Přejít na obsah


Fotka

Poi loader


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
10 odpovědí na toto téma

#1 3 plus 1

3 plus 1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 75 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2021 - 17:22

Ahoj,

 

mám dotaz k uvedenému programu.

 

Používám geoget a lovím s Dakotou, kterou si občas naláduju s geogetu POI body.

 

Mám nový počítač a tak jsem si do geogetu nahrál plugin POI GARMIN a abych nahrál POI body do Dakoty tak potřebuju do počítače nainstalovat POI LOADER, snad je vše jasné :)

 

Tak a teď k vlastní otázce. POI LOADER jsem si stáhl z odkazu na www.geoget.cz, který je u pluginu , a který vede na stránky garminu:

 

https://www8.garmin....ct=999-99999-12

 

zde je ke stažení verze: POI Loader for Windows, Ver. 2.7.3, as of Nov 07, 2013.

 

Po stažení ho chci instalovat do W10, ale musím odsouhlasit licenční podmínky, které jsou celé v čínštině!!!, což mi teda přijde podezřelé. Už jsem několikrát v minulosti POI LOADER instaloval, ale že by bylo ujednání o licenci v čínštině si nepamatuju.

 

Tak nevím jestli je to bezpečné, zkoušel to někdo instalovat? nebo je nějaká jiná alternativa jak dostat poi body do dakoty?

 

díky


  • 0

#2 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2021 - 17:48

Už hrozně dlouho jsem Garmin nepoužíval, tak se mohu mýlit, ale mám dojem, že je lepší používat GPIGEN, než POILOADER. Takže jestli jsou s POILOADERem nějaké problémy, zkus raději GPIGEN.


Tento příspěvek byl upraven od ProKesTom: 02 únor 2021 - 17:49

  • 2

#3 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2021 - 18:21

Jen aby uživatele neodradilo, že GPIgen nemá dnešní ovládání okýnky, ale spouští se z příkazové řádky. Kdo zažil MSdos, toho to nepřekvapí. Já používám GPIgen, spouštěný z Geogetu, tam se to nastaví jednou. Ale složité to není, jen cesta ke složkám se soubory a cesta do složky v Garminu. POIgarmin tady teď po přechodu na W10 a po přeinstalaci disku ani nemám. V důsledku je nakonec práce s GPIgenem jednodušší.


  • 0

#4 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2021 - 18:25

POI Loader už ne. Běžel hodiny a pak chcípnul a člověk nevěděl proč a kde.

GPIGEN je spolehlivější a hlavně řádově rychlejsí.


  • 2

#5 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2021 - 19:16

Když se bude někdo hodinu nudit, tak k tomu ta ovládací okénka může nakreslit. Třeba jako plugin do Geogetu. Vždyť je to vlastně jen výběr adresáře s GPX a obrázky, výběr cílového GPI souboru, a tlačítko "Makej!". Pro mastňáky se dá udělat i to nakopirovaní souborů do připojené GPS.
  • 0

#6 3 plus 1

3 plus 1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 75 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2021 - 20:53

Díky za odpověď.

 

GPIGEN jsem stáhnul, ale když ho chci spustit tak řve Defender a zabrání to spuštění aplikace, ale když to používáte tak to povolím a zkusím to....

 

MS DOS jsem běžně používal před 30 lety v mé první práci, takže to asi není problém:-) Zatím mi nějak z popisu uniká filozofie programu, ale zkusím asi model pokus omyl:-)

 

Jen pro upřesnění já přes POI obcházím limit keší v dakotě, takže mám v databázi třeba 7000 keší a přes POI GRAMIN je převedeu do POI bodů, půjde tedy ta složka přehrát tím GPIGENem jednoduše  do dakoty?


  • 0

#7 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2021 - 21:17

Gipgen vytvori soubor, ktery das do Dakoty tak, kam patri. Je nesmysl, abys jej gipgenem vytvarel primo v Dakote, protoze USB rozhrani bude generovani velmi zpomalovat.

 

(Do Oregona takto bezne nahravam cca 120000 bodu, nemas se ceho bat.)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#8 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2021 - 21:28

Defender neřve, jen varuje, že tu aplikaci dostatečně nezná, aby ji z fleku označil za bezpecnou. To ale nijak neznamená, že je nebezpečná.

Tenhle divný princip krásně funguje pro všechny, co používají počítač na Office a internet. Jakmile se začneš zajímat o kdejaký freeware, varuje to skoro na všem. Je to proto, že aby se nevztekal, tak by ten autor freeware musel platit několik tisíc ročně a podepisovat své programy, což pak přinese úspěch až když tu aplikaci bude používat dostatečný počet lidí. Takže takové nenápadně protěžování velkých komerčních výrobců.

Tahle taškařice se původně jmenovala Smartscreen, teď tomu říkají "ochrana aplikaci a prohlížečů". Pokud ale nepoužíváš Edge, tak to prakticky znamená jen to otravování u neznámých aplikaci. Dá se to vypnout.

Já bych ti mohl být dostatečnou zárukou, že gpigen z geoget.cz není žádná levarna, ne?
  • 2

#9 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2021 - 22:48

Já bych ti mohl být dostatečnou zárukou, že gpigen z geoget.cz není žádná levarna, ne?

 

Takže to už neposílá autorovi programu souřadnice finálek?  ;)

(špatný pokus o humor, já vím)

 

 

Použití:

V jednom z *.bat souborů mám uloženo tohle

"c:\programy\Macros\rsc_POI\GPIgen\gpigen.exe" "c:\programy\Macros\rsc_POI\POI_pracovni_data\Geocaching_FI" "c:\programy\Macros\rsc_POI\vystup\POI\Geocaching_rsc_FI.gpi" > "c:\programy\Macros\rsc_POI\GPIgen\GPIgen_GC_FI.log"

cesta k programu

adresář odkud bere data (*.gpx soubory a ikony ve formátu *.bmp, musí se jmenovat stejně)

cílový soubor s POI

volitelně zápis logu do souboru


Tento příspěvek byl upraven od rsc_cz: 02 únor 2021 - 22:49

  • 0

#10 3 plus 1

3 plus 1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 75 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2021 - 0:07

Všem díky, už jsem to dal :)  Ještě si trochu zkusím pohrát s ikonama a bude to. 

 

HaLuMo jasně, že jsi zárukou, že se nejedná o levárnu :) Já jsem vůbec nevěděl jak to teď  chodí.... Jsem lama, ale před 30 lety (to je strašný) jsem dělal programy a databázové aplikace, ale už dlouho jsem jen uživatel :D 


  • 0

#11 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2021 - 8:56

Schvalne jsemse koukal na to podepisovani programu. Kdyz si poridite normalni certifikat, tak si nepomuzete, protoze dokud  ten program neziska dostatecou reputaci, bude Microsoft porad varovat. A to s freeware programkem, ktery si stahne 1000 lidi, neudelate nikdy!
Takze to byste si museli poridit EV certifikat, pak by ten Smartscreen nevyskakoval. Akorat ty podpisove EV certifikaty zacinaji na $240 za 1 rok...

 

I ostatni aniviraky, jako treba Avast, k tomu priustupuje velmi podobne.

 

Tak proto ta moje udelatka nejsou podepsaná a kdo pouziva Smartscreen, musi odklepnout, ze te aplikaci duveruje. A proto si myslim, ze dnesni bezpecnostni politika "divny je ne ten, kdo neco provedl, ale ten, kdo nezaplatil", je divna.


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama