Přejít na obsah


Fotka

Pocket Query - používá ještě někdo?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
20 odpovědí na toto téma

#1 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2022 - 19:53

Používá ještě někdo PQ? Poslední dobou Groundspeak provádí nějaké změny v backendu a PQ jsou aktuálně dost rozbité.

 

Aktuálně mi přijde nejhorší nesprávné fungování PQ podél cesty.

 

Více viz https://forums.geoca...ctober-18-2022/


  • 0

#2 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 263 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2022 - 20:26

Mám asi 300 PQ bez nastaveného datumu, tedy zobrazujících aktuální situaci v různých lokalitách (podle výběru atributů, D/T kombinací, data založení a všeho možného dalšího :unsure:) a nezaznamenala, jsem, že by něco nefungovalo. Ale podél cesty nemám žádné, jen okruhy s různou vzdáleností.


  • 1

#3 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2022 - 20:53

PQ používám bežně, každý den mi chodí 4 950 kusové z různých lokalit abych měl aktuální databázi, mám jich okolo 120 aktivních.

 

PQ podél cesty jsem chtěl použít jednou a nepochopil jsem postup výroby, tak jsem si raději stáhnul několik PQ okolo dané lokality a bylo....


  • 2

#4 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2022 - 21:58

Samozřejmě, PQ se běžně používají. Ale generovat je podle cesty jsem nikdy neměl potřebu, použiju vždy mnohem širší oblast.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#5 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2022 - 8:13

Když nebyla cesta přímka, nefungovalo to pořádně nikdy. Vždycky se nějaké body vynechávají, čím ostřejší zatáčky, tím víc vyhlazení až to vede úplně mimo cestu. Rozšířit vzdálenost na obě strany zase snadno překročí počet keší v PQ...takže kratší úseky a víc PQ.

Když mám v databázi všechny keše, tak to už nepotřebuju, léta jsem to nepoužil.


  • 4

#6 Hamerinski

Hamerinski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 358 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2022 - 18:45

PQ se hodí tam kde není oblast se signálem nebo v oblastech mimo EU, pokud si člověk nechce kupovat místní datovou simku.


  • 0

#7 ondro91

ondro91

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2022 - 13:47

Toto presne som riesil ked sme sli na Nordkapp - Neviem uz presne cisla, ale robil som tiez pozdlz cesty, dal som okolie 3km, aby mi to nevynechalo nieco a potreboval som to tak rozkuskovat, ze som to robil asi tri dni a nakoniec som si povedal, ze bude prehladnejsie si tie kesky po jednej hodit do bookmarku, ved aj tak ich vo Finsku , Norsku a Svedsku nebolo velmi vela a inde to tiez slo. Trvalo to asi dve hodiny ale mal som tam len to co bolo realne pri ceste alebo odpocivadla. Groundspeak by mohol nejako urobit, aby ked dam dve body trasy, aby to nerobilo priamku, ale normalne zaznacilo trasu ako google maps, zobralo najblizsiu suradnicu a potom okolo toho bralo kesky do zadanej vzdialenosti. Preto tuto funkciu nepouzivam. Ked idem na vylet tak stahujem kedky pred vyletom po jednej a nikdy mi to netrva dlhsie ako pol hodinu na jeden den vyletu, takze nic extra narocne. Labky iddem cez gcutils co su dve minuty prace

Když nebyla cesta přímka, nefungovalo to pořádně nikdy. Vždycky se nějaké body vynechávají, čím ostřejší zatáčky, tím víc vyhlazení až to vede úplně mimo cestu. Rozšířit vzdálenost na obě strany zase snadno překročí počet keší v PQ...takže kratší úseky a víc PQ.

Když mám v databázi všechny keše, tak to už nepotřebuju, léta jsem to nepoužil.


  • 0

#8 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2022 - 12:31

PQ se hodí tam kde není oblast se signálem nebo v oblastech mimo EU, pokud si člověk nechce kupovat místní datovou simku.

Je dost lidí, kteří je používají stále a fungují offline. Ono je to pohodlné - mám vše včetně vyluštěných finálek a komentářů k nim v mobilu. 


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#9 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2022 - 9:59

PQ kolem cesty používám celkem často, protože při cestování v terénu není vždy zaručeno, že budu na signálu. GPX generuji na mapy.cz, to je i při delších trasách na chvilku, ale to nejde vždy. Bohužel mapy.cz neumožňují vytvořit vlastní trasu v terénu mimo routovatelné cesty nebo jsem na to dosud nepřišel. To pak řeším přes MapSource nebo BaseCamp, je to ale o dost pracnější. Výsledek potom nahraji do PQ a někdy i publikuji, třeba to využije i někdo další ;). Např. zde: https://www.geocachi...f7-fe747c436aa4 nebo https://www.geocachi...e1-d0658d8a77ff nebo https://www.geocachi...01-1d167a308def.

 


  • 0

66a3754e-2868-4080-a113-2f44626f10e7.png


#10 sparrow

sparrow

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2022 - 8:53

... Bohužel mapy.cz neumožňují vytvořit vlastní trasu v terénu mimo routovatelné cesty nebo jsem na to dosud nepřišel. ...

Ručního měření na mapy.cz je možné také exportovat do gpx.


  • 2

#11 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2022 - 8:43

Ručního měření na mapy.cz je možné také exportovat do gpx.

To samozřejmě umím, ale nepřišel jsem na to, jak editovat trasu přímo na mapách. Naklikat např. 100 km trasy ručně je ale naprostý nesmysl.

Přiložené miniatury

  • trasa.png

  • 0

66a3754e-2868-4080-a113-2f44626f10e7.png


#12 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2022 - 10:17

U takhle jednoduché věci bych to udělal úpravou gpx souborů v Poznámkovém bloku. Udělal bych export trasy po cestě až do bodu odpojení (https://mapy.cz/s/neburukole) do gpx, potom té naklikané trasy do druhého souboru gpx, v prvním umazal konec, ve druhém začátek a spojil je.

 

Pro náročnější, či komfortnější úpravy jsou editory, třeba i online, např. https://opoto.github.io/wtracks. Pro záznam v mobilu osobně nepoužívám stopaře na mapy.cz, ale appku My Tracks/Moje trasy (ale ve verzi 2.0.11), která je spolehlivější a umožňuje nějaké nastavení a případně i nějaké úpravy už v mobilu.

 

Když si chci třeba na mapy.cz pouze zobrazit nějakou celkovou trasu, složenou jak z úseků po cestách, tak z úseků naklikaných, tak se s tím ani tak ne..mažu a jednotlivé gpx nahraju na mapy.cz současně - když z toho chci třeba screenshot jako obrázek k doplnění nějakého alba s výletem.


  • 1

#13 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2022 - 17:18

Ja to delal tak, ze jsem si nechal v mapy.cz vytvorit gpx stopy, tu jsem pak nahral do geogeti mapy a tam body posouval po cestach, po kterych jsem chtel.

 

Jindy jsem to udelal v geogeti mape cele (asi 340 km pesi chuze). Naklikam si hlavni body a pak pridavam mezibody az je jasne kudy potrebuju jit.

 

Vysledek vzdy importuju do GPS, abych se mel ceho drzet nebo vedel, kam se vratit (casto odbocuju z planovane cesty).


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#14 Čtyřhranka

Čtyřhranka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2022 - 22:58

Jsem se sem po dlouhé době zase podívala a co nevidím, Dach je v nesnázích.  :D 

My když jsme s Joem přecházeli Karpaty a Balkánské hory (asi 3000 km), tak jsme si generovali tracklogy z map.cz tak, že co jsme mohli, to jsme naklikali podle routovatelných cest, a zbytek jsme si vyklikali ručně (např. podle satelitních map, jiných map, odhadu, atd.). Ty vyklikané měly dohromady asi tak 200 kilometrů. Měli jsme tak v GPS nahraných odhadem nějakých 20 - 30 tracklogů, které na sebe plynule navazovaly, podle těch jsme v terénu šli a průběžně je mazali. 

 

Pokud bych z toho chtěla udělat jediný TL (například právě kvůli vygenerování PQ), tak bych si nakopírovala do poznámkového bloku všechny ty tracklogy jak jdou za sebou. Prostě vždy skončíš TL na routovatelné cestě, navážeš ručním měřením, a pak zas pokračuješ po cestách. Jinak to v Mapách.cz neuděláš. A samozřejmě si schovávám GPX svých projitých tras, takže když se k tomu pak chci zpětně vrátit, pracuji už jen se svými GPXkami. 

 

Jo a PQ používám neustále, chodím s GPS. Občas generuji PQ i podle cesty a normálně to jde. 


  • 1

#15 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2022 - 8:49

Ja to delal tak, ze jsem si nechal v mapy.cz vytvorit gpx stopy, tu jsem pak nahral do geogeti mapy a tam body posouval po cestach, po kterych jsem chtel.

 

Jindy jsem to udelal v geogeti mape cele (asi 340 km pesi chuze). Naklikam si hlavni body a pak pridavam mezibody az je jasne kudy potrebuju jit.

 

Vysledek vzdy importuju do GPS, abych se mel ceho drzet nebo vedel, kam se vratit (casto odbocuju z planovane cesty).

Dotaz. Možná blbý.
V té Geogetí mapě děláš jenom tu trasu nebo si tam filtruješ i kešky podél té trasy? Třeba do vzdálenosti 0,5 km od trasy.

A pokud ano jak se to dělá. Bo mapa jen zobrazuje to co je v zobrazeno v Geogetu ne?


  • 0

#16 VladoTA3

VladoTA3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2022 - 9:34

Nakresliť, teda vyklikať kdekoľvek na mape ľubovoľnú trasu, čiaru a urobiť z nej hneď jednoducho export do GPX sa dá veľmi jednoducho aj cez webový prehliadač na online mape freemap.sk (menu - kreslenie a meranie - čiara). To všetko online bez registrácie, bez problémov.

 

freemap.sk pokrýva celé územie Slovenska, Česka, Maďarska a časti Poľska, Rakúska a Ukrajiny, táto mapa čerpá z údajov OpenStreetMap, súčasťou je aj turistická mapa.

 


  • 1

           ╔══════════════════════╗

           ║ Zem je moje ihrisko. ║

           ╚══════════════════════╝

 

VladoTA3.png

 


#17 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2022 - 11:14

Dotaz. Možná blbý.
V té Geogetí mapě děláš jenom tu trasu nebo si tam filtruješ i kešky podél té trasy? Třeba do vzdálenosti 0,5 km od trasy.

A pokud ano jak se to dělá. Bo mapa jen zobrazuje to co je v zobrazeno v Geogetu ne?

 

Mam v GG vsechny kesky v dane oblasti (v popsanych pripadech jsem delal trasy v CR a v GG mam vsechny kese v CR, takze problem neni) a tak si naklikam trasu a hned vidim, co je kolem za kesky a pripadne mohu trasu upravit, aby me dovedla k tem keskam, WP, vypoctenym finalkam, ... V idealnim pripade by se pak prosla trasa mela shodovat s tou planovanou (to se mi ale fakt jeste nestalo :), vzdycky se necham zlakat k nejake odbocce, ... o kufrovani ani nemluvim).


Tento příspěvek byl upraven od gord: 23 listopad 2022 - 11:15

  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#18 VladoTA3

VladoTA3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2022 - 12:23

To samozřejmě umím, ale nepřišel jsem na to, jak editovat trasu přímo na mapách. Naklikat např. 100 km trasy ručně je ale naprostý nesmysl.

 
Ak by ti nevadilo používanie ešte aj inej online mapy cez webový prehliadač, tak jedna z možností je napríklad tvoju trasu najskôr urobiť v tvojích MAPY.CZ a exportovať tvoju trasu do GPX.

 

Následne aby si trasu ešte zmenil, tak to GPX importovať cez web do FREEMAP.SK cez MENU - PREHLIADAČ TRÁS - NAHRAŤ TRASU - SKONVERTOVAŤ NA KRESLENIE.
A následne ak klikneš na importovanú trasu, môžeš si tú trasu upravovať preťahovaním jednotlivých bodov po mape.

Nakoniec samozrejme urobíš EXPORT DO GPX - EXPORT KRESLENIA ČIARY.

Je možné trasu počas importu "zjednodušiť", teda znížiť jej počet bodov ak ich má veľmi veľa na následnú úpravu, je samozrejme možné jednotlivé body trasy zmazať, a samozrejme je možné body trasy presúvať myšou po mape.

 

To všetko je možné online bez potrebnej registrácie, bez problémov.

 
viď priložený screenshot z tvojho príkladu ...

 

FREEMAP.SK pokrýva celé územie Slovenska, Česka, Maďarska a časti Poľska, Rakúska a Ukrajiny, táto mapa čerpá z údajov OpenStreetMap, súčasťou je aj turistická mapa.

Přiložené miniatury

  • Freemap priklad 01.jpg

  • 1

           ╔══════════════════════╗

           ║ Zem je moje ihrisko. ║

           ╚══════════════════════╝

 

VladoTA3.png

 


#19 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2022 - 21:46

Mam v GG vsechny kesky v dane oblasti (v popsanych pripadech jsem delal trasy v CR a v GG mam vsechny kese v CR, takze problem neni) a tak si naklikam trasu a hned vidim, co je kolem za kesky a pripadne mohu trasu upravit, aby me dovedla k tem keskam, WP, vypoctenym finalkam, ... V idealnim pripade by se pak prosla trasa mela shodovat s tou planovanou (to se mi ale fakt jeste nestalo :), vzdycky se necham zlakat k nejake odbocce, ... o kufrovani ani nemluvim).

Asi jsem to špatně definoval.

Že máš všechny kešky v oblasti chápu a mám taky. A taky se ti zobrazí v mapě. A do toho si zobrazím trasu kterou chci jet/jít.

Jde potom nějak jednoduše vybrat pouze ty, které jsou kolem té plánované trasy a zbytek odmazat?
 


  • 0

#20 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2022 - 7:18

Nejde. Ale delam to naopak. Zobrazim vsechny kesky v databazi a ty, ktere me zajimaji, zobrazim v okne - dve kliknuti (ne dvojklik, ten zaroven mapu zoomuje) levym mysitkem na kesce, Add to list. Zobrazene pak mam kesky, ktere treba potrebuju vylustit, ... z kterych si chci udelat seznam, ...


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama