Přejít na obsah


Fotka

Covid


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
270 odpovědí na toto téma

#241 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2021 - 12:47

Máme tady v okolí ředitelku malotřídky. Ta má s těmi předpisy nekonečné problémy. Děti vyjdou ze třídy na chodbu a musí nasadit rdoušku. Vrátí se do třídy - rdoušku sundat. Přitom to jsou stále ty samé děti, žádné jiné se tam neobjeví. Navíc, některé mají doma sourozence, kteří by v té třídě měli sedět také - ale to se nesmí.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#242 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2021 - 13:27

Vrátí se do třídy - rdoušku sundat.

Hm, zvláštní. Ony jsou totiž ve třídách povinné taky.


  • 0

#243 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2021 - 13:53

Hm, zvláštní. Ony jsou totiž ve třídách povinné taky.

Jak kdy, ta pravidla se neustále mění


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#244 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2021 - 14:02

Tak rdouška - bohužel velice výstižný termín :unsure: .


  • 2

#245 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2021 - 14:28

Jak kdy, ta pravidla se neustále mění

Už někdy od listopadu, možná října tohle platí, přesně si to nepamatuji. Konstantně.


Tento příspěvek byl upraven od MiroslavRouta: 11 leden 2021 - 15:05

  • 0

#246 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2021 - 19:01

Asi jiny vyklad :)
  • 1

#247 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2021 - 20:02

Hm, zvláštní. Ony jsou totiž ve třídách povinné taky.

Jo, teď jsou ve třídách povinné. Denně jich vyváříme několik, protože je děti musí nosit i venku na sněhu, takže jsou od teplého dechu pěknej humáč.


  • 0

#248 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2021 - 19:48

Ted me pobavila manzelka. Vypravela mi pribeh kolegy z prace:

 

Marek si chtel vzit na vanoce domu 80 letou babicku z duchodaku. Tak se cela rodina otestovala - vysledek negativni. Privezli si babicku a prozili krasny stedry den. Na Stepana chtel videt babicku i bratranec. Tak sel s rodinou take na testy - take negativni. Vypravili se za babickou a krasne svatky oslavili. Na silvestra cela rodina ulehla s kovidem.

 

Nakazila je babicka, ktera byla bezpriznakovy prenasec a chytla to v duchodaku pred odjezdem za rodinou :-))


  • 5

#249 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 299 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2021 - 6:58

Jo, teď jsou ve třídách povinné. Denně jich vyváříme několik, protože je děti musí nosit i venku na sněhu, takže jsou od teplého dechu pěknej humáč.

ve školkách nejsou a přítelkyně co tam dělá říkala, že letos na podzim měli nejvyšší docházku ze všech let co je tam.... Ale to jsou 5ti leté děti a to je úplně jiná kategorie než děti 6ti leté..... jak to jen bylo s tím cimrmanovým já-tym?


Tento příspěvek byl upraven od kstavk: 13 leden 2021 - 6:59

  • 0

#250 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2021 - 17:04

Já jsem si dnes cestou do práce uvědomil, co mě mj. covid naučil: ve vlaku a pokud musím použít nějakou MHD, všechna dveřní tlačítka (a vlastně i na přechodech) mačkám kloubem ukazováčku. A to ne tím mezi články prstu, ale tím "na pěsti". Došlo mi to až dnes, kdy jsem si ráno neuvědomil, že jsem si večer kloub odřel o krbovky a zabolelo to.

Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 14 leden 2021 - 5:52

  • 0

#251 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2021 - 21:23

Riziko úmrtí u pacientů infikovaných virem SARS-CoV-2 je až pětkrát vyšší než u lidí s běžnou chřipkou, tvrdí studie vědců z amerického Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC). Centrum ve své studii zkoumalo více než 10 000 pacientů.

Jaké jsou podle zjištění faktory, které nejvíce zvyšují úmrtnost na Covid-19?

  • Závažný průběh onemocnění
  • Nutnost léčby na jednotkách intenzivní péče
  • Připojení k plicním ventilátorům

Ze studie vyplývá, že riziko úmrtí na onemocnění Covid-19 se zvyšuje zejména u lidí, kteří jsou po infikování léčeni na jednotkách intenzivní péče. Během léčby pacientů s koronavirem bylo také zjištěno až 17 možných komplikací, které mohou vést ke smrti.

 

Tyhle "vědce" bych poslal do nemocnice, aby radši pečovali o pacienty. Pokud to ovšem vůbec umějí.


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 14 leden 2021 - 21:26

  • 1
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#252 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2021 - 23:19

Riziko úmrtí u pacientů infikovaných virem SARS-CoV-2 je až pětkrát vyšší než u lidí s běžnou chřipkou, tvrdí studie vědců z amerického Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC). Centrum ve své studii zkoumalo více než 10 000 pacientů.

Jaké jsou podle zjištění faktory, které nejvíce zvyšují úmrtnost na Covid-19?

  • Závažný průběh onemocnění
  • Nutnost léčby na jednotkách intenzivní péče
  • Připojení k plicním ventilátorům

Ze studie vyplývá, že riziko úmrtí na onemocnění Covid-19 se zvyšuje zejména u lidí, kteří jsou po infikování léčeni na jednotkách intenzivní péče. Během léčby pacientů s koronavirem bylo také zjištěno až 17 možných komplikací, které mohou vést ke smrti.

 

Tyhle "vědce" bych poslal do nemocnice, aby radši pečovali o pacienty. Pokud to ovšem vůbec umějí.

Chapu to dobre, ze problem je hlavne v tom ze se lidi nechaj odvezt na JIP a napojit na dejchak, zatimco kdyby to neudelali tak v pohode prezijou?

 

Pripomina mi to jeden vtip:

 

Vědec zkoumá blechu. Zakřičí na blechu:
Blecho, vyskoč!
A blecha vyskočí. Vědec si zapíše do zápisníku: Blecha skáče.

Pak bleše utrhne nohu a zakřičí:
Blecho, vyskoč!
Blecha vyskočí. Vědec si zapíše: Když se bleše utrhne noha, blecha skáče.

Pak jí utrhne druhou nohu a zvolá:
Blecho, vyskoč!
Blecha vyskočí. Vědec si poznamená: Když se bleše utrhne i druhá noha, blecha skáče.

Tak pokračuje dál, dokud nedojde k poslední noze. Utrhne ji a řekne: Blecho, vyskoč!
Blecha nic.
Blecho, vyskoč!
Blecha nic.
Vědec si napíše do zápisníku:
Po utržení poslední nohy blecha ohluchne.
 


  • 4

#253 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2021 - 23:40

Já jsem si dnes cestou do práce uvědomil, co mě mj. covid naučil

Já jsem díky covidu jednu věc zjistil - že pěší turistika zvyšuje fyzičku daleko víc než cyklo.


  • 2

#254 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 299 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2021 - 7:15

Já jsem díky covidu jednu věc zjistil - že pěší turistika zvyšuje fyzičku daleko víc než cyklo.

bez COVIDu jsi nechodil?


  • 1

#255 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2021 - 8:25

Já jsem díky covidu jednu věc zjistil - že pěší turistika zvyšuje fyzičku daleko víc než cyklo.

 

super. Jen vice takovych aby se zase dalo chodit po turistickych trasach (nemluvim o cyklostezkach) bez obav, ze me nejaky cyklomagor sejme.


  • 4

#256 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2021 - 12:00

Riziko úmrtí u pacientů infikovaných virem SARS-CoV-2 je až pětkrát vyšší než u lidí s běžnou chřipkou, tvrdí studie vědců z amerického Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC). Centrum ve své studii zkoumalo více než 10 000 pacientů.

Jaké jsou podle zjištění faktory, které nejvíce zvyšují úmrtnost na Covid-19?

  • Závažný průběh onemocnění
  • Nutnost léčby na jednotkách intenzivní péče
  • Připojení k plicním ventilátorům

Ze studie vyplývá, že riziko úmrtí na onemocnění Covid-19 se zvyšuje zejména u lidí, kteří jsou po infikování léčeni na jednotkách intenzivní péče. Během léčby pacientů s koronavirem bylo také zjištěno až 17 možných komplikací, které mohou vést ke smrti.

 

Tyhle "vědce" bych poslal do nemocnice, aby radši pečovali o pacienty. Pokud to ovšem vůbec umějí.

Nevím, odkaz na originální verzi není, stejně tak mohlo dojít ke ztracení v překladu. S trochou úprav je to možné také chápat tak, že pokud už je člověk hospitalizován na JIP, riziko toho, že to skončí špatně, se zvyšuje. Tohle už trochu zavání hledáním problému za každou cenu... :(


  • 2

brundi
 


#257 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2021 - 12:02

Samael: Tak s tim mam jeden super zazitek z Brd. Aniz by to nekde bylo v terenu inzerovano, probihal tam cyklozavod. Tech cyklistu bylo 1700! a vic nez 2 hodiny jsem uskaloval i z pesinek do lesa (ne vzdy to slo) a casto jsem sel primo lesem mimo cesty, pesinky... Ale v Brdech je trochu problematicke. A porad jsem slysel nadavky, ze jim prekazim v zavode. Meli obsazeny cely les, ruzne kategorie jezdily ruznymi cestami, ta elitni dokonce i mimo cesty. Bylo to peklo, asi nejhorsich 30 km, ktere jsem kdy sel. Doma jsem napsal nastvany dopis organizatorum, jak si predstavuji takoveto omezeni az ke skutecne nebezpecnosti bez jakekoli informace v terenu. Odpovedeli mi - ze jsem tam nemel chodit, kdyz tam probiha zavod. Totalni bezohlednost.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 15 leden 2021 - 12:03

  • 3

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#258 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2021 - 12:37

Já jsem díky covidu jednu věc zjistil - že pěší turistika zvyšuje fyzičku daleko víc než cyklo.

Záleží na kilometráži.

Pokud na kole budu jezdit přes 100 km denně, tak ta fyzička taky půjde rapidně nahoru.


  • 0

#259 doodle_cz

doodle_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2021 - 12:46

Nevím, odkaz na originální verzi není, stejně tak mohlo dojít ke ztracení v překladu. S trochou úprav je to možné také chápat tak, že pokud už je člověk hospitalizován na JIP, riziko toho, že to skončí špatně, se zvyšuje. Tohle už trochu zavání hledáním problému za každou cenu... :(

 

Cim vic o tom dohledavam, tim vic mam dojem, ze je to "novinarskej" vymysl, mozna nekolikrat recyklovanej clanek, kterej vyustil v tenhle nesmysl. Nejspis i pro to tam odkaz na zadnou studii neni.

Na CDC jsem nasel studii (https://www.cdc.gov/..._cid=mm6942e3_w), ktera vicemene uvadi stejna/podobna cisla (i kdyz pocet pacientu je necelych 10 000) a nektere zavery jsou zcela opacne.

S tou hospitalizaci je to presne tak - ve studii je uvedeno, ze riziko umrti pri hospitalizaci s Covid je cca 5x vyssi, nez pri hospitalizaci s chripkou. Bez uvedeni toho "zbytecneho" srovnani s chripkou z toho prece udelame krasny zaver - riziko umrti na Covid-19 je mnohem vyssi, kdyz budete v nemocnici ;-)


  • 2

#260 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2021 - 13:42

Chapu to dobre, ze problem je hlavne v tom ze se lidi nechaj odvezt na JIP a napojit na dejchak, zatimco kdyby to neudelali tak v pohode prezijou?

 

Pripomina mi to jeden vtip:

 

Vědec zkoumá blechu. Zakřičí na blechu:
Blecho, vyskoč!
A blecha vyskočí. Vědec si zapíše do zápisníku: Blecha skáče.

 

[... zkráceno...]

Tak pokračuje dál, dokud nedojde k poslední noze. Utrhne ji a řekne: Blecho, vyskoč!
Blecha nic.
Blecho, vyskoč!
Blecha nic.
Vědec si napíše do zápisníku:
Po utržení poslední nohy blecha ohluchne.
 

Bývalo to připisováno Lysenkovi na základě relevantnosti jeho "výzkumů."

 

Jinak jsem už také četl, že v případě připojení na umělou plíci zemřelo větší procento pacientů, než těch, kteří na ní nebyli připojeni, při velmi podobně vážném stavu. Samozřejmě se jedná pouze o covid, srovnání pro jiné choroby nejsou dostupná.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama