Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Odlov CHIRP cache s mobilem


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
20 odpovědí na toto téma

#1 cool.manka

cool.manka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2021 - 15:00

Zdravím,da se odlovit chirp cache bez Garmin nejak lehce? Nasla jsem asi 4 roky starý příspěvek,kde bych si do mobilu musela stáhnout asi 4 programy,což je docela maso. Nejde to nějak snadněji? Mám Samsung Galaxy A7. Dík.
  • 0
cool.manka

#2 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2021 - 15:50

Důležité bude, jestli ten telefon umí ANT+. Software nepomůže, pokud chybí hardware. A myslím, že málokterý telefon to bude umět.

Už se tu o tom diskutovalo:

http://www.geocachin...28-podpora-ant/


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 01 leden 2021 - 16:04

  • 0

#3 PaJa-trb

PaJa-trb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2021 - 15:51

Snadněji?

Sehnat někoho s Garminem nebo zařízením schopným chirp přečíst.

Pak už rovnou finálky :-) 

 

Ale k věci. Mám vyzkoušenou aplikaci Chirp  https://play.google....nl.wlsoft.chirp

Na telefonu Xiaomi Redmi Note 4 běhá krásně. Po instalaci to po mě chtělo stáhnout nějaké doplňkové puginy (vše stačilo jen odklikat) a už to jelo - nic složitého. 

Appka běhá na více telefonech, ale jestli ho zkousne i tvůj Samsung je potřeba vyzkoušet...


  • 0

#4 cool.manka

cool.manka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2021 - 17:41

Podle nějakého seznamu by můj telefon mel ANT+ mit. Zkusim tu aplikaci,moc děkuji:).
  • 0
cool.manka

#5 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2021 - 18:13

Tak bohužel, plugin nefunguje, nabízí jen odinstalaci. Sice nemám Samsung, ale procesor Exynos v něm je. Holt to ale nestačí.


  • 0

#6 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2021 - 19:20

Ale k věci. Mám vyzkoušenou aplikaci Chirp  https://play.google....nl.wlsoft.chirp

Na telefonu Xiaomi Redmi Note 4 běhá krásně. Po instalaci to po mě chtělo stáhnout nějaké doplňkové puginy (vše stačilo jen odklikat) a už to jelo - nic složitého. 

Appka běhá na více telefonech, ale jestli ho zkousne i tvůj Samsung je potřeba vyzkoušet...

Potvrzuji v plném rozsahu. Zrovna dnes jsem tedy akorát na jednom chirpu vyhořel, nicméně podle logů je chyba na straně ownera, nikoliv mé či mého telefonu. 


  • 0

#7 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2021 - 0:33

Bohužel, podpora ANT+ je z neznámých důvodů utajována. Snažil jsem se před nedávnem od Xiaomi získat nějaké informace - něco poslali abe bylo to hodně zmatené a podivné. Ani se nedivím, protože uvádějí u Note 9 Pro podporu Galileo ale není to pravda (nakonec jejich podpora tvrdí, že to neumím otestovat)


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#8 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2021 - 21:52

Bohužel, podpora ANT+ je z neznámých důvodů utajována. Snažil jsem se před nedávnem od Xiaomi získat nějaké informace - něco poslali abe bylo to hodně zmatené a podivné. Ani se nedivím, protože uvádějí u Note 9 Pro podporu Galileo ale není to pravda (nakonec jejich podpora tvrdí, že to neumím otestovat)

Sakra, to jsem netušil, že to jde lovit mobilem. Nedávno jsem kolem chirp cache šel...


  • 0

#9 cool.manka

cool.manka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2021 - 23:53

Potvrzuji v plném rozsahu. Zrovna dnes jsem tedy akorát na jednom chirpu vyhořel, nicméně podle logů je chyba na straně ownera, nikoliv mé či mého telefonu.


Tak jsem tam dnes byla, aplikace psala "loading" a pak se vždy hned vypnula. Zadne pluginy to po mně odklikat nechtělo.
  • 0
cool.manka

#10 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2021 - 9:22

Já používám dongle ANT+ připojený přes redukci USB do OTG USB neb v telefonu ANT+ nemám a funguje to.


  • 2

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#11 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2021 - 9:29

Hm, 12 stovek. Daň za exkluzivitu Garminu. Nevím jestli to kvůli pár keším stojí za koupi...


  • 1

#12 bobasso

bobasso

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2021 - 11:01

Chirp keše lze lovit se starším Xiaomi Redmi Note 4 Global (Snapdragon 625). Umí to i novější Redmi Note 7 Global a na Poradně na xm.cz se zmiňuje o funkčnosti na POCO F2. Celá debata tu: https://xm.cz/blog/d...ant/?ans-page=1
  • 1
bobasso

#13 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2021 - 17:48

Tak jsem tam dnes byla, aplikace psala "loading" a pak se vždy hned vypnula. Zadne pluginy to po mně odklikat nechtělo.

 

ANT tester, ukáže ti to obrazovku níže. Tam kde jsou ty ⓘ se muselo klinout, stáhla se příslušná služba z Google Play. Cekem 4 stažení. Poté je všechno zelené a připravené komunikovat s Ant zařízením. Je teda ještě potřeba nějaká aplikace, Chirp nebo Chirp Wolf atp. Samozřejmě, telefon to musí podporovat, ale to by ti ANT tester měl říct.

 

ygcotnm.png


  • 2

#14 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2021 - 22:35

Tak jsem tam dnes byla, aplikace psala "loading" a pak se vždy hned vypnula. Zadne pluginy to po mně odklikat nechtělo.

No, owner konečně skoro po roce zareagoval, tak to někdy zkusím znova a uvidím. Těch chirpů je tak málo, že jak píšu, využil jsem to naposledy před hodně dávnou dobou, tak už ani pořádně nevím.


  • 0

#15 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2021 - 23:10

ANT tester, ukáže ti to obrazovku níže. Tam kde jsou ty ⓘ se muselo klinout, stáhla se příslušná služba z Google Play. Cekem 4 stažení. Poté je všechno zelené a připravené komunikovat s Ant zařízením. Je teda ještě potřeba nějaká aplikace, Chirp nebo Chirp Wolf atp. Samozřejmě, telefon to musí podporovat, ale to by ti ANT tester měl říct.

 

ygcotnm.png

Tak takovou obrazovku jsem teď na Note 9 Pro dosáhl taky. V praxi to ověřit - nevím kdy a kde.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#16 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 853 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2021 - 0:23

Hm, 12 stovek. Daň za exkluzivitu Garminu. Nevím jestli to kvůli pár keším stojí za koupi...


Mám ant+ do USB za cca 200kc z ebay a funguje s Locusem v pohodě.
  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#17 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2021 - 0:27

... Mám Samsung Galaxy A7. Dík.

 

Místo A7 jsi měla zainvestovat do S5. Jo zadarmo CHIRPa nedáš. Je to výsada 6T - 10T mobilu nebo origo GARMINA za stejný prachy ;)


  • 0

Vloženo do PM         

S5 (N5800XM)


#18 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2021 - 7:52

Zajímavý, že Xiaomi Redmi NOTE to umí a Redmi ne. Přitom ty Redmi NOTE jsou víceméně (trochu) ošizené. Konkrétně moje Redmi8 na té testovací obrazovce píše Podpora ANT NE. Ale vůbec mi to nevadí. Chirpek je pár, a kdyby něco, mám ještě funkčního Garmina. I když přiznám, že už jsem ho dlouho nezapnul.


  • 0

#19 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2021 - 8:25

Mám ant+ do USB za cca 200kc z ebay a funguje s Locusem v pohodě.

 

Zajimave. Treba tohle by fungovalo?


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#20 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2021 - 8:33

No třeba Samsung J7(2016) to umí. A to je lowend. Jen je u něho taková zvláštnost, která není nikde popsaná - musí být zároveň zapnuté Bluetooth.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama