Přejít na obsah


Fotka

Wherigo v příkladech


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
14 odpovědí na toto téma

#1 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2022 - 15:44

V poslední době se snažím nahrazovat multiny wherigem. Je to výrazně interaktivnější, slušné playery jsou jak na Androida tak na okousané jablko. Klasické Navigace Oregon .... jsem opustil a píšu už jenom pro telefony. Postupem času dělám hry jednodušší, ale doufám zábavnější. V zásadě není problém udělat z hráče "blba" obtížností hry, nebo ho uhonit spoustou úkolů. O tom to ale není - sám jsem se přesvědčil :-(  . Teď jsem řešil problém, kdy potřebuji posbírat několik předmětů. Předmět je pro jednoduchost kód na štítku, a štítků je víc než požaduje hra. Požadavek je, že stejný kod nesmí být použitelný dvakrát a samozřejmě se musí identifikovat chybné zadání kódu a zadávat lze v libovolném pořadí. V příkladu je konstrukce pro tři kódy, ale lze prakticky pro libovolný počet vstupů. Proměnná POCET obsahuje počet správných zadání a je použitá kromě jiného i k opuštění celého vstupu, který volá sám sebe. Pro zkušené programátory je to nezajímavá informace, ale věřím, že začátečníkům by mohla pomoci. Soubor musíte rozbalit.

:-)

Přiložený soubor (y)


  • 3

#2 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2022 - 20:55

V poslední době se snažím nahrazovat multiny wherigem. Je to výrazně interaktivnější, slušné playery jsou jak na Androida tak na okousané jablko. Klasické Navigace Oregon .... jsem opustil a píšu už jenom pro telefony. Postupem času dělám hry jednodušší, ale doufám zábavnější. V zásadě není problém udělat z hráče "blba" obtížností hry, nebo ho uhonit spoustou úkolů. O tom to ale není - sám jsem se přesvědčil :-(  . Teď jsem řešil problém, kdy potřebuji posbírat několik předmětů. Předmět je pro jednoduchost kód na štítku, a štítků je víc než požaduje hra. Požadavek je, že stejný kod nesmí být použitelný dvakrát a samozřejmě se musí identifikovat chybné zadání kódu a zadávat lze v libovolném pořadí. V příkladu je konstrukce pro tři kódy, ale lze prakticky pro libovolný počet vstupů. Proměnná POCET obsahuje počet správných zadání a je použitá kromě jiného i k opuštění celého vstupu, který volá sám sebe. Pro zkušené programátory je to nezajímavá informace, ale věřím, že začátečníkům by mohla pomoci. Soubor musíte rozbalit.

:-)

Jestli není jednodušší používat na ty štítky QR kódy... pak nemusíš ověřovat správné zadání (QR kód obsahuje kontrolu integrity).


  • 0

#3 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2022 - 13:13

QR kód umí andrioid ale ostatní telefony ne. O navigavigycích nemluvím.


  • 0

#4 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2022 - 17:13

Je ovšem otázka, jestli kvůli pár exotům zesložit kódovaní i hraní hry.
  • 0

#5 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2022 - 18:05

V navigaci to uz asi moc lidi nehraje, tam bych problem nevidel. Ale beres za exoty i ty, kdo maji iOS? Tech neni zanedbatelne mnozstvi.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#6 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2022 - 19:49

Jabko neumí QR kódy? Máme doma jedno a čtečka normálně funguje. Nebo jsem nepochopil v čem je problém?


  • 0

#7 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2022 - 7:46

Na hraní WIG považuji navigaci jako exotickou. Na jablku se snad dá použít čtečka QR ve foťáku nebo speciální aplikaci. Kvůli 1-2 sekundám zdržení při hraní považuji obezličky navíc při programování jako zbytečné.
  • 0

#8 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2022 - 9:56

Načíst QR, ťuknutim zkopírovat do schránky, přeskočit zpět a vložit do schránky - to nezabere víc než 2s. Pokud se jedná o 3 číslice, tak to není problém zadat i bez QR. Taky je možné mít QR i s čitelným kódem. Kdo chce a má HW a SW na úrovni 21. století, přečte QR, ostatní nadatlují číslice ručně. Podstata mé myšlenky spočívala v tom, že nemá smysl věnovat velké úsilí a zaprasit si kód kvůli malé menšině nebo kvůli mírně většímu nepohodlí při zadávání. Zadávat několik znaků každý zkousne bez problémů.
  • 0

#9 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2022 - 10:03

Předchozí příspěvek jsem smazal jako bezpředmětný. Diskuze na téma QR kód je irelevantní, protože článek je fakt o něčem jiném. Věřím, že vyrobit štítek třeba písmenovým razníkem je schůdnější, než vyrobit QR kód. Vytisknout na papír a zalaminovat je naprosto nefunkční, protože ten kód musí být odolný dlouhodobě proti vlhkosti, musí mít rozumnou schovatelnou velikost a hlavně musí být i odolný proti vandalům. Stačí si prohlédnou různé informační tabule a počet záměrně poškozených QR kódů, telefonních čísel a webových stránek. Když se tohle stane hráči uprostřed hry, tak je v řiti a ještě ke všemu mrzutý, že nemůže hru dokončit.


Tento příspěvek byl upraven od None: 04 listopad 2022 - 10:41

  • 3

#10 nalim26

nalim26

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2022 - 21:06

Předchozí příspěvek jsem smazal jako bezpředmětný. Diskuze na téma QR kód je irelevantní, protože článek je fakt o něčem jiném. Věřím, že vyrobit štítek třeba písmenovým razníkem je schůdnější, než vyrobit QR kód. Vytisknout na papír a zalaminovat je naprosto nefunkční, protože ten kód musí být odolný dlouhodobě proti vlhkosti, musí mít rozumnou schovatelnou velikost a hlavně musí být i odolný proti vandalům. Stačí si prohlédnou různé informační tabule a počet záměrně poškozených QR kódů, telefonních čísel a webových stránek. Když se tohle stane hráči uprostřed hry, tak je v řiti a ještě ke všemu mrzutý, že nemůže hru dokončit.

Pokud ti stačí velikost čtverce QR kódu vepsaná do kružnice o průměru 40 mm, tak bych o možnosti jak ho zvěčnit (na věky) věděl. Jestli máš zájem, tak mě kontaktuj přes profil. 


  • 0

#11 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2022 - 8:34

Děkuji za nabídku. Primárně nemám potřebu používat QR kód. Pokud by přímá podpora QR byla implementovaná přímo do wheriga (urwiga) tak bych to asi využíval. Za situace, kdy jsou potřeba používat další aplikace mi to přijde možná i kontraproduktivní.


  • 0

#12 PaJa-trb

PaJa-trb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2022 - 15:45

Do svého wiga jsem přidal jako další možnost odpovědi ještě přes QR kód.
Hráč odpoví buďto klasicky slovem nebo má možnost naskenovat QR, kde je stejné slovo zakódováno. 

Androidí appka WhereYouGo umí QRka číst automaticky.

 

QRkódy jsem dělal na 3D tiskárně. Plast perfektně odolá počasí a je barevně stálý.


  • 0

#13 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2022 - 9:01

Ještě jednou. Celý příspěvek NEBYL o zdroji zadávaných dat tedy o QR kódu, ale o způsobu jak je zadávat. Například na rozcestníku je několik cedulek se vzdálenostmi do místa XX a YY, zadejte je. Tedy žádný QR kód, žádná podmínka jaké pořadí mají údaje mít, kontrola duplicity a v neposlední řadě i kontrola správnosti zadání.


  • 0

#14 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2022 - 13:42

QRkódy jsem dělal na 3D tiskárně. Plast perfektně odolá počasí a je barevně stálý.

To děláš dvoubarevným tiskem?


  • 0

#15 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2022 - 13:46

Ještě jednou. Celý příspěvek NEBYL o zdroji zadávaných dat tedy o QR kódu, ale o způsobu jak je zadávat. Například na rozcestníku je několik cedulek se vzdálenostmi do místa XX a YY, zadejte je. Tedy žádný QR kód, žádná podmínka jaké pořadí mají údaje mít, kontrola duplicity a v neposlední řadě i kontrola správnosti zadání.

 

Píšeš "a samozřejmě se musí identifikovat chybné zadání kódu", to byl důvod proč jsem ty štítky vůbec nadhodil. Jinak jsem udělal wigo, kde se načítají QR kódy -- už to má 34 nálezů a zatím si nikdo nestěžoval, že by s tím byl problém.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama