Přejít na obsah


Fotka

Mapa Rumunska


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
51 odpovědí na toto téma

#1 moravan

moravan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 391 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2007 - 22:49

Ahoj,

máte někdo nějakou free mapu Rumunska, příp. odkaz? Nevím jestli něco takového existuje. Např. free Bulharsko jsem nalezl ve velice dobré kvalitě.


  • 0

#2 ghost from meadows

ghost from meadows

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2007 - 10:47

Zdravím. V starém fóru jsem se na to samé ptal a i nějaké odkazy byly, ale nevyužil jsem to. Hlavně díky ještě mé neznalosti gps. Bohužel už si je nepamatuji. Ale zajímá mě to bulharsko. Mohl bych poprosit o nějaký ten odkaz? Díky
 


  • 0

#3 moravan

moravan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 391 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2007 - 12:14

Odkaz na web http://www.topomaps.info/ a přímý link na download http://topomaps.inde...psSetup2.12.exe - jedná se o instalátor 26MB, instaloval jsem do MapSource, do GPSky jsem zatím nepřenášel. Kvalita co se týká podrobností - díval jsem se na hory - Rila, Pirin a taky pobřeží - je výborná. [:)] Nevíš, dostanu se ještě nějak na to staré forum?
  • 0

#4 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2007 - 12:24

moravan: Nevíš, dostanu se ještě nějak na to staré forum?

Hledat jde pres google ("hledany vyraz" site:geocaching.cz) Nenajde to ale vse a v tom pripade ti bohuzel nezbyde nez rucne listovat... to muzes klidne i na novem foru, kam byly stare prispevky importovany. Musis ale myslim po kliku na tlacitko "dalsi nastaveni" v kazde sekci dat zobrazit vse.


  • 0

#5 kralik

kralik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2007 - 14:16

Ahoj, zkus to tady: http://mapcenter.cgp...php?country=184 Rumunsko nemám ověřené, ale Ukrajina nebo Tatry byly překvapivě v poho. Hodně zdaru na Cestě.

  • 0

#6 moravan

moravan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 391 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2007 - 23:21

Díky moc za odkazy, vyzkouším. Rumunsko bude aktuální až v létě, ale nechci to nechávat na poslední chvíli. A doufám, že i nějaká keška bude [;)]
  • 0

#7 wimpi

wimpi

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2007 - 14:11

Mám dve road verze rumunska - jedna je slušná, ale města a obce jsou jen jako body . Druhá je nepřesná, ale obce má jako polygon... Pokoušel jsem se je obě vykostit a udělat jednu pěknou jako za starých časů pro Magellan , ale nějak na  XP již mi nejde nainstalovat MMOGRP, což na starých Win 2000 šlo.... Ach, jo... Neřešil jste to někdo?

  • 0

#8 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2007 - 15:17

Ahoj, já používám MMOffice na XPčkách od samého začátku, a bez problémů. Je to verze 1.0, MMOmain.grp v ní má velikost 1802240 bajtů. V čem přesně spočívá ten problém s instalací?
  • 0

#9 wimpi

wimpi

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2007 - 16:36

Nedaří se mi dostat z MMO na MMOGRP. Spadne mi to rovnou na ladění do Visual Studia.

Když exportuji mapu jen z MMO tak při načítání výsledného img v MMO dostanu toto:

 
Loading data from file 'D:\Program Files\MobileMapper Office\Export\Images\RoadCity.img'...
WARNING: Unknown file type.
ERROR: loading has terminated.
1 warning(s).
Load time is 0.00 s.


  • 0

#10 hrouda

hrouda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2007 - 0:43

wimpi:

Nedaří se mi dostat z MMO na MMOGRP. Spadne mi to rovnou na ladění do Visual Studia.

Když exportuji mapu jen z MMO tak při načítání výsledného img v MMO dostanu toto:

 Loading data from file 'D:\Program Files\MobileMapper Office\Export\Images\RoadCity.img'...

 

Kontrolní otázka: D:\Program Files\MobileMapper Office\Export\Images\RoadCity.img je soubor z MapCenteru? Pak to nemůže fungovat, to je garminí .img, zcela nekompatibilní s Magellanem.

 Hrouda
 


  • 0

#11 wimpi

wimpi

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2007 - 9:54

Nene, ihned po vytvoření img tento soubor nejde otevřít MMO.

 


  • 0

#12 hrouda

hrouda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2007 - 0:33

wimpi:

Nene, ihned po vytvoření img tento soubor nejde otevřít MMO.

 

 
Nerozumím. MMO přece neumí otevřít .IMG soubor, to je exportovaná binární verze pro GPS. Nebo se nějak radikálně mýlím?

Možná bych měl začít od začátku:

1) máš GPS Magellan?

2) tahle mapa  

http://magellan.ic.cz/ee1.php

ti nestačí? Kromě základní mapy jsou tam i horské tracky a waypointy z alpinet.org.

3) budu mít novou verzi, právě na ní pracuju...

 


  • 0

#13 wimpi

wimpi

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2007 - 14:21

1) již mám GARMINA

2) tento odkaz je OK, jenže má špatně polygony obcí (občas jen bod místo městečka...). další mapa, má polygony dobré ale zase odfláknuté silnice ze zdroje http://corsar.avtost...maps/index.html

3) pokud by jsi mohl poskytnout ještě před konverzí  do Magellana, byl bych vděčný

 

K bodu 2. obě mapy jsem vykostil na shp a pak rozdělil do dbf dle typů. Složil jsem "to nejlepší"  pospolu v MMO ale problém mám  při tvorbě vlastní img  (pro Garmin). Pokud  si dobře pamatuji, pak tento img se transformoval pro Magellana - ale to je již pro má historie

 

 


  • 0

#14 Rujir

Rujir

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2007 - 20:20

Ja by som pre zmenu pomerne rychlo potreboval mapu pohoria Rodna v Rumunsku. Nemate nejaky tip, kde by som ju mohol zohnat? Diky moc.

  • 0

#15 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2007 - 22:01

Jo, taky se propojim, na leto potrebuju mapu rumunska pohori fagaras, popripade nemate nekdo natrackovanou nejakou cestu? Je to docela turisticky vdecne pohori, takze snad uz tam nekdo z vas byl.... Diky
  • 0

#16 hrouda

hrouda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2007 - 0:10

Vystavím vám někam mapu, podle které tam chodím. Je zkombinovaná z map z mapcenteru (ty nejsou špatné), a waypointů a tracků z www.alpinet.org.

 


  • 0

#17 dark.metalswamp

dark.metalswamp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2007 - 1:38

No já mám naskenovaný rumunský vojenský topo 1:100 000 z přelomu 80. a 90. let. Celou zemi - je to asi 180 mapových listů (tj. asi jedno CD). Nejsou k tomu georeference do Ozi. Mapy Rodny Fagarase a dalsich zakladnich pohori jsou k dispozici na mapovym archivu ČVUT.
  • 0

#18 kralik

kralik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2007 - 10:12

Kdybych směl prosit... pakliže to ovšem neplatilo soukromě. Taky bych takovou rád - a možná i s nějakou oblíbenou trasou. Ať vím, kudy chodí "ti druzí" ;-)

  • 0

#19 dark.metalswamp

dark.metalswamp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2007 - 10:30

Většinu map na jednotlivá pohoří doporučím získat tady: http://mapy.mk.cvut.cz/ s nimi nebo podobnými jsme se v Rumunsku nikdy zatím neztratili. Jinak na Fagarasi (na Rodne jsem nikdy nebyl) je hrebenovka víceméně daná (obvyklé bývá ji jít ze západu na východ). Já z ní teda mám osobně projitý jenom kus v okolí Bilea Lac a Lacu Capra ale je to tam moc nádherný.

Ale s keškama je to v Rumunsku hodně mizerný. Málo, malinko jich je. Já sám jsem tam zatím dal pouze tři.

  • 0

#20 Ježo

Ježo

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2007 - 14:24

A kde se, prosím Tě, dají sehnat ty vojenské mapy?

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama