Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2.11.13

geoget

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
132 odpovědí na toto téma

#101 nopek

nopek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2022 - 4:15

Nezměnila. Podle symptomů bych spíš řekl, že sis Geoget, ze kterého jsi otevřel tuto mapu, ukončil (nebo na něčem usilovně maká), a nedochází tak k přegenerování obsahu mapy.


jaké WP?

V navigaci vidim jenom bod na místě výchozích souřadnic. V seznamu keší v oregonu keše nejsou.


  • 0

#102 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2022 - 15:37

Ptáš se, jestli se něco změnilo v mapě keší, a pak argumentuješ navigací. Jsem zmaten.


  • 0

#103 nopek

nopek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2022 - 17:36

Neptám se, co změnilo v mapě. Ptám se proč mi geoget neexportuje keše, u kterých jsem zadal finální souřadnice na gc.com.


  • 0

#104 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2022 - 20:02

Ptáš se, jestli se něco změnilo v mapě keší, a pak argumentuješ navigací. Jsem zmaten.

 

To byl Davidb11.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#105 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2022 - 8:23

Ahojky,

potřeboval bych radu. Jde v GG nastavit si filtr tak, abych viděl všechny keše které jsem odlovil např.  24.9. Pokud to jde, tak bych potřeboval trochu podrobnější návod jak filtr nastavit. Děkuji.


  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#106 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2022 - 9:01

Tohle v jedinem filtru nenastavis. Budto pujde o kombinaci 2 filtru nebo o filtr a rucni zkouknuti.

 

Nastaveni filtru 1, vyjdi z Found filtru a nastav mu na zalozce Vlastnosti hodnotu Nalezeno po 23.9. (nezapomen zaskrtnout!)

serad si to podle data nalezu a zbytecne radky muzes odmazat.

 

Pokud bys chtel odmazani delat druhym filtrem, tak nastavis nalezeno po 24.9. a kliknes na Odecist.

 

Muzes si ty 2 filtry spustit najednou pomoci combine.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#107 Jazzlinka

Jazzlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2022 - 10:57

Já jsem si na to udělal jednoduchou dávku do Combine.
  • 0

#108 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2022 - 11:44

Neptám se, co změnilo v mapě. Ptám se proč mi geoget neexportuje keše, u kterých jsem zadal finální souřadnice na gc.com.

Promiň, pomotaly se mi dva problémy dohromady, už rozumím. Zásadní otázka - jak taková keš vypadá v databázi Geopgetu? Je opravdu u ní finální waypoit s tvými souřadnicemi?


  • 0

#109 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2022 - 11:48

Ahojky,

potřeboval bych radu. Jde v GG nastavit si filtr tak, abych viděl všechny keše které jsem odlovil např.  24.9. Pokud to jde, tak bych potřeboval trochu podrobnější návod jak filtr nastavit. Děkuji.

A potřebuješ opravdu filtr, tedy abys viděl právě a jen tohle? Nebo ti stačí se na takové keše podívat? Protože pak je nejjednodušší si vyfiltrovat všechny nalezené (nebo částečně časově omezené), pak si seznam seřadit podle data nálezu, a podívat se na ně. Případně všechno kolem odhodit ze seznamu pryč.

 

Záleží i na tom, jeslti jde o jednorázovou zvědavost, nebo to chceš nějak dál opakovaně zpracovávat, tam by tenhle poloruční postup dobrý nebyl, a nastoupí Combine.


  • 2

#110 nopek

nopek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 01 prosinec 2022 - 17:25

Promiň, pomotaly se mi dva problémy dohromady, už rozumím. Zásadní otázka - jak taková keš vypadá v databázi Geopgetu? Je opravdu u ní finální waypoit s tvými souřadnicemi?

Je tam final jako F0, po exportu do GPX (pro nove navigace garmin) se tam zobrazí pouze WP s úvodníma souřadkama. Není to záležitost jen této keše, dělají mi to všechny s přepsanýma finálkama na gc.com. 

 

https://drive.google...?usp=share_link


  • 0

#111 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 01 prosinec 2022 - 19:07

Kterym exportem to exportujes do GPX? Jak je nastaven ten export - zejmena ohledne presunu finalnich souradnic?


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#112 nopek

nopek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2022 - 9:31

Kterym exportem to exportujes do GPX? Jak je nastaven ten export - zejmena ohledne presunu finalnich souradnic?

https://drive.google...iew?usp=sharing


  • 0

#113 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2022 - 11:17

Plugin uz je ponekud starsi a rekl bych, ze v te dobe zadne finalove souradnice na GS nebyly. Autor pluginu uz bohuzel aktivni neni. Chtelo by to najit rozdil v ulozeni dat kese, podle toho pak upravit ten export. Pro zacatek zkontroluj v obou pripadech, zda bod ma nastavenou moznost prepisu pri importu stejne, pokud ne, nastav ji stejne jako tam, co ti to funguje.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#114 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2022 - 11:25

Tohle v jedinem filtru nenastavis. Budto pujde o kombinaci 2 filtru nebo o filtr a rucni zkouknuti.

 

Nastaveni filtru 1, vyjdi z Found filtru a nastav mu na zalozce Vlastnosti hodnotu Nalezeno po 23.9. (nezapomen zaskrtnout!)

serad si to podle data nalezu a zbytecne radky muzes odmazat.

 

Pokud bys chtel odmazani delat druhym filtrem, tak nastavis nalezeno po 24.9. a kliknes na Odecist.

 

Muzes si ty 2 filtry spustit najednou pomoci combine.

Díky, Gordova rada pomohla.


  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#115 nopek

nopek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2022 - 9:46

Plugin uz je ponekud starsi a rekl bych, ze v te dobe zadne finalove souradnice na GS nebyly. Autor pluginu uz bohuzel aktivni neni. Chtelo by to najit rozdil v ulozeni dat kese, podle toho pak upravit ten export. Pro zacatek zkontroluj v obou pripadech, zda bod ma nastavenou moznost prepisu pri importu stejne, pokud ne, nastav ji stejne jako tam, co ti to funguje.

Hele ja do toho vůbec nevidím, 10 let používám jeden plugin a najednou to přestalo valit. Koukal jsem na pluginy do geogetu a pro export na gpx do garminu, je tam jenom ten jeden, aktualizovaný 2014. Da se někde najít novější plugin?


  • 0

#116 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2022 - 11:37

Dost záleží na tom, JAK to do toho Garminu chceš.

 

Já například vůbec v Garminu nepotřebuji listingy, stačí základní informace o kešce, a chci to jako POI, abych si tam mohl nahrát úplně celou databázi. Na čtení listingů a online funkce mám mobil. A tak i na o600 používám PoiEtrex plugin. Těch možností je ale spousta, neexistuje jen jeden správný.


  • 0

#117 nopek

nopek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2022 - 14:13

Dost záleží na tom, JAK to do toho Garminu chceš.

 

Já například vůbec v Garminu nepotřebuji listingy, stačí základní informace o kešce, a chci to jako POI, abych si tam mohl nahrát úplně celou databázi. Na čtení listingů a online funkce mám mobil. A tak i na o600 používám PoiEtrex plugin. Těch možností je ale spousta, neexistuje jen jeden správný.

Rád bych, aby byly jako keše ne POI, ať můžu logovat nález a exportovat fieldnotes(drafts). Na listingu netrvám, ale poslední logy, hint a udaje ohledne velikosti a terenu jsou taky podstatné. Když se podívám na stránky geogetu, tak zas taková spousta možností pro tenhle export tam není, vidím stále ten jediný export :) Docela mě překvapuje, že tenhle problém neřeší víc lidí, asi už vážně všichni přešli na mobily.


  • 0

#118 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2022 - 14:47

Nic naplat, Garmin se poslední léta soustavně snaží o to, aby jejich navigace lidé nepoužívali.

 

Každopádně, pokud ti to doteď fungovalo, tak není důvod, aby to najednou nefungovalo. Někde budeš mít něco najednou jinak, ale těžko věštit na dálku co. Sna6ím se pochopit podstatu tvého problému, kdyžtak mne oprav:

 

1) na webu si koriguješ souřadnice u mysterky, nebo nějaké jiné keši?

2) korigované souřadnice se ti do Geogetu dostaly jako finální waypoint

3) export GarminGPX ti ukáže jen ikonku na výchozích souřadnicích, žádný přidaný waypoint, ikonka na výchozích souřadnicích?


  • 0

#119 nopek

nopek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2022 - 14:11

Nic naplat, Garmin se poslední léta soustavně snaží o to, aby jejich navigace lidé nepoužívali.

 

Každopádně, pokud ti to doteď fungovalo, tak není důvod, aby to najednou nefungovalo. Někde budeš mít něco najednou jinak, ale těžko věštit na dálku co. Sna6ím se pochopit podstatu tvého problému, kdyžtak mne oprav:

popravde, nejsem si jistej, jestli to predtim fungovalo. ted jsem tu korekci na gc.com zacal vic  pouzívat, je mozny, ze jsem tu chybu driv prehlizel a ted, kdyz je tech upravenych kesi vic a vic, tak to vylezlo.

 

1) na webu si koriguješ souřadnice u mysterky, nebo nějaké jiné keši?

mysterky a multiny (vyjimecne, ale u té se to posralo taky)

2) korigované souřadnice se ti do Geogetu dostaly jako finální waypoint

dostaly , bod se jmenuje Coordinates Override, prefix ma F0 

3) export GarminGPX ti ukáže jen ikonku na výchozích souřadnicích, žádný přidaný waypoint, ikonka na výchozích souřadnicích?

jo, jenom modrý kolo na vych. souradnicich, v seznamu kesi v navigaci pak kes nenajdu vubec.


  • 0

#120 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2022 - 6:38

Modre kolo? Tim myslis modry puntik - ikonku?  Mozna by nam pomohla ukazka, screen obrazovky navigace.

 

Jestli si pamatuju, tak pro body z GPX jsou pouzivany jen urcite ikonky (typu kesi) a pokud je typ bodu jiny nez z definovanych typu, je tam nejaka preddefinovana znacka (pokud vubec nejaka). nemuze to byt tento pripad? Zkopiruj sem kus toho vytvoreneho GPX (nebo priloz GPX soubor) pro tu jednu kesku, ktera se nezobrazuje spravne.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 






Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama