tiskovce nezmínili. 


Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 26 říjen 2020 - 22:13

  • 0

#67 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2020 - 22:36

Jj, také jsem si všimla. A jsme v ...... Skoro jsem si vyčítala, že jsem proflákala neděli delší procházkou. Navíc bylo vtipné, že jsem šla bez kabely a tudíž bez propisky - mudlodoprovod chtěl vidět, jak najdu keš. Mno, našla jsem cestou náhodně zřejmě i bonus jedné série nebo finálku multinky, jenže neměla kód k zámku. Vape jsem zjistila, že v sobotu odpoledne jsme šli dokonce kolem tří tradiček, jenže mi přišlo nezdvořilé na návštěvě zírat do mapy a hledat keše. Na ty jsem mrkla až při posezení po procházce na dotaz, jestli jsou v okolí nějaké keše. Takhle Pepu asi s nálezy nedoženu - teď je pro změnu po cestování, do přírody 77 km určitě neprojde. :-(
  • 0

#68 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2020 - 22:36

Podle Novinek už nebude platit výjimka ze zákazu pohybu na cesty do přírody, o tom se pánové na tiskovce nezmínili. 

Jo, vypada to ze s geocachingem je konec, a to i ve volny prirode a v kteroukoliv dobu.

 

Docela komicky je to s tema psama. Na venceni psu je vyjimka, ale jen od 21:00 do 5:00 kdy se s nima smi do 500m od bydliste. Ve dne ovsem zadna vyjimka neni. Takze vencit psy pujde jen v noci.


  • 0

#69 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2020 - 22:45

...přírodní ATB cibule, česnek.

Říká se, že kdo jí hodně cibule, k tomu nechodí doktor. A kdo jí hodně česneku, k tomu nechodí nikdo.

Osobně mám rád oboje taky. A asi i proto jsem introvert
  • 0

#70 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2020 - 22:53

 Takhle Pepu asi s nálezy nedoženu - teď je pro změnu po cestování, do přírody 77 km určitě neprojde. :-(

To myslíš mě ? Já už jsem zase dávno vzdal snahu dohnat bodově jiné geodraky.

 

A je mi líto, ať si kdo říká co chce, do lesa chodit budu, především v zájmu zachování vlastní mobility, vlastního zdraví. Jaro jsem strávil na home office a výsledek byl ten, že jsem se skoro dva měsíce zase učil chodit, protože mi výrazně ochablo svalstvo a bolel mne každý krok. Tohle už nechci znova zažít.


  • 2

#71 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2020 - 23:00

Nevěřím vlastním očím. Za hodinu jsou na stejném místě jiné informace - vycházky jsou dál povolené, venčení psu do 500 metrů. Před hodinou bylo jen 100 a vycházky nebyly!
  • 0

#72 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2020 - 23:00

Možná jsem přílišný optimista, ale v těch změnách nevidím zákaz chození do přírody přes den. Jen po deváté večerní, což je sice totální nonsens, ale to už tak nějak patří k folklóru naší vlády. Jedině že by počítali s tím, že bychom tam objímali stromy a vraceli se zpiti krásou hvězd.


  • 1

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#73 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2020 - 23:09

To phrkt: Tentokrát jsem výjimečně nemyslela na tebe, ale na jiného Pepu. ;-) Pardón, on je to vlastně tým. :-)

To taxoft: Před hodinou byly na stejném místě jiné informace. Zřejmě jsem četla totéž, co dejvy. Nebo někomu utekl omylem další stupeň omezování?
  • 0

#74 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2020 - 23:24

Nevěřím vlastním očím. Za hodinu jsou na stejném místě jiné informace - vycházky jsou dál povolené, venčení psu do 500 metrů. Před hodinou bylo jen 100 a vycházky nebyly!

Prchal si přečetl ohlasy a hned je všechno jinak. Jako by to ještě někoho překvapovalo ;) ...


  • 2

#75 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2020 - 23:24

Jo, fakt ještě před chvílí se přes den nesměl ani vyvenčit pes. Teď se smí zas všechno. Jak u debilů. Jak je možný že neni ofiko dokument na webu vlády? Maj ho vůbec? Nebo sami nevědí co schválili?
  • 1

#76 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2020 - 23:39

Spíš média měla různé verze a ta, co publikovali jako první, schválením ZATÍM neprošla. Psaly jsme si teď o tom se Zverincem.
Dokonce jsem měla sfocenou první verzi, posílala jsem ji Z. A Taxoftovi přes WhatsApp.
  • 0

#77 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2020 - 0:03

.... Jen po deváté večerní, což je sice totální nonsens, ale to už tak nějak patří k folklóru naší vlády. ...


To se přece dalo čekat, ne? Teď už je večer v restauraci nikdo nevyfotí.
  • 4
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#78 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2020 - 8:12

Na výkon povolání platí noční výjimka.


  • 1

#79 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2020 - 8:13

Já vím, ale zní to hezky.
  • 1
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#80 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2020 - 8:23

Vycházky do přírody jsou i nadále povoleny - viz bod 8.

https://www.vlada.cz...pohybu-1102.pdf

 

U bodu I.1. je použit termín "k výkonu povinnosti veřejného funkcionáře" - termín "veřejná funkcionář" ale český právní řád nezná. Správně asi mělo být "úřední osoba".

 

Na část II. lze napasovat úplně vše. Vlastně nevím, co se tím zakazuje.
Já se nehodlám nikde shromažďovat a snažím se vše dodržovat už dlouho, prostě mimo lidi co nejvíce. I to běhání jsem si už dříveřekli, že max. po třech (nyní tedy povoleny jen dvojice).
 
---

Poznámka na závěr...
Pokud zákaz vycházení je mířen proti "chlastačkám" známých, tak to nevyjde. Proč by lidé nedodržující nařízené neshromažďování nyní, měli (ti samí) dodržovat zákaz vycházení.
Je to podobné jako když pád idiotů nedodržuje na nebezpečných místech omezenou rychlost, tak tam policie po větší nehodě dá novou značku s ještě omezenější rychlostí. Tu ale budou dodržovat opět jen ti, co dodržovali i tu značku předtím. Ti co tu značku předtím nedodržovali, nebudou dodržovat ani tu novou.
Aneb - ti, co nařízení/zákazy dodržují, ti budou i dál, ale přesně těm se to utáhne. Ale ti, co na nařízení a zákazy kašlou, ti na ně budou kašlat i dál.
To je realita.

Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 27 říjen 2020 - 8:38

  • 4




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama