Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Putovní klíč


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
16 odpovědí na toto téma

#1 TeamNuts

TeamNuts

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2022 - 9:03

Ahojte, psal jsem RW na mail před pár měsíci dotaz, na který mi dosud neodpověděl, tak se ptám zde. Šla by udělat keška, která by byla zamklá a klíč by byl připevněný na TB? Hledač by musel najít v nějaké kešce klíč a pomocí něj otevřít kešku. Pak by TB zase vrátil do oběhu. Díky za odpovědi!
  • 0

#2 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2022 - 10:44

Taková keška dokonce (dost možná nejen) v Praze jedna existuje, viz https://coord.info/GC1JK5B. Nenapadá mě žádné pravidlo, které by to zakazovalo, ale ono se toho za těch let už zakázalo docela hodně, takže podle mě to je v pohodě, ale na 100 % to nevím.


  • 1

#3 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 490 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2022 - 10:45

 Zdravim,

 

nevím jak jsou v současné době nastavená pravidla publikování keší, ale takové kešky existují. Např. GC48FV3 nebo GC2JDAE

 

Problematické je když kačeři nerespektují doporučení ownera, že se TB má pohybovat jen ve vymezených hranicích a vezmou ho do jiného kraje či státu. Nebo se může stát, že ho mají dlouho u sebe.

 

Rovněž stojí za úvahu, zda by takových TB klíčů nemohlo být víc, protože je velká pravděpodobnost, že se časem ztratí.

 

Myškin


  • 1

#4 TeamNuts

TeamNuts

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2022 - 11:07

Díky za odpovědi. To že by mělo být více klíčů, s tím tak nějak počítám. A když by se dostal třeba na Slovensko, nebo někam dále, neviděl bych v tom problém, byla by to větší zábava. Je ale pravda, že by lepší bylo, kdyby cestoval jen po Česku.
  • 0

#5 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2022 - 11:34

Podobných kešek jsem už pár odlovil. U brněnské série Trezor navíc kód TB, ke kterému je připevněn klíč, slouží pro zjištění souřadnic kešky. Je to vhodné z důvodu, že pokud by byla keška na výchozích souřadnicích, tak hrozí nebezpečí BF odlovu bez klíče - viz listing některého z výše uvedených příkladů.

PS: už jsem se setkal i s keškou na zámek bez klíče, která vyžadovala znalosti a výbavu pro lockpicking :-) , a navíc to byla biltema. Tu jsme akorát sundali a zase vrátili bez zalogování :-(


  • 0

#6 TeamNuts

TeamNuts

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2022 - 12:26

Taky mě napadlo přidat souřadnice na klíč, protože potom by právě mohl přijít někdo s lockpickem a kešku by mi otevřel bez TB, nedej bože by ještě přišel někdo s páčidlem.
  • 0

#7 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 490 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2022 - 12:39

Taky mě napadlo přidat souřadnice na klíč, protože potom by právě mohl přijít někdo s lockpickem a kešku by mi otevřel bez TB, nedej bože by ještě přišel někdo s páčidlem.

 

Před nezvanými návštěvníky s páčidlem se můžeš bránit tím, že keš umístíš na hůře přístupné místo nebo, že z ní uděláš "šílenou" mysterku . Ale i to není záruka, že keš zůstane ušetřená a to ani od kolegů kačerů. Počítej s variantou, že se klíče ztratí nebo, že někdo zničí zámek a přemýšlej jak dlouho budeš ochoten se o keš v takovém případě starat.

 

Tím tě nechci odrazovat od založení kešky, jen tě seznamuji s možnými eventualitami.  :)


  • 1

#8 pavlisp

pavlisp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2022 - 13:04

Tato byla taky pěkná. https://coord.info/GC1P4E1
A jak radí ostatní, tuposti jiných se neubráníš
  • 0

#9 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 590 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2022 - 17:20

Tady GC3HRWG je další přídklad. Nedělal bych to, TB se brzy ztratí a pak už ti tam polezou jen finálkáři a ti poctiví nebudou mít šanci.

Navíc chytnout konkrétní TB je tím, že je hodně lidí loguje s velkým zpožděním, spíš náhoda...


  • 1

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#10 TeamNuts

TeamNuts

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2022 - 8:05

No a když už jsme u toho, GC22D4P by už dnes asi neprošla, že?
  • 0

#11 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2022 - 8:19

Proč by neprošla, vždyť je to ten samý princip, jen neputuje klíč, ale štítek se souřadnicemi. Navíc nehrozí to otevření na sílu, když někdo klíč nemá.

A jsem moc rád, že pořád funguje, je to jedna z mých prvně odlovených keší před 12 lety a v době neexistence finálek a profláklých souřadnic jsme si s ní užili neskutečnou srandu při honu na štítek. Doteď si vybavuju, kde jsme ho dostihli  :D


Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 31 červenec 2022 - 8:54

  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#12 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2022 - 11:28

Díky za odpovědi. To že by mělo být více klíčů, s tím tak nějak počítám. A když by se dostal třeba na Slovensko, nebo někam dále, neviděl bych v tom problém, byla by to větší zábava.

 

 

Jo, zábava by to byla, hlavně až by to nějaký dobrák odvlekl někam za oceán... Mám odlovenou GC48FV3 - měl jsem štěstí, klíč se objevil poblíž celkem rychle a keš byla ještě v dobrém stavu. Ale z logů je vidět, že s tím jsou permanentní problémy. Je to škoda, protože nápad je to hezký. Bohužel obecně mi trackable přijdou jako docela ztracená záležitost. Lidi to drží měsíce i roky, nelogují, podvádějí. Můj jediný TB je už od února v držení nějakého Němce, který ji ani neloguje při nálezech...


  • 0

#13 pavlisp

pavlisp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2022 - 11:37

Tady se také hledal magnetoštítek. https://coord.info/GC1YPY6
A jak píše plavčík, tak stejné vzpomínky.
Nejlépe tvůj záměr prober s revievrem
Edit: ještě jedna taškařice od stejného ovnera, ale tu jsem nestihl. https://coord.info/GC224WD

Tento příspěvek byl upraven od pavlisp: 31 červenec 2022 - 11:49

  • 0

#14 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 590 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2022 - 13:35

No a když už jsme u toho, GC22D4P by už dnes asi neprošla, že?

 

V principu to připomíná putovní keše, které už bohužel taky schvalovány nejsou. Těžko říct, jestli by tohle dnes prošlo...


  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#15 TeamNuts

TeamNuts

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2022 - 17:18

No právě, ona je to podle pravidel fyzická stage a ta nesmí kolidovat s jinou keší. Takto by se posunovala ta fyzická stage do kolizí...
  • 0

#16 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2022 - 20:00

Jako owner GC4VC9Z mohu jen doporučit rovnou si k tomu TB udělat x kopii.
  • 0

#17 TeamNuts

TeamNuts

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2022 - 20:11

Já to nějak zmastím...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama