Přejít na obsah


Fotka

Problém s loginem s diakritikou


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
13 odpovědí na toto téma

#1 DvojkaBezJedničky

DvojkaBezJedničky

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2021 - 20:40

Mám na geocaching.com jméno s diakritikou, DvojkaBezJedničky, stejně jako tady. Dnes jsem si nainstaloval Geoget + Stator, ale Stator (nebo Geoget) mi založil profil DvojkaBezJedniÄŤky a pořád hlásí, že si mám zkontrolovat nastavení nicku v geogetu. Chová se pořád stejně, bez ohledu na to, jestli v Konfiguraci pluginů v geogetu zadám jméno DvojkaBezJedničky nebo DvojkaBezJedniÄŤky.

 

Netvrdím, že musí být nutně chyba v té diakritice, ale nic jiného mě nenapadá. Heslo mám správně, povedlo se mi najít i GUID (chová se to stejně s ním i bez něj)... ale pořád nic.

 

Můžete mi prosím někdo poradit?

Máte taky někdo jméno s diakritikou? Jestli ano, s jakými písmeny?

Geoget jsem zatím nikdy nepoužíval, ale zaujaly mě statistiky vygenerované Statorem, které jsem dnes viděl, tak bych si to taky rád rozchodil.

 


  • 0

#2 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2021 - 23:12

S diakritikou byly vždycky problémy a přes všechny ubezpečení že ne a UNICODE X-té verze, vždycky budou. Neříkám, že je to i tento případ, ale v IT zásadních věcech se ji snažím omezit jak je to jen možné a na GC i v názvech, byť se všichni dušujou, že to nevadi. Jo vadí, ale oni si to nepřipustí a zbytečně tím zatěžují systém národní lokalizace (nejen té české).

Jenže to se těm mladším asi těžko vysvětluje. Ti ví všechno a hned. Já bych začal bezháčkovým nickem a s jen čistým ASCII. S tím nikdy žádné problémy nebyly. Nehledě k tomu, že případnému cizinci to značně ulehčí práci, třebas i v obyčejné komunikaci.


  • 3

Vloženo do PM         

S5 (N5800XM)


#3 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2021 - 5:12

Souhlas s N.o.e. Já píšu dodnes i listingy bez diakritiky. Do nicku bych si diakritiku určitě nedával.


  • 1

#4 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2021 - 6:42

Ano, třeba do firemního fotoarchivu, který je na nějakých sdílených discích asi na Linuxu dáváme všechny názvy bez diakritiky, ale i bez mezer. Jinak je nebezpečí, že se to někde zpotvoří. Taková vesnice Žíteč vypadá s rozsypanou diakritikou opravdu zajímavě. Na druhou stranu nicků s diakritikou je spousta a už asi nemá cenu se jí vyhýbat. Jiná věc jsou paznaky a cizí abecedy, čemuž bych opravdu doporučoval se vyhnout, hlavně proto, že takový nick je hlasem nesdělitelný. Předpokládám, že tohle je nějakým nastavením a půjde to spravit. Taky bych byl pro to do nicku diakritiku nedávat (i do názvů keší), ale když už to tam je, mělo by to být použitelné.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 15 prosinec 2021 - 6:44

  • 0

#5 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2021 - 7:14

Tohle je jen otázka Statoru a jak si pojmenovává profil. Nicméně žiju v domnění, že profilu si tam mohu založit kolik chci a mohu si je pojmenovat jak chci.

Pokud ti ale Stator říká, že si máš nastavit v Geogetu Nick, tak je myšlen ten v nastavení samotného Geogetu, ne v nastavení pluginů. Nicméně při prvním spuštění Geogetu se spustil průvodce, který mimo jiné nabádal k připojení k API. To když se provede, tak by se tam ten Nick měl nastavit sám. Nebo už tam vidíš nesmysl?
  • 0

#6 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2021 - 8:26

Co znamena "založil profil DvojkaBezJedniÄŤky"? Znamena to, ze na disku v adresari Profiles mas adresar s timto jmenem?

 

Ja si zkusil vytvorit novy profil s timto jmenem a vytvoril se mi spravne. Takze je to zrejme jen problem pri uvodni inicializaci Statoru, to zkusim nejak proverit. (Asi si budu muset vytvorit nejaky pokusny nick na GS ;-))

 

Ale muzes tim snadno vyresit svuj problem: budto adresar DvojkaBezJedniÄŤky v Profiles prejmenujes na jmeno se spravnou diakritikou nebo si vytvor novy profil se spravnym jmenem a ten spatny pak smaz.

 

Trochu OT: Jen kvuli statistikam si instalovat GeoGet mi pripada jako atomova bomba na vrabce.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 16 prosinec 2021 - 8:28

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#7 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2021 - 8:58

Ted jsem si natsavil uzivatele GeoGetu na DvojkaBezJedničky a nainstaloval znova Stator. Vse probehlo spravne: v Profiles je spravne pojmenovany adresar profilu "Dvojkabezjedničky" (presne takto, ne s velkymi pismeny uprostred, jak jsi to napsal ty) a statistika se pocita. Takze by bylo vhodne rict, co presne jsi delal a jak - zrejme od zahajeni instalace GeoGetu.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#8 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 220 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2021 - 10:46


Trochu OT: Jen kvuli statistikam si instalovat GeoGet mi pripada jako atomova bomba na vrabce.

Také OT: instaloval jsem si GeoGet čistě jen kvůli mapičkám s červenými puntíčky ;-)

Asi jsem podobný "případ", že ;-)

Nevím ale, že by šlo v současné době ládovat ty mapičky jinak...


  • 2

#9 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2021 - 14:19

Tak ja netvdrim, ze takovi lide nejsou. Jen ze mi pripada trochu zbytecne to kvuli takove prkotine udrzovat, ladovat tam data, ... Ale je to vec kazdeho.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#10 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2021 - 14:37

Nechtěl jsem psát do OT, ale taky jsem před mnoha lety začal s GG kvůli statistikám, stahoval jsem si tam jen odlovené. Až po čase mi došlo že s Garminím přístupem k aktualizacím (když je něco dvakrát, zobrazuje se ta první) se mi to už nelíbí, že to chce aktualizovat vše najednou a kdosi mě nasměroval na geoget, který už jsem používal na statistiky. Tak jsem se to s ním prostě naučil a začal jsem používat i jeho další vymoženosti. Člověk když to nezná, neví jaké to má možnosti a jak by to mohl využívat. A nikdo nezná všechno. Spousta lidí používá neefektivní postupy s tím, že to tak umí a nechtějí se to učit jinak.


  • 1

#11 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2021 - 18:36

Mám na geocaching.com jméno s diakritikou, DvojkaBezJedničky, stejně jako tady. Dnes jsem si nainstaloval Geoget + Stator, ale Stator (nebo Geoget) mi založil profil DvojkaBezJedniÄŤky a pořád hlásí, že si mám zkontrolovat nastavení nicku v geogetu.

 

Muzes sem dat snimek z menu Nastroje - Nastveni? Mozna by se ukazalo, ze problem je v nastaveni windows, viz https://www.geoget.c...:spatna_cestina


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#12 DvojkaBezJedničky

DvojkaBezJedničky

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2021 - 19:59

Díky všem za odpovědi.

1) Poznámky k diakritice uznávám, no, ale co když tam tu diakritiku mám už dávno? Dnes bych už taky udělal nick radši bez dikritiky, ale když jsem si ten profil zakládal, tak mě nenapadlo, že s tím budou problémy. Je možné tento nick na geocaching.com změnit? (Samozřejmě tak, abych nepřišel o všechny svoje nálezy, takže nový profil si zakládat nebudu, protože tam by všechny ty logy určitě převést nešly.)

 

2) Tím špatně založeným profilem jsem myslel Stator > Hlavní nastavení > Profil. To bylo podle mě (jestli si správně vzpomínám) už v tom průvodci při prvním spuštění. Ale když jsem přejmenoval adresář na disku, jak jste mi poradili, tak už je ten profil v listboxu v pořádku. Takže chyba byla asi opravdu jenom v tom průvodci. (Bylo to opravdu s malými písmeny, to jsem přehlédl.)

 

 

3) Možná je to opravdu zbytečné dělo jenom na statistiky, ale zatím o GeoGetu nic nevím. Viděl jsem na jednom profilu na GC statistiky ze Statoru, menším googlením jsem zjistil, že musím nainstalovat GeoGet, tím se mi nainstaloval i Stator a spustil se mi průvodce počátečním nastavením. Tolik k otázce, co jsem s tím dělal. Možná že časem zjistím, že je to pro mě zbytečně komplexní nástroj, to je možné. Ale nějak se začít musí, a až poznám další možnosti, tak ho třeba dokážu využít víc.

 

4) V GeoGetu a Statoru se mi nick už všude zobrazuje správně, takže to je už v pořádku.

 

5) Přišel jsem na to, že problém byl v nastavení proxy. Pustil jsem dnes toho průvodce znovu, byla tam označená 3. možnost (nastavení proxy ze systému), ale přitom žádná proxy tam nebyla vyplněná, byl vyplněný jenom port (3128), takže to program zmátlo. Myslel jsem si, že když nemám v systému nastavenou proxy, tak tam můžu nechat klidně tuhle volbu a že se s tím program popasuje. Ale musel jsem vybrat 1. volbu, tedy nepoužívat proxy. Pak začalo všechno chodit.

 

6) Vygeneroval jsem náhled statistik, ale některé statistiky jsou podle mě nějak divně (moje nálezy našel všechny, tam problém není):

  • První nález v Česku je údajně 24.11.2021, to je zhruba o 11 let mimo.
  • Nálezy podle data/hodiny mi zobrazují jenom 15 nálezů, všechny v pondělí nebo v neděli. Které nálezy se tady zobrazují? Většinou loguji večer na počítači na webu GC.com, může to být tím? Odkud se ty datumy a časy berou?

7) Jak dosáhnu toho, aby se mi zobrazil na GC.com/About obrázek "Statistiky, moje podrobné statistiky" s odkazem na vygenerované statistiky na geocaching.cz? Já vím, kanón na vrabce, ale tak pro začátek...  ;)

Chtěl jsem sem dát obrázek, ale prý sem takový obrázek dát nemůžu, napsalo mi to "Nemáte právo používat tento obrázek na tomto fóru". Obrázek jsem vložil přímo pomocí Ctrl+V, to tady nejde?

 

 

Ještě jednou díky za vaše ochotné odpovědi.


  • 0

#13 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2021 - 20:16

ad 6: Datum nalezu se bere z data logu uvedenem na gc.com a cas se bere z textu logu, pokud jej tam uvedes (doporucuji format HH:MM hned na zacatku textu logu). Pokud tam cas neni, je nastaven 00:00 a ten se bere jako ze "neni uveden" (to take znamena, ze nemuzes mit cas "pulnoc", musis ho posunout o minutu jinem). To, co se pocita nebo nepocita, zalezi na tom, ajk mas nastaveno razeni nalezu a jestli mas vsude uvedeny cesy nebo ne.

 

Take doporucuji FAQ, zejmena posledni bod v casti Nalezene kese

 

ad 7: https://www.geoget.c...tator-publikace Ono by ti asi prospelo precist si cely ten navod, treba zjistis, co vsechno to umi. Ale chapu, navody nejsou pro to, aby je nekdo cetl ;)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#14 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2021 - 17:56

Gord mne přivedl na myšlenku, díky které jsem našel v Geogetu tu chybu, co tohle celé způsobila!

Dá se říct, že pokud sis na samém začátku nenastavil svoje geocachingové jméno v geogetu ručně, ale nechal sis jej detekovat z geocachigového API, tak se v tom nicku opravdu zblbla diakritika. Teď to stačí ručně opravit v nastavení Geogetu (což se asi už stalo).

 

Opravenou verzi Geogetu chystám ještě před vánoci.


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama