Přejít na obsah


Fotka

Ukrajina - logujte do ruských keší


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
13 odpovědí na toto téma

#1 JolaLuba

JolaLuba

    JolaLuba

  • Members
  • PipPipPip
  • 937 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2022 - 9:07

Halooo,
každý den se dívám, zda naše geokomunita něco dělá, a nic :-(
Rusové potřebují informace, jsou denně masírováni propagandou, spousta jich neví, co se ve skutečnosti děje. Je třeba využít jakýkoliv kanál, jak k nim informace protlačit.

Pište logy k ruským keším, připojujte obrázky z bojiště, následky agrese jejich vlády. Vysvětlujte ve vhodně formulovaných textech, přeložených do ruštiny. Ne obviňovat, probouzet !!!!

 

btw: do erarthkeší od ownera vasili1945 to nemá cenu, ihned logy maže

 

L.

 

 

Přiložené miniatury

  • charkiv.jpeg
  • borodianka.jpeg

  • -5

#2 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2022 - 12:47

Doufám, že se této iniciativy chopí co nejméně lidí.
Geocaching je family friendly hra, do které takové věci nepatří. Pokud nerozhodně HQ jinak, ale v tom případě by dozajista byli schopni vytvořit lepší způsob informování, například zaslání emailu všem zaregistrovaným hráčům z Ruska.
Navíc už předem, bez znalosti obsahu, má spamový log hodnotu zhruba stejnou, jako nevyžádané zprávy ohledně přítomnosti motorového oleje ve vakcínách, či perského prince který si u vás potřebuje nutně uschovat své finance.
A mimochodem, kdo je oddán vlajce, toho nenajdeš na serverech amerických, ale na tom ruském.
  • 7

#3 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2022 - 13:07

Popravdě taky to mažu, v podstatě KRON píše nahoře důvody. Jeden log mi přistál na ukrajinské keši, jeden na běloruské.
Na Ukrajině log zněl

"#нетвойне

TFTC!"

což jakože fajn, ale informace nulová, navíc to byla kombinace FI a NM, což nechápu.
Jiný log mi dorazil na dvě ukrajinské keše na WL, owner to tam nechal (minimáně zatím).

V Bělorusku to bylo trochu jiný kafe:

22 февраля российские войска вошли на территорию Украины под предлогом защиты независимости Донецкой народной республики и Луганской народной республики. Российские силы несут большие потери - за шесть дней вторжения агрессор потерял 5840 солдат, 30 самолетов, 31 вертолет, 211 танков и 862 боевые бронированные машины. С обеих сторон уже погибло несколько тысяч человек, в том числе много мирных жителей. Российская Федерация обстреливает гражданские объекты, жилые дома, населенные пункты. Вы преступники и будете наказаны. Слава Украине! Zalogowano przy użyciu GeoCentral Lite

Překlad:

22. února vstoupila ruská vojska na území Ukrajiny pod záminkou obrany nezávislosti Doněcké lidové republiky a Luganské lidové republiky. Ruské síly trpí těžkými ztrátami - během šesti dnů invaze agresor ztratil 5840 vojáků, 30 letadel, 31 vrtulníků, 211 tanků a 862 bojových obrněných vozidel. Na obou stranách již zemřelo několik tisíc lidí, včetně mnoha civilistů. Ruská federace ostřeluje civilní objekty, domy, osady. Jste zločinci a budete potrestáni. Sláva Ukrajině! Zalogované pro použití GeoCentral Lite

Tak to jsem smazal okamžitě. Aktivní běloruští kačeři by se dali spočítat na prstech jedné ruky a já tam na nějaké obviňující logy fakt náladu nemám. Nehledě na to, že si myslím, že s tím více civilistů nesouhlasí než souhlasí, ale to je tedy jen dohad. Jestli logoval ručně nebo jak, nevím, protože přišlo mi to ještě na WL na další dvě keše, ale na dalších čtyřech či dalších na WL (nevím, kolik jich tam mám) nepřišlo nic.

Vasili1945 osobně znám, spíš myslím, že na to nahlíží podobně jako já a KRON, k Ukrajině má vztah pozitivní, dokonce tam snad studoval, ale to už teď přesně nevím, on je po Evropě dost rozlítaný.

No a co se týče spamování ruských keší - stejně jako v Bělorusku. Kolik ruských kačerů myslíš, že si to přečte? Kolik z nich s tím opravdu souhlasí? Kolik z těch, kteří souhlasí, ten log ovlivní? Myslím, že lze asi svůj čas využít lépe. Třeba se sebrat a jet podpořit nějakou sbírku, poslat peníze atd. atd. atd.

  • 7

#4 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2022 - 15:30

Myslím, že ruští cacheři většinou pocházejí ze společenských vrstev, (vzdělanější, majetnější, zcestovalejší) které jsou převážně proti válce. S myšlenkou dostat k běžným Rusům informace odjinud, než je jejich propaganda, souhlasím, ale tohle zrovna není ten pravý kanál.


  • 9
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#5 David123

David123

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2022 - 21:03

S tím, že kačeři jsou většinou majetnější, nesouhlasím. Nevidím důvod, proč by nemohli být i z chudších poměrů. Naopak, tohle může být i dost levný koníček, každý nejezdí hned sbírat kešky po světě a stačí mít jen mobil. A ten má kolikrát i bezdomovec.
Kolik a jak moc ne/majetných kačerů je v Rusku teda nevím. Každopádně spíš si myslím, že tam hrají/nebo hráli opencaching.

Tento příspěvek byl upraven od David123: 04 březen 2022 - 21:08

  • 0

#6 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2022 - 23:03

Kromě výše zmíněného, tak ruští geocacheři podle mne spíše preferují jejich ruský systém, takže logy v tom našem americkém jsou spíše pro turisty.


  • 3

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#7 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 578 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2022 - 8:27

Owner ti log zmaže. Je lepšie cez Google mapy nájsť reštauráciu, hotel atď a napísať recenziu. Tú zmaže len google
  • 1
Balin50

HW: Sansung S22 + ADrake+, Garmin Monterra

#8 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2022 - 9:44

Až na to, že booking.com je už taky blokovaný. Logy u keší si přečte jen registrovaný. Začíná mi to připomínat Dolores Umbridge.
  • 0

#9 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2022 - 11:39

Někteří Rusové nevěří, ani když jim to po telefonu říká vlastní dítě..


  • 2

#10 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2022 - 12:14

To bylo vidět i u nás, jak spousta lidí papouškovala nereálné předvolební sliby a strašení. Kdo hledá informace, najde je, v Rusku teď obtížně, ale jde to. Ale spousta lidí věří televizi.
  • 3

#11 Pavel.Hb

Pavel.Hb

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2022 - 12:53

Nápad psát o situaci formou recenzí různých restaurací apod. se mi zdál dost dobrý. Vyzkoušel jsem to, ale jakmile člověk klikne na "write review" nic se neděje. Asi už zablokované.


  • 0
Pavel.Hb

#12 Tryvet Texas Ranger

Tryvet Texas Ranger

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2022 - 17:06

Alespoň v Geocachingu chci mít od politiky pokoj. Do této aktivity nejdu. Sorry.


  • 6

#13 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2022 - 7:48

A co takhle založit v Rusku proriputinovskou cache? Komerční GS by to asi zcenzuroval co?  :wacko:


  • -1

#14 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2022 - 22:09

A co takhle založit v Rusku proriputinovskou cache? Komerční GS by to asi zcenzuroval co?  :wacko:

Jak jsem psal - a tobě se to nelíbilo - americký geocaching je v tom případě k ničemu. A založit keš na ruském, to není tak jednoduché jako jsme zvyklí na americkém. Pokud tam nemáš žádné nálezy, tak ti to povolí založit pouze s co-ownerem, který už má nějaké zkušenosti (vlastní zkušenost)


  • -1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama