Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Tuba od celaskonu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
31 odpovědí na toto téma

#1 Kotja

Kotja

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2021 - 16:43

Ahoj.

Zajímalo by mě jak je vhodná tuba od celaskonu a nějaké tipy jak na ni nesmazatelně něco napsat a přivázat na ni provázek k zavěšení, aby z něj nespadla.


  • 0

#2 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2021 - 20:13

Omotat stříbrnou páskou, pžípadně do toho zamotat i magnety nebo lanko na zavěšení.. Popíšeš lihovou fixou.

Pozor! Tahle tuba není vodotěsná !


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#3 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2021 - 20:52

Jenom pro informaci, žádná tuba, ani ty plechové, není vodotěsná. Tedy třeba měsíc ano, pak už ne. Doporučuju PET, je sice drahá, ale vydrží i přejetí autem.


  • 0

#4 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 306 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2021 - 21:09

Hlavně do ní nevrtej. Jinak bude zatékat voda. Klidně bych tubu popsal lihovým fixem a přelepil isolepou.


  • 0

#5 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2021 - 22:24

Jenom pro informaci, žádná tuba, ani ty plechové, není vodotěsná. Tedy třeba měsíc ano, pak už ne. Doporučuju PET, je sice drahá, ale vydrží i přejetí autem.

Když se jedná o pár kousků, tak PET drahá není. Samozřejmě když chce někdo vytvořit powertrail, tak už to do leze peněz.


  • 0

#6 Laminátka240

Laminátka240

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2021 - 6:30

Jenom pro informaci, žádná tuba, ani ty plechové, není vodotěsná. Tedy třeba měsíc ano, pak už ne. Doporučuju PET, je sice drahá, ale vydrží i přejetí autem.


5 - 10 Kč za PETku je drahé?
  • 1
Lamin%C3%A1tka240.png

#7 Kotja

Kotja

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2021 - 8:04

Jenom pro informaci, žádná tuba, ani ty plechové, není vodotěsná. Tedy třeba měsíc ano, pak už ne. Doporučuju PET, je sice drahá, ale vydrží i přejetí autem.

Kde se dá petka koupit v kamenném krámě, nejlépe v okolí Kyjova, v Brně, nebo v Praze? Potřebuji jich jenom pár a nechci platit poštovné, ani nechci jezdit buhvíkam.


  • 1

#8 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2021 - 9:28

To drahá byla samozřejmě ironie. Teď při úklidu jsem objevil ještě jednu bednu, tedy mám posledních 1000 PETek za myslím 6 korun kus a dokonce k tomu mám ještě i logbooky. Vše ostatní na mých stránkách. :-)

 

p.s. Drahé to bylo, když jsem je kupoval u výrobce a minimální množství byla paleta, kterou jsem ukecal jenom na 5000 kusů, 500 menších a 2000 těch velkejch, tedy bratru 40k Kč v roce 2017.


Tento příspěvek byl upraven od None: 07 listopad 2021 - 9:32

  • 2

#9 ivans

ivans

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 110 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2021 - 10:18

Dobré zkušenosti mám s prodejnou v v Praze Podolí, viz https://www.geokes.c...searchparam=Pet
  • 2
ivans

#10 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2021 - 16:15

Je to zajímavé, Hanácká (voda) půl litru stojí v Kauflandu 4,50 i s tou vyfouknutou PETkou. A silně pochybuju, že ji obchod dotuje. Spíš je to tak, že pro výrobce je jednotkou dodávky opravdu paleta a dodává to přímo výrobcům nápojů a ti to nemohou (nechtějí) přeprodávat v malém. To samé jako s odpory SMD. Kus v obchodě za korunu, protože je tam nemají, tak z eshopu + stovka za poštu. Celé kolo 4000ks prodává výrobce za 400. (ceny cca 15 let zpátky, už v tom nedělám). Kdyby ty petky u nás na jihu někde prodávali po kusech, za pětikorunu bych si jich pár koupil, nejen na keše. Ale opravdu pár, PWT dělat nebudu. Z eshopu je to nesmysl. A zajímavé, drahé je to i na Alíkovi.


  • 0

#11 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2021 - 20:42

Tak jde o to, kolik z toho kdo chce mít. Když jsme před pár lety obepisovali místní výrobce pet prefabrikátů, už tam byl rozdíl v ceně mezi nejlevnějším a nejdražším 2kč/ks. U geoshopů je pak ten cenový rozdíl vidět ještě více, neboť už se nebavíme o zisku z prodeje několika tisíc kusů naráz, ale jednoho jediného kusu. Někdo se drží procentuelního schématu, proto se v Česku dají sehnat petky třeba už za čtyři koruny. Jiný si zase spočítá, že ta procenta mu tvoří korunu, kvůli které pro něj nemá smysl vstávat z postele. A tak tu samou petku prodává za 50kč. Pokud by geoshopy za den prodali stejně petek, jako obchod minerálek, pak by asi ty ceny byly poněkud jinde. Takže zas tak zajímavé to vlastně není, spíš obvyklé, což sám uvádíš.

A ten AliExpress, ten obecně není na nákup levných a zároveň objemných věcí. Stejně dopadneš i v případě, když by sis tam chtěl objednat logbook, tužku, nebo ořezávátko. Na lepší cenu se mnohdy dostaneš v místním papírnictví. A pak jde taky o to, jaká cena je v místě obvyklá. Zatímco v Česku seženeš kompletní petku (s víčkem, logbookem a tužkou) za 12 korun, u Geocaching HQ tě výjde na 130kč. Pokud by nebylo místních výrobců a místní geoshopy by petky (podobně jako Travel Bugy) tahali z USA, pak bychom je nejspíš s velkou radostí kupovali na AliExpressu všichni.


  • 4

#12 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2021 - 20:43

Když se podíváš na zahraniční eshopy, tak je jedna PETka za euro.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#13 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2021 - 20:54

A tak tu samou petku prodává za 50kč.

Docela by mne zajímalo, kolik jich už prodali...
 


  • 1

#14 Kotja

Kotja

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2021 - 21:00

A proto - tuba od celaskonu, za tu dám stejně jako za tu petku za 50 kč a ještě k tomu budu mít ten celaskon.


  • 0

#15 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2021 - 21:12

Ne ne, budeš mít problém s keškou, přesněji s logbookem. Pokud budeš mít cestu do Prahy, klidně se stav, já ti jednu PETku dám zadarmo a klidně přidám i logbook a budu mít dobrej pocit, že přibude jedna slušná keš.

 

Výrobců myslím low level výrobců je v republice jen několik. I ti nejmenší mají výrobní počty v desítkách miliónů kusů. I těch petek jsou desítky druhů. A samozřejmě celá logistika je postavená na paletových a kamionových odběrech. Oni neumí prodat 10 kousků, protože je nemají. Mají je zabalené ve speciálních hygienických kontejnerech a logicky nemají stanovenou ani kusovou cenu. 


Tento příspěvek byl upraven od None: 07 listopad 2021 - 21:22

  • 2

#16 mirdule

mirdule

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2021 - 21:35

Tady je lepší cena http://www.cwgland.c...-na-kesky-b-,61


  • 0

#17 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2021 - 22:24

mirdule: To by mě zajímalo, čeho tam může být lepší cena, když na samostatné petky jsem ve svém příspěvku odkazoval u nejlevnějších právě na tento e-shop a kompletní mají o 5kč dražší než e-shop v mém příspěvku zmíněný...


  • 0

#18 ondro91

ondro91

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2021 - 10:05

PET cache - amber [PETCACHE] - 5,-Kč : Tytyty.cz - geocaching shop

 

Ani toto nie je zlé, ale oplatí sa to hlavne pri odbere nad 300ks - aj ked vlastne sa to oplati uz od 180ks, lebo za 180ks zaplatite 900kc a za 300ks tiez 900kc...Cize kto objednava medzi 180 a 300ks, tak oklame sam seba :-) 299ks stoji 1495kc, 300 ks za 900 :-)


  • 0

#19 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2021 - 10:11

Podstatné je, kam tu tubu chce dát. Pokud to bude s hintem "pod stříškou" a bude to skutečná stříška a nikoliv nějaké šmečko, tak nevidím problém. Pokud někde kde může být jakákoliv vlhkost, tak PETka s uzávěrem od piva (ty mají těsnící vložku, limonádové ji nemají)


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#20 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 220 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2021 - 10:20

Tuba od celaskonu je podle mě v podstatě statisticky rovnocenná nevyfouklé PET ohledně voděodolnosti, protože u PET stačí nedotáhnutí nebo špína mezi dosedací plochy (kam není moc vidět, ale hlavně tam nikdo nekouká) a je po těsnosti. Myslím, že u PET kvůli tomuhle hraje větší roli lidský faktor a s mokrými logbooky v PET jsem se setkal. Zamáčknout víčko od tuby je pro "obsluhu" jednoduší. Lepší je samozřejmě v tom provedení, co má na víčku více těsnících břitů. Mám tubu asi 9 let na dost exponovaném místě, ve skalním koutě, kde přes ni teče voda (GC379C8), měnil jsem ji zřejmě 5x (podle disable/enable), ale většinou proto, že se ztratila (asi spadla). Mokrý logbook byl jen jednou: poté, co vydržel celou zimu a jaro až do konce května, byla hlášena vlhkost v půlce června. Nevadí ani zimy, kdy v koutě na keši periodicky leží sníh a zase taje.

 

Tuby mám i na jiných keších, nedávno v jedné vlhkost byla, protože nějaké lesní zvířátko ve víčku prokouslo neznatelný otvor, skoro jak od špendlíku (GC7Y2GR, s tubou 1,5 roku). Pak mám tubu ještě jinde, několik let, problém s vlhostí si nevybavuji (jen se ztrácením).


Tento příspěvek byl upraven od zmijovkar: 08 listopad 2021 - 10:23

  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama