Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2.11.13

geoget

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
132 odpovědí na toto téma

#41 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2022 - 18:52

Není to špatně. Podobně, jako nemá smysl stěhovat data závislá na konkrétním počítači (a proto se cpou do localdata), tak tohle jsou data sdílená mezi uživateli, tak je nemá smysl ostatním uživatelům sebrat a odnášet jinam. A pokud najdeš speciální případ kdy to chceš jinak, tak si to nastav v INI kam chceš a klíďo píďo si to nos s sebou.

No to nastavování moc nefunguje, zatím jsem nepřišel na to co s tím.

A na ty ProgramData jsem přišel náhodou - přišel ke mně kamoš s GeoGetem na flešce, strčili jsme do mého notebooku, všechno zaktualizovali a SRTM pro ten GeoGet na flešce se mi šoupl do mého ProgramData. Podle mne by přenositelná aplikace neměla nechávat nikde po sobě pozůstatky.

A s těmi uživateli - nechceš se někdy ke mně kouknout přes TeamViewer ?


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#42 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2022 - 19:16

Aha, tak jsem trochu experimentoval...

Moje očekávání totiž bylo takové, že se obsah srtm adresáře od uživatele vezme a šoupne do toho společného. a původní smaže.

Takhle to (z neznámých důvodů) fungovalo jen poprvé - pro mne. Pro další uživatele se zdánlivě nic nedělo, adresář srtm měli v datatdiru stále, proto jsem si myslel že to nefunguje. Ale když jsem tu cestu v geogetboot.ini změnil, tak jsem viděl že to něco dělá, vytvořil se nový commondata.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#43 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2022 - 8:58

Při rozbalování.

Je tam výrazně novější 7za.exe, ale netuším, proč zrovna u tebe je to takhle výrazně pomalejší.

 

Na webu https://www.7-zip.org/download.html se dají stáhnout starší verze. Používaný 7za.exe najdeš v balíčku "7-Zip Extra", a stačí s ním přepsat verzi v instalačním adresáři Geogetu. Pokud nějaká starší verze pojede rychleji, dej vědět.


  • 0

#44 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2022 - 15:01

Je tam výrazně novější 7za.exe, ale netuším, proč zrovna u tebe je to takhle výrazně pomalejší.

 

Na webu https://www.7-zip.org/download.html se dají stáhnout starší verze. Používaný 7za.exe najdeš v balíčku "7-Zip Extra", a stačí s ním přepsat verzi v instalačním adresáři Geogetu. Pokud nějaká starší verze pojede rychleji, dej vědět.

Zkoušel jsem několik starších 7-zip.exe, a přijde mi že nejlepší rychlost byla u minulé verze geogetu a tu jsem si tam nechal. Díky za pomoc.


  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#45 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2022 - 17:03

Ještě bych potřeboval poradit. Instalaci geogetu mám na c:\Program Files (x86)\GeoGet\, ale datadir mám přes geogetboot.ini na jiném disku E a to datadir=E:\Geocaching\GeoGet\Datair_. Teď po přesunu složky srtm z datadiru zpátky na disk C  c:\ProgramData\GeoGet\srtm\, bych potřeboval poradit jak nastavit cestu v geogetboot.ini, aby složka srtm byla zpět v datadiru na disku E. Toto přesouvání si myslím zpomalilo rozbalování a načítání nových keší do geogetu. Děkuji.


  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#46 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2022 - 18:51

Nedavej si to do datadiru, ale spíše hned vedle. Třeba do nějakého E:\Geocaching\GeoGet\CommonData

V tom případě si dej do geogetboot.ini řádek:

commondatadir=E:\Geocaching\GeoGet\CommonData

Ostatně, je to napsáno v dokumentaci: https://www.geoget.c...user:geogetboot

 

Nicméně, tohle nemohlo ani zdaleka zpomalit rozbalování či načítání. Soubory se přesouvaly při startu Geogetu, takže když už naběhl, bylo vše přesnunuto. A pokud bys měl systmový disk pomalejší než disk E, pak by ti to maximálně mohlo zpomalit přiřazování výšky ke keším, což je operace, která se pouští hromadně na samém konci importu. Do té doby se na ta SRTM dsata ani nešáhne.

 

Mimochodem, jaký tam máš operační systém a kolik máš RAM? Něco tomu 7Zipu musí vadit, protože u mne všude na desítkách s hromadou paměti je naopak rychlejší.


  • 0

#47 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2022 - 20:44

win10, ram 4 GB, disk 3x 500GB SATA,

Ještě mám jeden dotaz, ten soubor co se vytvořil na disku C,  c:\ProgramData\GeoGet\srtm\, mám ho tam nechat nebo smazat, protože zabírá přes 5 giga.


Tento příspěvek byl upraven od Archi1: 27 červen 2022 - 21:50

  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#48 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2022 - 6:51

ten si presun do te nove lokace. Pokud to smazes, tak se ti to bude postupne stahovat znova, dle potřeby.


  • 1

#49 Vacerman

Vacerman

    Vacerman

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2022 - 9:52

Mám dotaz ohledně načítání souborů GPX po zalogování eventu. Můj obvyklý postup při logování keší je takový, že kešky zaloguji přes web, poté postahuji soubory GPX, ty načtu do Geogetu a při té příležitosti se mi v Geogetu vyznačí datum a čas nálezu. Zjistil jsem ale, že u některých eventů se mi děje, když je loguji až druhý den po jejich konání, že se v Geogetu sice správně načte čas nálezu, ale jako datum nálezu se vyznačí datum, kdy jsem event zalogoval, a nikoliv datum, kdy se event konal. Nevím, jestli je zádrhel v logování jiný den, nebo jde o nějaký posun času CZ/US, každopádně bylo by toto prosím možné ošetřit, aby se jako výchozí datum nálezu bralo u eventů datum, kdy se event konal (datum založení)? V případě potřeby můžu k analýze poslat soubor GPX k eventu, který se konal včera, ale v Geogetu se mi načetl nález k dnešnímu datu.


  • 0

#50 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2022 - 13:34

Mám dotaz. Šlo by do Gg přidat barvu pro zalogování keší typu Write note. Jedná se mi o challenge keše, kde mám keš fyzicky zalogovanou, ale zatím nesplňuji její podmínky a už se v nich dost ztrácím, protože si jejich odlovy zapisuji extra do notesu. Takhle by to bylo pěkně pohromadě. Díky.


  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#51 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2022 - 15:18

Na to jsou dobré tagy, přidej si vlastní, třeba Challenge write note. Sice asi podle nich neobarvíš, ale můžeš je zobrazit ve sloupci nebo podle nich filtrovat.


  • 0

#52 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2022 - 17:46

Mám dotaz ohledně načítání souborů GPX po zalogování eventu. Můj obvyklý postup při logování keší je takový, že kešky zaloguji přes web, poté postahuji soubory GPX, ty načtu do Geogetu a při té příležitosti se mi v Geogetu vyznačí datum a čas nálezu. Zjistil jsem ale, že u některých eventů se mi děje, když je loguji až druhý den po jejich konání, že se v Geogetu sice správně načte čas nálezu, ale jako datum nálezu se vyznačí datum, kdy jsem event zalogoval, a nikoliv datum, kdy se event konal. Nevím, jestli je zádrhel v logování jiný den, nebo jde o nějaký posun času CZ/US, každopádně bylo by toto prosím možné ošetřit, aby se jako výchozí datum nálezu bralo u eventů datum, kdy se event konal (datum založení)? V případě potřeby můžu k analýze poslat soubor GPX k eventu, který se konal včera, ale v Geogetu se mi načetl nález k dnešnímu datu.

Nedávny gigaevent ukázal, že je naprosto legitimní mít zalogovaný event i v jiný den, když to byla vícedenní akce. Takže tam žádné takové omezení dělat nechci. Nicméně:

 

1) proč to děláš takto kostrbatě? žádné GPX stahovat nemusíš, Geoget umí stáhnout a označit nálezy sám o sobě, umí komunikovat s databází geocachingu. Od toho je tam funkce "stáhnout/aktualizovat vaše logy".

 

2) i kdyby i to dopadlo špatně, pořád můžeš datum a čas  álezu v Geogetu přepsat na co chceš. Těch problematických logů eventů bude určitě jen pár.

 

3) posláním toho GPX (spolu s nickem, abych ten log našel) nikdy nic neskazíš. Podívám se na to.


  • 0

#53 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2022 - 17:53

Na to jsou dobré tagy, přidej si vlastní, třeba Challenge write note. Sice asi podle nich neobarvíš, ale můžeš je zobrazit ve sloupci nebo podle nich filtrovat.

Ano, na tohle jsou právě tagy, aby sis označkoval keše jak chceš.

 

Trochy vyšší dívčí je udělat si i vizualizační skript, kteý si může trochu pohrát i s barvičkama - teda sám teď z hlavy nevím, jestli jsem tohle už pořádně dodělal a zveřejnil. B) Musím si to po dlouhé době zkusit, sám jsem to totiž nikdy nepotřeboval.


  • 0

#54 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2022 - 18:52

Tagy pouzivam bezne, a;le ten visualizacni script je zajimavy napad. Nenapadlo me, ze jde z pluginu menit barvicky v seznamu.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#55 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2022 - 8:05

Navíc vybarvovat všechny WN se mi nezdá jako dobrý nápad. Lepší asi opravdu bude si pomocí tagů označit jen ty, co chceš, tj. kde jsou to WN u nesplněných chalengí a ne WN, kde píšu jen poznámku k již dříve nalezené keši. Já challenge nedělám, každý to má jinak a myslím, že obarvení všech WN by bylo matoucí. I když ty tagy jsou práce navíc, dělat to zpětně může být dost otravné.


  • 0

#56 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2022 - 22:10

Já si takové rozpracované Challenge dávám do zvláštního seznamu, připadá mi to nejjednodušší.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#57 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2022 - 12:49

Tak jsem si filtroval kešky podle tagu Elevation a nefungovalo mi >= musel jsem použít jen >

Tak nevím, jestli je to vlastnost nebo bug.


  • 0

#58 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2022 - 19:52

Ja mam tag kategorie Challenge a nabyva hodnot

 

Splneno - mam splneno, ale jeste jsem nenasel a nezalogoval

Ignoruji - podminky jsou takove, ze je odmitam plnit

Nesplneno - podminky hodlam v budoucnu plnit

WN - nasel jsem, zalogoval WN, ale jsete nesplnuji

 

Mam preddefinovane filtry, ktere mi umoznuji kteroukoli skupinu vyfiltrovat.

 

Pokud kesku splnim, najdu a zaloguju, tag smazu.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#59 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2022 - 10:44

Tak jsem si filtroval kešky podle tagu Elevation a nefungovalo mi >= musel jsem použít jen >

Tak nevím, jestli je to vlastnost nebo bug.

Nekde tvrdime, ze funguje ">="?

 

U filtrovani podle tagu muze byt uvedena prazdna hodnota (pak se zjistuje, jeslti ten tag vubec existuje), nebo konkretni hodnota.

 

Před konkretni hodnotou muze byt uvedeno < nebo >. V takovem pripade se Geoget pokousi interpretovat hodnota tagu jako cislo (muze byt i desetinne. Pokud je jich v tagu vic, bere se prvni cislo po první mezeru) a porovnava se s udanou hodnotou. Takže je možné třeba filtrovat keše s nadmořskou výškou vyšší než 1000m.

 

Hodnota tagu ve filtru muze byt i nekonkretni, funguji zastupné znaky * a ? stejne, jako u jmen souboru. tedy otaznik znamena jakykoliv znak, a hvezdicka jakokoliv skupinu znaku. Takze je mozné třeba filtrovat keše podle okresu, který začíná na 'K'. ;)


  • 2

#60 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2022 - 13:45

Tak se mi podle tagů podařilo vyfiltrovat challenge keše, děkuji za rady, ale ještě bych potřeboval radu, kam se v gg ukládájí záznamy do tagů. Při těch pokusech s challenge, jsem do tagů zapsal několik nesmyslů a chtěl bych je smazat, přitom normální cestou přes smazání tagu mi to nefunguje. Díky.


  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama