Přejít na obsah


Fotka

Covid


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
270 odpovědí na toto téma

#1 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2020 - 20:27

Aktuálně by se to mělo řídit PSEM.
Viz. https://reviewer.cz/
  • 1

#2 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2020 - 20:29

 Mno, jsem sice riziková skupina, ale venkovní eventy při dodržování odstupu jsou mnohem menší riziko než práce a nákupy.

U eventů se mi zdá riziko poněkud větší, protože se tam sejdou lidé, kteří se jinak nescházejí. Navíc jsou "každý pes jiná ves". T.j. odněkud přicestují a zase odjedou. Podle nedávného výkladu hygieniků -  pokud mají obě setkavší se osoby roušky nebo respirátory a nebyly v kontaktu déle než pár (15?) minut na bezpečnou vzdálenost (2 metry?), tak by o významný kontakt nešlo. Stejně jako u pokladny v samoobsluze.

Ale co není, to může během pár dnů být. PES 4x zaštěká - a je vymalováno.


  • 2
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#3 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2020 - 21:08

PES mi přijde nějak neklidný. Možná chytil vzteklinu...


  • 0

#4 honzak123456

honzak123456

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2020 - 21:26

PES je polyester, asi ho prali na vysokou teplotu.


  • 0

#5 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2020 - 21:55

Mno, vždycky mi byli psi sympatičtější než kočky. Poslední dva měsíce mě dostala podivná kočka jménem Mitsubishi, nebýt v bytě, tak si nějakou podobnou potvůrku pořídím. Ale ze PSA začínám mít obavy - nějak si s ním páníčkové neví rady, do jeho "výchovy" kecá kdekdo a podle toho to vypadá.
Čili na svátky to vidím na keše, knížky a sem tam někam do lesa, kde lišky dávají dobrou noc. Jo, zase se vrátím ke svému introvertnímu programu. Jen před třiceti lety v něm chyběl gc.
  • 0

#6 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2020 - 0:43

No já byl dnes v Plzni a v nejednom městském parku ani noha a když jsem poté jel přes Borská pole okolo hypermarketů, tak parkoviště jsou tak narvané, že by se mezi auty neprotáhla ani myš. Tak mi hned bylo jasné kam se ti lidé ztratili :rolleyes:. I v univerzitním městečku jsem potkal, během hodiny, asi 5 lidí (z toho 2 kačery) a to jsem tam lovil cache, která se prý diky zamudlení loví velmi obtížně a já němel na dohled 300m ani jednoho mudlu, divné  :huh: .


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#7 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2020 - 11:53

Plná parkoviště před různými obchody bývají o víkendech pravidelně (myšleno za normální situace), nicméně teď se do toho promítají blížící se Vánoce (a to, že bylo dlouho zavřeno) a také obavy z chaotických rozhodnutí naší vlády, že zase vše zavřou.
  • 1

#8 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2020 - 12:07

Dnes řekl virový ministr že zavřou hospody. Obchody mají zůstat otevřené a to včetně těch malých, jako jsou koloniály, papírnictví, železářství... Tak snad to v pondělí projde chaotickou vládou.
  • 0

#9 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2020 - 12:56

Proto on virový ministr dostal ochranku - bojí se, že by mu nějaký notorik nebo hospodský rozbil hlavu prázdným půllitrem ;) .


  • 0

#10 honzak123456

honzak123456

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2020 - 20:08

Otevřel hospodu a chodili mu tam lidi. Ale vláda řekla ne.


  • 0

#11 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2020 - 20:26

Mno, dneska jsem byla na dvou sériích labek, jedné tradičce cestou a na chvilku na venkovním eventu v rouškách. Bylo fajn se alespoň vidět. V obchodní zóně v Táboře fakt praskala parkoviště, vběhla jsem do jednoho obchodu, potkala kamaráda a domluvili jsme se, že mizíme a že za mnou přijede na event a popovídáme někde při krátké procházce. Jsem ráda, že mí známí se obchodům také pokud možno vyhýbají.
  • -1

#12 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2020 - 21:04

Skorapky jsou takova fajn tradice, ze jsme nevynechsli ani letos. Bylo to trochu divne bez davu, na druhou stranu bylo fajn postat na molu i na mostku a pozorovat svoji lodicku...
  • 0

#13 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2020 - 9:43

Když vidím ty plná parkoviště, plné trhy apod., tak si říkám, že nechápu, co lidi vyvádí. Asi chtějí, aby se opravdu nemohlo ani na krok.

Jinak podle toho, co říkali před měsícem, jsme už měli být několik dní ve 4. stupni PSA. Jen nemají odvahu dodržet to, co původně říkali. Já osobně počítám spíše s tím, že eventy moc nebudou.

 

Osobně vzhledem k tomu, že máme hodně rizikové lidi v rodině, tak se snažíme být doma opatrní... Chodím do práce, po práci max. obstarat babičku nebo pracovat, případně s kluky někam do přírody. Dana jednou, dvakrát za týden na velký nákup. Dárky jsme řešili přes eshopy apod., max. pár návštěv malých obchodů, ale zase tolik jsme taky nenakupovali. Sice mi občas chybí nějaký ten event, ale zase raději počkám, než aby mi někdo blízký zemřel. Letos jsem sice kvůli tomu už oželel jeden svůj event na jaře, druhý jsem nestihl uspořádat v létě, kdy to celkem šlo, kvůli tomu, že jsem měl jiné nenadálé starosti, a teď nepořádám další event, i když všechny jsou vlastně venkovní. Stejně tak jsme nebyli od půlky září na žádném jiném eventu. Raději. Přece jen je mi zdraví mých blízkých milejší, než setkávání, nějaké vysedávání v hospodách či zábava apod.


  • 2

#14 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 299 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2020 - 10:47

Když vidím ty plná parkoviště, plné trhy apod., tak si říkám, že nechápu, co lidi vyvádí. Asi chtějí, aby se opravdu nemohlo ani na krok.

Jinak podle toho, co říkali před měsícem, jsme už měli být několik dní ve 4. stupni PSA. Jen nemají odvahu dodržet to, co původně říkali. Já osobně počítám spíše s tím, že eventy moc nebudou.

 

Osobně vzhledem k tomu, že máme hodně rizikové lidi v rodině, tak se snažíme být doma opatrní... Chodím do práce, po práci max. obstarat babičku nebo pracovat, případně s kluky někam do přírody. Dana jednou, dvakrát za týden na velký nákup. Dárky jsme řešili přes eshopy apod., max. pár návštěv malých obchodů, ale zase tolik jsme taky nenakupovali. Sice mi občas chybí nějaký ten event, ale zase raději počkám, než aby mi někdo blízký zemřel. Letos jsem sice kvůli tomu už oželel jeden svůj event na jaře, druhý jsem nestihl uspořádat v létě, kdy to celkem šlo, kvůli tomu, že jsem měl jiné nenadálé starosti, a teď nepořádám další event, i když všechny jsou vlastně venkovní. Stejně tak jsme nebyli od půlky září na žádném jiném eventu. Raději. Přece jen je mi zdraví mých blízkých milejší, než setkávání, nějaké vysedávání v hospodách či zábava apod.

a ty věříš tomu, že když budem sedět doma na zadku - tejden, dva, měsíc, rok.... tak ten virus jako mávnutím kouzelného proutku zmizí a už se nevrátí? Lidi prostě chtějí normálně žít, podnikatelé podnikat, děti chodit na sport a na kroužky.......


  • 8

#15 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2020 - 11:02

a ty věříš tomu, že když budem sedět doma na zadku - tejden, dva, měsíc, rok.... tak ten virus jako mávnutím kouzelného proutku zmizí a už se nevrátí? Lidi prostě chtějí normálně žít, podnikatelé podnikat, děti chodit na sport a na kroužky.......

Kdyby někde při nějaké nehodě zemřelo 100 lidí, tak by to byla národní tragédie. Když umírá sto lidí každý den na COVID-19, tak je to pro většinu lidí naprosto nezajímavé a nehodlají se kvůli tomu jakkoliv omezovat.


  • 5

#16 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2020 - 11:25

Kdyby někde při nějaké nehodě zemřelo 100 lidí, tak by to byla národní tragédie. Když umírá sto lidí každý den na COVID-19, tak je to pro většinu lidí naprosto nezajímavé a nehodlají se kvůli tomu jakkoliv omezovat.

Jeden můj příbuzný také letos "zemřel na covid." V poměrně vysokém věku, po třech mrtvicích a s agresivním nádorem. Nakazil ho někdo z personálu v posledních dnech jeho života, když za ním nikdo z nás už dlouho nesměl. :-(


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#17 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 299 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2020 - 12:13

Kdyby někde při nějaké nehodě zemřelo 100 lidí, tak by to byla národní tragédie. Když umírá sto lidí každý den na COVID-19, tak je to pro většinu lidí naprosto nezajímavé a nehodlají se kvůli tomu jakkoliv omezovat.

bude tady virus až případné zavření všeho skončí? Ano nebo ne? Na jaře se to už přece zkoušelo a dopadlo to jak? Nebo snad země, které měli tvrdší lockdown teď mají COVID = 0. 


  • 1

#18 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2020 - 12:46

bude tady virus až případné zavření všeho skončí? Ano nebo ne?

 

Bude tu stále. Z toho má plynout co? Že budeme dělat jako že se nic neděje?


Tento příspěvek byl upraven od mandevil: 14 prosinec 2020 - 12:46

  • 3

#19 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2020 - 13:06

Chapu, ale jsou veci, ktere efektivne pres net proste neporidis, typicky treba boty, padnouci kalhoty a tak. Nakupovaci maniak ani vysedavac v hospode nejsem ani v nekovidu. Ale ten bezny zivot cloveku preci jen chybi, uz jen moznost dojit si na obed, normalni vyucovani (pulrok jakoby nebyl, zadne krouzky, moznosti, nic) a o efektivnosti opatreni a mam take dost pochyby...
  • 0

#20 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2020 - 13:10

Kdyby někde při nějaké nehodě zemřelo 100 lidí, tak by to byla národní tragédie. Když umírá sto lidí každý den na COVID-19, tak je to pro většinu lidí naprosto nezajímavé a nehodlají se kvůli tomu jakkoliv omezovat.


Tam je to asi do jiste miry o osobni zkusenosti, jinak clovek vnima, co se tyka nekoho blizkeho a zazije na vlastni kuzi a jinak obrazek predkladany medii...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama