Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

c:geo


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1984 odpovědí na toto téma

#1841 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2021 - 19:39

Používám BRouter někdy od letošního jara (?) a ač má nějaké mouchy, zvykl jsem si na něj a je to dobrá utilitka. Je však potřeba zmínit, že to asi není navigace pro každého, zejména kvůli tomu, že hledá vždy nejkratší cestu. A jak víme, nejkratší nemusí znamenat nejrychlejší, nejpohodlnější nebo nejjednodušší. Zkusím uvést příklad: raději půjdu/pojedu na kole po hlavní silnici o malý kousek delší cestou, než odbočit vlevo, pak dvakrát doprava, pak zase doleva a nakonec to vzít před cílem zkratkou nějakou polopěšinou, přičemž BRouter neustále přepočítává trasu a zobrazuje stále tu nejkratší (takže třeba po 50 metrech už se můžete shodnout). Je u toho tedy potřeba trochu zapojit mozek a ne jen slepě následovat červenou čáru v mapě. Také si moc nezadá s jednosměrkami. Prostě nejkratší vzdálenost. Obecně tě pak BRouter navede do nejbližšího místa, které je k danému bodu (keš, waypoint) na cestě a pak bere kolmou vzdálenost a už je to klasická "čára k bodu" (vzdušná vzdálenost). Zatím jsem vypozoroval, že povětšinou se na vzdušnou vzdálenost přepíná nějak automaticky, když jsem dejme tomu kolem nějakých 30 m od cíle, i když je třeba přímo u cesty nebo dokonce na ní. Používám nejčastěji volbu pěší a cyklo (téměř se neliší) a hlavní výhodu oproti prostému ukázání vzdálenosti vzdušnou čarou spatřuji v objektivnějším vyhodnocení přístupové trasy a její délky. Máš třeba dvě keše vzdálené od sebe vzdušnou čarou 500 m a 650 m, a ač bys na první pohled vybral tu vzdušnou čarou blíže, tak BRouter vyhodnotí jako bližší tu relativně vzdálenější, protože k ní je cesta třeba 800 m a ne 1,5 km (odpadá neústálé vyhodnocování cest jen podle pohledu do mapy). Co mám ověření je okruh cca 10 km vzdušnou čarou od cíle, v němž začíná navigovat (vyhledá nejkratší trasu). Dokud seš dále než těch 10 km, tak se ukazuje vzdálenost vzdušnou čarou, ale jakmile se přiblížiš pod tuto hranici, ukáže BRouter trasu (takže si vzdálen třeba 10,1 km a najednou ti ukazje 12,8 km, ale to už je reálná vzdálenost po cestách a ne vzdušná). No a samozřejmě nezapomínat na skutečnost, že umí jen ty cesty, o kterých ví (stahuješ si data cest zvlášť v aplikaci nezávisle na mapě, do které se pak promítá trasa).

Když si člověk trochu zvykne na to, že se má spoléhat i sám na svůj úsudek a BRouter bere jako užitečný a nápomocný doplněk, tak si v něm oblibu najde. Myslím, že o jeho kvalitách svědčí i fakt, že od doby, kdy jsem si jej nainstaloval jej využívám pravidelně při každém lovu a zobrazení vzdálenosti jen vzdušnou čarou jsem cíleně od začátku navigování k danému bodu použil asi třikrát. Mám vyzkoušeno jak u nás, tak i v zahraničí a všude OK. A co se toho stahování dat pro navigování týče, tak ČR hodně těží z toho, že je tam rozdělena na čtyři oblasti, které sice musíš stáhnout všechny, ale zase máš kompletně celé okolí i s pořádným kusem za hranicemi.

Snad ti z toho, co jsem napsal, bude něco k užitku. :)


  • 1

#1842 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2021 - 9:56

Tak zkusím a uvidím. Díky za obsáhlou odpověď.


  • 0

#1843 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2021 - 19:27

V nové RC verzi je jedna novinka, která mě potěšila: PM mohou otevřenou keš rovnou přidat do svého seznamu keší na gc.com. Jde i vytvořit seznam nový.
Po již dříve umožněnému odeslání poznámky ke kešce do listingu na gc.com to je další dobrá funkce.
  • 0

#1844 dandu1

dandu1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2022 - 15:44

Omylem jsem v C:GEO označil keš jako nalezeno. Dá se nějak zase tento offline nález smazat ( odznačit)? Děkuji za radu
  • 0
DANDU1

#1845 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2022 - 16:03

Omylem jsem v C:GEO označil keš jako nalezeno. Dá se nějak zase tento offline nález smazat ( odznačit)? Děkuji za radu

Zobraz si historii, vyber danou cache (Rezim vyberu) a v menu "Spravovat kesky" - "Smazat offline logy"


  • 0

#1846 dandu1

dandu1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2022 - 18:33

Diky moc. Funguje
  • 0
DANDU1

#1847 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2022 - 6:20

Pokud je to offline log, tak přímo v keši, kde jsi to zalogoval: rychlý offline log - vyčistit.


  • 0

#1848 rionka

rionka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2022 - 19:08

Ahoj všem, po aktualizaci mám sice možnost v menu přidat keš do PM seznamu, ale někam mi zmizela volba nastavení ikonky pro kešku - Set cache icon, která byla také pod menu Advanced. Nevíte prosím někdo, kde to najdu? Díky.

(Používám to pro např. označení piktogramem v terénu u kešky, co potřebuje maintenance, u předem vyluštěné, u toho, čemu hodlám dát FP apod.
  • 0

#1849 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2022 - 20:32

U mě je daná funkce pořád na stejném místě pod volbou pokročilé.

Verze aplikace 2022.03.10
  • 0

#1850 rionka

rionka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2022 - 14:53

Tak dneska už to tam zase mám. Asi magie! Díky :)
  • 0

#1851 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 586 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2022 - 6:21

Nemůžu teď najít možnost vyfiltrovat keše, které mají změně souřadnice (vyluštěné mysterky). Pomůže někdo?


  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#1852 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2022 - 15:31

Filtr, vkevo nahoře Rozšířené a oak předposlední a poslední řádek
  • 0

#1853 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 586 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2022 - 19:04

Dík, ale mám to tam asi trochu jinak... Rozšířené->Stav->Vyřešená mysterka

Nicméně takhle mi to vyfiltruje fakt jen mysterky se změněnými souřadnicemi. Jak vyfiltrovat třeba multiny, kde mám taky změněné finální souřadnice, na to jsem nepřišel.


  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#1854 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2022 - 19:34

Ano, to je předposlední řádek. Ten poslední ti vyfiltruje kešky se změněnými souřadnicemi. Například ty multiny.
Vyzkoušeno a funguje to. Dal bych ti sem screen ale nejde sem vložit

Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 12 květen 2022 - 19:39

  • 0

#1855 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 586 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2022 - 19:51

No já tam právě žádnej další řádek nemám. "Vyřešená mysterka" je poslední.
Ale už jsem si ty multiny vyfiltroval ručně, takže v pohodě.

Tento příspěvek byl upraven od quellen: 12 květen 2022 - 19:53

  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#1856 dandu1

dandu1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2022 - 7:35

Prosím nevíte někdo jak exportovat nalezené kešky včetně času nalezení? Když dám export, tak se uloží pouze datum nálezu i když je v C:GEO vidět i čas nálezu. Díky za radu


  • 0
DANDU1

#1857 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2022 - 11:03

Když nalezené vyexportuješ jako Field notes, tak tam je i čas. Záleží co s tím seznamem pak chceš dělat.


  • 0

#1858 dandu1

dandu1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2022 - 11:37

Načítám toto do GEOGETU jako Import GPX


  • 0
DANDU1

#1859 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2022 - 12:01

A proč to děláš tak složitě? V GG dej Import / Aktualizovat nálezy a máš to tam
  • 0

#1860 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2022 - 12:19

Geocachingový web ani s časem nálezu pracovat neumí. Takže jestli chceš čas nálezu dostat do Geogetu, tak musí být napsaný na začátku textu logu.

 

Předpokládám, že cgeo umí nějaké šablony pro text logu, tak si ji uprav tak, aby log cačínal nějak takhle:

12:42 Bozi keska! Moc dekuji!

A takhle to proste zaloguj na geocachingu. Do GG to pak vubec netahej pres GPX, ale jak ti radi Mirek.


  • 1




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama