Přejít na obsah


Fotka

Tvorba polygonu pro rozdeleni statu na nizsi uzemne spravni celky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
83 odpovědí na toto téma

#61 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2021 - 7:26

Stator u mapek pracuje s tagy tak, ze vybere prirazene tagy ke kesim z daneho statu, tyto tagy prevede na zkratky a ty preda generatoru. Kdyz najde tag, ktery neumi prevest na zkratku, hlasi chybu. Pokud kes nema tag prirazeny, ignoruje ji. Pokud zkratku generator map nezna, hlasi chybu.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#62 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 885 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2021 - 8:01

Arne1+gord: Díky za objasňující informace.

Plyne mi z nich toto: Oficiální mapa Izraele v mezinárodně uznaných hranicích zahrnuje šest distriktů. Ty není problém otagovat a podle toho dělat mapku. A asi je menší problém nechat kešky ze Západního břehu (neoficiální sedmý distrikt Judea a Samaří) neotagované, než aby měly tag, pro který potom nebude na mapce území, a bude to tedy hlásit chybu.


  • 0

#63 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 885 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2021 - 8:24

Jen tak pro zajímavost. Když tu tak řešíme vzdálené končiny, tak podobné komplikace máme často i u nás. V rámci částečného uvolnění jsme vyrazili na pár kešek na hranicích Jihomoravského kraje, hraničí zde okresy Znojmo a Třebíč, který je v Kraji Vysočina. U první kešky GC8X5N5 má owner udáno Jihomoravský kraj, ale podle polygonů se přiřadí tagy kraj-okres-povereny urad na Vysočina-Třebíč-Jaroměřice nad Rokytnou namísto Jihomoravský-Znojmo-Znojmo. Ale je pravda, že tato keška skutečně leží přesně na rozhraní, které navíc v daném místě tvoří maličký výběžek. U dalších dvou kešek GC95VBR a GC95VC1 to je naopak. Owner chybně zadal Kraj Vysočina, přičemž leží evidentně v Jihomoravském kraji. Tady naopak jsou tagy dle polygonů v pořádku.

Je to prkotina, já bych si toho při té hromadě nálezů ani nevšiml, a když jsem si toho teď všiml, tak jsem si to opravil pro svoje statistiky v GeoGetu ručně. Ale ten problém, kdy owner zadá špatně region na gc.com při zakládání kešky ať už omylem nebo záměrně, a projde to přes publikaci, je obecný.

PS: Už jsem párkrát ownery na podobný případ upozornil, a i v tomto případě jsem to udělal.


  • 0

#64 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2021 - 8:42

GS si zjednodusil praci a pridal ji autorum - misto aby sam podle souradnic urcil, do jakeho statu a oblasti keska patri, nechava to na autorovi. Jakmile neco zadava clovek, je jen otazkou casu, kdy udela chybu.

 

Na druhou stranu je treba rict, ze urceni podle souradnic neni uplne jednoduche - jednak je treba udrzovat aktualni polygony, jmena statu a jejich cleneni (a tedy hlidat vsechny jejich zmeny!) a pak take na hranicich a v jejich tesne blizkosti (v zavislosti na presnosti polygonu). Takze to jejich zjednoduseni chapu, zejmena kdyz v ramci "apoliticke" hry maji sve vlastni rozdeleni statu.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 29 březen 2021 - 8:42

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#65 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2021 - 8:58

Nutno si take uvedomit, ze i kdybys mel superpresne polygony, tak ty kešky tak přesně zaměřené nejsou. Takže i tak by docházelo k chybným přiřazením.


  • 0

#66 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 885 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2021 - 9:20

GS si zjednodusil praci a pridal ji autorum - misto aby sam podle souradnic urcil, do jakeho statu a oblasti keska patri, nechava to na autorovi. Jakmile neco zadava clovek, je jen otazkou casu, kdy udela chybu.

Ano, to je přesně to, v čem je problém. Nevím, jestli je třeba v moci reviewera to upravit, třeba i bez vědomí či souhlasu ownera. Narážím zejména na starší kešky, kde třeba region je špatně nebo zcela chybí, a owner je již neaktivní.

 

Nutno si take uvedomit, ze i kdybys mel superpresne polygony, tak ty kešky tak přesně zaměřené nejsou. Takže i tak by docházelo k chybným přiřazením.

Jasně, moje poznámka taky nebyla v žádném případě míněna jako požadavek na úpravu či zpřesnění polygonů, protože vím, že někde by to byl problém.

 


  • 0

#67 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2021 - 10:19

Právě z takových důvodů, když dělám polygony já, tak využívám vlastností Geogetu a státní hranice zaobluju. U regionálních hranic to bohužel dělat nejde.

A s tím Českem  - bude se muset převzít z OSM (nebo odjinud) nová verze, letos v lednu došlo k několika změnám. Naposledy když jsem se díval namapu, tak to ještě změněné nebylo.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#68 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 972 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2021 - 13:50

A s tím Českem  - bude se muset převzít z OSM (nebo odjinud) nová verze, letos v lednu došlo k několika změnám. Naposledy když jsem se díval namapu, tak to ještě změněné nebylo.

Přesně tak, od začátku roku se měnily příslušností obí k obcím s pověřeným obecním úřadem / obcím s rozšířenou působností - aby to lícovalo s okresy a kraji. Kolem Turnova je asi stále stejný binec, tam si asi zase vyjednali výjímku - ale jako příklad můžu uvést Kounice, které nově spadají pod Lysou nad Labem a ne pod Český Brod.


  • 0

#69 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2021 - 16:14

A v OSM jsou už tyhle změny zanesené?


  • 0

#70 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2021 - 20:23

Haluma: Dnes nevím...


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#71 dead body

dead body

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2021 - 13:51

Zdravím, dnes jsem si aktualizoval statistiky a skoro vše proběhlo v pořádku, jen mi z ničeho nic zmizela vybarvená Makedonie v mapě Evropy. Zkoušel jsem zaktualizovat polygons-mk, ale nepomohlo to. Dokáže někdo poradit, co s tím? Díky


  • 0

#72 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2021 - 14:07

Polygony by se mely aktualizovat automaticky. Posledni zmena v Makedonii byla letos v cervnu.

 

Proc mas v profili statistiku z toku 2018? Vim, ze nad ni mas odkaz na aktualni statistiku, ale ta stara mi tam pripada nesmyslna, zejmena kdyz neni funkcni (napr. nejde zobrazit jinou nez prvni zalozku).

 

Koukni do souboru Stator.log, zda tam nenajdes nejake WARN nebo ERR.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 22 září 2021 - 14:08

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#73 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2021 - 14:17

Zdravím, dnes jsem si aktualizoval statistiky a skoro vše proběhlo v pořádku, jen mi z ničeho nic zmizela vybarvená Makedonie v mapě Evropy. Zkoušel jsem zaktualizovat polygons-mk, ale nepomohlo to. Dokáže někdo poradit, co s tím? Díky

A určitě máš v databázi u těch keší nový aktuální název státu?


  • 2

#74 dead body

dead body

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2021 - 14:26

Polygony by se mely aktualizovat automaticky. Posledni zmena v Makedonii byla letos v cervnu.

 

Proc mas v profili statistiku z toku 2018? Vim, ze nad ni mas odkaz na aktualni statistiku, ale ta stara mi tam pripada nesmyslna, zejmena kdyz neni funkcni (napr. nejde zobrazit jinou nez prvni zalozku).

 

Koukni do souboru Stator.log, zda tam nenajdes nejake WARN nebo ERR.

 

Nechával jsem si tam statistiky z roku 2018, kdyby náhodou došlo znovu k nějaké "změně", tak abych alespoň o tyhle nepřišel. Pak jsem na ně zapomněl. Už jsou pryč.

 

Ve Stator.log jsem našel tohle: Macedonia Error! - Missing TAG in Badges.CountOfRegions.ini - "MK region" or another error.

Plus teda ještě musím vyřešit odznáčky, ale to je jiná písnička.


  • 0

#75 dead body

dead body

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2021 - 14:32

A určitě máš v databázi u těch keší nový aktuální název státu?

 

Manuálně jsem nic takového nedělal, takže pokud se to neudělalo nějak automaticky, tak asi nemám.


  • 0

#76 dead body

dead body

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2021 - 14:49

Jo tak Makedonie vyřešena. Stačí asi jen projet ty keše a změnit na aktuální název státu. Mockrát děkuji za radu.

Jde takhle nějak postupovat i u těch odznáčků, nebo tam je to složitější?


  • 0

#77 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2021 - 15:01

Jo tak Makedonie vyřešena. Stačí asi jen projet ty keše a změnit na aktuální název státu. Mockrát děkuji za radu.

Jde takhle nějak postupovat i u těch odznáčků, nebo tam je to složitější?


Koukám u odznáčků u TAGů chyběla "North Macedonia" a bylo tam jen "Macedonia"
opravuji a za chvilku to bude na NETU - nový INI soubor :)
 


  • 1

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#78 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2021 - 15:06

je to tam :)


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#79 dead body

dead body

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2021 - 15:19

Ještě prosím o radu k těm odznáčkům. Vyskočily mi tam hlášky "[Badges]  ERR: špatný název odznaku v Content.ini! [The Head-In-The-Ground Award]" a další. Někde jsem se dočetl, že jsou to staré odznaky a je třeba je smazat/změnit. Kde to můžu udělat? Popř. kde je ten Content.ini? Děkuju


  • 0

#80 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2021 - 15:32

Ještě prosím o radu k těm odznáčkům. Vyskočily mi tam hlášky "[Badges]  ERR: špatný název odznaku v Content.ini! [The Head-In-The-Ground Award]" a další. Někde jsem se dočetl, že jsou to staré odznaky a je třeba je smazat/změnit. Kde to můžu udělat? Popř. kde je ten Content.ini? Děkuju

Sjednocovaly se názvy odznaků s ProjectGC a je potřeba si vlézt ve Statoru do nastavení (Modul Badges) a nastavit si to celé znova - jelikož je to dělané historicky podle jména tak změna jména zapříčiní ten Error (neplatí pro odznaky států tam je to jinak a je potřeba změnit INI soubor což jsem teď dělal pro tu Makedonii)...


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama