Přejít na obsah


Fotka

Apple AirTag na travel bugu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
15 odpovědí na toto téma

#1 VojtaBeton

VojtaBeton

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2023 - 9:07

Ahoj všem.

 

Napadlo mě vypustit travel bug, na kterém by byl připnutý apple AirTag zaregistrovaný na moje apple id. Bylo by tak možné sledovat polohu travelbugu nejen přes keše, ale skoro i v reálném čase pomocí AirTagu. Na plastovou stranu airtagu se dá gravírovat, což vidím jako výhodu a snad malou ochranu před krádeží, nebo spíše ponecháním si.

 

Na Travel Bugu by bylo připnuté i upozornění v několika jazycích o co přesně se jedná, aby se případný nálezce mohl rozhodnout, jestli si takový předmět k sobě vezme, nebo ne.

 

O tom jak Apple AirTag funguje, si můžete prohlédnou ve videu od Petra Máry. https://www.youtube....h?v=GZjZTtuukDQ

 

Jaký na to máte názor? Myslíte, že by to stálo za to?

 

 

 


  • 3

iPhone 11 Pro + Geocaching App


#2 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 306 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2023 - 7:35

Chceš tam napsat něco jako: "Pokud budeš mít TB u sebe, tak tě budu šmírovat. Pokud chceš šmírování zamezit, sněz čokoládu a použij alobal."

Pro Tebe může být další bonus: Pokud ho někdo dá do složité mysterky, tak jí máš vyluštěnou.


  • 2

#3 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2023 - 8:38

Jo, to každý chce, aby ho někdo neznámý sledoval na každém kroku.


  • 1

#4 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 590 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2023 - 10:58

Chceš tam napsat něco jako: "Pokud budeš mít TB u sebe, tak tě budu šmírovat. Pokud chceš šmírování zamezit, sněz čokoládu a použij alobal."

Pro Tebe může být další bonus: Pokud ho někdo dá do složité mysterky, tak jí máš vyluštěnou.

Dobrej nápad... Ten airtag tam může majitel bugu připojit nepřiznaně a získávat tak souřadnice nevyluštěných mysterek.

 

Jo, to každý chce, aby ho někdo neznámý sledoval na každém kroku.

Aspoň se ho každý rychle zbaví, ne? Tak to přeci má být... :D


  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#5 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 306 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2023 - 12:09

Dobrej nápad... Ten airtag tam může majitel bugu připojit nepřiznaně a získávat tak souřadnice nevyluštěných mysterek.

To není dobrý nápad. Když ho bude mít u sebe majitel Jabka, tak mu za chvíli zařve, že je sledován. Nevím jak kdo, ale, já bych pak tag i s TB umístil do nejbližšího koše.


  • 2

#6 VojtaBeton

VojtaBeton

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2023 - 19:15

Chceš tam napsat něco jako: "Pokud budeš mít TB u sebe, tak tě budu šmírovat. Pokud chceš šmírování zamezit, sněz čokoládu a použij alobal."

Pro Tebe může být další bonus: Pokud ho někdo dá do složité mysterky, tak jí máš vyluštěnou.

 

Ano. Regulérně by u toho bylo upozornění o co se jedná. S QR kódem na web s více informacemi o tom, jak airtag funguje.

 

Ohledně bonusu pro mě... Airtag neodesílá svoji polohu. Nemá v sobě GPS. Odesílá polohu nejbližšího apple zařízení, ke kterému se připojil. Abych získal finální souřadnice mysterek, musel bych pro něj pokaždé chodit a svým iPhonem ho místně hledat. Dost nepraktické. Pokud bych chtěl finálky mysterek, není určitě těžké si je najít na internetu.

 

Jo, to každý chce, aby ho někdo neznámý sledoval na každém kroku.

 

Viz příspěvek výše. Bylo by na tom upozornění o co se jedná. Bylo by to rozhodnutí na každém. Z AirTagu lze vydělat baterku a znova ji tam vrátit před umístěním do keše.

 

To není dobrý nápad. Když ho bude mít u sebe majitel Jabka, tak mu za chvíli zařve, že je sledován. Nevím jak kdo, ale, já bych pak tag i s TB umístil do nejbližšího koše.

 

Ano. Airtag o sobě dá vědět majiteli jablka po určité době, nebo hned jakmile majitel jablka dorazí na svoji domovskou adresu. Také se sledované osobě ukáže mapa s trasou, odkud ho AirTag sleduje.

 

Znova píšu. Bylo by na tom opravdu čitelný upozornění v několika jazycích, o co se jedná. Každý by se mohl rozhodnout, zda by ho posunul, nebo nechal v keši.


  • 0

iPhone 11 Pro + Geocaching App


#7 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2023 - 22:43

1. Zrovna tohle mi přijde jako další šmírování bez jakékoliv přidané hodnoty.

2. Okamžitě ti ho někdo ukradne.


  • 1

#8 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 546 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2023 - 17:53

A když vypnu na telefonu BT, tak to ani nenajdu. Nebo ne?


  • 0
Pro někoho to už není hra, ale soutěž. Ta ale nebude mít vítěze.

#9 VojtaBeton

VojtaBeton

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2023 - 19:31

Ani nejde hledat ztracené AirTagy pomocí BT. Airtag pomocí ostatních jablečných zařízení disponující BT a GPS odesílá na cloud polohu zařízení, na které se připojil. Respektive pokud ztratím klíče, na kterých je AirTag, ty budou ležet v trávě vedle chodníku, tak ty když projdeš okolo, tak nebudeš ani vědět, že tvůj iPhon odeslal na cloud k mému airtagu polohu, kde se k němu Airtag připojil. Já potom můžu na dané místo jít a buď pomocí zvuku z AirTagu, nebo UVB funkce je dohledat.


Tento příspěvek byl upraven od VojtaBeton: 08 květen 2023 - 12:30

  • 0

iPhone 11 Pro + Geocaching App


#10 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2023 - 6:15

Dovol mi otázku: kdž jsme u těch xxxtagů (ať už pro jabko nebo droid) - já osobně a v mém okolí nikdo, nemáme povolené načítání a sdílení polohy těchto věcí. O kolika lidech procentně ty víš ve svém okolí, že by je na svém zařízení mohli načítat a sdílet jejich polohu?


  • 0

#11 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2023 - 8:41

Máj to zapnuté osoby, které se pak diví, že jim baterka vydrží sotva den. Nehledě na to, že posílají data o své poloze kdoví kam.
  • 0

#12 VojtaBeton

VojtaBeton

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2023 - 17:15

Dovol mi otázku: kdž jsme u těch xxxtagů (ať už pro jabko nebo droid) - já osobně a v mém okolí nikdo, nemáme povolené načítání a sdílení polohy těchto věcí. O kolika lidech procentně ty víš ve svém okolí, že by je na svém zařízení mohli načítat a sdílet jejich polohu?

 

Jak píše nalano. Těch lidí je opravdu hodně. Pokud kdekoliv u nás na vsi nechám airtag schovaný tak, aby nebyl v dosahu mého iPhonu, tak to netrvá ani hodinu a vidím místo, kde někdo procházel, nebo projížděl s iPhonem. BTW baterku nejvíc likviduje aktualizace aplikací na pozadí, ale určitě né poloha.


  • 0

iPhone 11 Pro + Geocaching App


#13 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2023 - 17:52

Bez ohledu na zmíněné komplikace a rizika, se mi ten nápad jako technickému hračičkovi jako takový líbí  :)

Ale asi Ti nezbude nic jiného, než to risknout a poslat sedm stovek do světa  B)

Docela by mě zajímalo, jak je to s tim ukradením aktivovaného airtagu, nemyslím si/doufám, že by šel nějak jednoduše preregistrovat na jiný iPhone..Pravděpodobnost ukradení pak klesne z 90 na 88%  :lol:


  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#14 VojtaBeton

VojtaBeton

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2023 - 18:24

Pokud AirTag registrovaný na moje Apple ID neodhlásím, nikdo jiný si ho nebude moct zaregistrovat na své a používat ho. Samozřejmě, že by několik lidí napadlo si ho nechat a zkusit spárovat se svým Apple ID. Šanci ukradení jsem chtěl snížit vygravírováním mé přezdívky a trackovacího čísla na bílou plastovou stranu AirTagu. Pochybuju, že by si někdo chtěl nechat takto označenou věc. O co bych měl větší strach je klíčenka, poutko, ve kterém by AirTag držel u trabel bugu. To by pro lidi vlastnící AirTagy mělo větší cenu.


  • 0

iPhone 11 Pro + Geocaching App


#15 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2023 - 18:47

Dovol mi otázku: kdž jsme u těch xxxtagů (ať už pro jabko nebo droid) - já osobně a v mém okolí nikdo, nemáme povolené načítání a sdílení polohy těchto věcí. O kolika lidech procentně ty víš ve svém okolí, že by je na svém zařízení mohli načítat a sdílet jejich polohu?

Tak tohle by mě zajímalo. Já si myslel, že nemůžeš úmyslně zakázat svému iPhonu, aby nahlásil do systému polohu cizího airtagu, pokud okolo nějakého projdes, ze by pak ta sluzba mohla přestat fungovat úplně, kdyby to všichni vypnuli. Kde jste to v nastavení vypnuli?

 Na webu Applu je uvedeno: 

Vypnutím sítě Najít na svém zařízení, vypnutím Bluetooth ani vypnutím polohových služeb na svém iPhonu nezabráníte majiteli AirTagu, AirPodů nebo zařízení sítě Najít ve sledování jeho polohy. Předmět musíte podle výše uvedených pokynů vypnout.


Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 03 květen 2023 - 22:18

  • 1

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#16 VojtaBeton

VojtaBeton

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2023 - 20:24

Kde jste to v nastavení vypnuli?

 

Jediný způsob, jak tohle jde vypnout je odstřihnout se od internetu. iPhon se sice bude snažit pomoct AirTagu, ale nebude mít jak odeslat data o jeho poloze. I kdyby si člověk vypnul data jen pro aplikaci "najít" je to hodně kontraproduktivní krok.


  • 0

iPhone 11 Pro + Geocaching App





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka