Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Osamělé keše - challenge


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
30 odpovědí na toto téma

#1 OZK

OZK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2021 - 17:54

Ahoj, jdu si zde pro radu moudřejších a znalejších.. Zajímalo by mě, jelikož jsem žádnou podobnou v republice nenašel, zda by se dala na podobné téma challenge cache založit. Je mi jasné, že jsem neobjevil žádnou ameriku, ale zase by to mohlo být něco nového.. Každopádně, jelikož jsou data  dostupná na "projectu", řekl bych, že ano. Ale....Dám podmínku odlovení x keší nad  uváděný koeficient.. Kupříkladu 10 keší nad 100.. Mám jich odlovených devět, mířím si pro desátou, odlovím si ji a zcela nadšený si zkontroluji eventuální checker abych zjistil, že jich mám najednou odlovených jen šest, prproject.jpg otože v mezičase se na některé z těch mých vrhla nějaká kupa kačeru a index dané keše snížila.. Prakticky je to samozřejmě nepříliš reálné, ale stát se to teoreticky může.. Ad absurdum by se z toho mohl v určitý čas stát nelovitelný kus.. A tady nevím zda je vůbec taková keš publikovatelná.. Snad jsem to napsal, alespoň trochu srozumitelně.. :-):-), díky za každou radu či postřeh


Tento příspěvek byl upraven od OZK: 16 březen 2021 - 18:03

  • 0

#2 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2021 - 19:13

Zeptej se svého reviewera.

Ale obecně takové challenge, u kterých se zpětně mění podmínky....pochybuji


  • 0

#3 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2021 - 19:40

Prakticky je to samozřejmě nepříliš reálné, ale stát se to teoreticky může..

 

V okamžiku, kdy na to založíš challenge, tak to bude velmi reálné.

 


  • 3

#4 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2021 - 19:40

Já myslím, že v pohodě, i jsem nad takovou přemýšlel. Na Slovensku jsou minimálně dvě ;)
Ale jak píše dr.vota, tohle ti se 100% jistotou řekne RW.

 

 

V okamžiku, kdy na to založíš challenge, tak to bude velmi reálné.

 

Ani náhodou. Jukni za hranice třeba jen na Slovensko a do Polska. Takových osamocených keší ve skutečnosti je... Já tedy tehdy hledal keše s koeficientem nad 60 (protože tak to má ta slovenská challenge - aspoň jedna z nich teda) a u nás jich je přes 300, na Slovensku skoro 1000. Takže v pohodě.

V okamžiku, kdy na to založíš challenge, tak to bude velmi reálné.

 


Tento příspěvek byl upraven od MiroslavRouta: 16 březen 2021 - 19:42

  • 0

#5 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2021 - 19:47

Asi jsem mimo. Co je to osamela kes? A co a jak se pocita ten uvadeny koeficient?

Tento příspěvek byl upraven od Beetovy: 16 březen 2021 - 19:47

  • 0

#6 OZK

OZK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2021 - 19:48

No vida.. To Slovensko jsem si mohl prohlédnout, nenapadlo mě kouknout.. Těch 100 jsem dával jen jako příklad, tam jsou keše jen pro opravdové fajnšmekry.. :-), každopádně oběma díky za ochotu a reakci, zkusím pak tedy ještě reviewera
  • 0

#7 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2021 - 20:05

Asi jsem mimo. Co je to osamela kes? A co a jak se pocita ten uvadeny koeficient?

Je to jednoduchý ;) Když si otevřeš project a mrkneš na něčí založené keše, u každé kešky mimo eventů je kolonka "Dnů/nález" - to znamená, kolik je potřeba průměrně dnů na jeden nález. Počítá se to jednoduše. Délka života ve dnech děleno počtem nálezů. Když tedy má keška 10 nálezů za 5 dnů, má koeficient 0,5 a dá se považovat za často nacházenou. Moje nejnavštěvovanější keš, primitivní tradička v centru Prahy dostupná 24/7, má koeficient 0,32. Nu ale pak máš keše, kam skoro nikdo nechodí. Takový koeficient 60 znamená, že keš má průměrně jednoho nálezce za dva měsíce (360 dnů/6 nálezů).
Na projectu ve statistikách keší pod kolonkou "Osamělé keše" si můžeš vygenerovat žebříček nejosamělejších keších na různých územích a X prvních si i nechat zobrazit na mapě.


  • 0

#8 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2021 - 20:50

Je to jednoduchý ;) Když si otevřeš project a mrkneš na něčí založené keše, u každé kešky mimo eventů je kolonka "Dnů/nález" - to znamená, kolik je potřeba průměrně dnů na jeden nález. Počítá se to jednoduše. Délka života ve dnech děleno počtem nálezů. Když tedy má keška 10 nálezů za 5 dnů, má koeficient 0,5 a dá se považovat za často nacházenou. Moje nejnavštěvovanější keš, primitivní tradička v centru Prahy dostupná 24/7, má koeficient 0,32. Nu ale pak máš keše, kam skoro nikdo nechodí. Takový koeficient 60 znamená, že keš má průměrně jednoho nálezce za dva měsíce (360 dnů/6 nálezů).
Na projectu ve statistikách keší pod kolonkou "Osamělé keše" si můžeš vygenerovat žebříček nejosamělejších keších na různých územích a X prvních si i nechat zobrazit na mapě.


Dík za vyčerpávající odpověď. Dny/nález samozřejmě znám. Jen jsem neznal ten termin Lonely cache. Koukam ze mám dokonce svoji keš na 137 miste. :-)
  • 0

#9 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2021 - 3:40

Aha. Takže ten vzletný anglický název je vlastně naše hezká česká Hospoda na mýtině. To jste mohli říct hned a bylo by mi to jasné
  • 5

#10 vytrvalec

vytrvalec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2022 - 17:59

Tak co, pustíte se někdo do publikace takové výzvy? Na Slovensku vidím https://coord.info/GC7PZEV , kde chtějí 5 keší s indexem osamělosti více než 100. To je myslím vcelku rozumná podmínka. Pokud do letních prázdnin nikdo nezareaguje, tak se toho chopím já  :) .


  • 1

#11 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 590 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2022 - 18:17

Já mám v nálezech pouze jednu, která danou podmínku splňuje. To mám do prázdnin co dělat.  :D


  • 1

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#12 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 220 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2022 - 18:54

Já mám takových keší rovný tucet. Až mě to překvapilo.

 

PS: Když si je teď tak procházím pro připomenutí (vesměs krásná místa v horách), tak jedna je na Sardinii od české autorky a byl jsem na ni jako první více jak 4 měsíce od zveřejnění - takže tahle "osamělá keš" s indexem 160 měla ve stejném stylu i FTF.


Tento příspěvek byl upraven od zmijovkar: 21 březen 2022 - 19:02

  • 1

#13 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 299 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2022 - 20:53

16 ks. ale ta dááálka ;-)

 

max má jedna korejská - 

GC1M826 Taejo mountain mid summit  479.2


Tento příspěvek byl upraven od kstavk: 21 březen 2022 - 20:56

  • 0

#14 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 263 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2022 - 21:08

Moc pěkná čelenka!! Až na to, že je trochu z ruky... Překvapilo mě, že kromě pár cizích mám i 8 českejch osamělejch :).


  • 0

#15 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2022 - 0:52

Až se všichni vrhnou na osamělé keše, tak přestanou být osamělými, ne? ;)


  • 1

#16 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2022 - 6:06

Já si v první chvíli myslel, jak budu splňovat - vždyť kolik mám archivek kde přede mnou dva roky nikdo nebyl, kolik mysterek kde po našem hromadném ftf odlovu x měsíců nikdo nebyl. Jenže jak to vypadá, v průměru to vychází jinak a z odhadovaných dvaceti splněných mám tři.
  • 0

#17 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2022 - 8:01

Koukal jsem, že tu máme i osamělou virtuálku. Jenomže je 12 metrů pod vodou.

Nemám žádnou. A předpokládám, že ta výzva platí v okamžiku logování. Protože index může i klesat, i kvůli takovéto výzvě.

A koukám na svou dlouhou multinu, která se loví jen občas a vidím, že má index 16. To do stovky ještě dost chybí. I když existují asi keše s indexem nekonečno, které nenašel nikdo. Mě potěšilo třeba v lese na rakouských hranicích, když jsem měl v létě FTFTY, na místě jsem si myslel, že v logbooku chybí poslední listy, až na webu jsem viděl, že tam opravdu nikdo nebyl.


  • 0

#18 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2022 - 8:58

Asi chodím na ty správná místa:

 

114,6 122,4 123,2 128,2 128,8 128,9 129 132 140,5 141,7 143,5 145,5 147,8 161,6 168,2 171,3 231,4 241,9 300,2

 

a že jich je ???  :rolleyes:


  • 0

Vloženo do PM         

S5 (N5800XM)


#19 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 220 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2022 - 9:22

Která je to virtuálka?

 

Dvě moje keše do osamělých spadají, mají index kolem dvou set. Na jedné byl někdo naposledy v létě 2017, čekal jsem pocitově i vyšší index, ale ono se na ni zase chodí ve více lidech, tak to jedna taková výprava za rok shodí dolu. Já na nich návštěvnost vnímám tak, že 1 návštěva = 1 parta, co tam přišla společně odlovit (takže pak říkám např. "letos na ní byl někdo jednou", byť jsou tam třeba 3 zapsané nicky). Takhle počítaná osamělost by byla o dost vyšší, asi násobně (podobně jako u některých jiných náročnějších - ty dvě moje jsou obě T5).

 

U mých 12 nalezených osamělých jde o 11 tradiček a jednu earthku, tedy žádné zapeklité mysterky nebo náročné challenge, všechny přístupné bez pomůcek, prostě normálně přístupné kešky, akorát někdy na kopci - ale po pešinách, bez zvláštního vybavení. A vše v Evropě, žádná odlehlá exotika... Takové kešky mám dost rád.


  • 0

#20 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2022 - 10:23

Která je to virtuálka?

GC88Z0P - navštívit Vyškov a dalších 5 měst po Evropě

GC7B6ZC - to je ta 12 m pod vodou


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama