Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

GeoGet - "zašedlé" kešky, nelze aktualizovat


Nejlepší odpověď Jazzlinka , 10 březen 2023 - 17:30

Je tam přesně to, co jsem ti psal. Nemáš vybrané všechny waypointy (kromě Final), takže u keší, kde sis je předtím vyfiltroval, se neodečtou. A tím vzniknou šedivé položky.

Přejít na celý příspěvek


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
20 odpovědí na toto téma

#1 SNORLAX_CatLover

SNORLAX_CatLover

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2023 - 21:29

Dobrý večer,

 

Prosím o radu - v GeoGetu mám některé kešky, které jsou "zašedlé", chybí jim (mimo ikonky a názvu) všechny údaje a nejdou zaktualizovat (žádným způsobem - tzn. ani přes "plný listing", ani přes "jen základní údaje". 
Když každou rozkliknu, vše "tam" má (vzdálenost od ref.bodu, velikost, D+T, .. , ..). 

 

Pokud tyto kešky smažu a dám importovat (Databáze -> Import -> Stáhnout nové kešky), opět se stáhnou v tom samém stavu a nejdou aktualizovat. 

 

Jsem PM, GeoGet i všechny pluginy atp. aktuální. Windows 10 aktuální.

Pro lepší pochopení přikládám screeshoty.

Na co se, prosím, mám zaměřit? 

 

Děkuji.

Přiložené miniatury

  • aktualizovat.PNG
  • aktualizace dokončena.PNG
  • GG.PNG
  • keš.PNG
  • plný.PNG
  • výsledek.PNG

  • 0

#2 Jazzlinka

Jazzlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2023 - 22:16

Nerad bych se mýlil, ale problém máš v nastavení filtru.

Podívej se ve filtru na Kartu Waypointy, kde máš aktivní volbu Ukazuj jen waypointy. Vybereš-li ostatní dvě možnosti a načteš-li znovu filtr, kešky už nebudou v okně GG zešedlé.


  • 3

#3 SNORLAX_CatLover

SNORLAX_CatLover

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2023 - 9:45

Možná jsem se vyjádřil špatně, ale ty "zašedlé" nejsou všechny, ale jen některé - Wypointy mám nastaveno na "ukazuj body s waypointy". 

Za 26k keší v databázi je problémových pouze těchto několik set (400+).


  • 0

#4 SNORLAX_CatLover

SNORLAX_CatLover

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2023 - 10:09

Tak ještě jedna věc, omlouvám se za neznalost, možná je to způsobeno tím, možná ne, nevím, nicméně:
Problém se nezdá býti problémem, neboť v databázi ty kešky jsou, zdá se, v pořádku. 

 

Popis: 

Když jsem si dal zobrazit všechny kešky (filtr All), tak žádná není zašedlá, u všechy jsou viditelné všechny hodnoty. 

Jak jsem došel k zašedlým, které nejdou aktualizovat? 

  1. Zobrazení všech
  2. odečíst filtr My caches (moje založené)
  3. odečíst filtr Found (mnou nalezené)
  4. odečíst všechny tradiční (nastavený a fungující filtr All Tradi)
  • výsledek této operace jsem předpokládal, že zůstanou zobrazené všechny mnou nezaložené a zároveň mnou nenalezené a zároveň ty, které nejsou tradičky. 
    No, a u těch 400+ tradiček (tedy zdaleka ne všech, které mám v databázi - naprostou většinu jich to odfiltrovalo) nějak nezafungoval ten poslední filtr (odečíst tradičky) a zůstaly na seznamu. Zašedlé, bez možnosti aktualizace. Zdánlivě. 
    Ve skutečnosti, pokud si dám zobrazit např. jen tradičky, tj. všechny z databáze, zobrazí je to korektně - i ty z výsledku výše uvedené operace. 

Závěr věci tedy je takový, že všechny kešky v dabázi jsou v pořádku, jen některé po použití více filtrů v seznamu zůstaly, ale zašedlé, bez možnosti aktializace.  Spíše bych se tedy, než k problému s programem, přikláněl k mému nepochopení nebo neznalosti některých jeho částí. Tedy za předpokladu, že to skutečně má takto fungovat. 

A proč jsem vlastně takovou operacu prováděl? 
Proto, protože jsem chtěl databázi pročistit od keší navíc. Zkrátka jsem chtěl, aby v ní zůstaly jen moje nalezené, mnou založené a nenalezené tradiční, virtual a webcam kešky. 


  • 0

#5 Jazzlinka

Jazzlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2023 - 10:42

V tomto případě mi přijdou následné operace s odečítáním kontraproduktivní. Nejjednodušší máš, když si rovnou nastavíš filtr, kde v jednom kroku nastavíš:

- na první kartě Hlavní deaktivuješ (vybělíš) volby Nalezená a Moje vlastní

- na druhé kartě Druh bodu vyber volbu Žádný z následujících (Ignorováno, Jeden z následujících, Žádný z následujících) a zaškrtni Traditional Cache, Virtual Cache, Webcam Cache.


  • 2

#6 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2023 - 10:57

  1. Zobrazení všech
  2. odečíst filtr My caches (moje založené)
  3. odečíst filtr Found (mnou nalezené)
  4. odečíst všechny tradiční (nastavený a fungující filtr All Tradi)

 

 

Podle me ma Jazzlinka pravdu v obou prispevcich. Ten druhy je samozrejme lepsi - nacist to, co potrebujes, pouzitim jedineho filtru. Vysledek je urcite rychlejsi.

 

A v tom prvnim zminuje problem s nastavenim filtru, coz se ukazuje prave pri jeho pouziti k odecitani.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 10 březen 2023 - 10:57

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#7 SNORLAX_CatLover

SNORLAX_CatLover

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2023 - 14:26

Diky za rady, ani jsem si neuvedomil, ze to da vsechno "naklikat v jedne davce".

Mate pravdu oba, je to tak jednodussi.
Ciste technicky ale, v cem muze byt problem, ze se to tak chova, kdyz dam zobrazit vse a postupne odecitam?

PS: Vsechny filtry jsou nastaveny dobre, uplne vsechny, zkontroloval jsem je.

Tento příspěvek byl upraven od SNORLAX_CatLover: 10 březen 2023 - 14:27

  • 0

#8 Jazzlinka

Jazzlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2023 - 14:32

Vezmi si například ten tvůj filtr ALL - tradi. Nejprve si podle něj načti keše do okna GG. Pak v tom filtru dočasně (nedávej ukládat změnu filtru, jen ho budeš aplikovat) změň jedinou volbu, a sice na kartě Waypointy překlikni na Neukazuj waypointy a následně dej dole tlačítko Odečíst. Dostaneš vyšedivělé výsledky, protože až na ony waypointy přidružené ke keším odečteš i "kešky" samotné. To je dle mého názoru to, co se ti celou dobu děje.


  • 0

#9 SNORLAX_CatLover

SNORLAX_CatLover

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2023 - 14:37

Diky, to zni logicky.
Nicmene u vsech filtru mam nastavene zobrazovani i s waypointy, opravdu u vsech.

Kazdopadne ale, dobre vedet, ze samotny program, i databaze je v poradku. Co jsem potreboval, se podarilo udelat (vycistit databazi od zbytecnych kesi) a tak dale patrat asi nemusime.

DIKY VSEM!
  • 0

#10 Jazzlinka

Jazzlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2023 - 14:48

Nejde o to, jestli máš ve filtrech ono zobrazování waypointů nastaveno stejně, protože ty si pořád neuvědomuješ jednu věc. Když od zobrazené kešky odečtu "kešku", v okně GG zůstane jen rozdílová hodnota, což můžou být například jen přidružené waypointy. Toto ti způsobuje to zešednutí.


  • 1

#11 SNORLAX_CatLover

SNORLAX_CatLover

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2023 - 14:53

Diky moc, tohle zni naprosto logicky - a je to tedy jak jsem rekl na zacatku, neznalost, resp. neuvedomeni si toho, jak presne to funguje.

Nenapadlo by me, ze se neodecte kes "tak jak je", tedy i s waypointy. Cekal jsem, ze odectenim proste zmizi cela kes, se vsemi zaznamy.

Diky moc
  • 0

#12 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2023 - 16:07

No zajímalo by mě, co se ti děje. Já jsem stejného efektu zašedlých řádků docílil jednoduše tak, že jsem si načetl kešky dle nějakého filtru, pak jsem šel do nastavení toho filtru a zaškrtl "Neukazuj waypointy" (jinak řečeno, filtr se odteď bude týkat pouze "hlavních" bodů) a dal Odečíst. Všechny keše se změnily na zašedlé. Když kteroukoliv rozkliknu (pluskem), tak jednotlivé waypointy jsou v plné barvě.

Ale když říkáš, že u všech zúčastněných filtrů máš zacházení s waypointy nastaveno na "Ukazuj body s waypointy", tak je mi to záhadou.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#13 SNORLAX_CatLover

SNORLAX_CatLover

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2023 - 16:08

Ano, přesně tak, u všech mám nastavené stejně - zobrazit i s waypointy.


  • 0

#14 Jazzlinka

Jazzlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2023 - 16:20

Vyzkoušej si, že když načteš nějaký filtr, a následně bez změny ve filtru dáš odečet, nezůstane v okně GG (logicky) zcela nic. Ve chvíli, kdy se odečítací filtr nějakou drobností liší, zůstane několik vyšedivělých řádků. Tím rozdílem může být například to, že nemáš na zmíněné kartě Waypointy zaškrtnuté identické typy waypointů z "prvního načítacího filtru", nebo (ne)pracuješ s importovanými waypointy, waypointy bez souřadnic, atd.

Tohle víš momentálně jen ty, z přiložených screenů toto nedokážeme vyčíst, jen že tam u vyšedivělých bodů nějaké waypointy dle ikonky + vedle ID jsou. Co jsem na tři body koukal, jsou u nich importované parkingy a reference body.

 
 

 

 


  • 0

#15 SNORLAX_CatLover

SNORLAX_CatLover

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2023 - 16:24

Tohle přesně funguje, načít - odečíst (to samé), výsledek = prázdný seznam.

Ale jakmile dám načíst ALL, odečíst MY, odešíst FOUND a odečíst TRADI (zkontrolováno, u filtrů je nastaveno Ukazovat i s waypointy), výsledek je tšch cca 460 tradiček zašedlých.. 

 

"...(ne)pracuješ s importovanými waypointy, waypointy bez souřadnic, atd." - vědomě určitě ne. Co naimportuje GeoGet, to tam mám, žádný dodatečný import jsem nikdy nedělal. ... tedy v hodně dávné minulosti, přes GeoJarry jsem stahoval, ale to už je dávno 1000x zaktualizované oficiální cestou.


Tento příspěvek byl upraven od SNORLAX_CatLover: 10 březen 2023 - 16:27

  • 0

#16 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2023 - 16:26

Zkus odečítat postupně a po každém odečtení si některou z inkriminovaných keší zkontrolovat, jestli už zešedla. Aspoň se přiblížíme tomu, po kterém filtru to nastane.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#17 SNORLAX_CatLover

SNORLAX_CatLover

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2023 - 16:33

Vyzkoušeno, stane se tak po posledním odečtení všech tradiček. A zůstanou, jak psal Jazzlinka, zašedlé tradičky, které mají (po rozkliknutí) nezašedlé waypointy.


Tento příspěvek byl upraven od SNORLAX_CatLover: 10 březen 2023 - 16:35

  • 0

#18 Jazzlinka

Jazzlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2023 - 16:55

Dej prosím screen záložky Waypoint z filtru Tradi - ALL. Případně mi na jazzlinka@gmail.com pošli onen filtr (soubor ggf).


  • 0

#19 SNORLAX_CatLover

SNORLAX_CatLover

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2023 - 17:28

Screen

Přiložené miniatury

  • Výstřižek.PNG

  • 0

#20 Jazzlinka

Jazzlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2023 - 17:30   Nejlepší odpověď

Je tam přesně to, co jsem ti psal. Nemáš vybrané všechny waypointy (kromě Final), takže u keší, kde sis je předtím vyfiltroval, se neodečtou. A tím vzniknou šedivé položky.


  • 2




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama