Přejít na obsah


Fotka

Covid


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
270 odpovědí na toto téma

#221 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2021 - 8:34

S tím nelze než nesouhlasit, navíc Bureš pochopitelně si hájí zájmy svoje a svých kamarádů. Taky mne frustruje, že jsou otevřená květinářství a ne prodejny dětských bot a že se kružítka mohly dlouho prodávat jen ve velkých hypermarketech a ne malých papírnictvích  Na duhou stranu to stále neznamená, že bychom se na opatření vlády, byť nejsou zdaleka ideální, měli vykašlat. 

Prave naopak. Vhledem k tomu ze je zcela evidentni (a pripoustis to i ty) ze vlada epidemii neridi tak jak by mela, ala tak jak vyhovuje obchodnim zajmum politiku, v kombinaci s neschopnosti, tak je lepsi vladu ignorovat a resit si to po svem jak umim. Pro me totiz je dulezite aby prezilo nejen Buresovo kvetinarstvi, ale i moje firma, rodice, a dalsi veci. Na to optimalizuju svoji cinnost. A na ekonomicke zajmy agenta fakt zvysoka kaslu. A zejmena jsem haklivej na systematicky pokusy vlady o likvidaci ustavnich prav.
 


  • 0

#222 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2021 - 8:48

Mimochodem, kvalitní české zdravotnictví, které to tu i přes špatná čísla stále drží, tu nemusí být dlouho. Protože když nařídíte medikům pracovní povinnost na několik týdnů za 90-130 Kč/hod. vyplacené do 6 měsíců po skončení nouzového stavu, klidně 50 km od školy, do které stále musí chodit (a také se učit), a to i v době, co ostatní občasné se veselí v hospodách, bude motivace nastoupit do českého zdravotnictví o mnoho menší. Zvlášť, když jim po vyplacení odměn přijde od krajského úřadu, že je nutno dle nového výkladu odvést zdravotní a sociální pojištění a daň z příjmu a třetinu peněz vrátit. 

Jo, taky dobrej priklad. V momente kdy bude vlada delat co ma a vsichni budou dle svych moznosti potit krev, budu ocekavat od mediku ze jejich vklad do toho bude akceptovat pracovni povinnost a makat v nemocnicich. A ze jim vlada aspon neco za to zaplati. Pokud ale to funguje tak, ze vlada prachy vyhazi za nesmysly (5000 pro duchodce, statni zamestnanci doma za 100% platu + premie vetsi nez meli o rok driv),zatimco po tech medicich chce aby makali zadarmo, pak od mediku fakt neocekavam ze to totalni nasazeni budou respektovat a kdyz to zacnou zasivat, nemuzu jim to mit za zly, i kdyz kvuli tomu zarvou pacienti v nemocnicich. Ze mame problemy totiz jeste neznamena ze si kazdej musi nechat kalet na hlavu. Respektovat vladu ma smysl jen potud, pokud haji zajmy lidi (tim myslim vetsiny jako celku, ne zrovna moje nebo nekoho konkretniho). Vzhledem k tomu ze toto se evidentne nedeje a optimalizace se provadi na volebni vysledky a financni situaci Buresova kvetinarstvi, tezko nekdo muze ocekavat ze ta vlada bude mit respekt.
 


  • 2

#223 rpalat

rpalat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2021 - 11:34

Na sedačkové lanovce

Vláda s účinností ode dne 27. prosince 2020 od 00:00 hod. do dne 10. ledna 2021 do 23:59 hod.
I. zakazuje
...
k) provoz lyžařských vleků a lanových drah pro veřejnost v souvislosti s využíváním lyžařských tratí veřejností; tím není dotčen provoz lanových drah pro účely přepravy zboží a materiálu nebo dopravy osob za jiným účelem, než je využití lyžařských tratí,
...

Nakazíš se pouze, pokud tou lanovkou jedeš za účelem lyžování. To dá rozum.


  • 0

#224 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2021 - 16:36

 

I Blatný tedy nakonec otočil. „Očkovací látka není na světě tak dlouho, abychom mohli přesně říct, jestli bude očkovaný člověk částečně vylučovat virus,“ odpověděl na dotaz Vojtěcha.

 

 

 

Nic se neví a "odborníci" se předhánějí se závěry.

 

Hmm, zajímavá látka k přemýšlení. Měl jsem za to, že očkováním se "vycvičí" imunitní systém proti dané infekci a ten, pokud se s ní následně potká, zareaguje promptně a pustí se do likvidace té brebery. :) Což samozřejmě neudělá v nulovém čase, takže nějakou dobu poté, co očkovaný člověk přijme virovou dávku, bude ten virus v těle mít a nejspíš ho bude schopen i vylučovat, ale to množství vylučovaného aktivního viru v takovém případě je asi spíš jen teoretické. Umím si představit, že některé z těch infikovaných kapének, které člověku ulpí v plicích, bude schopen za chvíli vydechnout (vykašlat) v přítomnosti nenakaženého člověka. Ale kolik by toho mohlo být a jak moc by očkovaný člověk tímto způsobem byl schopen přenést nákazu, si představit neumím.


  • 2

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#225 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2021 - 21:30

Nikdo neví nic. Odborníci tvrdí, že imunita vydrží od NULY (tj. že lze dostat covid podruhé - a znám takový případ), 3 měsíce, 10 let, nebo navždy. Uvidíme za rok.


  • 0

#226 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2021 - 21:46

Ve školách oficiálně roušky mají všichni a pravidelně se větrá, ale reálně se to nikde nedodržuje. Pokud se vyskytně nějaký případ ve škole,tak pro hygienu to není rizikový kontakt, protože všichni přece měli roušky. 

Tak od toho se jménem naší školy distancuju. A jelikož podle sebe soudím tebe, troufám si tvrdit, že slovo "nikde" je dost nadsazene.
  • 0

#227 ptacopysk

ptacopysk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2021 - 0:35

Tak od toho se jménem naší školy distancuju. A jelikož podle sebe soudím tebe, troufám si tvrdit, že slovo "nikde" je dost nadsazene.


Nemyslela jsem tím, že by se opatření nedodržovala na školách vůbec, ale že málokde se dodržují důsledně tak, jak hygiena při trasování předpokládá. Ok, výraz “nikde” je nadsazený - pokud u vás ve škole vše důsledně v rámci možností dodržujete, tak palec nahoru. Ja si donedávna myslela, že ve škole, kde mám dítě, se to dodržuje také, než jsem nesla dceři do školy zapomenutý sešit a prošla jsem o přestávce školou (kam jinak rodič nyní nesmí). Co mám info od poměrně velkého vzorku rodičů dětí na prvním stupni v mém okolí, tak se opatření i v jiných školách až tak důsledně nedodržují. Myslím ve smyslu, že by děti nosily nonstop alespoň trochu kvalitní roušky správně nasazené, a každou půlhodinu se pět minut intenzivně větralo (roušky v uzavřeném prostoru, kde se nevětrá, pak částečně ztrácejí efekt). Roušky se nosí nejspíš v naprosté většině škol a tříd, jen má velká část dětí roušku pod nosem, část si ji sem tam dá pod bradu, v jídelně, kde se postupně vystřídá celá škola se asi také každou půlhodinu nevětrá, plus děti musí sundat roušky minimálně dvakrát denně na svačinu a pak ještě 20 minut na oběd. Ve vyšších ročnících už to bude lepší, ale ti zas nemají dozor o přestávkách, takže si nelze moc dělat iluze. Ve školách při větší i menší snaze pedagogů rizikové kontakty prostě vznikají. Proto si myslím, že by se ve školách měly testovat/jít do karantény celé třídy, pokud se tam koronavirus vyskytne (to byla hlavní pointa příspěvku, ne nedodržování opatření), což se myslím většinou neděje. Nebo, když už nic, dát o tom alespoň info rodičům, aby nešli navštívit babičku.
  • 2

#228 ptacopysk

ptacopysk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2021 - 3:12

Prave naopak. Vhledem k tomu ze je zcela evidentni (a pripoustis to i ty) ze vlada epidemii neridi tak jak by mela, ala tak jak vyhovuje obchodnim zajmum politiku, v kombinaci s neschopnosti, tak je lepsi vladu ignorovat a resit si to po svem jak umim. Pro me totiz je dulezite aby prezilo nejen Buresovo kvetinarstvi, ale i moje firma, rodice, a dalsi veci. Na to optimalizuju svoji cinnost. A na ekonomicke zajmy agenta fakt zvysoka kaslu. A zejmena jsem haklivej na systematicky pokusy vlady o likvidaci ustavnich prav.
 

 

To platí, když se k tomu přistoupí s rozumem. Pak není třeba všechno striktně dodržovat a určitě je víc v pořádku, když jde kačer na odlov keše s dvěma kamarády, kteří Covid před 6 týdny prodělali a vrátí se domů v 21:30, což podle vládních opatření v pořádku není (nadměrný počet osob, zákaz nočního vycházení), než když uspořádá někdo doma party pro třicet lidí včetně lidí, kteří mají spolubydlící v karanténě, což je podle vlády v pořádku je. Otázka je, kolik procent populace ten rozum má. 


  • 3

#229 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2021 - 10:27

Jak jsi přišla na to, že je to dle vlády v pořádku? Přečti si přesné znění aktuálních opatření... Problém je i v tom, že novináři o opatřeních mluví hodně selektivně, takže vlastně nikdo nic pořádně neví a pak se diví.
  • 0

#230 ptacopysk

ptacopysk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2021 - 11:28

Jak jsi přišla na to, že je to dle vlády v pořádku? Přečti si přesné znění aktuálních opatření... Problém je i v tom, že novináři o opatřeních mluví hodně selektivně, takže vlastně nikdo nic pořádně neví a pak se diví.


Pamatuju si, jak před Silvestrem ministr zdravotnictví do médií hlásal, jak omezení pro setkání max. dvou osob platí jen pro veřejná místa a v domácnostech to není omezeno. Čímž situaci asi moc neprospěl, ale musel nějak obhájit fakt, že se prezident s premiérem chtěli původně setkat na nový rok i s rodinami. Ano, také je tam uvedeno, že kontakt mezi lidmi se má omezit na nezbytnou míru, ale to se špatně definuje. Navíc o tom média, jak píšeš, selektivně mlčí.
  • 0

#231 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2021 - 18:51

Nemyslela jsem tím, že by se opatření nedodržovala na školách vůbec, ale že málokde se dodržují důsledně tak, jak hygiena při trasování předpokládá. Ok, výraz “nikde” je nadsazený - pokud u vás ve škole vše důsledně v rámci možností dodržujete, tak palec nahoru. Ja si donedávna myslela, že ve škole, kde mám dítě, se to dodržuje také, než jsem nesla dceři do školy zapomenutý sešit a prošla jsem o přestávce školou (kam jinak rodič nyní nesmí). Co mám info od poměrně velkého vzorku rodičů dětí na prvním stupni v mém okolí, tak se opatření i v jiných školách až tak důsledně nedodržují. Myslím ve smyslu, že by děti nosily nonstop alespoň trochu kvalitní roušky správně nasazené, a každou půlhodinu se pět minut intenzivně větralo (roušky v uzavřeném prostoru, kde se nevětrá, pak částečně ztrácejí efekt). Roušky se nosí nejspíš v naprosté většině škol a tříd, jen má velká část dětí roušku pod nosem, část si ji sem tam dá pod bradu, v jídelně, kde se postupně vystřídá celá škola se asi také každou půlhodinu nevětrá, plus děti musí sundat roušky minimálně dvakrát denně na svačinu a pak ještě 20 minut na oběd. Ve vyšších ročnících už to bude lepší, ale ti zas nemají dozor o přestávkách, takže si nelze moc dělat iluze. Ve školách při větší i menší snaze pedagogů rizikové kontakty prostě vznikají. Proto si myslím, že by se ve školách měly testovat/jít do karantény celé třídy, pokud se tam koronavirus vyskytne (to byla hlavní pointa příspěvku, ne nedodržování opatření), což se myslím většinou neděje. Nebo, když už nic, dát o tom alespoň info rodičům, aby nešli navštívit babičku.

Samozřejmě máš dost možná pravdu, srovnání žádné nemám. Naprosto tvůj příspěvek chápu. Jen vidím, jak to funguje u nás a mám dojem, že v rámci možností docela dobře. Určitě ne stoprocentně, ale ono to u těch prcků asi ani stoprocentně nejde.
Jen k jídelně, to si neodpustím... Já jsem, myslím, docela otužilý, ale, to na oběd si beru vždy mikinu, abych tam nezmrznul, jak se tam větrá intenzivně :D :D Tam ty děti dřív nastydnou, než něco chytí...
O přestávce bys u nás mimochodem nikoho nepotkala, děti jsou dle pravidel ve třídách, na záchody máme rozpisy, kdy která třída chodí (jasně, samozřejmě je nenecháš, aby se pocuraly, ale couraji mnohem méně a není na záchodech o přestávce celá škola).
No, víc to rozebírat nebudu, protože je to jen jedna moje bublina.
O karanténách a koronaviru ve škole... To už o pár absurdních situacích vím a stačí mi to. Přístup hygieny... No, nekomentuji.
  • 0

#232 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2021 - 19:33

Nebo také je také možnost výtěru z nosní dírky (nikoli z hloubi nosohltanu) za zachování téměř stejné senzitivity testu, podrobněji v tomto rozhovoru čas 14:15:

https://www.reflex.c...s-ockovani.html

(mimochodem zajímavý rozhovor, kdo má čas, doporučuji si rozhovorr poslechnout celý)

Tak jsem si těch osmačtyřicet minut poslechl velmi pozorně. První dojem - ačkoli se pan doktor na začátku vymezuje proti politickým postojům vzhledem k pandemii, poruší to už v páté minutě a během rozhovoru ještě několikrát - sám sebe tím slušně shazuje. Mnohokrát řekne, že něco vysvětlí, aniž by tak učinil, ač ho moderátor nijak nepřeruší.

 

Pro mne jakožto řekněme lehce sečtělého laika to zní tak, že mluví za jednu skupinu doktorů, která tvrdí něco jiného než jiná skupina doktorů, která tvrdí něco jiného než vláda, v níž a kolem níž se hádají jiní doktoři mezi sebou.

 

To strašení další, mnohem horší epidemií, na závěr rozhovoru si mohl odpustit: 'Nevíme kdy to nastane, ale někdy v budoucnu určitě ano." Bez vysvětlení.

 

Mimochodem, asociace jsou prevít - název té iniciativy mi okamžitě připomněl doktora Dbalého, který si dbale zapisoval do svého deníčku "Sněžím." pokaždé, když si dal lajnu a šel operovat.

 

Dodatek 15.1.: zjistil jsem, že jedním z členů iniciativy "Sníh" je i dr. "Micík" Flégr. Takže opravdu nemá smysl jim dál věnovat jakoukoli pozornost.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#233 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2021 - 20:06

Tak nevím, není nejlepší se snažit posilovat imunitu a řídit se selským rozumem?
Rok je krátká doba, ani odborníci nemají jasno a dostatek zkušeností.....
  • 0

#234 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2021 - 21:08

 na záchody máme rozpisy, kdy která třída chodí (jasně, samozřejmě je nenecháš, aby se pocuraly, ale couraji mnohem méně a není na záchodech o přestávce celá škola).
 

Trošku to odlehčím... ... a kam chodí děti kouřit, když na záchod nesmí  :D  .


  • 1

#235 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2021 - 21:46

Já jsem trochu zmatený, protože podle mne teď děti ve škole nejsou, ne? Vyjma, mám pocit, 1. a 2. třídy, a ti snad ještě nekouří. Ostatní kouří na záchodě doma. Teda pokud to není středoškolák či vysokoškolák na praxi. Nebo ústavní škola.

 

Tak nějak nevím, o jakých dětech ve škole tu pořád mluvíte?


  • 0

#236 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2021 - 22:13

Trošku to odlehčím... ... a kam chodí děti kouřit, když na záchod nesmí :D .


Preci pred skolu :)
  • 1

#237 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2021 - 22:17

V zari to tak bylo, ze sla do karanteny i 2x na testy cela trida, ale to byla jeste jina situace, jak to funguje ted, kdyz by nahodou chodili do skoly, netusim...
  • 0

#238 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2021 - 0:45

Trošku to odlehčím... ... a kam chodí děti kouřit, když na záchod nesmí  :D  .


Já to radši nechci vědět :D
  • 3

#239 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2021 - 0:52

Já jsem trochu zmatený, protože podle mne teď děti ve škole nejsou, ne? Vyjma, mám pocit, 1. a 2. třídy, a ti snad ještě nekouří. Ostatní kouří na záchodě doma. Teda pokud to není středoškolák či vysokoškolák na praxi. Nebo ústavní škola.
 
Tak nějak nevím, o jakých dětech ve škole tu pořád mluvíte?

Právě o těch 1. a 2. třídách. V tuto chvíli. V prosinci jsme měli dokonce to štěstí, že jsme měli ve škole většinu dětí.

V zari to tak bylo, ze sla do karanteny i 2x na testy cela trida, ale to byla jeste jina situace, jak to funguje ted, kdyz by nahodou chodili do skoly, netusim...

U nás šel celý sbor v září. A kdyby tě zajímalo, jak to první dny zhruba probíhalo, tak asi tak: https://www.novinky....trovne-40335068
Teď? Tak třeba tak, že se v pátek dozvíš, že mají jít do karantény děti, které v pondělí seděly s nakaženým na obědě, protože tam nemají roušku. Dobrý, co?
  • 0

#240 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2021 - 6:09

Právě o těch 1. a 2. třídách. V tuto chvíli. V prosinci jsme měli dokonce to štěstí, že jsme měli ve škole většinu dětí. U nás šel celý sbor v září. A kdyby tě zajímalo, jak to první dny zhruba probíhalo, tak asi tak: https://www.novinky....trovne-40335068
Teď? Tak třeba tak, že se v pátek dozvíš, že mají jít do karantény děti, které v pondělí seděly s nakaženým na obědě, protože tam nemají roušku. Dobrý, co?


:), u nas u 3. podobne, ale vetsi deti, takze OCR asi nikdo neresil, viz https://www.novinky....o-roku-40334704
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama