Přejít na obsah


Fotka

Lock down v.2.2


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
420 odpovědí na toto téma

#141 honzak123456

honzak123456

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2020 - 7:04

Obzvlášť při hezkém počasí se ostravští městapáci věnují užitečné činnosti, obchází zastávky MHD a kontrolují roušky. Nejinak tomu bylo včera, Dva městapáci šli proti mě a odbočili na zastávku. Šel jsem tedy asi 20 metrů za nimi, na zastávce stál jediný člověk, a bez roušky, no hrůza, městapáci museli zakročit. Co přesně se tam dělo, nevím, já jsem zůstal na chodníku vedoucímu k zastávce a byl jsem pořád těch 20, možná 25 m daleko, ale bylo vidět, že jeden z městapáků si něco zapisuje.

Pak šli podchodem ke druhé zastávce, tam nikdo nebyl, tak se vrátili kousek zpátky a zastavili se na jednom z méně používaném a svažitém na chodníku, ideální místo pro zabukaření. Pár minut jsem se díval, co se bude dít, na zastávku nikdo nepřišel, tak jsem taky šel pryč.

Díky usilovné práci městapa nad koronavirem zvítězíme.

Dal jsem to sem, ale to na depresi do geodepresivního koutku

Jdu na nákup do LIDLu, bude legrace (nebo depréze).


  • -2

#142 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2020 - 11:26

Těžko z dálky poznáš, za co ho řešili. Jestli byl na zastávce sám, tj. 2 metry kolem něj nikdo, tak za roušku to asi nebylo...


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#143 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2020 - 13:06

1. Všem osobám se s účinností ode dne 18. listopadu 2020 od 00:00 hod. do dne 20. listopadu 2020 do 23:59 hod. zakazuje pohyb a pobyt bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa) jako je respirátor, rouška, ústenka, šátek, šál nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének, a to:

c) na nástupišti, v přístřešku a čekárně veřejné dopravy,

 

 

A bylo to už i v předchozím s účinností od 21. října 2020...


  • 1

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#144 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2020 - 15:44

 na zastávce stál jediný člověk, a bez roušky, no hrůza, městapáci museli zakročit. Co přesně se tam dělo, nevím, já jsem zůstal na chodníku vedoucímu k zastávce a byl jsem pořád těch 20, možná 25 m daleko, ale bylo vidět, že jeden z městapáků si něco zapisuje.

Třeba kouřil. To se taky nesmí.

Moc jsem se bál, jak budu muset dnes všude čekat ve frontě. Ale dopoledne v PECUDu ani noha a v PennyMarketu víc než polovina vozíků (z povolených 56) stála venku k použití. A v 15 hod. jsem jel trolejbusem přes celé Teplice a před jediným obchodem po celé cestě stál jeden člověk (byly to psí a kočičí potraviny), jinak nikde nikdo, ani před Billou. Později to ale může být horší.

V PECUDu (pekařství) jsem se divil, proč obsluhuje jen jediná prodavačka. Jsou přece potřeba minimálně tři. Jedna obsluhuje zákazníka, druhá obsluhuje dveře, aby tam nikdo navíc nevstoupil a třetí s dvoumetrem v ruce organizuje frontu na chodníku.

A zajímalo by mě, jak to vyřešili v trafice v Novém Městě na Moravě na náměstí: je to nudle dlouhá asi 4 až 5 metrů, široká sotva metr a půl. Tam se ani celý člověk podle nařízení vlády nevejde. Hlavu a jednu ruku asi bude muset zanechat na chodníku....


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 18 listopad 2020 - 15:45

  • 1
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#145 honzak123456

honzak123456

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2020 - 17:31

Nekouřil, na kuřáka na zastávce jsem narazil až ten den večer kolem 19. hodiny v centru města.


  • 0

#146 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 520 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2020 - 19:25

Všimli jste si, že se nám vrátili cestovatelé do keší. Nedělám si legraci opravdu je jich teď, po letech co TB a GC v keších vůbec nebyli ,zase spousta. Pořád jsem přemýšlel proč už v keších nejsou a vypadá to, že je "vykrádali" návštěvníci eventů, aby je tahali po hospodách a teď nemůžou. To je super.


  • 0
Blaze tomu, kdo nic nema, nema starost, kam to schova.

#147 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 520 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2020 - 19:27

Všimli jste si, že se nám vrátili cestovatelé do keší. Nedělám si legraci opravdu je jich teď, po letech co TB a GC v keších vůbec nebyli ,zase spousta. Pořád jsem přemýšlel proč už v keších nejsou a vypadá to, že je "vykrádali" návštěvníci eventů, aby je tahali po hospodách a teď nemůžou. To je super.

Tak to by bylo dobře. Většinou jsem je viděl opravdu jen na eventech.
  • 0
Blaze tomu, kdo nic nema, nema starost, kam to schova.

#148 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2020 - 20:18

Vida, takže COVID vrací geocaching zpět ke kořenům (empirická zkušenost, dřív bylo eventů méně a trasantů v cachích více) :)
  • 2

#149 rpalat

rpalat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2020 - 21:10

Plus minus se to poslední opatření na čtvereční metry dá přirovnat k situaci, kdy vám více než půl roku tvrdí, že s tampónem můžete plavat, lyžovat, tancovat a vůbec všechno ,co je jinak zapovězeno a najednou se dobrovolně zasáhnou do vlastního chodidla, když řeknou, .že tampón nefunguje a i před vstupem do chrámu (dočasné) hojnosti bude nutno dodržovat kromě nošení tampónu i další  pravidla (tentokrát už funkční). Je každého věc, čím se nechá ohlupovat, mi třeba pomáhaly pohádky Boženy Němcové.


  • 1

#150 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2020 - 9:51

No k tomu omezeni počtu lidí na 15m2. Včera jsem byl v Kauflandu a Lidlu a myslím, že to opatřeni je jen pro ,aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Kromě toho, že vozíky měly čísla se nic nezměnilo, počet vozíků stejný jako před opatřením, nikdo nic nehlídá a uvnitř je obvyklé množství lidí, ale tutově je těch lidí míň něž 1 človek na 15m2 :rolleyes:. Když by tam někdo přišel na kontrolu, tak opatření je zavedeno (očíslované vozíky), ale ten kontrolor by ty lidi v hypermareku nespočital, neb ty vozíky jsou už číselně promíchané :D. Tak to vypadá, že to bude kontrolovatelné jen v malých prodejnách :(.


  • 2

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#151 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2020 - 10:39

No k tomu omezeni počtu lidí na 15m2. Včera jsem byl v Kauflandu a Lidlu a myslím, že to opatřeni je jen pro ,aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Kromě toho, že vozíky měly čísla se nic nezměnilo, počet vozíků stejný jako před opatřením, nikdo nic nehlídá a uvnitř je obvyklé množství lidí, ale tutově je těch lidí míň něž 1 človek na 15m2 :rolleyes:. Když by tam někdo přišel na kontrolu, tak opatření je zavedeno (očíslované vozíky), ale ten kontrolor by ty lidi v hypermareku nespočital, neb ty vozíky jsou už číselně promíchané :D. Tak to vypadá, že to bude kontrolovatelné jen v malých prodejnách :(.

V HM TESCO jsem si žádného omezení nevšiml. Tedy až na neustále kecající hlásání rozhlasu.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#152 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2020 - 12:22

U nas v Lidlu hlidali aby clovek vozik mel. Coz mne stve, ale jen trochu, nakupuju jen s kosikem, protoze vim ze je to mnozstvi, ktere pak unesu :) a druhak ty vozicky vesele koluji bez jakekoliv desinfekce :). Kocourkov.
  • 3

#153 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2020 - 5:03

Lidl Písek měl v sobotu množství vozíků omezené zhruba na polovinu a každý nakupující musel mít vozík svůj.. Kaufland v ČK tentýž den měl vozíky očíslované a i v páru musel mít každý svůj. K večeru Tesco ČK už pro dvojice dva vozíky nevyžadovalo, lidí pár a nákup rychlý. Osobně mi ale ovocem a zeleninou víc vyhovoval Kaufland.
  • 0

#154 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2020 - 8:53

Tak alespoň podle mě je těch 15 metrů koko.....tina. Stejně se lidi vevnitř houfujou u pečiva, u pultů s uzeninama u ovoce .... Jinak fronty jsem neviděl nikde. Co se týká těch roušek a kontrol policajtama. Podle mě to je naprosto v pořádku. Pro srovnání pojedu přes obec autem kilo a chytne mě policajt a sebere papíry. Budu se bránit tím, že obec je liduprázdná a já neviděl žádného člověka? Ty roušky jsou primárně o mé ohleduplnosti k ostatním a samozřejmě fíčura i pro mě. Nejde o to, co se mi líbí, ale o to, co se má. Nejsem vůbec spokojenej tím, že je vše zavřené, že nemůžu chodit do tělocvičny, nebo si zajít někam na pivko a pokecat s kamarádama. Na druhou stranu, pokud se přístup lidí nezmění, budeme tu mít za měsíc další uzávěru. Zatím jediný efekt viděno už podruhé mají tvrdé restrikce. "Není to náhodou tím, že čehůni jsou hovada, kteří se snažijó vochcat fšechno a všude?" Tato věta je autorská nadsázka. :-)


  • 3

#155 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2020 - 9:03

15 metru ctverecnich je jen pomucka na vypocet maximalniho mnozstvi zakazniku v provozovne. Nic vic. (fakt jste to cetli?) Roztupy jsou totiz porad stejne, na rozmachnutí koštětem.


  • 8

#156 milan.k

milan.k

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2020 - 9:56

Lidl Písek měl v sobotu množství vozíků omezené zhruba na polovinu a každý nakupující musel mít vozík svůj.. Kaufland v ČK tentýž den měl vozíky očíslované a i v páru musel mít každý svůj. K večeru Tesco ČK už pro dvojice dva vozíky nevyžadovalo, lidí pár a nákup rychlý. Osobně mi ale ovocem a zeleninou víc vyhovoval Kaufland.

To vážně chodíš 3x denně po obchodech, pokaždé do jinýho ?

To je pro mně nejděsnější noční můra :-)


  • 3

#157 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2020 - 10:08

Pro epidemiology taky. ;-)


  • 5

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#158 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 172 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2020 - 10:38

To vážně chodíš 3x denně po obchodech, pokaždé do jinýho ?

To je pro mně nejděsnější noční můra :-)

V každém kvelbu mají v akci něco jiného :-)


  • 3

#159 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 299 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2020 - 11:05

V každém kvelbu mají v akci něco jiného :-)

byl bych blbej, abych slevy nevyužil, když už jsou ;-)


  • 0

#160 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 172 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2020 - 11:24

byl bych blbej, abych slevy nevyužil, když už jsou ;-)

Houska o korunu lacinější.
Koupíš jich sto a ušetříš kilo!
 


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama