Přejít na obsah


Fotka

email na doméně geocaching.cz


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
11 odpovědí na toto téma

#1 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2022 - 18:45

kdysi dávno byly zájemcům zřizovány emailové schránky na doméně @geocaching.cz. Tento email byl provozován na bezplatných službách Google, který se rozhodl provozování těchto bezplatných služeb ukončit k 1.7.2022 a jako alternativu nabízí přechod na placené služby. S ohledem na ceny těchto placených služeb je tento přechod vysoce nepravděpodobný. O konkrétním postupu ještě nebylo rozhodnuto, ale jako nejpravděpodobnější se mi jeví ukončení služby.


  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#2 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2022 - 21:09

Díky za zprávu. Úplně chápu, i když bych raději ten mail měl stále stejný. Holt budu muset po nějakých 10 let změnit mail, co používám na geokešing. 

 

PS.: Nevíte, jak se dají zálohovat a případně převést nějak všechny maily a kontakty z takto rušeného účtu google? 


  • 0

#3 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 171 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2022 - 7:27

Například pomocí poštovního klienta Thunderbird vylepšeného doplňkem "ExportImportTools NG".
Umí export jednotlivých zpráv i celých složek do všelikých formátů.


Tento příspěvek byl upraven od Hamaci: 01 únor 2022 - 7:38

  • -1

#4 Demkes3

Demkes3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 283 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2022 - 19:04

To je teda radost. Taky teda budu muset po asi 10 letech zmenit mail. Nastesti ho mam jen na maily z geocaching.com.
Horsi je, ze v dokumentech mam rozlustene mysterky a multiny.
Nastesti je dost casu.

Nemelo by se to zpropagovat i jinak? Sam jsem nahodou po dlouhe dobe prisel sem podivat, ale spousta jinych o tom nemusi vedet.

Kazdopadne diky za info.
  • 1

#5 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2022 - 19:05

Já už si třeba vůbec nepamatuji jde ho najdu.
Jede mi automaticky.
  • 0

#6 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2022 - 7:28

Řešil jsem podobný problém, jak zálohovat firemní poštu na webové Zimbře, která se už prostě nevejde. A přitom jsou v ní letité věci, ke kterým se musím vracet. A POP3 nebo IMAP tam není. Naštěstí má možnost exportu do tar.gz a odtud jsem to do Thunderbirdu dostal. Není tam někde podobná možnost?


  • 0

#7 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2022 - 7:43

v google takeout by měla být možnost si to stáhnout v mboxu, Nebo jestli se nepletu, má google i pop3 a imap (musí se povolit v nastavení schránky) a pak překydat nějakým klientem


  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#8 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2022 - 8:36

Tak až rozhodneš o definitivním postupu, tak nás nezapomeň informovat. Ať stihneme provést zálohu...

Asi si založím na gmailu další účet pod doménou gmail.com. Sice vím, že jednou může zpoplatnit i to, ale na druhou stranu, to budu řešit až to přijde. A zatím jsem zvyklý na to a používám od něj několik emailů...


  • 0

#9 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2022 - 10:36

Obávám se že definitivní postup je jasný - platit to za vás nikdo nebude, takže se přestěhování jinam nevyhneš, ne?


  • 0

#10 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2022 - 11:58

tak nějak, nikdo za to platit nebude, provozovat email službu ve vlastní režii je odrb do kterýho nepůjdem, jediná teoretická možnost by byl email profi od seznamu, ale i to může být dočasné a už z představy zajištění migrace 7 účtů na vlastní doméně nejsem zrovna nadšený, natož aby se jich řešily desítky. Do termínu zrušení je ještě dost času, aby se vyčkalo, jestli google nepřijde třeba s možností nějaké formy jednoduché migrace na gmail nebo jak se to vyvine, oproti původnímu oznámení přišel s průzkumem nekomerčních účtů do deseti schránek (což se nás teda netýká), ale rozhodně je to posun oproti původnímu oznámení, takže situace se zatím lehce vyvíjí. A v mezičase si v klidu rozmyslet co dál. Se svými vlastními doménami zatim vyčkávám a lehce sonduju možnosti.


  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#11 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2022 - 12:02

Nemelo by se to zpropagovat i jinak? Sam jsem nahodou po dlouhe dobe prisel sem podivat, ale spousta jinych o tom nemusi vedet.
 

Informace bude zřejme rozeslána i nějakým hromadným emailem s odkazem na tuto diskuzi, aby mohli uživatelé sdílet své postupy a zkušenosti


  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#12 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2022 - 21:23

Asi jsem tak trochu doufal v ten zázrak. Právě, že jsem slyšel něco o tom, že se něco proslýchá o tom, že u nevýdělečných organizací jsou nějaké výjimky, ale jestli to je do 10 emailů, tak je to jasné...


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka