Přejít na obsah


Fotka

GSAK


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
13 odpovědí na toto téma

#1 juk

juk

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2007 - 16:06

Ahoj.

Začátkem února jsem posílal platbu za registraci Gsaku.Bohužel,došlo k chybě na mé straně - neuvedl jsem jméno z gc.Od Paypalu mám potvrzení,že platba proběhla. Registraci jsem zatím nedostal.Posílal jsem 2xmail na clyde@gsak.net plus potvrzení z paypalu,ale žádná odezva.Nemá někdo radu co dál?

Dík. 


  • 0

#2 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2007 - 20:12

juk:

Ahoj.

Začátkem února jsem posílal platbu za registraci Gsaku.Bohužel,došlo k chybě na mé straně - neuvedl jsem jméno z gc.Od Paypalu mám potvrzení,že platba proběhla. Registraci jsem zatím nedostal.Posílal jsem 2xmail na clyde@gsak.net plus potvrzení z paypalu,ale žádná odezva.Nemá někdo radu co dál?

Dík. 

NEVERIM ze by Clyde nereagoval, vzdy je totiz velmi pohotovy, navic mail s registracnim cislem chodi automaticky na mail registrovany u uctu Paypalu, ze ktereho platba byla realizovana. Neni pritom podstatne, zda jsi uvedl nick na GC.com, to je pro Clyda jen doplnujici info pro pripad napr.technicke podpory. Rozhodujici je ale ten mail registrovany na PayPal. Problem je tedy jasny-maily z clyde@gsak.net ti zachytil na 99% antispam filtr tveho mailu-me to udelalo taky, tak se tam podivej do spam slozky sveho mailu a urcite tam budes mit nejen reg.cislo, ale i odpovedi od Clyda na oba tve maily [:)] A pokud ne, vyuzij na gsak.net odkaz Members-> Lost serial number, kde si muzes nechat cislo znovu poslat--a poznas tak i, zda bude tvuj mail pouzity k platbe PayPal rozpoznan (jakmile ho vyplnis, melo by to prijmout a nehlasit chybu, ze mail je neznamy...). Dalsi moznosti je diskusni forum na gsak.net, skupina General. Ale Clyde odpovida v radech hodin, ne-li minut, takze opravdu spis tvuj mail to zachytil...


  • 0

#3 juk

juk

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2007 - 15:54

[:)]

Ahoj a díky.Prohrabal jsem poštu přímo na servru a mailík tam opravdu byl.Takže ještě jednou děkuji a přeju hodně yážitků s GC. 


  • 0

#4 moravan

moravan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 394 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2007 - 23:18

juk:

Ahoj.
Začátkem února jsem posílal platbu za registraci Gsaku.

GSAK mne překvapil svými počty. Nechal jsem ho asi půl dne puštěný abych nemusel znovu čekat 10 vteřin na spuštění a ejhle - z 10 vteřin je hned minuta. Tak si ho asi opravdu koupím.

Zajímalo by mě na kolik tě vyšla platba přes PayPal. Ten zatím nemám, nepotřeboval jsem ho. Ptal jsem se na Jimazu, ti zprostředkují koupi různého sharewaru a vyšlo by to prý 960,- i s DPH. To se mi zdá dost.


  • 0

#5 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2007 - 23:39

moravan:

juk:

Ahoj.
Začátkem února jsem posílal platbu za registraci Gsaku.

GSAK mne překvapil svými počty. Nechal jsem ho asi půl dne puštěný abych nemusel znovu čekat 10 vteřin na spuštění a ejhle - z 10 vteřin je hned minuta. Tak si ho asi opravdu koupím.

Zajímalo by mě na kolik tě vyšla platba přes PayPal. Ten zatím nemám, nepotřeboval jsem ho. Ptal jsem se na Jimazu, ti zprostředkují koupi různého sharewaru a vyšlo by to prý 960,- i s DPH. To se mi zdá dost.

Platba sza GSAK je jako kazda PayPal platba bez nejakych vicepoplatku, platby z platebni karty pres PayPal nestoji nic. Doporucuji v PayPal zvolit moznost nechat si USD na CZK prepocitat az ceskou bankou (tj. platbu GSAK provest v USD) - vyjde to levneji, nebot ceske banky maji vyhodnejsi kurz USD/CZK nez PayPal - no cili bude te to stat 30USD * kurz deviza stred u tve banky, ktera ti vydala kartu... Pri moznosti nechat prepocitat USD na CZK primo v PayPal systemu tedy o neco malo vice...  Jinak PayPal registrace je rychla, pro takto nizkou transakci jako je 30USD nepotrebujes ani provadet overovani uctu zkusebnim prevodem castkou 50Kc, cili staci zadat par udaju o sobe, o platebni karte a je to. Je uzivana 3D secure technologie, cili udaje obdrzi primo tva banka a je to tedy bezpecnejsi - zabezpecene internetove platby lze dnes povolit v podstate pro kazdou platebni kartu, vcetne elektronickych jako Visa Electron ci Maestro - je treba mit si bance nastavit limit pro tyto zabezpecene inet.operace-v nekterych bankach jako napr. CS je z bezpecnostnich duvodu standartne nulovy, lze ale navysit.
 


  • 0

#6 cztweety

cztweety

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2007 - 10:11

Tenhle programek jsem si chtel taky koupit.

Ale kdyz jsem ho nainstaloval a chtel spustit, tak mi proste nefunguje [:(]


Nabehne startovaci obrazovka a nic, na pocitaci jsou presypaci hodiny a nic se nespusti a to ani po 15ti minutach.

 Skoda
 


  • 0

#7 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2007 - 22:38

cztweety:

Tenhle programek jsem si chtel taky koupit.

Ale kdyz jsem ho nainstaloval a chtel spustit, tak mi proste nefunguje [:(]

Nabehne startovaci obrazovka a nic, na pocitaci jsou presypaci hodiny a nic se nespusti a to ani po 15ti minutach.

 Skoda

To je klasicka chyba, se kterou se potykaji uzivatele Windows s firewallem Kerio a/nebo nekterymi antiviry - nejde o chybu GSAK, ale prave techto "strazcu bezpecnosti" - nejvetsi problemy ale dela samotne Kerio. Popis, jak na to, lze najit na forech gsak - zkratka spustit PC v nouzovem rezimu (to nebude Kerio/antivir startovat), v nem spustit GSAK, zavrit GSAK, restartovat PC do normal stavu a melo by to bezet i v normal rezimu. Nebo vice prohledat nastaveni antiviru/firewallu, pokud Kerio nemas...


  • 0

#8 cztweety

cztweety

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2007 - 12:20

Tak paráda, už mi to funguje.

 Teď jsem to zkusil doma a jde mi to. Diky
 


  • 0

#9 vancosi

vancosi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2007 - 19:43

Dotaz na Gsak. Po každém stažení PQ z emailu se ukládají předchozí stažené databáze, či co (adresář c:\gsak\temp\zip\*.gpx) Počet načítání se pokaždé o jedno zvýší. Už se tu na to jednou někdo ptal, ale já to znovu nenašel. Můžete mě někto poradit co s tím mám udělat.
  • 0

#10 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2007 - 19:50

Někde v GSAK v načítání lze nastavit, zda se mají GPX (ZIP) soubory po načtení smazat...
  • 0

#11 volfi

volfi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2007 - 12:41

Vancosi napsal/a:
Dotaz na Gsak. Po každém stažení PQ z emailu se ukládají předchozí stažené databáze, či co (adresář c:\gsak\temp\zip\*.gpx) Počet načítání se pokaždé o jedno zvýší.
Už se tu na to jednou někdo ptal, ale já to znovu nenašel. Můžete mě někto poradit co s tím mám udělat.


Je to dost zaludne schovano v menu:
File\Load GPX/LOC File a tam zatrhnout Delete files loaded when finished
  • 0

#12 solsais

solsais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2007 - 13:25

volfi napsal/a:

Vancosi napsal/a:
Dotaz na Gsak. Po každém stažení PQ z emailu se ukládají předchozí stažené databáze, či co (adresář c:\gsak\temp\zip\*.gpx) Počet načítání se pokaždé o jedno zvýší.
Už se tu na to jednou někdo ptal, ale já to znovu nenašel. Můžete mě někto poradit co s tím mám udělat.


Je to dost zaludne schovano v menu:
File\Load GPX/LOC File a tam zatrhnout Delete files loaded when finished


Toto se ale týká importu zipu z adresáře. Po importu je tento zip smazán, ale v c:\gsak\temp\zip\*.gpx zůstanou dva rozzipované soubory (nebo i víc, podle počtu importovaných PQ krát 2). Při importu dalšího *.zip souboru se tyto zde smažou a zůstanou tam zase jenom ty z poslední dávky. Prostě v tom ...\temp\zip se cyklicky mažou a zůstávají tam pouze rozzipované soubory z posledního importu.
Funguje to stejně i při importu z mailu, taky se sem rozpakují a zůstanou tu do dalšího importu.
Je to prostě temporary adresář ;)
  • 0

#13 volfi

volfi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2007 - 13:48

Jasně, počtu stahovaných PQ vždy odpovídá jeden pracovní soubor. Ale když jsem tam to mazání neměl zatrhnuté, tak soubory přibývaly a podle délky práce GSAKu při stahování z mailu jsem ho podezíral, že se štourá ve všech...
  • 0

#14 vancosi

vancosi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2007 - 13:49

Děkuji všem, už jsem tam cosi pozaškrtával a ono to už funguje. File/get data via e-mail/ - tam nesmí být zaškrtunuto Load folder of attachment into.......... A nebo jak píše Volfi u dvě řádky níže, pokud stahuješ ze souboru.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama