Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

LABky a GG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
31 odpovědí na toto téma

#1 nicknema

nicknema

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2022 - 19:27

Ahoj,

potřebuji poradit jak dostanu do GPX souboru v GG informaci o nalezené LABce, nebo její části.

Mám nainstalovaný doplněk LAB a ne a ne se dopátrat jak na to.

Posléze potřebuji exportovat upravený GPX soubor bez těchto nalezených atributů.

Strašně rychle narůstá v Praze počet LABek a nestíhám je upgradovat.

Díky za radu


  • 0

#2 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2022 - 5:41

Trosku zmatene, ne?

 

GPX v GG neni zadne, takze tam nic nedostanes. Cast LABky najit nelze. Lze najit LABku celou nebo nenajit. Ale muzes najit nektere LABky v serii, tedy cast serie. Take se neexportuje upraveny GPX, ale GG vytvari (exportuje) GPX vzdy znovu.

 

Ale snad jsem dotaz pochopil. Zakladni otazka je, jak do GG poznacit, ze LABka je nalezena. Je to tak?

 

V tom pripade existuji 2 cesty. Ta nejjednodussi je poznacit si nalez rucne. U jedne nebo u par labek to tak delam.

 

Druha moznost je pouzit prohlizec a plugin. V pluginu je zalozka Nalezy, na ni jsou dole 3 tlacitka. Napred levym zobrazis v prohlizeci sve nalezy na labkovych seriich a jeste v prohlizeci tuto stranku ulozis jako HTML soubor. Pak zpet v pluginu prostrednim tlaciutkem tento soubor parsujes - tedy plugin z nej vybere potrebne informace a zobrazi vysledek. Tim jsou 0-3 seznamy:

- serie/LABky, ktere jsou v GG jako nalezene, ale nejsou jako nalezene v tom souboru

- serie/LABky, ktere nemaji shodne datum nalezu v GG a v tom souboru

- serie/LABky, ktere jsou v tom souboru, ale nejsou v GG

 

Podle toho se zobrazi dalsi tlacitko, ktere umozni oznacene serie/LABky oznacit nalezem take v GG (v seznamech muzes LABky oznacit).

 

Aktualizovat serie z cele CR, nejen z Prahy (ale zalezi na tve volbe a nastaveni, klidne muzes aktualizovat jen prazske serie), je otazka jedineho kliknuti v pluginu. O zadnem nestihani nemuze byt rec.

 

Na zalozce Vyhledani a stazeni mas rozbalovaci seznam Vyhledavacich profilu. Prednastaveny je Aktualizovat CR, ale nic ti nebrani vytvorit si vlastni vyhledavaci profi a ten pouzivat k aktualizaci jen Prazskych serii. A muzes ho mit i po spusteni pluginu i rovnou vybrany, takze zadne nastavovani nebude potreba. V pravem spodnim rohu je pak tlacitko Stahnout automaticky. Na to kdyz kliknes, tak se stahnou a aktualizuji seri podle vsech aktualne zvolenych voleb na teto zalozce. To je to jedno jedine kliknuti, ktere je treba.

 

Je pochopitelne nutne venovat trochu pece nastaveni tech voleb a jejich ulozeni do vyhledavaciho profilu.

 

- v horni casti bych vyplnil jen stat a pripadne kraj, pokud opravdu chces jen tu Prahu

- radiobuttony bych vsechny nastavil na "nezalezi na tom", jen u data a casu publikace GPX bych nastavil "publikovane/zmenene v/po"

- dalsi zaskrtavatko nezaskrtnute a nech prazdneho i autora GPX souboru

- zaskrtni "importovat do GG", "zapamatovat" cas importu" a nezaskrtnute "D/T podle sekv. serie"

 

Pak uz jen kliknout na to "Stahnout automaticky".

 

Pro prvni stazeni nastav datum a cas nejaky hodne stary, aby se ti stahly vsechny serie, ktere mame na serveru. Pozdeji uz se ti budou jen aktualizovat zmeny a novinky, bude to vyrazne rychlejsi.


  • 4

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#3 nicknema

nicknema

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2022 - 11:06

Díky Gordovi za uveřejnění zkráceného návodu k použití.

 

A abych řekl pravdu, tak jsem strávil několik hodin v pokusech se skamarádit s programem GG.

Leč jsem neuspěl.

Je to velmi dobrý a mocný nástroj pro správu keší, atd.

Ale pro potřeby správy LABek, je moc složitý.

Takže ho opouštím.

Kdyby se podařilo někomu najít již hotový, nebo vytvořit, nástroj jen na LABky - to znamená hlavně import dat z prográmku "labgpx.cz" a následný export vyčištěných dat (o nálezy a přidané nové LABky) v použitelném tvaru pro program L4C, tak budu náramně spokojen.

Dejte sem prosím odkaz.

Možná by úplně stačilo stávající formulář doplnit o možnost vyloučení mých nálezů.

Myslím, že u LABek není zapotřebí nic jiného spravovat.


Tento příspěvek byl upraven od nicknema: 16 září 2022 - 13:03

  • 0

#4 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2022 - 13:55

Vůbec nechápu, kde máš problém, asi v postupu práce v GG.

 

Dělám toto:

1/ Import LABek pomocí pluginu LabForGG do GeoGetu (tahá data z labgpx.cz)

2/ Vyfiltrování jen nenalezených LABek v GG

3/ Export těchto LABek jako GPX pro externí aplikaci (u mne do Dropboxu)

4/ Import GPX z Dropboxu do mobilní aplikace (u mne Locus )

 

Přijde mi to jako přesně to, co potřebuješ ty a popisuješ.


  • 1

#5 nicknema

nicknema

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2022 - 15:21

Díky Dejvy,

ale jsem asi naprostý amatér, co se tyká užívání GG.

Prostě si s ním nerozumím.

Pokusím se tě kontaktovat na mailu, abych ze sebe tady nedělal ještě většího ….


  • 0

#6 Jazzlinka

Jazzlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2022 - 17:10

Nemám sice křišťálovou kouli, ale tuším největší úskalí v označení nálezů na labkách. Nebo toto se povedlo "nicknema" vyřešit a válčí následně s odfiltrováním nálezů? To by byla ta lepší varianta.

Problém labek je, že API nedává uživateli možnost s nalezenými labkami nějak pracovat. Respektive nějaká příprava je, jsou skripty/programy, které to zvládají (Project-GC, MoZiGo, a asi i nějaké další), ale nám (zejména Gordovi, který nám to řeší programátorsky) se toto nepovedlo "zlomit" v náš prospěch.

Abych nenosil zbytečně dříví do lesa, počkám na reakci dotazovatele, a teprve následně můžeme dát návod na označení nalezených labek a případnou další práci s labkami v Geogetu. Ostatně, toto bychom měli na labgpx.cz zapracovat do FAQ, protože příslušná záložka v labkovém pluginu nemusí být na první pohled zcela intuitivní.


  • 0

#7 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2022 - 17:37

Pro praci s nalezy neposkytuje GS zadne funkce v API (zadne volne dostupne funkce). Project-GC ma nepochybne k datum GS kompletni pristup a MoZiGo zcela jiste parsuje HTML. Ostatne za svuj pristup ke strankam dostal autor MoZiGo zakaz pouzivat keskove API. To nehodlam riskovat a poskodit tim uzivatele GeoGetu.

 

Plugin tedy take parsuje stranku s nalezy, ale ziskat ji sam nemuze, protoze by porusoval pravidla stanovena GS. Proto je prace s nalezy trochu slozitejsi.

 

Pokud dostanu koknretni otazku, mohu na ni odpovedet (a pochopitelne i doplnit FAQ). Ale na proste stesky, ze je neco komplikovane, odpovedet neumim - kazdemu muze pripadat komplikovane neco jineho.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#8 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2022 - 19:48

Pro nicknema:

Základem je pochopit jak pracuje GG a nemíchat do toho LABky a jejich nálezy. Taky jsem to neuměl za hodinu, ale po pár dnech/týdnech jsem to už učil kolegy.

Důležité je rozumět používaným termínům a nebát se číst návody a dokumentaci.

Nálezy Lábek doporučuji dělat postupně ručně, pokud jich nyní není již tisíc. Pak je vhodné použít postup přes parsování náleží z uložené stránky, ale pro začínajiciho uživatele GG je to poměrně sloziejsi postup.

Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 16 září 2022 - 19:49

  • 0

#9 nicknema

nicknema

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2022 - 21:28

Tak jo, pokusil jsem se probít návodem - a dost věcí mi stále není jasné - například parsování dat.

Ale to nevadí - předpokládám, tak jsem to udělal ručně.

Nestahuji zádné kešky do databází ani do seznamů

Založil jsem databázi

Stáhnul jse seznam Labek přez plugin

Uložil jsem ho.

Označil jsem nalezené Labky - v políčku nález, jsem nechal zaznamenat fiktivní, ale platné kalendářní datum nálezu - prakticky "včerejší".

Vyfiltroval jsem je ze seznamu

Zbylé Labky jsem exportoval ve formátu GPX

.... a výsledný export jsem nenačetl.

Formát exportu není čitelný pro L4C - ani jeden z možných

 

Je zajímavé, že když použiji přímý export z labgpx.cz, tak to L4C schroupá.

Asi je to jiný formát.

Každá Labka je tam jako jeden soubor, zatímco export z GG je jeden soubor, který obsahuje všechny GPX soubory najednou.

 

Ale zřejmě to stejně není řešení, protože jak již psal Gord a Jazzinka, není to z llicenčních podmínek možné.

 

Děkuji za vysvětlení a pomoc při řešení zajímavého řešení údržby dat Labek.


  • 0

#10 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2022 - 21:44

Gg nepoužívám, otevřu labgpx.cz, najdu na mapě sérii, která mne zajímá, její GC kód zadám do okénka, označím, dám stáhnout GPX, otevřu v C:GEO, uložím a vidím všechny stanoviště dané série v mapě. Netvrdím, že je to komfortní postup, ale stačí mi to.


  • 0

#11 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2022 - 21:48

Na webu LabGPX.cz je každá série LABek jako jeden soubor, takže v 1 souboru je většinou 5 labek. Nikoliv každá LABka.

Já L4C nemám, ale pro Locus se mi nejvíc osvědčil formát exportu "PocketQuery GPX" - ten by to mělo brát neb je to v podstatě to samé, jako GPX z webu geocaching.com

 

 

 

Tak jo, pokusil jsem se probít návodem - a dost věcí mi stále není jasné - například parsování dat.

Ale to nevadí - předpokládám, tak jsem to udělal ručně.

Nestahuji zádné kešky do databází ani do seznamů

Založil jsem databázi

Stáhnul jse seznam Labek přez plugin

Uložil jsem ho.

Označil jsem nalezené Labky - v políčku nález, jsem nechal zaznamenat fiktivní, ale platné kalendářní datum nálezu - prakticky "včerejší".

Vyfiltroval jsem je ze seznamu

Zbylé Labky jsem exportoval ve formátu GPX

.... a výsledný export jsem nenačetl.

Formát exportu není čitelný pro L4C - ani jeden z možných

 

Je zajímavé, že když použiji přímý export z labgpx.cz, tak to L4C schroupá.

Asi je to jiný formát.

Každá Labka je tam jako jeden soubor, zatímco export z GG je jeden soubor, který obsahuje všechny GPX soubory najednou.

 

Ale zřejmě to stejně není řešení, protože jak již psal Gord a Jazzinka, není to z llicenčních podmínek možné.

 

Děkuji za vysvětlení a pomoc při řešení zajímavého řešení údržby dat Labek.


  • 0

#12 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2022 - 9:09

.... a výsledný export jsem nenačetl.

Formát exportu není čitelný pro L4C - ani jeden z možných

 

Je zajímavé, že když použiji přímý export z labgpx.cz, tak to L4C schroupá.

Asi je to jiný formát.

Každá Labka je tam jako jeden soubor, zatímco export z GG je jeden soubor, který obsahuje všechny GPX soubory najednou.

 

Ale zřejmě to stejně není řešení, protože jak již psal Gord a Jazzinka, není to z llicenčních podmínek možné.

 

Děkuji za vysvětlení a pomoc při řešení zajímavého řešení údržby dat Labek.

Ano, taky s přenosem dat o LABkách mezi GG a L4C bojuju.
A stále si nejsem schopen zapamatovat, který formát je ten správný. 
Vyzkouším doma dejwem zmíněný PocketQuery GPX.
 


  • 0

#13 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2022 - 22:04

Gg nepoužívám, otevřu labgpx.cz, najdu na mapě sérii, která mne zajímá, její GC kód zadám do okénka, označím, dám stáhnout GPX, otevřu v C:GEO, uložím a vidím všechny stanoviště dané série v mapě. Netvrdím, že je to komfortní postup, ale stačí mi to.

Tento postup má nevýhodu, že si takto nevšimneš stanoviště ze série, která začíná úplně jinde. A taky nevidíš, které stanoviště máš už odlovené.
  • 1

#14 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 586 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2022 - 5:26

Stanoviště lab serie, která začíná na druhé straně republiky se asi nedá odhalit nijak, ne? To bych musel mít v telefonu fakt všechny české labky. Nebo existuje jiný způsob, jak odhalit všechny potenciální stanoviště všech publikovaných labek v dané oblasti?

Jinak ty odlovené stanoviště si z c:geo prostě postupně mažu.


  • 1

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#15 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2022 - 6:51

Neznám jinou snadnou cestu, než zmíněný plugin do GeoGet. Pomocí toho pluginu je aktualizace labek v celém Česku na pár sekund.
  • 2

#16 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2022 - 7:43

Tento postup má nevýhodu, že si takto nevšimneš stanoviště ze série, která začíná úplně jinde. A taky nevidíš, které stanoviště máš už odlovené.

Odlovené stanoviště (labku) prostě po odlovu z C:geo smáznu. :)


  • 1

#17 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2022 - 7:59

Když neodlovíš celou sérii najednou, tak si tam při novém importu série nacpeš i ty odlovené. Ve velkých městech, kde je mnoho sérií přes sebe je to takto primitivně neudržovatelné.
  • 1

#18 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2022 - 9:09

Nemám potřebu sérii znovu importovat, ty neodlovené mi tam zůstávají, ty nemažu.


  • 0

#19 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2022 - 9:41

nezapomeň, že se ten zbytek mohl mezitím změnit, přemístit etc. takže aktualizace je vhodná


  • 1

#20 nicknema

nicknema

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2022 - 10:01

Tak se musím hned na začátku omluvit.

Export Labek přes "PocketQuery GPX" funguje i do L4C.

Nevím, jak se mi to stalo - asi jsem importoval  2x jeden a tentýž exportovaný soubor, jinak označený.

 

A teď k dalšímu problému, který je popsaný zde:

Když neodlovíš celou sérii najednou, tak si tam při novém importu série nacpeš i ty odlovené. Ve velkých městech, kde je mnoho sérií přes sebe je to takto primitivně neudržovatelné.

Jak si tedy "nalano" představuješ udržovat aktuální data třeba v Praze, kde se to Labkami jen hemží a neustále přibývají nové jak konstatoval "dr.vota"?

Jedině snad dalším importem do GG s filtrem data - budu muset detailněji vyzkoušet.

 

Přesně jsem nepochopil funkci parsování, což by měla být asi ta kýžená funkce, ale dostávám při stejném nastavení rozdílné výsledky, které neumím interpretovat do stávajícího seznamu GG.


  • 2




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama