Přejít na obsah


Fotka

export poznámek z GG na geocaching.com

návod geoget

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12 odpovědí na toto téma

#1 Irwing_W

Irwing_W

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2022 - 19:13

Ahoj,

zatím jsem nenašel návod, proto se ptám zde. V GeoGetu mám u kešek nahrané poznámky a doplněné finální souřadnice.

a) Lze nějakým jednoduchým způsobem vyhrát (synchronizovat) poznámky z GG do kešek na geocaching.com?

B) Lze nějakým jednoduchým způsobem vyhrát (synchronizovat) finální souřadnice z GG do kešek na geocaching.com buď do poznámky, nebo jako bod?

Díky za odpověď.

 

Irwing_W


  • 0

#2 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2022 - 7:31

Na oboje odpovidam Ano, protoze ozazky tak znely.

 

Ovsem jina vec je JAK? V soucasnosti neexistuje zadny automatizovany zpusob. Nikdo zadny plugin na to nenapsal (ale to Ano v predchozim odstavci je proto, ze prostredky k napsani takoveho pluginu jsou). Vzdy resime opacny problem - dostat data se serveru do GeoGetu.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 30 listopad 2022 - 7:32

  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#3 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2022 - 17:28

Takže odpověď na to, zda to lze jednoduchým způsobem, by tedy měla znít spíš NE  ;) .

Řešil jsem to samé, protože mi GG na Macu spíš nefunguje než funguje, takže využívám spíš web a online aplikace.
Nakonec jsem to vyřešil prostým copy a paste a měl jsem pod kontrolou, jestli to kopíruju do poznámky nebo měním rovnou souradnice. Ale u těch mých vyluštěných pár desítek keší to celkem šlo…


  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#4 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2022 - 18:00

Plavcik: Jak provozujes GG na Macu? Instalujes virtuani pocitac?
  • 0

#5 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2022 - 22:00

Jj,přes PlayOnMac, ze začátku OK, ale pak se to nějak zpomalilo, export trvá strašně dlouho, nefunguje přihlášení k API ani externí mapy. Řešil jsem to tady : http://www.geocachin...em-m1/?p=596862, tady jsme OT


  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#6 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 01 prosinec 2022 - 10:55

Jeden z problémů takového počínání je i v tom, že cpeš tlusté do tenkých. Změněné souřadnice a poznámky na webu toho umí méně, než co dokážeš nacpat do Geogetu.

 

Když si třeba vyluštíš multinu, tak souřadnice finálky ti na webu k ničemu nebudou. A třeba poznámky můžeš dělat ke keši, k jednotlivým waypointům, do libovolných tagů, nebo třeba do přiloženého excelu. Takže to chce předně rozmyslet, co konkrétně bys chtěl kam zapsat.


  • 0

#7 Irwing_W

Irwing_W

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 01 prosinec 2022 - 20:27

Jeden z problémů takového počínání je i v tom, že cpeš tlusté do tenkých. Změněné souřadnice a poznámky na webu toho umí méně, než co dokážeš nacpat do Geogetu.

 

Když si třeba vyluštíš multinu, tak souřadnice finálky ti na webu k ničemu nebudou. A třeba poznámky můžeš dělat ke keši, k jednotlivým waypointům, do libovolných tagů, nebo třeba do přiloženého excelu. Takže to chce předně rozmyslet, co konkrétně bys chtěl kam zapsat.
 

Já mám v poznámkách odpovědi, způsob luštění, bonusová čísla... ke keškám. V GeoGetu je mám již od začátku (snad ještě z dob a:drake), na web jsem je začal doplňovat "nedávno". Takže cca 1300 kešek s poznámkami mám pouze v GG. A když se mě kolega zeptá: máš odlovenou tuto kešku, jaká je hodnota u druhé otázky, tak abych nemusel nosit druhou databázi, tak by se mi líbilo to nahrát do poznámek na web. Pak bych si jen stáhl v appce jednu kešku a mohl mu poradit.


  • 0

#8 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2022 - 9:00

V mobilu mam a:Drake a nemam pocit, ze bych mohl svoje geogeti poznamky nahradit tim, co mohu ulozit u GS. Navic pro zodpovezeni podobnych otazek nepotrebuju zadne datove pripojeni, jen ten mobil. (Poznamky muzes mit k jakemukoli WP, ke kesce jako celku, ... a to k jakekoli kesce. To ti GS neumoznuje.)


  • 2

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#9 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2022 - 14:31

Já nepochopil to s tou "druhou databází". Já nosím vždy jen jednu, ve které mám prostě všechno.

Proč by ne? Vždyť třeba komplet ČR včetně všech archivek se vejde do 1GB, což pro dnešní mobily není žádná ohromná suma, skoro stejně zabírají mapy, nebo kdejaká blbá hra. A do mobilu se to celé nahraje taky za chvilku, tak do minuty? Jen jakékoliv přemýšlení nad tím, co bych chtěl do mobilu nahrát, by mne stálo víc času.


  • 2

#10 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2022 - 17:12

Když si třeba vyluštíš multinu, tak souřadnice finálky ti na webu k ničemu nebudou.

?? tomu nerozumím, co víc než finalku v korigovaných souřadnicích a případně kód k zámku v poznámce  potrebuju?

 

Je jasné, že naplno využitý GG se webem GS nahradit nedá. Ale protože ten luxus synchronizace db mezi GG a aDrakem nemáme (GG ani aDrake na iOS nefunguje), na takové to domácí keśkování to použitelné je…. 


Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 02 prosinec 2022 - 17:14

  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#11 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2022 - 13:19

No jo, to by chtelo mit moznost na iOS pracovat s GG databazi. Ale myslim, ze publikovat na Apple Storu je jeste vetsi opruz nez na Google Play. A navic autor aplikace musi kazdy rok platit nemaly obnos za to, ze ve vlastnim volnem case vytvoril aplikaci a nabizi ji ostatnim uzivatelum. Divna politika. To je asi duvod, proc se zatim zadny takovy autor nenasel.

 

Pokud je mozne importovat GPX do mobilni aplikace, pak by to byla (trochu kostrbata) cesta ...


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#12 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 060 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2022 - 14:40

Plavcik: Jak provozujes GG na Macu? Instalujes virtuani pocitac?

sice to nebyla otázka na mne .. já jedu přes parallels desktop .. je to trochu otrava takhle plýtvat místem, ale co už .. pár věcí prostě na macu nejede a tohle řešení je funkční


  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#13 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2022 - 18:58

?? tomu nerozumím, co víc než finalku v korigovaných souřadnicích a případně kód k zámku v poznámce  potrebuju?

 

To je už dneska dost otřepané téma... nicméně tady jsem trochu zaspal, jak ten web skoro vůbec nepoužívám, tak jsem si nevšiml, že už umí korigovat souřadnice i u jiných typů než u mysterek.  :huh:  Nicméně se hodí mít poznamenány nejen indicie, ale třebas i vidět na mapě, které stage jsem už navštivil. Ale o tom se nemá cenu teď dohadovat, sám jsi řekl, že to nemůže dosáhnout komplexnosti geogetu.

 

A o tom to právě je, že je dost obtížné tohle všechno vzít a nacpat to do jedné poznámky na webu. Leda kdyby se to tam ukládalo v nějakém strukturovaném formátu, což by zase znesnadnilo lidské čtení a ruční úpravy.


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:návod, geoget

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama