Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

c:geo


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1984 odpovědí na toto téma

#1861 dandu1

dandu1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2022 - 12:36

Díky, při dalším nálezu to vyzkouším


  • 0
DANDU1

#1862 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2022 - 13:13

Přesně tak. V c:geo mám v šabloně logu vloženou proměnnou, která mi na začátek logu vloží čas logování. A to je vše (já tedy z 99% loguju offline a posílám pak hromadně do FN)

Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 01 srpen 2022 - 13:13

  • 0

#1863 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2022 - 13:43

A nebyl by fígl, jak změnit ten čas logu, když si člověk do c:gea zapomene uložit nález, dopisuje ho později a má pak při logování z FN (kde se to podle toho času řadí) zpřeházené pořadí?


  • 0

#1864 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2022 - 18:02

Změníš ten čas v logu a je to.  Ale musíš si pak znovu všechny nálezy s offline logy znovu poslat do FN, pokud už jsi je předtím odeslala.

Já si ještě odlovené kešky před odesláním přesunu do seznamu v c:geo, který mám pojmenovaný 01-odlovené. A to z toho důvodu, že mám hodně kešek uložených v různých seznamech, tak abych nějakou nezapomněl odeslat do FN. 

Na hlavní obrazovce c:geo vidím, kolik mám offline logů a musí mi to sedět s počtem v seznamu 01-odlovené. U toho seznamu mám navíc nastaveno, že ho nechci smazat po vyprázdnění (to proto, abych ho vždy nemusel znovu vytvářet).

Rozumíš, jak to myslím?


  • 0

#1865 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2022 - 19:13

Právěže nevím, kde v logu to změnit. Vím jak změnit datum, ale čas ne.

Seznam odlovených si kvůli exportu nedělám, když k exportu vyberu defaultní seznam "všechny kešky", mám tam všechny, odešlu a mám tam taky všechny.


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 01 srpen 2022 - 19:36

  • 0

#1866 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2022 - 19:54

Předpokládám tedy, že si u každé odlovené kešky vybereš Rychlý offline log.

Tím se ti log ke kešce uloží. Ale bez času odlovu.  Jdi na Hlavní stránku, vpravo nahoře 3 tečky / Nastavení / Logování / Podpis

Klikni do pole pod nadpisem, objeví se ti nabídka Vložit zástupný znak, vyber Čas. Tím se ti vloží proměnná ve tvaru hranatá závorka TIME hranatá závorka

Nakonec začkrtni Vkládat podpis automaticky. Toť vše.

Pokaždé pak, když si u kešky vybereš Rychlý offlline log, uloží se ti na začátek logu čas odlovu. Ten pak můžeš editovat a právě podle něj se ti kešky budou řadit do FN. Při editaci FN ale ten čas v logu musíš nechat :)

Jde to? Zkus to na jakékoliv kešce, log potom smaž


  • 1

#1867 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2022 - 20:57

Rychlý offline log čas ukládá, i zobrazuje, ale upravit nejde.

O automatickém podpisu a vkládání kdečeho skrze něj vím, ale ten čas v logách na gc.com mít nechci, vidám to občas, ale nelíbí se mi to, mám radši čisté slohové práce :-) - navíc ani ten čas není nutně pravda, kolikrát to zaloguju s půlhodinovým nebo i víc zpožděním. A k čemu je, když to není ftf. Jde mi jen o pořadí. Takže když při psaní logu z FN ten čas smažu, seřadí se mi to zas nějak jinak?


  • 0

#1868 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2022 - 22:34

Vaše starosti a Rotschildovy peníze na moji hlavu. Nezapomeňte, že geokešing je zábava, ve které se nedá vyhrát... A že by záleželo na nějaké minutě nebo hodině, kdy jsem kde před x lety byl - no, no no, no...


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 01 srpen 2022 - 23:07

  • -1

#1869 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2022 - 23:11

Myslíš vyhrát nad aplikací?

Vlákno je o c:geu, nikoli o hraní a vyhrávání, tudíž jediný, kdo tady vyhrávání řeší, jsi ty. Nicméně máš-li svoje starosti o hodně důležitější než ty naše, věnuj se klidně jim a neplýtvej drahocenným časem na výchovu nás pošetilých.


  • 3

#1870 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2022 - 8:35

Musíš si vybrat - správné pořadí dostaneš pouze tak že bude v logu čas. Když nebude čas, nebude pořadí. Mohl bys tam ten čas dospat v GeoGetu ale při aktualizaci by to mohlo zmizet. Když nebudeš mít přesný čas, tak to bude bolet jen tebe, budeš mít ve statistikách v tabulce "Nálezy podle dne a času" trochu nepřesnosti ale to snad přežiješ. Navíc ten čas ti pomůže když budeš potřebovat spárovat odlov s fotografií, případně v budoucnu když budeš z nějakého důvodu hledat kdy a s kým jsi tam byl.


  • 1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#1871 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2022 - 10:01

Myslíš vyhrát nad aplikací?

Vlákno je o c:geu, nikoli o hraní a vyhrávání, tudíž jediný, kdo tady vyhrávání řeší, jsi ty. Nicméně máš-li svoje starosti o hodně důležitější než ty naše, věnuj se klidně jim a neplýtvej drahocenným časem na výchovu nás pošetilých.

Velice se omlouvám, že jsem se pošetile snažil zpochybnit vaše dle mého názoru pošetilé snahy. A ano, i v geokešingu vidím užitečnější jednání, například občas někde pohodit krabičku, zaměřit, napsat k ní listing a dát jí k publikaci, aby vůbec bylo co hledat  :) .


  • -4

#1872 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2022 - 10:43

Mohl bys tam ten čas dospat v GeoGetu ale při aktualizaci by to mohlo zmizet. Když nebudeš mít přesný čas, tak to bude bolet jen tebe, budeš mít ve statistikách v tabulce "Nálezy podle dne a času" trochu nepřesnosti ale to snad přežiješ.

 

Vždyť píšu, že o čas mi vůbec nejde, považuju ho za naprosto nepodstatný, jde mi jen o pořadí, a  to vůbec ne kvůli statistikám, ale kvůli bor... chaosu, co to pak dělá třeba při protahování TB.

 

Geoget nepoužívám, přijde mi jako další, pro mě zbytečný mezičlánek, jediný, na co ho občas spustím, je vygenerování si geopuzzle. Ale těch mám zatím tak málo, že je to taky nepodstatný.

 

Takže prostě na to dlabu a počkám, jestli se někdy při nějaké aktualizaci neobjeví možnost editace času přímo jako funkcionalita v c:geu. Pleskat se s tím nebudu, holt sem tam bude mít nějaký TB na trase podivnou kličku.


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 02 srpen 2022 - 11:55

  • 0

#1873 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2022 - 10:48

Phrkt prosímtě uber. Fakt tohle není potřeba, natož ve vlákně úplně o něčem jiném.


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 02 srpen 2022 - 10:52

  • 2

#1874 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2022 - 13:10

Vždyť píšu, že o čas mi vůbec nejde, považuju ho za naprosto nepodstatný, jde mi jen o pořadí, a  to vůbec ne kvůli statistikám, ale kvůli bor... chaosu, co to pak dělá třeba při protahování TB.

 

Geoget nepoužívám, přijde mi jako další, pro mě zbytečný mezičlánek, jediný, na co ho občas spustím, je vygenerování si geopuzzle. Ale těch mám zatím tak málo, že je to taky nepodstatný.

 

Takže prostě na to dlabu a počkám, jestli se někdy při nějaké aktualizaci neobjeví možnost editace času přímo jako funkcionalita v c:geu. Pleskat se s tím nebudu, holt sem tam bude mít nějaký TB na trase podivnou kličku.

Ale když vyexportuješ FN, tak ten v sobě čas už má aniž bys měl cokoliv v logu napsáno. Samozřejmě je to čas kdy jsi zalogoval offline v c:geu.

Pak ten záznam vypadá např. takto

GCXXXX,2022-06-21T08:17:05Z,Found it,""

 

Takže stačí jen logovat ve správném pořadí v c:geu a nemušíš nic dalšího řešit.

Já mám rád taky korektní statistiky a dělám to tak jak píšu a funguje mi to. 


  • 0

#1875 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2022 - 13:37

Já nevím. Psala jsem před časem, že to tu mám ráda, ale posledních pár diskuzí, kde jsem se zúčastnila, mám pocit beznaděje. Jak vždycky někdo radí něco, o čem píšu, že to vím, nebo že to nejde (např u segregačně těžko splnitelných challengí si vybavuju, jak mi radil Arne diagonálu, aniž by k němu dolehl můj předchozí popis podstaty té diagonály, tedy že přesně to, co pak radil, že nestačí; a teď zas od něj vysvětlování, jak je zbytečný přesný čas - heh?)  - A Beetovy tomu nasadil korunu.

To je fakt takovej problém číst? (Nebo vnímat psaný text.)

 

Takže tato multinka má úvodky tady:

 

http://www.geocachin...-cgeo/?p=599970

pak ob jedno stage 3 (ale pro lepší orientaci možno přečíst i S2)

http://www.geocachin...-cgeo/?p=599975

a finále

http://www.geocachin...-cgeo/?p=599981

 

Děkuji za pochopení.


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 02 srpen 2022 - 13:53

  • 0

#1876 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2022 - 13:58

A logujes teda v c:geu nebo pres web? Možná už jsi to psala, ale uniklo mi to. ;)

Osobně bych špatné pořadí nálezů nesnesl, takže to řeším, že pokud nějakou kešku zapomenu v c:geu offline zalogovat, tak ji pak loguju na webu manuálně v pořadí jak ve skutečnosti byla. Naštěstí nelovím desítky keší denně, tak se mi to nestává často.


  • 0

#1877 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2022 - 14:34

Z FN, tedy z webu, píšu to nahoře v tom prvním odkazovaném příspěvku.


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 02 srpen 2022 - 14:36

  • 0

#1878 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2022 - 14:43

Ale když vyexportuješ FN, tak ten v sobě čas už má aniž bys měl cokoliv v logu napsáno. Samozřejmě je to čas kdy jsi zalogoval offline v c:geu.

Pak ten záznam vypadá např. takto

GCXXXX,2022-06-21T08:17:05Z,Found it,""

 

Takže stačí jen logovat ve správném pořadí v c:geu a nemušíš nic dalšího řešit.

Já mám rád taky korektní statistiky a dělám to tak jak píšu a funguje mi to. 

Tohle tam je, jenže ... Před lety se to v databázi GC ukládalo i s časem a pak to mělo smysl. Potom udělali soudruzi v Seattlu vylepšení a všechny časové údaje vymazali a nové už ignorují. 

 

O tom jak je to po zalogování poskládané mám své pochybnosti - ale to je možná proto, že kačeři na které se dívám si offline logy chystají velmi zmateně.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#1879 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2022 - 14:53

Po zalogování je to přesně v tom pořadí, jak je to v c:geu. I když se čas neobjevuje, je respektován, a to i když loguju z FN napřeskáčku (třeba proto, že ještě nemám zpracované odpovědi na earthky).

 

Ale nemám šanci při svém logování mezi jedenáctou noční a druhou ranní ještě hlídat kešky, kde jsem si při offline logu vzpomněla na odklik pozdě (či nestíhala přítele dlouhýma nohama kráčejícího na další keš  či balila lano či měla mobil v prezervativu na lodi či pršelo...) a mám jinak pořadí. Zkoušela jsem je logovat zvlášť, mimo FN, ale nakonec jsem si v tom akorát udělala chaos úplnej. Loguju několik dní zpátky, tímhle způsobem spolehlivě zapomínám přepnout datum, skáče mi tam datum logování místo nálezu, pak to opravuju, přepisuju, stejně je všecko domotaný...

 

Ne, z c:gea do FN a odtud jak to leží a běží a nazdar. Když to nejde opravit v c:geu hned po zadání offline logu, tak už nic.


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 02 srpen 2022 - 14:54

  • 0

#1880 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2022 - 16:02

Jinak stran zachování pořadí, mám dojem že akorát eventy (a cito?) si skáčou, jak chtějí, možná podle času nastaveného přímo u nich v listingu, ale nevím, jen tipuju.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama