Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

c:geo


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1991 odpovědí na toto téma

#1821 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2021 - 3:21

Vydrž do nové verze, bude to opraveno. V betaverzi to již je, počkej chvíli na finální.
  • 0

#1822 jezevcik

jezevcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2021 - 10:02

OK, děkuji za informaci.

Jak jsem pochopil, Groundspeak něco rozvrtal, ale C:geo chlapci na to rychle zareagovali.

Nahrál jsem si přede chvílí novou aktualizaci a vše funguje.

 

Ještě jednou dík

Jezevčík


Tento příspěvek byl upraven od jezevcik: 18 červenec 2021 - 10:03

  • 0
Dík Jezevčík
Vložený obrázek

#1823 romanic

romanic

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2021 - 10:15

Je to ještě jednodušší než dřív. Po zapsání poznámky ke kešce dole na obrazovce použij "obláček" se šipkou. Poznámka se ti hned uloží na GC do poznámky ke keši:

 

attachicon.gifScreenshot_20210303-100734.png

 

 

Zdravím.

Měl bych dotaz k osobním poznámkám a jejich exportu k listingu (na netu)

Našel jsem tady v poradně že u poznámky je ikona obláčku se šipkou. tu jsem ale nenašel.

(resp. jsem nenašel možnost poznámky ani v detailu keše na netu.)

Je tato fce jen pro PM?

 

A ještě poděkování o informaci ohledně stylů. že se nemají rozbalovat. Rozbaloval jsem, ale bylo to tak hrozně pomalé, že jsem přestal používat.

nyní to opět šlape


  • 0

#1824 Výletníci ČB

Výletníci ČB

    Výletníci ČB

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2021 - 13:17

Zdravím.

Měl bych dotaz k osobním poznámkám a jejich exportu k listingu (na netu)

Našel jsem tady v poradně že u poznámky je ikona obláčku se šipkou. tu jsem ale nenašel.

(resp. jsem nenašel možnost poznámky ani v detailu keše na netu.)

Je tato fce jen pro PM?

 

A ještě poděkování o informaci ohledně stylů. že se nemají rozbalovat. Rozbaloval jsem, ale bylo to tak hrozně pomalé, že jsem přestal používat.

nyní to opět šlape

Zkoušel jsem to na BM účtu a obláček tam není. U PM účtu je vidět.


  • 0

#1825 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2021 - 13:34

Zkoušel jsem to na BM účtu a obláček tam není. U PM účtu je vidět.

https://www.geocachi...geocaching-com/

 

Tj. "personal notes" je premium funkce, viz. titulek bodu 6 z predchoziho odkazu. Tusim ze i editace souradnic na BM nefungovala.

 

Editaci souradnic c:geo obchazi tak, ze si muzes souradnice ulozit pouze do c:geo.


Tento příspěvek byl upraven od xjurasek: 16 srpen 2021 - 13:35

  • 0

#1826 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2021 - 8:04

Zdravím,

Vím, že c:geo je primárně pro onlline zobrazováné keší, ale umí taky oflline. Múj dotaz tedy je, umí c:geo zobrazit keše pokud do nej překopíruji databázi geogetu s koncovkou .db3?


  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#1827 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2021 - 10:14

No to asi ne. Ale stačí z Geogetu vyexportovat GPX a následně import do c:geo


  • 1

#1828 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2021 - 10:55

No to asi ne. Ale stačí z Geogetu vyexportovat GPX a následně import do c:geo

Myslel jsem si to, že to bude takhle. Díky


  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#1829 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2021 - 11:31

A pokud si chceš i v c:geo zachovat nějaké filtrování keší, můžeš si je exportovat po vyfiltrování v geogetu a následně si je importovat do c:geo do složek. Složky pak mohou mít třeba různé barvy či symboly, které se ti i na mapě s těmi barvami nebo symboly zobrazí. Používám je a fajn vychytávka. Mám takto označené třeba různé challenge a kešky k nim patřící atd.


Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 16 září 2021 - 11:31

  • 1

#1830 ubuster

ubuster

    ubuster

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2021 - 14:58

A pokud si chceš i v c:geo zachovat nějaké filtrování keší, můžeš si je exportovat po vyfiltrování v geogetu a následně si je importovat do c:geo do složek. Složky pak mohou mít třeba různé barvy či symboly, které se ti i na mapě s těmi barvami nebo symboly zobrazí. Používám je a fajn vychytávka. Mám takto označené třeba různé challenge a kešky k nim patřící atd.

Já si takhle "eviduji" databázi Lidlů. Prostě když kešuju v neznámu, tak chci mít záchytný bod.


  • 0

HW: Motorola One Action _ Garmin eTrex Legend HCx

SW: c:geo _ WhereYouGo _ GDAK _ GCC _ Go(x)°


#1831 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 590 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2021 - 16:20

Dle zpráv na FB podporuje c:geo v poslední betaverzi 2021.09.12-RC české Mapy.cz jako jednu z podkladových vrstev.


  • 2

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#1832 ubuster

ubuster

    ubuster

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2021 - 16:39

Dle zpráv na FB podporuje c:geo v poslední betaverzi 2021.09.12-RC české Mapy.cz jako jednu z podkladových vrstev.

Mohu jako uživatel potvrdit. Vykreslování je rychlé, ale nelze připojit styly. Ale mně to neva.


  • 0

HW: Motorola One Action _ Garmin eTrex Legend HCx

SW: c:geo _ WhereYouGo _ GDAK _ GCC _ Go(x)°


#1833 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2021 - 17:47

Na online mapy nelze styly aplikovaT

Edit: mapy.cz jsou použité Turistická mapa

Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 16 září 2021 - 17:51

  • 0

#1834 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2021 - 9:32

Hurá! ...za poslední roky mi nic neudělalo takovou radost. Mapy.cz pro turistický geocaching - geniální. Konečně to někdo udělal, díky!
  • 0

#1835 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2021 - 11:55

Jen bacha na to, že mapy.cz jsou online, abyste někdo nebyl překvapenej, že žerou data. Nevím, ještě jsem nezkoušel při lovu, jak datově náročné jsou, jen upozorňuju.


  • 0

#1836 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2021 - 21:08

A já ještě doplním, že zatím jsou dostupné jen v betě. :)

Nicméně, i přes mou oblibu nemám v plánu Mapy.cz v c:geo využívat. Nedá se nic dělat, ale offline mapa je offline mapa. A vzhledem k tomu, že po loňské změně telefonu už neřeším paměť, tak není problém mít uloženou třeba celou Evropu, nota bene když c:geo podporuje kombinaci zobrazení těchto map a nemusím tedy žádnou ručně přepínat podle toho, kde se zrovna nacházím/kam bych se chtěl na mapě podívat.


  • 3

#1837 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2021 - 21:47

Mapy.cz jsou dostupné i v offline verzi a rozuměl bych tomu, kdyby právě ta offline verze byla použitelná jako vrstva a ne jenom k ukázání jedné konkrétní keše, tak jako doteď.


  • 0

#1838 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2021 - 9:07

Mapy.cz jsou dostupné i v offline verzi a rozuměl bych tomu, kdyby právě ta offline verze byla použitelná jako vrstva a ne jenom k ukázání jedné konkrétní keše, tak jako doteď.

Ono asi zalezi, jak je to v c:geo naprogramovane. Pokud vola nejake API primo z https://mapy.cz, potrebuje byt online. Pokud vola API lokalni aplikace, muze vyuzivat jeji mapy stazene offline. Predpokladam ale prvni moznost, jinak by vyzadovali pro praci instalaci a funkcnost jine aplikace.

 

Navic si uz nepamatuju, jestli to byly mapy od seznamu nebo od google, ale vyhledavani vyzadovalo byt online - jinak je logicky omezena databaze POI bodu jen na mista, ktera mam stazena offline.


  • 0

#1839 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2021 - 14:56

Mapy.cz jsou dostupné i v offline verzi a rozuměl bych tomu, kdyby právě ta offline verze byla použitelná jako vrstva a ne jenom k ukázání jedné konkrétní keše, tak jako doteď.


Kdyby bylo možné použít offline stažené mapové podklady Mapy.cz, už by se v c:geo jistě objevily. Zde však půjde jen o přístup k API online. Offline mapové podklady z Mapy.cz se do c:geo zřejmě nikdy nedostanou (tak jako tam nejsou ani offline Google Maps, a ty jdou také nějak postahovat ve své aplikaci, pokud vím).

Mapy.cz jsou za mě super pro navigaci a plánování, ale v c:geo mi nejvíce vyhovují OSM, kde si můžu zvolit požadovaný styl (čistá mapa, turistické značení, cyklotrasy) a po přidání možnosti navigování přímo v mapě c:geo prostřednictvím BRouter (jasně, není to dokonalé) už mi tam snad nic nechybí.


Tento příspěvek byl upraven od KulisekW: 20 září 2021 - 19:39

  • 1

#1840 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2021 - 18:16

Ano, také používám OSM (paws) a témata podle momentální potřeby a naprostá spokojenost.

A když už jsi to nakous - jak jsi spokojen s BBrouter? Já jí tedy ještě nezkoušel, ale už jsem nad tím kolikrát uvažoval. Umí navigovat i po stezkách? Uvítám jakékoli postřehy, jsme ve správném vláknu, je to doplněk c:geo


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama