Přejít na obsah


Fotka

Co jsem vyráběl

travelbug

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
9 odpovědí na toto téma

#1 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2021 - 12:51

Dneska jsem kolegovi dělal pár kousků. Více fotek je na mém webíku.


Tento příspěvek byl upraven od None: 19 květen 2021 - 20:02

  • 4

#2 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2021 - 13:36

Riskujes, no. Ale ja vim, vzdyt takhle HQ ochcava vicero geoshopu, a zatim se zadnemu nic nestalo.
  • 0

#3 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2021 - 15:38

Nejsem ani geoshop, ani to neprodávám. Krom toho, kolega si ty čísla naprosto legálně koupil od HQ a design je celý čistě můj vlastní návrh. Dokonce tam není ani logo GS. Tedy nic neochcávám.


  • 1

#4 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2021 - 22:38

A já si myslel, že když má někdo na webu spoustu geocachingového zboží (včetně tagů s tímto motivem) s cenami, píše tam že objednávky odesílá skrz Zásilkovnu, pak to bude geoshop a bude to prodávat.

Pokud si onen kolega vskutku koupil legálně kódy od HQ, pak minimálně on (byť jak koukám, ty jsi také už někdy trackovatelné kódy nakupoval, takže jsi určitě četl podmínky, se kterými jsi souhlasil) měl vědět, že pro tu minimálně padesátku objednávaných kódů (jak jinými slovy nazývá GS - "sérii trackables") musel určit nějaký název a design, který mu před prodejem kódů muselo HQ schválit.

Onen schválený design určitě nemohl být ten tvůj, neboť obsahuje slovo "travelbug". To je název registrovaný Groundspeakem, byť jsou podle těchto nejznámějších trackovatelných plíšků mnohdy chybně nazývány všechny traveltagy. A tento název nemůžeš použít, stejně jako švec ti na tebou vymyšlený design bot nemůže vyšít nápis "adidas".


  • 1

#5 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2021 - 7:13

Nedělal bych z toho vědu. Pro nás Čechy je to, co pro Američana je pár drobných, docela velká suma. Proto vůbec nejsem proti tomu, aby si někdo udělal své TB namísto toho pro nás předraženého kousku plechu. KÓd si musíš koupit, ano, z toho mají tedy svůj příjem, ale dalších přibližně 150,-Kč dávat za kousek plechu, když to, co někdo vyrobí tady u nás, je i daleko hezčí... 

Prosím, nedělejme si z toho v té naší malé kotlince pakárnu.


  • 4

#6 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2021 - 11:27

Jako ze by te mel udajny nedostatek financi opravnovat k poruseni smlouvy, kterou jsi vedome a dobrovolne odsouhlasil? To si ja tedy nemyslim.
Ani si nemyslim, ze je to o penezich. Nejlevnejsi traveltag te v Cesku vyjde na 85kc, tento typ vyroby je v nabidce eshopu zdejsiho diskusniho fora za 150kc. Ac se pres Noneho s vlastnim kodem a retizkem mozna na nizsi cenu dostanes, nemyslim si, ze ten rozdil bude pres 65kc.
Mimochodem, k tem par drobnym pro Americana, traveltagy se prodavaji u HQ uz kolem 60kc, u nas to prodrazuje cesta pres hranice.
HQ nemuze zajimat jen jestli maji zisk, jedno z ceho. Pokud by si kazdy mohl koupit jen tak kod a jakkoliv jej pouzit, nejen ze by se ztratil prehled a vznikly zmatky, ale pak uz by si opravdu nikdo nekoupil ta TB ci jine traveltagy, ktere lezi skladem v hojnem poctu Groundspeaku i jeho distributorum. Proto maji v podminkach ty vety jako "minimalne 50ks", "neudelas-li tolik, kup si tb a neco si na nej pridelej", "design musi byt schvalen HQ", "zbyle kody zdarma prevedeme na jinou serii trackables ci vratime penize", "pri poruseni techto podminek odebirame licenci pro nakup kodu a zneuzite kody bez nahrady mazeme z databaze". Zneuziti slova Travel Bug® tam zmineno neni, to se myslim pak resi primo podle zakonu.
  • 1

#7 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2021 - 11:59

Před myslím cca 8 lety jsem od HQ kupoval 100 kódů, neb minimum bylo snad 50, ale bylo nás na to víc. Rovnou do žádosti jsem napsal, že čísla budou na jednotlivých útvarech, že interně se to bude jmenovat geo mince, ale že jich budou jednotky kusů. Jediný požadavek byl, pokud budu chtít používat oficiální logo, tak dodržovat jejich požadavky. Je fakt, že výrobcům coinů jdou docela na ruku. Udělat si normální sérii třeba 200 TBček je jenom otázka napsat si na ústředí pro čísla. Na druhou stranu, geocaching mě baví jako hra a nepotřebuju na něm vydělávat. Pokud za mnou přijde kámoš, že má pár čísel svých ztracených coinů, tak nevidím nejmenší důvod, neudělat mu náhradu. Jenom pro informaci, celej ten plíšek dělám za 60 nerezovej a za 65 korun eloxovanej. Beru to jako podporu a sponzorování geocachigu, protože prakticky polovinu té cenovky dělá materiál a těch zbylejch 30 korun vydělávám tak 20 minut. To je docela bomba necelou stovku na hodinu. Takže dva tři kousky určitě ano, ale víc kousků si kupte třeba u Hoblíka.


  • 2

#8 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2021 - 14:47

@None: psal jsem ti SZ
  • 0

#9 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2021 - 20:05

Takže někdo nelenil a naprášil mě na GS, že jsem použil nepovolené slovo travelbug. Děkuji přátelé.


  • 1

#10 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2021 - 6:13

To je mi fakt lito. Ceska zavist ...


  • 5

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 






Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:travelbug

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama