Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Geoget - Nelze se spojit s Geocaching API serverem!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
31 odpovědí na toto téma

#1 LadyBird

LadyBird

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2021 - 11:42

Ahoj, po delší době zkouším aktualizovat data v Geogetu (Aktualizovat stav), ale neúspěšně. Verzi GG mám aktuální 2.11.6.818. Nevím, jestli se téma už tady řešilo, zatím se mi podařilo najít jenom starší příspěvky, které odkazuji na kontrolu systémového času. Ten je v pořádku. Můžete nasměrovat, poradit? Díky.


  • 0

#2 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2021 - 16:34

S takto polozenou otazkou tezko nekdo pomuze. Co znamena "neuspesne"?

 

Nicmene s novym API od GS je v podstate zbytecne aktualizovat jen stav, protoze to "uzira" limity uplne stejne jako stazeni jakekoli jine informace (cely listing, logy, ...) Takze ja bych pres kontextove menu nacet informace o kesich (FULL nebo LITE, jak je libo).


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#3 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 969 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2021 - 14:40

osobně mám problém připojit se na API, pokud sedím za nějakou korporátní proxinou. Nevím jestli API nejede na nějakém jiném portu, ale problém je už se samotnou autorizací/autentizací k API v okně s přihlášením. Ale to je tutově kombinací proxy a VPN, protože na vedlejším počítači připojeným na stejno wifi, ale bez VPN už to šlape....


  • 0

#4 LadyBird

LadyBird

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2021 - 20:15

Skutečně byl problém pouze při připojení přes VPNku. Díky moc!


  • 0

#5 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2021 - 20:53

Muzete mi nejak vic priblizit, jak se ta nefunkčnost přesně projevovala?


  • 0

#6 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 969 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2021 - 10:24

Muzete mi nejak vic priblizit, jak se ta nefunkčnost přesně projevovala?

Uvedu příklad na "Stáhnout a importovat data" - kliknu na ikonku a vyskočí mi dialog pro přihlášení do GC.com (protože není token). Tak se přihlásím, objeví se autorizační tlačítko. A po jeho stisknutí se objeví červená hláška "Nelze se spojit...". A to je všechno, dál se nedostanu, autorizační token nelze získat. A bez tokenu se nedostanu na žádné GG funkce využívající API. Vždy skončím na tomhle autorizačním okénku. Možná to běží na portech co VPN/proxy/firewall blokují. Pokud budu vědět jak, tak rád pomůžu s vyřešením....

Přiložené miniatury

  • GG_api.jpg

Tento příspěvek byl upraven od tarmara: 01 červen 2021 - 11:01

  • 0

#7 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2021 - 13:11

Pokud tam máš proxy, tak ji má3 nastavenou i v Geogetu? Pokud proxy vyžaduje jinou autorizaci než "basic", tak to Geoget neumi. (ale ten zabudovaný prohlížeč ano, takže by se to mohlo přesně takto chovat.)


  • 0

#8 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 969 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2021 - 21:09

Pokud tam máš proxy, tak ji má3 nastavenou i v Geogetu? Pokud proxy vyžaduje jinou autorizaci než "basic", tak to Geoget neumi. (ale ten zabudovaný prohlížeč ano, takže by se to mohlo přesně takto chovat.)

v Nastavení GG je v HTTP proxy karte vybrána volba Nastavení proxy ze systému. Nám proxy nastavují centrálně přes windows a nejsem schopen dohledat jméno serveru.  A i když do GG zadám jméno proxy serveru, port (8080) a jméno a heslo, tak mě to končí stejnou chybou....


Tento příspěvek byl upraven od tarmara: 01 červen 2021 - 21:31

  • 0

#9 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2021 - 7:18

Ještě doplňující otázka - třeba aktualizace pluginů nebo stahování obrázků a mapiček do listingu ti tam funguje?


  • 0

#10 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2021 - 12:48

Podobné problémy jsem měl s korporátní MS proxy s přihlašováním přes AD. Vyřešil jsem elegantně instalací lokální CNTLM, která požadavky předává na tu MS. Funguje i s GG bezvadně.


  • 0

#11 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2021 - 13:28

Přesně o tom mluvím. Geoget umí na proxy jen Basic autorizaci, zatímco tyhle korporátní proxy občas požadují různé NTLM autorizace, aby fungovalo SSO (tedy převzetí přihlášení z počítače). To s Geogetem nefunguje, ale ten zabudovaný IE prohlížeč to umí. Bývávalo dobrým zvykem mít proxy natavenou tak, že když nebylo NTLM, tak se zkusilo BASIC. Ale to není výchozí nastavení, tak to leckde není zapnuté...


  • 0

#12 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 969 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2021 - 14:03

Přesně o tom mluvím. Geoget umí na proxy jen Basic autorizaci, zatímco tyhle korporátní proxy občas požadují různé NTLM autorizace, aby fungovalo SSO (tedy převzetí přihlášení z počítače). To s Geogetem nefunguje, ale ten zabudovaný IE prohlížeč to umí. Bývávalo dobrým zvykem mít proxy natavenou tak, že když nebylo NTLM, tak se zkusilo BASIC. Ale to není výchozí nastavení, tak to leckde není zapnuté...

No jo, ale to by nesměla být bankovní proxy, kde to prostě jinak než SSO nepůjde a na notebooku nemám ani manage by práva, takže ani nic nenainstaluju. Mě to žíly nerve, na soukromém stroji to šlape a na pracovním GG mam jen jako nouzovou prohlizecku. Mapicky v listingu nacte pres proxy jen ortofoto Google a obrazky z listungu vubec zadne. "Zkontrolovat aktualizace" pluginů doběhne, ale žádnou aktualizaci mi to nenajde (což je ale očekávaný stav)


  • 0

#13 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2021 - 14:26

Jestli to vyžaduje SSO a nepovoluje Basic, tak asi nic z toho nepujde. Ty mapičky musí jet asi ze zapamatovaných dlaždic.


  • 0

#14 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2022 - 20:01

Já probudím toto rok staré vlákno, ať informace nejsou roztříštěné, (užuž jsem chtěl zakládat další o stejném názvu :) )

 

U kamaráda teď řeším výše zmíněné potíže:

 

VhBnccw.png

 

Ověří se, jméno / heslo mu to vezme, ať v té druhé fázi při kliknutí na "Souhlasím" vyskakuje červená chyba "Nelze se spojit s Geocaching API serverem!"

 

Nesedí za korporátní proxy, je v podnájmu na wi-fi pronajímatele, až poslední dobou (asi měsíc) mu to nejde.

 

 

Ještě jsem zkusil zaškrtnout externí prohlížeč, výsledek:

 

2FsLVgO.png

 

Pro jistotu i nestat -ab, ve výsledcích jsem vylovil:

[geoget.exe]
  TCP    127.0.0.1:54546        PC-DELL:0              LISTENING

Geoget má tedy evidentně port 54546 otevřený, ač to z toho externího prohlížeče nevypadá.

 

Verzi Geogetu má 2.11.13.827 (tu mám taky).

Počítač restartován byl.

 

 

Dál zatím netuším, co vyzkoušet.

 

 

No, teoreticky ten pronajímatel mohl nasadit nějaká ostřejší pravidla pro odchozí provoz. Lze to nějak ověřit?


Tento příspěvek byl upraven od Pontiac_CZ: 16 prosinec 2022 - 20:02

  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#15 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2022 - 17:47

Pokud je to notebook - kdyz na mobilu zapne data, udela z nej hotspot pro NB, pak se pripoji?


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#16 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2022 - 20:08

Stejný problém pozoruji někdy od podzimu. Zatím jsem neměl čas se tím nějak víc zabývat. Externí prohlížeč hlásí, že Web localhost neočekávaně ukončil připojení. GeoGetí mapa v prohlížeči na localhost:54546 normálně funguje. GeoGet v nastavení píše, že je ke GC.com přihlášen, na webu GC.com ale není v seznamu autorizovaných aplikací. Při pokusu o stahování dat se znovu spustí přihlašování. Změna internetového připojení na mobilní hotspot nepomáhá.


  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#17 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2022 - 15:28

Neni na těch počítačích blobě čas nebo časové pásmo? (včetně správného přechodu na letní čas?)


  • 0

#18 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2022 - 15:49

Já to provozuji na Linuxu, takže systémový čas mám UTC. Léta mi to bezproblémů fungovalo a nejsem si vědom toho, že by se něco změnilo. Čas a časové pásmo mám správně. Ale už jsem s tím i zkoušel laborovat, přenastavit systémový čas na lokální, i ho všelijak posouvat, nepomohlo.


  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#19 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2022 - 16:26

Stejný problém pozoruji někdy od podzimu. Zatím jsem neměl čas se tím nějak víc zabývat. Externí prohlížeč hlásí, že Web localhost neočekávaně ukončil připojení. GeoGetí mapa v prohlížeči na localhost:54546 normálně funguje. GeoGet v nastavení píše, že je ke GC.com přihlášen, na webu GC.com ale není v seznamu autorizovaných aplikací. Při pokusu o stahování dat se znovu spustí přihlašování. Změna internetového připojení na mobilní hotspot nepomáhá.

Koukám na to, a problém je v tom, že Geogetí mapa by měla normálně běžet na 54545. Pokud ti běží na 54546, ta ti to API přihlášení nebude fungovat. Proč?

 

Protože každá instance Geogetu má v sobě vlastní HTTP i HTTPS server. Normálně se HTTP posadí na port 54545 (to používá třeba ten GGmap), HTTPS se posadí o jeden výš, tedy na 54546, a to se používá jen a jen na přihlašován k API, protože to Groundspeak natvrdo vyžaduje.

 

Ovšem je třeba počítat s tím, že si člověk pustí třeba více geogetu najednou. Aby se to nepopralo, je v něm mechanizmus, že když je požadovaný port obsazený, hledá nejbližší vyšší volný. Bohužel, groundspeak vyžaduje pro API registraci pevného URL, takže přihlášení funguje jen u první puštěné instance.

 

Takže se zkuste oba podívat, jestli neběží jiná instance Geogetu. Nebo jestli nějaký jiný program neobsadil port 54545?

 

(Pochopitelně, už jak to píšu, tak mne napadlo jedno vylepšení, které by mohlo někdy pomoci.)


  • 0

#20 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2022 - 17:51

Pardon, ten port jsem včera napsal chybně. Mapa mi běží normálně na portu 54545 a dle historie prohlížeče to tak bylo i včera. Omlouvám se za mystifikaci.


  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama