Přejít na obsah


Fotka

Lock down v.2.2


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
420 odpovědí na toto téma

#81 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2020 - 8:41

Jo, když jsem kolem osmé viděl posedávat davy kolem benzíny, která má otevřeno a prodává flaškové pivo... tak teď jen do devíti.

Stejně je zajímavé, že nejde něco zakázat přímo. Nejde zavřít bary, musí se zakázat restaurace od 20.00. Bary otvíraly později. Nelze zakázat posedávání s flaškáči (lze ale nelze kontrolovat), musí se zakázat noční vycházení. To je opatření, které naštve a ničemu nepomůže - i když teď, co je po změně času tma od pěti, už je to skoro jedno. Jen nechápu ty psy - to se se psem nedá jít do devíti? No, někdo to možná nestihne, ale ten zase mívá volno ráno. Jen by mě zajímali ti policajti, co budou kontrolovat bydliště a na mapě měřit 500m, to aby nafasovali Oregony.


  • 0

#82 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2020 - 10:39

Se psem se dá jít do devíti, ale jak by se líbilo tobě, kdybys mohl na záchod jen do devíti a pak až ráno v pět a třeba v deset tě přepadlo nutkání jít si ulevit, protože si to do devíti nestihl? Takhle to chápu já, prostě vyvenčit, když je potřeba a domů. Když jsme ještě mívali doma psa, občas to prostě přišlo večer a v bytě prostě nemáš možnost otevřít dveře na zahradu. :)
  • 0

#83 hkstaripraha

hkstaripraha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2020 - 11:38

Jo, vypada to ze s geocachingem je konec, a to i ve volny prirode a v kteroukoliv dobu.

 

Docela komicky je to s tema psama. Na venceni psu je vyjimka, ale jen od 21:00 do 5:00 kdy se s nima smi do 500m od bydliste. Ve dne ovsem zadna vyjimka neni. Takze vencit psy pujde jen v noci.

Jó novináři, jsou také jen chybující lidé a někdy přenesou i nepravdivou interpretaci(dezinformaci) nařízení vlády. I ten náš plukovník se cítí nevinen a to ty nařízení tvoří a ví co v nich zamýšlel. Jak to má potom chápat normální keškař.


  • 1

....................................
XIAOMI Mi 9T + c:geo
GARMIN eTrex 32x + BaseCamp(MapSource), GeoGet 2.12.0.829 + VasaM,Topo Czech 2015 Light (Topo Czech 2011 Pro)


#84 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2020 - 14:08

Tady je včerejší usnesení vlády, mělo by tam být všechno, tak si přechroustejte:

 

https://koronavirus....-října-2020.pdf

 

https://koronavirus....-října-2020.pdf

 

Volný pohyb v přirodě je povolen v denních hodinách.


Tento příspěvek byl upraven od Solim: 27 říjen 2020 - 14:10

  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#85 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2020 - 14:53

Volný pohyb v přirodě je povolen v denních hodinách.

Takže čundráci mají smůlu. Nebo že by to bylo tak, že po 21. musí někam zalézt  do rána nevylézat?


  • 0

#86 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2020 - 15:17

Pokud někde v lese se soumrakem zalezou, sotva je někdo najde. A hledat místo ke spaní pozdě v noci teď nedává smysl, protože hospody jsou zavřené. :)


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#87 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2020 - 18:42

Takže čundráci mají smůlu. Nebo že by to bylo tak, že po 21. musí někam zalézt  do rána nevylézat?

My fakt ten lockdown potřebujeme, když se někdo dokáže takhle ptát.....;-)


  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#88 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2020 - 20:36

Zapoměl jsem na konec dát příslušného smajlíka. :)


  • 0

#89 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2020 - 10:24

Mrzí mne, že nejsou eventy a i do budoucna je to s nimi nahnuté. A samozřejmě méně vidíme příbuzné.

Špatné je hlavně to, že se eventy musí zakazovat, že ti lidé nerozpoznají sami od sebe, že je blbost eventy pořádat.  :P


  • 8

#90 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2020 - 10:33

tento týden bylo publikováno několik eventů v ČR


  • 0

#91 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 520 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2020 - 11:15

Publikované jsou, ale záleží na situaci jak dopadnou.
  • 0
Blaze tomu, kdo nic nema, nema starost, kam to schova.

#92 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2020 - 13:25

Špatné je hlavně to, že se eventy musí zakazovat, že ti lidé nerozpoznají sami od sebe, že je blbost eventy pořádat.  :P

Tak teď jsem si sednul na zadek. Jedny z prvních rozumných slov, které ze šamánka vypadly. Chlape ty rosteš. :-) .


  • 2

#93 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2020 - 21:47

Sorry, ale když jsem psal to samé v létě, dávali jste mi všichni palec dolů. A už tehdy byla blbost dělat eventy, jenže někteří jedinci to pochopí, až když umírají. 


  • 1

#94 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2020 - 13:26

Koukám, že i kačeři jsou rozdělení na lidi, kteří by nedělali nic a na lidi, kteří jsou k smrti vyděšení. V zájmu udržení komunity je nejlepší se k tomuto tématu vůbec nevyjadřovat.


  • 3

#95 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2020 - 14:22

A ještě jsou kačeři, kteří jsou už na druhém břehu a pozorují ty ostaní, moc dění nekomentují a myslí si své. Já se k nim řadím.

 

Z vlastní zkušenosti vím, že to neovlivníte, když to přijde tak to přijde. Tak mohu jen doporučit: udělejte si zásoby jídla na 3 - 4 týdny (sušené, konzervované, polévky v pytlíku, sýry, máslo, zelenina) stejně tak léky (paralen, acylpyrin, něco proti zvracení, něco proti kašli a to co máte přepsané na nemoci které už máte), samozřejmně neuškodí lékařský teploměr, oximetr, měřič tlaku (mne kolísal tlak o 20 a chtělo se mi spát). Moc nepočítejte, že Vám někdo pomůže, i když v porovnání s první vlnou se to už zlepšilo, názor lidí se trochu změnil. A hlavně až to přijde, tak se zavřete v bytě, nikam nelezte a každého kontaktujte jen po telefonu.

 

Počítejte s tím, že jste v ponorce, která se na 3-4 týdny potopí a co tam nenaložíte to nenajdete. Stejně tak Vám nikdo moc neporadí, on stejně nikdo nic neví, větsinou jsou to rady "jedna paní povídala".

 

Tak pro čekatele, chce to pevne nervy a dobrou náladu a máte jen tři možnosti, buď zůstanete na prvním břehu (to bude asi většina) nebo se nějak dostanete na druhý břeh (to jste pak štastlivci, ale vyhráno nemáte) a nebo se utopíte cestou na druhy břeh (to je též realita).


  • 2

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#96 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2020 - 15:05

... nikam nelezte a každého kontaktujte jen po telefonu

A myslis ze telefenem se to neprenasi? :huh: :ph34r:

 

Prej kdyz soucasny opatreni do 14 dnu nepomuzou, tak se zitra (s platnosti od vcera) vyhlasi omezeni telefenovani na maximalne 2 lidi a jen sluzebni hovory, pripadne hovory se cleny spolecne domacnosti. Mezistatni hovory a roaming budou spojovany jen po predlozeni negativniho testu obema stranami, pripadne po predlozeni pozitivniho testu obema stranami. V noci se telefen zakaze uplne, s vyjimkou telefonovani se psem. Omezeni platna pro telefeny se budou vztahovat i na feny. Omezeni nebudou platit pro obcany kteri sedi, maji vysoke stropy, nebo jsou ve funkci ministra a potrebuji urgentne domluvit nejakou levarnu.


  • 9

#97 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 263 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2020 - 17:15

Modrak: Po dlouhý době mě něco rozesmálo :lol:. Dík!


  • -1

#98 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2020 - 17:42

Tak mohu jen doporučit: udělejte si zásoby jídla na 3 - 4 týdny (sušené, konzervované, polévky v pytlíku, sýry, máslo, zelenina) ...

 

Nedávno jsem o tom zrovna uvažovala, jak bychom udělali, asi on-line, přes dovážku. Zásoby čerstvého pro 5 lidí na několik týdnů se mi ani nevejdou do lednice, tak na týden a kus, o masu apod. ani nemluvě... Zelenina 3 týdny vydrží málokterá.


  • 0

#99 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2020 - 18:08

Online obchody s potravinami normálně fungují, a doručovat lidem v karanténě umí. (Dají ti to před dveře, zazvoní a utečou... ;-))
  • 4

#100 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2020 - 18:08

Nedávno jsem o tom zrovna uvažovala, jak bychom udělali, asi on-line, přes dovážku. Zásoby čerstvého pro 5 lidí na několik týdnů se mi ani nevejdou do lednice, tak na týden a kus, o masu apod. ani nemluvě... Zelenina 3 týdny vydrží málokterá.

Člověk musí slevit z nároků, dá se použít vepřové maso v plechovce nebo ve skle, rizoto je z toho vynikajici. Je dobrý velký mrazák, tam se dá nahnat hodně masa i zeleniny. Ale stejně když přesáhnete v té ponorce ponor na 10 dni, tak nebudete mít moc myšlenek na jídlo. U mne to byl celý týden, kdy jsem nic nepozřel (bylo to zbytečné, co šlo dovnitř, šlo nejpozději do 2s zas ven). No na konci mise pod hladinou člověk musí vymýšlet co s rýží, čočkou, krupicí, rajčaty v plechovce a týden uteče a ani vám to maso neschází, u mne to tak bylo. A to jsem měl v chladnicce uzené koleno, na to jsem sáhl, az ve chvíli kdy jsem věděl, že druhý den se budeme vynořovat a zásobovéní zas bude fungovat normálně.

A to mám doma NZety na 14 dní a na ty jsem nemusel šáhnout. Kdo byl na vojně, ví co to jsou NZety.


  • 1

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka