Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Typ keše


Nejlepší odpověď zmijovkar , 07 březen 2022 - 18:56

Tak to jo. Asi nezbyde nic jiného, než úvodky multiny. Kdo bude mít zájem, tak si dojde... Jestli je to zase jinak nepřístupné místo (oficiálně) a přitom zajímavé, tak si dojde i rád, beze strachu, že bude mít problém...

Přejít na celý příspěvek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
17 odpovědí na toto téma

#1 JUA

JUA

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2022 - 16:15

Ahoj, 

 

mám problém a potřeboal bych poradit od zkušenějších, ale nechci obtěžovat revírníky. Už tak toho mají až až.

 

Mám hotový listing ke keši - původně plánovaná jako earthka, na zakímavém místě. Problém nastal, že listing byl převážně z historie + jak se na místo dostat. Místo se nachází v NP a nelze zde umístit krabičku. Mám od správy povolený přístu pro vzdělávací účely, ale krabku umístit nesmím. Rád bych měl logování na základě fotografie "Byl jsem zde"

 

Listing je ručně psaný, několikahodinová rešerše - je mi líto to jen tak vyhodit.

 

Je možné nějak keš procpat, když earthka prý neprojde? Mysterka? Speciální typ leterboxu? Speciální typ multiny?

 

(O virtuálku jsem žádal, ale nedostalo se na mne.)

 

Za každou radu budu rád!

 

Díky!


Tento příspěvek byl upraven od JUA: 07 březen 2022 - 16:18

  • 0

#2 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2022 - 16:29

Jedině virtual, nebo LAB


  • 0

#3 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2022 - 16:30

Není potřeba speciální typ multiny nebo letterboxu. Stačí normální multina nebo letterbox. Na to zajímavé místo umístit úvodní souřadnice a nechat kačery odpovědět na nějakou otázku z místa, na základě toho nechat vypočítat souřadnice krabičky umístěné mimo území NP. Logovat na základě foto lze jen u Virtual. Mimochodem, proč neprojde EC?


  • 1

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#4 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2022 - 16:35

protože přituhly požadavky na otázky


  • 0

#5 JUA

JUA

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2022 - 16:35

To mne taky napadlo, problém je v tom, že přístup k tomuto místu je 4km chůze (zákaz vjezdu i vstupu, zařizoval jsem vyjímku na speciální cesty). A nemůžu po kačerech chtít dojít někam 4km, pak 4km opět ven z NP a pak ještě zpátky k autu. Na to se každý ... víme

 

Earthka neprošla z důvodu toho, že "nějaká zřícenina nikoho nezajímá" "Když tam není nic geologického, earthku nepustím"

 

Přiznávám, že jsem měl 80% historie, protože jsem jel čistě vzdělávací cestu. Po přidání geologie oblasti, do které se jde - málo.

 

EDIT: Nutno dodat, že místo je zajímavé historicky, geologicky až tak moc ne.


Tento příspěvek byl upraven od JUA: 07 březen 2022 - 16:45

  • 0

#6 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2022 - 18:29

Píšeš "zákaz vjezdu i vstupu, zařizoval jsem vyjímku na speciální cesty".

 

Kačer, co jde na úvodní souřadnice nějaké keše, je ochranou přírody schválená "speciální cesta"?


  • 1

#7 JUA

JUA

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2022 - 18:33

Po vyjednávání se správou mi vzhledem k "vzdělávacím účelům" povolili průchod po starých asfaltových cestách s tím, že jejich opouštění nepřipadá v úvahu. Dá se tedy říci, že ze zákazu vstupu mimo značené stezky mi pro tuto keš povolili průchod po cestách, které jsou striktně vyznačeny v listingu. Snad jsem se vyjádřil správně a srozumitelně.

 

EDIT: Mmj. Místní tudy stejně chodí na procházky, tohle je spíš kvůli "úřednímu šimlovi" a publikaci na gc.


Tento příspěvek byl upraven od JUA: 07 březen 2022 - 18:34

  • 0

#8 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2022 - 18:56   Nejlepší odpověď

Tak to jo. Asi nezbyde nic jiného, než úvodky multiny. Kdo bude mít zájem, tak si dojde... Jestli je to zase jinak nepřístupné místo (oficiálně) a přitom zajímavé, tak si dojde i rád, beze strachu, že bude mít problém...


  • 3

#9 JUA

JUA

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2022 - 19:30

Asi nezbyde nic jiného než to tedy udělat tou multinou, ač se mi to řešení nejeví jako nejlepší.

 

Beru to jako vyřešené, ale jestli někdo příjde s lepším nápadem/fíglem/škvírou v pravidlech jak to udělat jinak, rád si počtu a zkusím to jinou cestou.

 

Díky za prozatimní reakce


  • 0

#10 ondro91

ondro91

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2022 - 22:03

´´Mi povolili´´ - znamená, že to povolili tebe, alebo všetkým kešerom, ktorý si po prípadnú kešku pôjdu? 


  • 0

#11 JUA

JUA

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2022 - 22:09

ondro91

 

Byl povolen přístup všem účastníkům "vzdělávací aktivity". 


  • 0

#12 M13JP

M13JP

    Pepa

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2022 - 22:17

ondro91

 

Byl povolen přístup všem účastníkům "vzdělávací aktivity". 

 

Až bude keška hotová, hoď sem odkaz. :D Celkem by mě zajímalo, o jaké místo se jedná. :D


  • 3

#13 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2022 - 7:17

Pokud ta cesta je jednosměrná, budou se lidi stejně ty 4 km vracet. Finálka může být u parkoviště - i když to se rychle rozkřikne a budou logovat ti, co tam nešli. Pokud jednosměrná není, dá se vrátit jinudy, tak finálku k jinému východu. Do atributů dát dlouhou cestu, atd. Ideální to není, ale v takovémto případě se asi nedá nic jiného vymyslet. Mnohokrát jsem multinu vyluštil a našel finálku třeba i za rok, když jsem se vyskytoval poblíž. Jo, hrozí, že to zapomenu nebo ztratím poznámky, taky už jsem šel multinu celou znovu. Ale pokud je to pěkná cesta, ani to moc nevadí.


  • 0

#14 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 515 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2022 - 16:08

Ještě by možná bylo dobré rozmyslet si, jaký by měl být účel kešky na tomto místě. Píšeš, že při řešení formou multiny na ono místo kačeři nedojdou. A je žádoucí, aby tam opravdu chodili? Já chápu, že chceš ukázat neznámé a zajímavé místo lidem, ale na druhou stranu - místo je v NP, chodí se tam na povolení - zvýšený provoz lidí (byť kačerů) není vždy z hlediska přírody přínosný. 

 

Za mě bych šel cestou "náročnější" kešky, do které bude muset kačer investovat čas. Možná budeš mít méně logů, ale o to větší stopu v lovcích zanecháš ;)


Tento příspěvek byl upraven od Shashlick: 08 březen 2022 - 16:08

  • 0

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#15 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2022 - 19:04

Jeden začínající geocacher s asi stovkou nálezů se mě jednou zeptal, proč jsou některé kešky s ikonou psaníčka, otazníku a žlutého něčeho, když stejně u všech musí souřadnice hledat na internetu.
  • 1

#16 ondro91

ondro91

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2022 - 7:08

Ne viem ako v Cesku ale u nas je bezne ze na kesku na ktoru treba chodit 4km ide 20 krat menej ludi ako na kesku co je drive in pri zaciatku cesty k tej 4 kilometrovej :-) Cize nejaky velky zasah u prirody u nas nehrozi. Je bezne ze na takych keskach je po 10 rokoch do 100 logov, pokial to nie su nejaky Tatry a podobne

Ještě by možná bylo dobré rozmyslet si, jaký by měl být účel kešky na tomto místě. Píšeš, že při řešení formou multiny na ono místo kačeři nedojdou. A je žádoucí, aby tam opravdu chodili? Já chápu, že chceš ukázat neznámé a zajímavé místo lidem, ale na druhou stranu - místo je v NP, chodí se tam na povolení - zvýšený provoz lidí (byť kačerů) není vždy z hlediska přírody přínosný. 

 

Za mě bych šel cestou "náročnější" kešky, do které bude muset kačer investovat čas. Možná budeš mít méně logů, ale o to větší stopu v lovcích zanecháš ;)


  • 0

#17 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2022 - 8:36

Jeden začínající geocacher s asi stovkou nálezů se mě jednou zeptal, proč jsou některé kešky s ikonou psaníčka, otazníku a žlutého něčeho, když stejně u všech musí souřadnice hledat na internetu.

Asi mu na začátku nikdo nedal školení jak to dělat správně. :)


  • 0

#18 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2022 - 8:16

Ono stačí zajít na event a poslechnout si pár "starých" a "zkušených" kačerů a nováček má hned jasno, ale bohužel v tom špatném smyslu.  


  • 3




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama