Přejít na obsah


Fotka

Lock down v.2.2


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
420 odpovědí na toto téma

#101 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2020 - 18:29

Na vojne jsem nebyla, ale predpokladam nouzove zasoby? :)
Jasne, v nouzi by se clovek uzivil nekolik tydnu...

Tento příspěvek byl upraven od Zverinec: 29 říjen 2020 - 18:30

  • 0

#102 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2020 - 18:41

Z vlastní zkušenosti vím, že to neovlivníte, když to přijde tak to přijde. Tak mohu jen doporučit: udělejte si zásoby jídla na 3 - 4 týdny (sušené, konzervované, polévky v pytlíku, sýry, máslo, zelenina) stejně tak léky (paralen, acylpyrin, něco proti zvracení, něco proti kašli a to co máte přepsané na nemoci které už máte), samozřejmně neuškodí lékařský teploměr, oximetr, měřič tlaku (mne kolísal tlak o 20 a chtělo se mi spát). Moc nepočítejte, že Vám někdo pomůže, i když v porovnání s první vlnou se to už zlepšilo, názor lidí se trochu změnil. A hlavně až to přijde, tak se zavřete v bytě, nikam nelezte a každého kontaktujte jen po telefonu.

 

Počítejte s tím, že jste v ponorce, která se na 3-4 týdny potopí a co tam nenaložíte to nenajdete.

Docela jsi me vylekal. Tak jsem pro jistotu zasel na kontrolu do podpalubi. Nevypada to tam uplne spatne. Nasel jsem tam 100 lahvi bilyho, neco pres 40 lahvi cervenyho. Basu Plzne, basu Svijan. Par lahvi sampusu, neco malo ruzovyho, asi 15 lahvi Portskyho. No a nejakejch 15-20 litru tvrdyho. Zelenina nevim co je, to bude asi nejakej preklep. Jestlis myslel zelenou tak tu nastesti nemam. Tlakomer taky nemam, tlak merim normalne u pumpy u kompresoru. Jeste bych nepodcenil hajzlpapir, toho mam pro pripad pruseru celkem dost.

 

Muzes na zaklade osobni zkusenosti posoudit, zdat to na 4-tydenni ponor staci? S pivem budu muset setrit, ale jinak mi prijde ze by to stacit mohlo.

 

Znam jednoho co je potopenej uz druhej tejden a ten mi hlasil, ze nepozna jestli pije single malt, nebo bylinkovej caj. Coz by znamenalo ze se behem ponoru da i usetrit dost penez. Podle toho co rikal je dost jedno co v te ponorce mas.


  • 3

#103 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2020 - 18:44

Nee,    Nedotknutelné Zásoby  , na ty se šahá až když vše selže.  Pak tam byly ještě KDčka a to byla Konzervovaná Dávka jídl pro jednoho vojáka, byly to 4 plechovky zabalené v igelitu, dokonce i moučník tam byl.


  • 1

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#104 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2020 - 19:05

KDcko je toto: https://www.armed.cz...vin-4-konzervy/ Moucnik nepamatuju, ale nekdy tam bejvala i zvejkacka (v mezipatre mezi dvema konzervama) Stacilo nekde sehnat chleba a den se s tim dal prezit. Na 4-tydenni ponor si nafasujte 28 kusu.


  • 1

#105 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2020 - 19:06

Docela jsi me vylekal. Tak jsem pro jistotu zasel na kontrolu do podpalubi. Nevypada to tam uplne spatne. Nasel jsem tam 100 lahvi bilyho, neco pres 40 lahvi cervenyho. Basu Plzne, basu Svijan. Par lahvi sampusu, neco malo ruzovyho, asi 15 lahvi Portskyho. No a nejakejch 15-20 litru tvrdyho. Zelenina nevim co je, to bude asi nejakej preklep. Jestlis myslel zelenou tak tu nastesti nemam. Tlakomer taky nemam, tlak merim normalne u pumpy u kompresoru. Jeste bych nepodcenil hajzlpapir, toho mam pro pripad pruseru celkem dost.

 

Muzes na zaklade osobni zkusenosti posoudit, zdat to na 4-tydenni ponor staci? S pivem budu muset setrit, ale jinak mi prijde ze by to stacit mohlo.

 

Znam jednoho co je potopenej uz druhej tejden a ten mi hlasil, ze nepozna jestli pije single malt, nebo bylinkovej caj. Coz by znamenalo ze se behem ponoru da i usetrit dost penez. Podle toho co rikal je dost jedno co v te ponorce mas.

Jo ty zásoby by mohly stačit, ale chce to plánovat ukládání zásob v ponorce, neb to co dáš na konec podpalubí, tak k tomu se dostaneš až před vynořením. Takže správne je 20 lahví bíleho, 5 lahví červeného, něco piva, láhev šampusu, 3 láhve portského, 5 litru tvrdého a znovu to samé a znovu....

 

No myslím, že pivo bude stačit v případě, že ztratíš chuť, to pak můžeš nahradit sodovkou (podle vyjádření kolegy, když si nalil kofolu, tak si myslel, že mu tam dal někdo sodovku a obarvil ji nahnědo, cítil jen ty bublinky). Já tu chuť neztratil, tak jsem bohužel šetřit nemohl, neb jsem ty nahrážky poznal hned. Ale měl jsem Nauzenu a tak jsem ušetřil jeden týden na jídle. Jedinné co jsem ztratil, tak to byla chuť na pivo, ale to se do týdne spravilo samo.

 

Jo hajzlpapír v dostatečném množství je samozřejmost, neb jeden z příznaků je sra..a.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#106 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2020 - 19:27

Nee, Nedotknutelné Zásoby , na ty se šahá až když vše selže. Pak tam byly ještě KDčka a to byla Konzervovaná Dávka jídl pro jednoho vojáka, byly to 4 plechovky zabalené v igelitu, dokonce i moučník tam byl.



Aha. Snime psy. :)
  • 1

#107 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2020 - 19:33

To mě napadlo hned, ale nechtěl jsem ti to navrhovat :D .

 

Jinak klasické kádéčko byly 4 konzervy velikosti asi 180g, - vepřová, hovězí, lančmít a paštika.

První tři byly vynikající, paštika nestála za moc.


  • 0

#108 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2020 - 20:41

To mě napadlo hned, ale nechtěl jsem ti to navrhovat :D .

 

Jinak klasické kádéčko byly 4 konzervy velikosti asi 180g, - vepřová, hovězí, lančmít a paštika.

První tři byly vynikající, paštika nestála za moc.

Byl jsem na vojně v letech 1970-71 a tehdy byla v KD i konzerva s moučníkem (jak píše Solim). Byl sladký tvarohový a v něm byly kousky ovoce. Jíst se to dalo, i ta paštika. Jako poválečná generace jsme ovšem nebyli tak zmlsaní, jako pozdější. Vzpomínáme s manželkou na léta studií, když jsme po příjezdu do Prahy každou neděli večer zašli do automatu Koruna (na Můstku) na vepřenku. Kam se hrabou současné mcdonaldové hamburgery... A taky někdy na mandlovou broskev, humrový chlebíček nebo banán s čokoládovou polevou u Labužníka v Jungmann. (nebo Spálené?) ulici.- To byly časy...


  • 1
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#109 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2020 - 20:54

Ono fakt je rozdíl mít doma zásoby pro 1-2 lidi a pro 5! Navíc pokud tři z toho jsou děti v pubertě....Ani si to nechci představovat.
  • 0

#110 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2020 - 20:57

Modráku, pokud fakt máš takové zásoby portského, oznam doma, že se ponořím u vás a většinu času prospím. :-)
  • 0

#111 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2020 - 21:57

Koukám, že i kačeři jsou rozdělení na lidi, kteří by nedělali nic a na lidi, kteří jsou k smrti vyděšení. V zájmu udržení komunity je nejlepší se k tomuto tématu vůbec nevyjadřovat.

Zvláštní způsob "nevyjadřování se".


  • 0

#112 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2020 - 22:38

To mě napadlo hned, ale nechtěl jsem ti to navrhovat :D .

 

Jinak klasické kádéčko byly 4 konzervy velikosti asi 180g, - vepřová, hovězí, lančmít a paštika.

První tři byly vynikající, paštika nestála za moc.

Presne tak. Pastika byla jatrovka a mnohdy vybouchla pri propichnuti. Otazka je jestli i ta byla soucast jidla, nebo tam byla pribalena jako biologicky rucni granat. Ten zbytek ale byl luxusni. Od toho dnesniho se to vizualne lisi zejmena tim, ze umelohmotnej obal byl modrej a bez popisu.
 


  • 0

#113 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2020 - 22:44

Modráku, pokud fakt máš takové zásoby portského, oznam doma, že se ponořím u vás a většinu času prospím. :-)

Zkusim to opatrne zminit. Ale nevim. Ze se k nam do ponorky nakvartyruje na 4 tydny cizi zenska bych snad nejak vysvetlil. Ale ze vychlasta geozene portsky by mohl bejt docela problem  :unsure: 


  • 2

#114 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2020 - 22:56

Presne tak. Pastika byla jatrovka a mnohdy vybouchla pri propichnuti. Otazka je jestli i ta byla soucast jidla, nebo tam byla pribalena jako biologicky rucni granat. Ten zbytek ale byl luxusni. Od toho dnesniho se to vizualne lisi zejmena tim, ze umelohmotnej obal byl modrej a bez popisu.
 

Za nás byly ty 4 konzervy stažené v bílé fólii, možná její barvou označovali stáří zásob.

 

A ještě k těm EnZetám: fungovalo to tak, že nové dodávky se dávaly do EnZet a ty staré zásoby z nich se konzumovaly. U chleba to fungovalo podobně, nový se dal do skladu a ten (před)včerejší mužstvu. Ale tam šlo o to, že konzumace čerstvého chleba způsobovala nadměrnou plynatost a eventuální výbuch v ložnici mužstva mohl způsobit vyražení oken, případně odnesenou střechu :D  . 


  • 0

#115 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2020 - 23:04

Za nás byly ty 4 konzervy stažené v bílé fólii, možná její barvou označovali stáří zásob.

 

A ještě k těm EnZetám: fungovalo to tak, že nové dodávky se dávaly do EnZet a ty staré zásoby z nich se konzumovaly. U chleba to fungovalo podobně, nový se dal do skladu a ten (před)včerejší mužstvu. Ale tam šlo o to, že konzumace čerstvého chleba způsobovala nadměrnou plynatost a eventuální výbuch v ložnici mužstva mohl způsobit vyražení oken, případně odnesenou střechu :D  . 

Jo, v kuchyni byl velkej sklad chleba a tam se do regalu davaly ty bochniky cerstvyho, jen tak, ani se to nicim neprikrylo. Ten se nechal tvrdnout a z druhyho konce se bral ten zhruba 2 dny starej. Nejen ze se predeslo vybuchu, ale i se usetrilo protoze tvrdyho se min snedlo.

 

Jinak dvojaky v menze byly takhle vyrazovany zasoby z NZ, ktery uz tam lezely dlouho a prosly by. Tak se za 5,20 Kcs prodaly v menze a do skladu se daly novy konzervy.
 


  • 1

#116 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2020 - 6:56

jinak na toaletak pozor. Hlavne nepodcenovat a mit dostatecne zasoby. Kdyz byla valka v Jugosce, tak po par mesicich slouzila rolicka toaletaku jako platidlo :-)

 

Ale jinak nevim, jestli to Modrak s tim piveckem nepodcenil. Toho je fakt malo.


  • 1

#117 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2020 - 7:57

Ono fakt je rozdíl mít doma zásoby pro 1-2 lidi a pro 5! Navíc pokud tři z toho jsou děti v pubertě....Ani si to nechci představovat.

Ono je to i o zvyku. Někteří plánovači si udělají plán, seznam, nakoupí hory věcí najednou a prostě jim to vydrží. Nejedou pro 1 olej, ale koupí karton a tak.

Toaleťák je dobrá připomínka :)


  • 0

#118 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2020 - 21:52

Trochu vážněji, hrál jsem si s matlabem a pokud všemi omílané číslo R předpokládáme jako počet nakažených, kteří se ovšem během nakažování zároveň dokáží vyléčit, nebo RIPnout:

 

N(t)=N(0)*R^(t/T)

 

Nicméně počet nakažených je integrál tý křivky, že, takže N(t)=N(0)*R^(t/T)*T/ln®+c (pro R=1 N(t)=N(0)*t).

 

Vidlák z Brna bere tohle R, kterým argumentuje o vývoji epidemie jakožto bernou minci. Ale není to spíše R*T/ln®, neboť někdo se vyléčí a někdo RIPne?

 

Hrozně mi chybí ve zpravodajství takovéhle argumenty, protože to je dost zásadní.

 

Pokud to beru podle původního exponenciálního R a aktuálního počtu nakažených, máme R1,624, pokud to beru podle integrálu, máme 1,048. A to je dost rozdíl. Protože pokud provedeme R´*T/t v čase, máme rozhodně klesající derivaci časové křivky...

 

takže pokud chce vláda strašit, bere první případ, pokud chce být pozitivní, tak druhý. Dá se někde dohledat, z čeho to vláda počítá? Český statistický úřad, který bych myslel jakožto agrogátora dat, mlčí.

 

 

Jo, asi byc hse měl na to vyprdnout, ale jak jsou zavřené hospody, tak se doma nudím. :)


  • 0

#119 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2020 - 22:04

a proč myslíš, že chtěli omezit přístup k datům asi...

https://www.irozhlas..._2010190703_cib


  • 2

#120 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2020 - 22:27

Tak on je hlavne problem ze prestal pribejvat pocet testu umerne poctu pozitivnich. Tim se to dostalo do stavu ze se nevi jestli pozitivni prestali pribejvat, nebo jestli je to limitovany kapacitou testu. Poznalo by se to pokud by zacal klesat podil pozitivnich na celkovym poctu testu. Jenze ten taky neklesa. Takze momentalne se nevi co ty cisla znamenaj, a to bez ohledu na to jak se R pocita. Je potreba pockat az klesne to procento. Tedka momentalne ani ja netusim jaky to R je.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama