Přejít na obsah


Fotka

Pomozte mi prosím


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
4 odpovědí na toto téma

#1 Team_Nuts

Team_Nuts

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2020 - 20:10

Ahojte, chtěl bych od vás pomoci s tím, jak v aplikaci URWIGO naprogramuju to, aby se na začátku hry zobrazila zóna.... Jakmile hráč v ní udělá nějakou akci a bude mu k ničemu, tak po opuštění by se stala neviditelnou, neaktivní. Prostě by se smazala. V tom okamžiku by se hráčovi zobrazila další zóna, ve které by měl něco udělat. Jakmile by zase udělal nějakou akci, tak aby se zóna zase smazala a zobrazila se další.... A takto až do cíle. Děkuji


  • 0

#2 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2020 - 20:19

Ahoj,

začni s návodem na https://www.urwigo.cz/navod, kde by se ti mělo dostat pomoci v základních otázkách tvorby. :)


  • 1

#3 Team_Nuts

Team_Nuts

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2020 - 21:06

No... Já spíš mam celé whigo hotové, jen musím doladit toto... Na tom URWIGO návodu to nechápu, ale i tak díky za odpověď :)
  • 0

#4 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2020 - 21:25

Pak jsem asi nepochopil dotaz, protože zobrazování a skrývání zón je tak nějak základ pro tvorbu wiga. Spolu s návodem jsem si před přípravou své první hry prošel i pár vzorových projektů.

Nicméně, jednou nastavenou zónu při hraní nesmažeš. Můžeš ji zobrazovat a skrývat (aktivní=pravda resp. aktivní=nepravda). Je to přímo jeden z příkazů v diagramu kódu. Třeba u svého průvodce mám nastaveno zobrazování a skrývání následujících zón na začátku diagramu události při vstupu.

 

EDIT: Odkaz na vzorové projekty: https://www.urwigo.cz/vzorove-projekty


Tento příspěvek byl upraven od KulisekW: 01 listopad 2020 - 21:26

  • 1

#5 Team_Nuts

Team_Nuts

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2020 - 5:45

Aha, moc děkuju
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama