Přejít na obsah


Fotka

WhereYouGo na Android 12

android wherigo

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
65 odpovědí na toto téma

#41 vytrvalec

vytrvalec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2022 - 15:34

Pánové, děkuji vám za ochotu a snahu. Ale možná mne trochu podceňujete  :) . Přikládám ilustrativní screenshoty

Přiložené miniatury

  • nastavení W.png
  • oprávnění.png
  • vzdálenost k cache.png
  • šipka.png

  • 0

#42 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2022 - 22:50

Tento problém mám také. Navíc mně donutilo samo WYG k přeinstalaci tím, že vyhodilo nějakou chybu u které nepomohlo ani shození apky a její restart, Objevila se znovu. Po reinstalu vyberu složku kde vím na 1000%, že tam ty cartridge jsou a WYG  najde leda renaulta.

Tentýž problém. Jsem nucen hrát na starém telefonu. Na novém se s wigem ani neuprdnu  :(


  • 0

#43 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2022 - 11:05

Skoro bych si tipnul, že bude problém v tomto:https://developer.an...ion/permissions

 

Jinými slovy, od Androidu10 překopali opravnění na polohu (a v 11 ještě jednou), takže se musí apliakce upravit, aby byla s tímto kompatibilní. Možná proto systém polohu do staré apliakce nepustí...


  • 0

#44 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2022 - 18:20

Mě na A12 poloha jde bez problémů.

Co ale dodnes neopravili je, že WYG nevidí .gwc soubory ať se snažím je přesunout kamkoli a nastvit k nim cestu v Hlavním nastavení.

Další věcí, která mi dodnes nejde, je výběr offline mapy (soubor .map). Jsem zvyklý používat mapy od paws.cz stejné jako mám v c:geo a ty prostě WYG taky nevidí.

Od vydání A12 uplynula už dost dlouhá doba na to, aby tyto chyby mohly být odstraněny.

NA žádném starším mobilu to hrát nemohu, poněvadž jsem si nový s A12 musel koupit poté, co mi "odešel" mobil s A10 a jen díky tomu, že jsem skoro vše měl na SD kartě, podařilo se mi celkem bez (větších) problémů za pár hodin fungovat na novém mobilu s nastaveními aplikací a daty z původního. Snad až na WYG mi všechno jde.


  • 0

#45 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2022 - 18:28

Zapomněl jsem napsat jedno velké ALE.

Pokud si v c:geo otevřu listing wheriga a kliknu na odkaz ke stažení cartridge, ta se někam uloží, otevře se v WYG a jde hrát. Pokud hru ukončím, při dalším spuštění WYG už mi nabídne stažené cartridge v nabídce Start.

Takto mohu hrát, jen mi hlava nebere, proč mi neukáže ručně stažené cartridge


  • 0

#46 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2022 - 18:50

To znamena, ze jak mapy, tak .gwc soubory davas jinam nez maji byt. Na A12 by vsechny soubory mely byt v internim ulozisti v adresari aplikace! To je jedine misto, kam se aplikace bez problemu dostane. (Trochu mi neni jasne, jak tam zapise cgeo ten soubor, ale budiz, treba wigo jde hrat i z adresare Downoads, i kdyz o tom dost pochybuji. Podivej se, kam ti ten gwc soubor ulozil a tam davej ty, ktere si sam stahnes.)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#47 Hamerinski

Hamerinski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 358 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2022 - 20:02

To znamena, ze jak mapy, tak .gwc soubory davas jinam nez maji byt. Na A12 by vsechny soubory mely byt v internim ulozisti v adresari aplikace! To je jedine misto, kam se aplikace bez problemu dostane. (Trochu mi neni jasne, jak tam zapise cgeo ten soubor, ale budiz, treba wigo jde hrat i z adresare Downoads, i kdyz o tom dost pochybuji. Podivej se, kam ti ten gwc soubor ulozil a tam davej ty, ktere si sam stahnes.)

Tak k tomu jediné. Než se aktualizovalo na droid 12, bylo jedno odkud se to bere. Všechno stažené v adresáři Download, případně kese kam dávám i soubory s keškama na off hledání. WYG nainstalován na droidu 11 vybral jsem si složku Download - cartridge normálně načteny, vše běželo bez problémů - střihnul jsem si Stroj času na rozehřátí a odladění nastavení biku pro hraní. Vše i s ukládáním ok. Dobrý přišla aktualizace na verzi 12, dám jí tam. WYG vidí daný adresář bez problémů (zadán v 11) pustím Prahou na kole #2: Ze zapadu na vychod a začnu hrát, vše jede v pohodě a hra reaguje na dobře, přijedu na Libuš, přišla smska a potřebuji uskutečnit hovor, tak jsem odklikl uložení a v tu chvíli tam vyskočila chybová hláška... A nebyla to hra, ale WYG co se potento, shodil jsem to a nastartoval a hláška tam byla stále, tak reinstal a po něm papa můžeš dělat co chceš a nic nebude, hrát dál se nebude. Ukládání v samotné hře tuto chybu nevyvolalo, vyvolala jí aplikace pří svém ukládání. A že přídavných jmen na WYG v tu chvíli padlo celkem dost...


  • 0

#48 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2022 - 6:29

Aplikace zjevne neni upravena nebo dostatecne testovana pro A12. Ale to uz tu psal Haluma.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#49 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2022 - 18:59

Zapomněl jsem napsat jedno velké ALE.

Pokud si v c:geo otevřu listing wheriga a kliknu na odkaz ke stažení cartridge, ta se někam uloží, otevře se v WYG a jde hrát. Pokud hru ukončím, při dalším spuštění WYG už mi nabídne stažené cartridge v nabídce Start.

Takto mohu hrát, jen mi hlava nebere, proč mi neukáže ručně stažené cartridge

Já nemám ani tuhle možnost. Od poslední aktualizace mi telefon vůbec nedává na výběr z aplikací při otevírání různých odkazů (a zkoušel jsem už asi všechno), takže mi to otevře v prohlížeči a s tímhle jsem nahranej. Je jedno, kde cartridge mám, aplikace je prostě nenajde. Jsem plně odkázán na stará mobil, který má dost v háji baterku, takže chodím s ním a powerbankou, na svém "novém" prostě nemám s wigem sebemenší šanci.


  • 0

#50 Hamerinski

Hamerinski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 358 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2022 - 22:47

Zakopaný čokl je v tom, že WYG prostě nevidí nic co není přímo v jeho složce. A ještě větší čokl je zakopaný v tom, že pokud si člověk chce tu cartridge přesunout v terénu, tak má smůlu... Systém neumožňuje zobrazení složky kde je v Android uloženo WYG a tím nakopírování staženého souboru tam... To lze pouze na PC po připojení kabelem...


  • 2

#51 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2022 - 4:33

Cartridge se mi tedy pomocí kabelu a PC podařilo dát do složky WYG.
Kam ale mám dát offline mapy? Zkouším do obou adresářů, vytvářím adresáře map, maps... nikde mi mapu nenajde

Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 22 červenec 2022 - 4:33

  • 1

#52 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2022 - 5:50

Hamerinsky to popsal presne a moc netusim, jak to resit v terenu. Snad nejakym sdilenim mezi aplikacemi?

 

Pro mapy plati totez co pro cartridge. Vsechno musi byt v adresari WYG. Takz v nem bych vytvoril adresar maps a do nej dal soubor s mapou i mapove tema pro jeji zobrazeni. Pak upravit nastaveni map v aplikaci.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#53 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2022 - 7:08

Cartridge se mi tedy pomocí kabelu a PC podařilo dát do složky WYG.
Kam ale mám dát offline mapy? Zkouším do obou adresářů, vytvářím adresáře map, maps... nikde mi mapu nenajde

 

Ja davam cartrige do slozky WYG prex X-plore appku. Na offline mapy jsem rezignoval a pouzivam online Mapnik OSM mapy. 


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#54 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2022 - 7:53

Na mapy mi funguje workaround, který jsem popsal zde: http://www.geocachin...e-2#entry598993

 

Starší verze měla nastaveno requestLegacyExternalStorage, jenže to už nelze použít, ale lze použít preserveLegacyExternalStorage, což má nastaveno nová verze.

Tj. při upgrade se přístup zachová, při nové instalaci ne.

 

Mapy mám stejné pro c:geo a WhereYouGo a fungují (téma je jiné, kvůli verzi xml).

 

Technicky je to zhruba popsané zde: https://developer.an...orage/use-cases


Tento příspěvek byl upraven od Pe_Bo: 22 červenec 2022 - 7:54

  • 1

#55 Hamerinski

Hamerinski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 358 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2022 - 11:23

Ja davam cartrige do slozky WYG prex X-plore appku. Na offline mapy jsem rezignoval a pouzivam online Mapnik OSM mapy. 

 

To vypadá, že by mohlo fungovat. Ale je to jen vytloukání klínu klínem. Základem by mělo být co nejrychlejší upravení samotné aplikace.

Do systémových složek by se nemělo lézt jak na běžícím páse. Beru, že pro toho kdo tomu trochu rozumí to není problém (sám jsem si kdysi naprogramoval spouštěče Xpeček a W98 na různé paměti), ale beru to z pohledu čistého laika, který tomu rozumí jako koza petrželi a dá povolení k něčemu co nechce a je vymalováno.


  • 0

#56 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2022 - 11:41

Ja davam cartrige do slozky WYG prex X-plore appku. Na offline mapy jsem rezignoval a pouzivam online Mapnik OSM mapy. 

 

Ani X-plore nema pristup do adresare WYG. I kdyz jsem se to snazil nastavit, tak mi to neslo. Resenim by bylo, kdyby aplikace umela stahovat cartridge a ulozila si je sama tam, kam potrebuje. Nebo si je alespon umela nacist z Download adresare k sobe.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#57 Hamerinski

Hamerinski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 358 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2022 - 14:10

Ani X-plore nema pristup do adresare WYG. I kdyz jsem se to snazil nastavit, tak mi to neslo. Resenim by bylo, kdyby aplikace umela stahovat cartridge a ulozila si je sama tam, kam potrebuje. Nebo si je alespon umela nacist z Download adresare k sobe.

No mně se to na A52 už povedlo, musel jsem dát x-plore ovšem oprávnění pro celou složku Android. Pak normálně stáhnu z webu, otevřu x-plore, vyberu příslušné složky a zkopíruju soubor. Následně když otevřu WYG tak je tam takto stažená hra vidět. Jedna výhoda je, že si x.plore pamatuje adresáře.


  • 1

#58 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2022 - 15:22

No mně se to na A52 už povedlo, musel jsem dát x-plore ovšem oprávnění pro celou složku Android. Pak normálně stáhnu z webu, otevřu x-plore, vyberu příslušné složky a zkopíruju soubor. Následně když otevřu WYG tak je tam takto stažená hra vidět. Jedna výhoda je, že si x.plore pamatuje adresáře.

Je to uz dyl, co jsem to nastavoval. Ale pamatuji si, ze se X-plore (potazmo Android) zeptal na povoleni a ja to na povolil. Schvalne jsem zkusil vcera natahnout uplne novou cartrige, a fungovalo bez problemu.


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#59 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2022 - 20:54

Ja mu to povolim a stejne to konci s tim, ze tam zapisovat nemuze. Zjevne je A12 kus od kusu jiny.

 

EDIT: Podrobneji - kdyz pri povolovani vyberu adresar Android (nebo kterykoli pod nim), tak mi napise "Tuto slozku nelze pouzit. Z duvodu ochrany soukromi zvolte jinou slozku." Ostatne to tlacitko na povoleni je sedive, zadimco na jinych adresarich, kde to mam povolit a muzu, je modre.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 23 červenec 2022 - 10:01

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#60 Hamerinski

Hamerinski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 358 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2022 - 19:32

your hit a bug

please report at openwig.googlecode.com

and ill fix it for you

java.lang.Null Pointer Exepcion

 

A rozehraná 3 WiG v místech kam slunce nesvítí, Je vidět že A12 je důkladnější než jsem čekal... Ona chyba si vynutila opět reinstall a ejhle ony ty save vzaly za své v tom systémovém adresáři... No potěšilo jen to, že to bylo chvilku po odehrání jiného a ne těsně před jeho koncem.  Takže kdo si kopíruje soubory do systémáku a pak je nezálohuje přijde časem o vše pokud to odtamtud nedostane ven... Hlavní bug, ale vidím stále v nemožnosti nastavení jiného adresáře pro ukládání mimo systém Android. Takže z odehraných wig nemám žádný odemykací kod, ale to mně tak žíly netrhá. Co mně žíly už rve je znovu objíždět rozehraná wig. 


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:android, wherigo

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama