Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Prosím pomooooc


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#1 Zizalinda

Zizalinda

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2023 - 18:55

Prosím o pomoc,zaregistrovala jsem se kdysi a teď bych ráda konečně začala hledat kešky,ale nevím,jak se dostat třeba k nejbližší, nemůžu najít postup,kudy kam....kde to najít na jaké mapě? Jsem úplný začátečník a asi i trdlo, prosím o pomoc.... děkuji.
  • 0

#2 vitacar

vitacar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2023 - 5:57

Ahoj,
zkus napsat jakou máš představu o způsobu, jakým chceš hledat. Jestli vlastníš třeba nějakou turistickou navigaci(aparát), nebo budeš chtít hledat pomocí chytrého telefonu, či snad Ti bude stačit vyrazit do terénu jen vytištěným plánkem..?
  • 0

#3 Zizalinda

Zizalinda

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2023 - 7:36

Budu hledat pomocí chytrého telefonu,ale nemůžu v geocaching.cz nikde najít mapu s keskama.Dekuji za další odpověď.
  • 0

#4 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2023 - 8:01

Mapa je na geocaching.com.


  • 0

#5 Zizalinda

Zizalinda

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2023 - 9:09

Budu hledat pomocí chytrého telefonu,ale nemůžu v geocaching.cz nikde najít mapu s keskama.Dekuji za další odpověď.
  • 0

#6 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 578 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2023 - 11:20

Nainštaluj si do mobilu gc apku. Pre android cgeo
V appke sa prihlás na GC a na mape v cgeo uvidíš kešky, v listing nájdeš popis aj hint. Z aplikácie môžeš aj odoslať log.
Text logu si môžeš dopredu nastaviť v nastavení aplikácie.
  • -2
Balin50

HW: Sansung S22 + ADrake+, Garmin Monterra

#7 pavlisp

pavlisp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2023 - 11:21

Toto je jen pokec s informacemi a radami.
Musíš se registrovat na https://www.geocaching.com/
  • 2

#8 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2023 - 12:37

Jak už ti psali ostatní, geokešing je mezinárodní, spravuje ho firma Groundspeak a ta má webové stránky http://www.geocaching.com/

Jinak pro telefon s androidem je oficiální aplikace od firmy Groundspeak - https://play.google....tro&hl=cs&gl=US (u iPhone podobná)

Opět musíš se zaregistrovat na geocaching.com (možno přes aplikaci).

Registrace je zdarma.

V případě, že používáš jejich aplikaci, je v případě registrace zdarma dost omezená (umožňuje hledat jen tradiční keše), proto existuje i daleko více aplikací pro geocaching.

Každopádně ale je dobré si přečíst něco o tom, co a jak v GC. Rozcestník s odkazy na zajímavé články najdeš třeba zde: http://wiki.geocachi...i/Hlavní_strana - zvlášť si přečti první tři odkazy...

Bohužel některé jsou trochu starší, tak nemusí být úplně aktuální.

 

PS.: Měla bys upravit název vlákna, aby bylo znát s čím chceš pomoct. Např. "... se začátky v geokešingu"


  • 0

#9 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2023 - 19:19

Text logu si môžeš dopredu nastaviť v nastavení aplikácie.

 

Jelikož tazatel(ka) se už neobtěžuje poděkovat nebo rozvinout svoji myšlenku, dovolím si malej OT.

Ano, Balin50, toto všichni owneři milují. Je dobrý s tím seznámit i absolutní začátečníky, v podstatě to nyní, zdá se mi, používají takřka všichni nováčci. Nálezci s mnoha desetitisíci i více foundy se tomu taky přizpůsobili, jen tak dál... ;) ;) ;)


  • 5

66a3754e-2868-4080-a113-2f44626f10e7.png


#10 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2023 - 7:30

Když se zaregistruješ na geocaching.com, mapu tam jistě najdeš. A budeš se divit, kolik toho máš kolem sebe, pokud tedy bydlíš někde v městečku. A možná ani nebudeš na první nálezy potřebovat aplikaci do telefonu, většina věcí se dá najít i bez navigování a zapsat nález jde i na webu. Ale s aplikací je to jedodušší. Já používám A:drake, ale začátečníkovi to moc nedoporučuju, výhodou je spolupráce s aplikací geoget na PC, která je ale jen pěknou nadstavbou na shromažďování dat a statistiky, nutná není. C:geo neznám, Lotus jen okrajově, oficiální aplikaci vůbec.


  • 0

#11 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 220 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2023 - 8:17

Jelikož tazatel(ka) se už neobtěžuje poděkovat nebo rozvinout svoji myšlenku, dovolím si malej OT.

Ano, Balin50, toto všichni owneři milují. Je dobrý s tím seznámit i absolutní začátečníky, v podstatě to nyní, zdá se mi, používají takřka všichni nováčci. Nálezci s mnoha desetitisíci i více foundy se tomu taky přizpůsobili, jen tak dál... ;) ;) ;)

Univerzální log přednastavený v aplikaci ani nenaplňuje ducha pravidel této hry, ve kterých se praví:
"Při zapisování nálezu si prosím udělejte čas a napište alespoň pár vět – takto říkáte „děkuji“ majiteli keše za vytvoření a umístění geocache."

 

Vím, že jsem kdysi četl v pravidlech konkrétněji, že by se nálezce měl trošku rozepsat o okolnostech nálezu, ale teď přímo tohle v uvedeném odkazu nevidím (možná je to v souladu se všeobecným trendem snižování nároků na lidi).


  • 3

#12 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2023 - 8:43

a co začít čtením wiki

http://www.geocachin...php?app=ipbwiki


  • 0

#13 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2023 - 9:54

Univerzální log přednastavený v aplikaci ani nenaplňuje ducha pravidel této hry, ve kterých se praví:
"Při zapisování nálezu si prosím udělejte čas a napište alespoň pár vět – takto říkáte „děkuji“ majiteli keše za vytvoření a umístění geocache."

 

Vím, že jsem kdysi četl v pravidlech konkrétněji, že by se nálezce měl trošku rozepsat o okolnostech nálezu, ale teď přímo tohle v uvedeném odkazu nevidím (možná je to v souladu se všeobecným trendem snižování nároků na lidi).

Teď jsem logoval pár keší z Maroka.
Ke každé jsem napsal aspoň pár vět a pořadí odlovených v tom daném dni i výletu.

Věty beru pro ownera, pořadí pro sebe. Sem tam si své staré logy projdu.
 


  • 2

#14 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 578 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2023 - 10:20

Nepoznám nikoho kto by nemal základnú časť logu navolenú.
Mám tam čas, dátum TFTC a pozdrav
Ostatné odpisujem na mieste ak keška stojí za to.
Mám to tak aj v AD.
Čo je na tom divné?
  • -2
Balin50

HW: Sansung S22 + ADrake+, Garmin Monterra

#15 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2023 - 12:06

a co začít čtením wiki

http://www.geocachin...php?app=ipbwiki

 

Dobrý tip, ale třeba mně systém Wikipedie na počáteční orientaci nevyhovuje. Možná bych doporučil již značně fousatý článek od MarekL o úvodu do gecachingu, stále je tam vše důležité a je to poměrně hezky čtivé i po 15 letech.

Geocaching: hra pro mozek, nohy a vaši GPS

 

 

 

Nepoznám nikoho kto by nemal základnú časť logu navolenú.
Mám tam čas, dátum TFTC a pozdrav
Ostatné odpisujem na mieste ak keška stojí za to.
Mám to tak aj v AD.
Čo je na tom divné?

 

Já se hlásím, že každý log jedu od nuly :)


Tento příspěvek byl upraven od Dan-Sam: 20 březen 2023 - 15:35

  • 5

#16 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2023 - 13:26

Nepoznám nikoho kto by nemal základnú časť logu navolenú.
Mám tam čas, dátum TFTC a pozdrav
Ostatné odpisujem na mieste ak keška stojí za to.
Mám to tak aj v AD.
Čo je na tom divné?

Já nic takového nemám. Ani nevím jak se to dělá.
Každý log si píšu komplet.


  • 3

#17 Zizalinda

Zizalinda

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2023 - 15:10

Děkuji všem za pomoc, našla jsem na mapách,kde kešky najdu,budu dál hledat,jak s tím naložit,je co budu na PC, v mobilu se špatně hledá.Z.
  • 0

#18 ondro91

ondro91

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2023 - 9:29

Děkuji všem za pomoc, našla jsem na mapách,kde kešky najdu,budu dál hledat,jak s tím naložit,je co budu na PC, v mobilu se špatně hledá.Z.

Podľa mňa je oveľa jednoduchšie, ak sa zúčastníš nejakého eventu vo svojom okolí a tam ti to názorne ukáže niekto. Tieto veci sa zle vysvetľujú cez internet a hlavne vtedy, ak nie si tak veľmi technicky zdatná. Napríklad aj mne trvalo zorientovať sa bez pomoci vo svete GC pár dní, kým som vychytal všetko potrebné pre začiatky. Ale teraz by som to nováčikovi osobne vysvetlil v priebehu pol hodiny..


  • 1

#19 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 578 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2023 - 9:30

Děkuji všem za pomoc, našla jsem na mapách,kde kešky najdu,budu dál hledat,jak s tím naložit,je co budu na PC, v mobilu se špatně hledá.Z.

Táto predstava, že niekde behám z PC je desivá. Dajme tomu v meste si vytlačím foto lokalitu z z Google mapy a nájdem.
Apka slúži na to aby ťa doviedla na súradnice.
V appke ťukni na keš, zobrazí sa listing. Tam nájdeš popis a aj hint ak ho owner zadal. Potom daj navigovať. V CGEO je to hore na pravej strane. Zobrazí sa ti čiara až ku keške. Tam už dohladáš
  • 0
Balin50

HW: Sansung S22 + ADrake+, Garmin Monterra

#20 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2023 - 10:52

Táto predstava, že niekde behám z PC je desivá.

Na PC bude hledat informace "jak s tím naložit", ne kešky.


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama