Přejít na obsah


Fotka

Covid


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
270 odpovědí na toto téma

#21 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2020 - 11:24

Bude tu stále. Z toho má plynout co? Že budeme dělat jako že se nic neděje?

 

Já to vidím tak, že se Covid stane běžnou součástí našeho života. Jako dneska když dostaneš chřipku, tak si týden poležíš, tak s Covidem to bude podobné. Nevěřím, že se ho podaří úplně vymýtit. Samozřejmě že důležité je ochránít starší a rizikové osoby, ale stávající hysterie se zavíráním obchodů (ačkoliv velké supermarkety jedou normálně dál) či hospod a s nošením roušek pomalu i v lese, kde jsi sám, je asi zbytečná. Já si Covid nedávno prodělal a ačkoliv jsem riziková osoba (BMI > 40, věk > 45, diabetes, tachykardie, vysoký tlak, ...), měl jsem v podstatě bezpříznakový průběh (pouze jsem ztratil čich), manželka dtto. Tatínek to chytil jako první (v nemocnici na běžném vyšetření!) a ačkoliv je ve věku 83+, prodělal lehký zápal plic a za 14 dní byl doma. Netvrdím, že je to nějaký zásadní statistický vzorek, ale mám trochu dojem, že se do statistik na úmrtí Covidem započítávají úplně všichni zemřelí.
 


  • 2

#22 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2020 - 11:39

Já to vidím tak, že se Covid stane běžnou součástí našeho života. Jako dneska když dostaneš chřipku, tak si týden poležíš, tak s Covidem to bude podobné. Nevěřím, že se ho podaří úplně vymýtit. Samozřejmě že důležité je ochránít starší a rizikové osoby, ale stávající hysterie se zavíráním obchodů (ačkoliv velké supermarkety jedou normálně dál) či hospod a s nošením roušek pomalu i v lese, kde jsi sám, je asi zbytečná. Já si Covid nedávno prodělal a ačkoliv jsem riziková osoba (BMI > 40, věk > 45, diabetes, tachykardie, vysoký tlak, ...), měl jsem v podstatě bezpříznakový průběh (pouze jsem ztratil čich), manželka dtto. Tatínek to chytil jako první (v nemocnici na běžném vyšetření!) a ačkoliv je ve věku 83+, prodělal lehký zápal plic a za 14 dní byl doma. Netvrdím, že je to nějaký zásadní statistický vzorek, ale mám trochu dojem, že se do statistik na úmrtí Covidem započítávají úplně všichni zemřelí.
 

Mam kamarada, ktery mel uplne stejny nazor na nemoc. Behem dvou tydnu mu hrozne rychle umrel tatinek a strejda. Sam kamarad to malem nerozdejchal. Je to clovek, kteryho dobre znam. Zadny, ze jsem to nekde slysel. Ti mrtvi jsou fakt! A ze jich je od valky nejvic, co jich kdy bylo, je taky fakt A to mame zavedena opatreni, ktera sireni dost zpomaluji..... Takze asi tak......


  • 2

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#23 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2020 - 11:58

Když se člověk podívá na statistiky úmrtnosti v r. 2020 a špičku začátkem listopadu (pozdější data zatím nejsou), tak je snad jasné, že to žádná chřipečka prostě není. Když i přes všechna ta opatření je tolik úmrtí. Kdyby ta opatření nebyla, těch úmrtí by bylo násobně více.

 

Jediné v co můžeme doufat je to, že pomůže buď dostatečná proočkovanost (což si u nás tím podle průzkumů nejsem jistý, vzhledem k příkladům našich politiků apod.), případně že se stane to, co např. se španělskou chřipkou či morovými epidemiemi, tj. že za rok či za dva ustoupí (já si to vysvětluji tak, že kmeny coronaviru zmutují do těch méně nebezpečných, které se budou šířit stejně jako chřipka a lépe, tím pádem bude jimi lépe promořená společnost a díky kolektivni imunitě postupně ty nebezpečnější kmeny vymizí a zůstane tu s námi jen ten méně nebezpečný kmen, který se nám každoročně připomene jako další chřipka a budeme více nemocní různými kašlíčky, ale nejsem doktor, takže třeba na to mám jen chybný pohled).

 


a ty věříš tomu, že když budem sedět doma na zadku - tejden, dva, měsíc, rok.... tak ten virus jako mávnutím kouzelného proutku zmizí a už se nevrátí? Lidi prostě chtějí normálně žít, podnikatelé podnikat, děti chodit na sport a na kroužky.......

 

Viz výše. A do té doby nebudu v suchém lese rozdělávat oheň s tím, že to je jenom moje věc, a že jsem kdyžtak zdravý, tak pokud začne hořet, tak stihnu utéct, max. se maličko spálím... I když v tom lese je i spousta dalších lidí.


  • 6

#24 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2020 - 13:49

Když se člověk podívá na statistiky úmrtnosti v r. 2020 a špičku začátkem listopadu (pozdější data zatím nejsou), tak je snad jasné, že to žádná chřipečka prostě není. Když i přes všechna ta opatření je tolik úmrtí. Kdyby ta opatření nebyla, těch úmrtí by bylo násobně více.

 

http://htps://www.no...nebylo-40345277

 

Ano, v listopadu se zvýšila úmrtnost. Ale na covid to nebylo.


  • -3

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#25 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2020 - 14:14

http://htps://www.no...nebylo-40345277

 

Ano, v listopadu se zvýšila úmrtnost. Ale na covid to nebylo.

 

Precetl jsem si clanek poctive a tento zaver bych si netroufal tvrdit! Ale co uz....... 


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#26 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2020 - 14:21

Taky jsem prodělal Covid , též jsem riziková skupina (věk, BMI, cukrovka, tlak ...) a jedinné co jsem zjistil co je to "nauzena". Asi 5 dní jsem chodil po byte s kyblíkem v ruce, byl to můj dočasný nejlepší kamarád, neb jsem netušil kdy na mne přijde blití, na jídlo ani pomyšlení, polknout prášek to byl porod. Doma jsem byl zavřený nakonec 4 týdny a to jsem v jedné chvíli přemyšlel, že si zavolám sanitku. Nakonec podle statistik jsem měl lehčí průběh, ale ja si chvíli připadal na umření. Moje matka se též nakazila a ta měla ještě lehčí průběh než já. A díky tomu, že jsme se na měsíc totálně odizolovali od světa, tak jsme už nikoho nenakazili.

 

Každému doporučuji, udělejte si zásoby potravin, hajzlpapíru, léků na měsíc a připravte se na to, že jste na ponorce, která se na měsíc ponoří, co v ní není to nenajdete.


  • 2

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#27 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2020 - 15:58

Červenec 2021, planeta Země: Lidstvo vymírá na vedlejší účinky očkování proti covid-19.

 

Červenec 2021, Česká republika: Vláda ruší přípravu očkovacích míst a povoluje prodej kávy k okamžité konzumaci.

 

© Matej Benko


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#28 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2020 - 21:03

Koukám, že se tu rozjíždí fámy ohledně očkování. To bychom už kvůli očkování museli dávno vyhynout. Kolik podobných vakcín už tu bylo? Každý rok na chřipku a na spoustu dalších nemocí. A ty nové vakcíny jsou testované téměř stejně, jen jsou popohnané v rychlosti různého papírování při testování a při tom, že některé ty fáze se prostě dělali najednou. Nevěřím, že by přitom mohlo vzniknout tolik chyb, aby se něco podobného stalo a ještě k tomu to někdo zametl pod koberec. Kvůli takovým se budeme s uzavíráním a zákazy eventů potýkat ještě rok či dva, i když by při dostatečném naočkování stačila třeba poloviční doba.


  • 6

#29 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2020 - 22:21

Koukám, že se tu rozjíždí fámy ohledně očkování. To bychom už kvůli očkování museli dávno vyhynout. Kolik podobných vakcín už tu bylo? Každý rok na chřipku a na spoustu dalších nemocí. A ty nové vakcíny jsou testované téměř stejně, jen jsou popohnané v rychlosti různého papírování při testování a při tom, že některé ty fáze se prostě dělali najednou. Nevěřím, že by přitom mohlo vzniknout tolik chyb, aby se něco podobného stalo a ještě k tomu to někdo zametl pod koberec. Kvůli takovým se budeme s uzavíráním a zákazy eventů potýkat ještě rok či dva, i když by při dostatečném naočkování stačila třeba poloviční doba.

 

Ty vakcíny jsou pořád nové a i když prošly standardním kolečkem testování a schvalování, tak jejich vývoj byl výrazně rychlejší, než je obvyklé a na rozdíl od všech již déle používaných se stále neví, jestli imunita bude dlouhodobá, jestli s nimi někteří lidé nebudou mít problémy. Testovací vzorek nutný pro schvalovací proces je sice velký, ale teprve až se tím naočkují milióny lidí na celém světě se ukáže, jestli opravdu budou fungovat tak, jak chceme. Nejde jen o fámy podle kterých nás vakcínou chtějí očipovat a o podobné nesmysly.


  • 1

#30 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2020 - 22:33

Koukám, že se tu rozjíždí fámy ohledně očkování. To bychom už kvůli očkování museli dávno vyhynout. Kolik podobných vakcín už tu bylo? Každý rok na chřipku a na spoustu dalších nemocí. A ty nové vakcíny jsou testované téměř stejně, jen jsou popohnané v rychlosti různého papírování při testování a při tom, že některé ty fáze se prostě dělali najednou. Nevěřím, že by přitom mohlo vzniknout tolik chyb, aby se něco podobného stalo a ještě k tomu to někdo zametl pod koberec. Kvůli takovým se budeme s uzavíráním a zákazy eventů potýkat ještě rok či dva, i když by při dostatečném naočkování stačila třeba poloviční doba.

Jistě. A proto určitě jsou informace v tomto článku úplná fáma: https://www.lidovky...._ln_domov_lihem Ale zdravotníci budou přesto očkováni pěkně postupně.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#31 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2020 - 22:36

Jinak vše, co tu píšu k tématu, píšu z pozice člověka, který v červnu podle vyjádření doktorů několika specializací "slezl hrobníkovi z lopaty" po pravděpodobném prodělání nemoci covid kolem půlky února, kdy se tu nejen netestovalo, ale ani oficiálně neuvádělo, že by tu to svinstvo mohlo být.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#32 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2020 - 22:46

Precetl jsem si clanek poctive a tento zaver bych si netroufal tvrdit! Ale co uz....... 

Tak ještě tady: https://www.lidovky...._ln_domov_lihla


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#33 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2020 - 1:57

Stranický tisk... děkujeme.


  • 1

#34 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2020 - 9:19

http://htps://www.no...nebylo-40345277

 

Ano, v listopadu se zvýšila úmrtnost. Ale na covid to nebylo.

 

Ty jsi četl jen titulek, co?


  • 1

#35 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2020 - 9:38

Stranický tisk... děkujeme.

Stranický tisk v tomto případě kritizující Stranu. I slepé kuře někdy najde zrno.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#36 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2020 - 9:40

Já to vidím tak, že se Covid stane běžnou součástí našeho života. Jako dneska když dostaneš chřipku, tak si týden poležíš, tak s Covidem to bude podobné. Nevěřím, že se ho podaří úplně vymýtit. Samozřejmě že důležité je ochránít starší a rizikové osoby, ale stávající hysterie se zavíráním obchodů (ačkoliv velké supermarkety jedou normálně dál) či hospod a s nošením roušek pomalu i v lese, kde jsi sám, je asi zbytečná. Já si Covid nedávno prodělal a ačkoliv jsem riziková osoba (BMI > 40, věk > 45, diabetes, tachykardie, vysoký tlak, ...), měl jsem v podstatě bezpříznakový průběh (pouze jsem ztratil čich), manželka dtto. Tatínek to chytil jako první (v nemocnici na běžném vyšetření!) a ačkoliv je ve věku 83+, prodělal lehký zápal plic a za 14 dní byl doma. Netvrdím, že je to nějaký zásadní statistický vzorek, ale mám trochu dojem, že se do statistik na úmrtí Covidem započítávají úplně všichni zemřelí.

 

Tak jinak: Jak to dopadne, když se nebude dělat vůbec nic už bylo vyzkoušeno jinde a byla to docela katastrofa. I když nechápu, jak je to možné, když ty jsi měl bezpříznakový průběh.


  • 0

#37 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 299 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2020 - 10:33

Koukám, že se tu rozjíždí fámy ohledně očkování. To bychom už kvůli očkování museli dávno vyhynout. Kolik podobných vakcín už tu bylo? Každý rok na chřipku a na spoustu dalších nemocí. A ty nové vakcíny jsou testované téměř stejně, jen jsou popohnané v rychlosti různého papírování při testování a při tom, že některé ty fáze se prostě dělali najednou. Nevěřím, že by přitom mohlo vzniknout tolik chyb, aby se něco podobného stalo a ještě k tomu to někdo zametl pod koberec. Kvůli takovým se budeme s uzavíráním a zákazy eventů potýkat ještě rok či dva, i když by při dostatečném naočkování stačila třeba poloviční doba.

jaký je vzorek lidí na kom to testovali? existují výsledky např. pro těhotné? Jakou věkovou hranici měli děti na kterých se to testovalo? Testovali se třeba ženy co se chystají otěhotnět?  Přítelkyně dělala ve firmě co tyhle studie připravovala. A něco pořádně otestovat nebyla otázka roku.....


  • 1

#38 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2020 - 11:02

Většinou se těhle keců nezůčastňuji, ale. Covid není rýmička. Při pokusu o jakékoliv rozvolnění dochází o opětné eskalaci zdravotních problémů a to napříč celým světem. Paradoxně i v zemích, kde nemají Babiše jsou stejně v prdeli jak my a někde i víc. V této chvíli už začíná být jasné, že přirozené promořování moc nefunguje a tak nezbývá než vakcinace.Pro farmaceutické firmy jde primárně o obrovské prachy, ale je tu šance, že se alespoň vrátíme do nějakého normálnějšího života. Vedlejší účinky má většina vakcín, protože relativně násilně modifikuje imunitní systém člověka. Dětem se vakcína dávat nebude a nebyla na nich testovaná. Ostatní se ukáže časem. Na druhou stranu se budou státy snažit oočkovat co nejvíc lidí a mají na to i páky. Pokud to nepůjde domluvou, omezí ti volnočasové aktivity, cestování a v extrémních případech (viz myslím San Marino) si budeš hradit léčení Covidu z vlastních zdrojů. Spousta lidí to má zatím jako obtížný opruz, ale už v této chvíli je běžná lékařská péče, plánované operace .... výrazně utlumená a v dohledné době se začnou zdravotníci z covidu hroutit, nebo houfně odcházet. A přiznám se, že mě ale opravdu sere, když si přečtu jak chudáček hoteliér vyjebal s nařízením vlády a ubytování pojmenoval služební cesta a home office a je pomalu za hrdinu. Kdežto ta kráva zdravotní sestra, která za minulej měsíc odpracovala 290 hodin, 6x denně se obléká do atombordelu ve kterém je 40 stupňů a ošetřuje i ty frajery, co maj fšechno v paži. Prostě je to kráva.


  • 13

#39 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2020 - 11:32

Ono aby pak bylo ty zdravotníky z čeho platit, když zkrachuje celá ekonomika... a nebo bude zdravotnictví soukromé jen pro pár nejbohatších vyvolených. Zničení celé vrstvy malých živnostníků, rolníků a podnikatelů bylo cílem KSČ a skoro se jim to povedlo. Následky čehož tu do dneška přetrvávají ve vztahu ke krajině a přístupu vůbec...


  • 0

#40 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2020 - 12:01

Holanďani zavřeli všechno ze dne na den. To by u nás vládu vynesli v zubech. Ale pomůže to? Metoda pokus-omyl evidentně nefunguje.


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama