Přejít na obsah


Fotka

TrekBuddy - GPS přes java (offline mapy !!!)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
66 odpovědí na toto téma

#1 thegrid

thegrid

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2007 - 23:22

Tak nevím, jestli už to tu nebylo, ale našel sem super java gps mapy a ZDARMA !!!

na těchto stránkách http://www.linuxtech...forum/index.php (nahoře najdete aktuální verzy)

bohužel sem nenašel moc podrobné mapy, ale i tak je to pokrok. Nejlepší je, že si mapy můžete v libovolném měřítku sami vložit-je to ale náročné).

-zde najdete proto zkalibrované mapy: http://www.gpsmaps.i...rivate/mapy.htm (pro nezkušené raději přejděte na další řádek)

-zde už je hotová mapa s návodem na vložení k aplikaci TrekBuddy: http://www.mad1.wz.c...mapy/mapy.html 

 

 více screenshotů zde: http://www.linuxtech...ewtopic.php?t=8

 ________________________

ještě sem to netestoval, tak dejte vědět,, třeba sem se v něčem spletl, je tam toho většina anglicky 


  • 0

#2 thegrid

thegrid

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2007 - 23:37

zde přidávám další prográmek ,, " využívající stejnak mapy: http://jiri.etnetera.cz/gpska/index.html

 


  • 0

#3 frogale

frogale

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2007 - 13:11

trekbuddy ma hlavne moznost zobrazovat waypointy.. takze nahrat kese neni problem.. v dalsi verzi to prej bude jeste vylepseny.. a ma to i mod pro geocaching, kde zmizi mapa a objevi se kruh s vasi pozici a kese.. vypada to potom podobne jako vito...

  • 0

#4 thegrid

thegrid

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2007 - 18:02

Tak ho pro geocaching používám a moje zkušenosti:

  - občas spadne, když často za sebou přepínám mapu a budíky

 -  jdou nahrát libovolné mapy = ideální

 - když si budíky přehodim v určitym profilu, tak se po znovunačtení aplikace už neobjeví v dané kombinaci

 - nějak asi nelze (snad v další verzi) načíst .LOC příponu bodů, jen .GPX, což nevim čim převést, všude nacházím jen odkazy na stránky, kdyby někdo měl přímí odkaz na program pro převod těchto přípon, tak mi pls napište 

 - střelka kompasu se po zastavení otáčí dokola, což je ale asi chyba gps

-celkové hodnocení = 92%
 


  • 0

#5 Milancer

Milancer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 233 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2007 - 19:22

Prevod LOC do GPX neni nic sloziteho. Umi to GPSBabel. http://www.gpsbabel.org/

Jinak TrekBuddy ted testuju, vypada to zajimave. Program GPSka se mi nepovedlo spustit:-(


  • 0

#6 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2007 - 10:19

Vcera jsem zkusil prekonvertovat tim GPSBalelem  *.loc co jsem si stahnul z geocaching.com do GPX ale nejak mi to vlkGPS nebere :(

TrekBuddy jsem zkousel mapu plzenska  z http://www.gpsmaps.i...vate/mapy.htm   ale je to verze pro GPSku (ktera mi pro zmenu na N80 nefunguje) a je to nejak spatne zkalibrovany, nemate nekdo zkalibrovanou mapu pro TrekBuddy plzenska?
  • 0

#7 cikin

cikin

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2007 - 9:44

Ahoj GPSka my nahlási chyba aplikace a ani nenaběhne, netušíte, co s tím?? Do lelefonu jsem nahrál *.jar musím na paměťovku nahrát i *.jad??? Nebo si ho telefon automaticky vytvoří?? Díky cikin
  • 0

#8 cyne

cyne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2007 - 14:46

cikin: Ahoj GPSka my nahlási chyba aplikace a ani nenaběhne, netušíte, co s tím?? Do lelefonu jsem nahrál *.jar musím na paměťovku nahrát i *.jad??? Nebo si ho telefon automaticky vytvoří?? Díky cikin

ne jad nepotrebujes, v tom jsou stejne jen informace o tom kde ziskat jar na netu a verze programu.
co mas za telefon? tu chybu co ti to hlasi muze byt tim ze program nepodporuje rozliseni tveho telefonu, nebo verzi JAVY kterou v tom telefonu mas, nebo se java zcvokla(obcas se stane) a potrebuje jen restartovat do puvodniho stavu. Nebo mas symbianovskej telefon kde se nektere java programy chovaji zvlastne kvuli podivne implementaci javy(napriklad u N70ky se to stvalo).
  • 0

#9 cikin

cikin

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2007 - 21:54

Ahoj ahoj mám nokii 6234   v04.91 25-09-06 když se to pokusím pustit tak "chyba aplikace" a šlus :-(
  • 0

#10 spike-cz

spike-cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2007 - 20:38

Používám aplikaci v mobilu SXG75 a jede mi dobře.
Developer Kruch se neustále na základě informací na svém fóru snaží vychytávat chybky a dává tak naději na ještě lepší aplikaci. Jestli někomu z Vás nejede, nestyďte se napsat mu a popsat problém.
Je dost fandů na tvorbu map, třeba tady:
http://www.gpsmaps.ic.cz/_private/mapy.htm
a
http://rapidshare.com/users/AE54J7
a dají se použít i ty pro aplikaci GPSka a J2N.
Jen je třeba si přečíst ve fóru FAQ, abyste neměli problém s umístěním. U mého mobilu to problém je.
Mám staženou mapu ČR a jede mi dobře. Formát GPX umí max. 20 wpt v jednom souboru, ale s tím se nedá nic dělat, aspoň myslím.

No a hlavně bych chtěl Kruchovi poděkovat, protože díky němu můžu svůj mobil na kešování vůbec použít.

  • 0

#11 jizersky_drak

jizersky_drak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2007 - 22:41

Podařilo se někomu v TrekBuddym loadnout Shocartí turistickou mapu, které jsou někde na webu ke stažení (odkaz se dá najít na webu TrekBuddyho i když nikdy přesně nevim ve kterym vlákně)? Mně se to nikdy nepovedlo, ačkoliv jiné mapy se mi tam dostat podařilo. Jenže ty jsou buďto příliš "obludné" (20MB soubor, se kterým to pak funguje neskutečně pomalu) nebo hrubé (k čemu je mapa kde se Praha vejde na čtvrtinu displeje mobilu)... Jinak je to zatím nejlepší free java software, na jaký jsem narazil. I když má i své mouchy. Hlavně to, že - neumí zobrazit víc než jeden waypoint. Když jdu do prostoru kde je "víc zajímavých míst", docela hloupé. Ale příští verze by to měla umět - waypointy jsou v seznamu řazeny podle pořadí, v jakém byly vloženy, nebo jak byly za sebou v importovaném souboru, nikoliv podle vzdálenosti k nim. Taky by mělo být v aktuálním "working on" listu - při vypnutí aplikace si nepamatuje minule vložené/importované body Občas od něj uteču k Vlkovi, protože eliminuje všechny tři výše popsané nevýhody TrekBuddyho. Ale zas má jiné... neumí mapy, navigace k waypointu je méně přehledná než v geocaching módu buddyho. A hlavně mě kdysi dost naštval svou občasnou nespolehlivostí (nevím, možná je už odstraněno): občas se mi zakousnul tak, že jediné řešení bylo vypnutí telefonu (možná dokonce vyndáním baterky). Co hůř, přes místo, kde se posledně kousnul, příště "nejel vlak", obvykle bylo potřeba zálohovat data a znova nainstalovat. Ale jednou se mi takhle kousnul při spuštění, čili záloha nebyla možná a já tak přišel o řadu finálek multin a mysterek, které jsem neměl nikde na papíře :-( Ani tehdy neuměl import z .GPX - současná verze už sice jo, ale stále to má mouchy... třeba to neumí importovat názvy bodů (přesněji, položku kterou buddy přečte jako název, Vlk nepřečte vůbec :( )
  • 0

#12 berda

berda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2007 - 5:39

No já tam mám jednu z map, co je na trekbuddy.net v diskuzi, má asi 700MB a chodí v pohodě. Dvě vrstvy, jedna je 1:25000, druhá nějaký autoatlas a je to výborný. Pro geocaching používám hlavně tenhle program, HG je na druhém místě a nemůžu si stěžovat...
  • 0
Berda

#13 Vasa

Vasa

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2008 - 12:41

Lidi nevíte kde sehnat mapu na trekbuddy na mobil w810i (sonny erixon) Jihomoravského kraje? nejlepe slovácka nebo Hodonínska a Břeclavska , nebo kdo by si udělal čas a vyrobil ji, i když vým že to asi nikdo neudělá za všechny snahy mně pomoct udu vděčný PS: Hlavně aby to byle kolem Prušánek všem kdo si tohle přečetli děkuji;).
  • 0

#14 Vasa

Vasa

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2008 - 12:43

Zapoměl jsem dodat ať to má nejvíc 100-200 megabajtů věčí bych tam nenarval;).
  • 0

#15 posmera

posmera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2008 - 16:11

Vasa napsal/a:
Lidi nevíte kde sehnat mapu na trekbuddy na mobil w810i (sonny erixon)
Jihomoravského kraje? nejlepe slovácka nebo Hodonínska a Břeclavska , nebo kdo by si udělal čas a vyrobil ji..


Tuhle mapu najdeš tady:
http://rapidshare.com/users/ADCFKO
je to tuším ten list C1, když tak se podívej na klad listů. Jsou to naskenované a zkalibrované úplně nové mapy SHOcart 2007 1:50 000 včetně cyklotras, turistických tras a zajímavých míst.
Mám taky SE w810i a TrekBuddy 0.9.73 (tato verze umí už show all waypoints na mapě, což se zvláště hodí pro geocaching) a jede to tam bez problémů a svižně, super podrobná mapa - doporučuji.
  • 0
Motto: It's not about the number you've found it's about the fun you had along the way.

#16 Vasa

Vasa

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2008 - 17:11

Tyjo ty jeden borče díky za radu jen mosim přijít na to jak to stahnut ale mam kamoša ktrý je na to exspert fakt díky su ti vděčný;););):):):):):D:D:D:D:p:p:p:p;);););););););););)
  • 0

#17 Vasa

Vasa

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2008 - 19:28

Myslíš že su debil ale chcu abys mi ještě borče řekl jak ji upravit a hlavně kam do mobilu uložit aby to šlo bez problémů . prosim poraď prosím!!!!!!!!
  • 0

#18 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2008 - 20:19

no helé frajere spíš pomalu začínám mít voe pocit že si sem spadnul vodněkad z Marsu né ale nic ve zlym možná je to jenom ňákou jinou kultůrou nebo co pro zacatek bez úprav kamkoliv nakartuto nahraj otevri budym dej defaultOK problem nebude prosim Sorry, fakt nic ve zlym, ale řekl sis o to :D:D A přečti si konečně návody na stránkách trekbuddy, na které jsem tě už několikrát odkazoval.;)
  • 0

#19 Vasa

Vasa

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2008 - 10:11

Na tu stranku cos mně odkazoval je anglická takže žadny navod bych tam nemhl přečíst. Nahral jsem to na kartu zapl sem trekbuddy ale žadný defaultok ani default jsem neviděl. Taky mně je jedno jestli si ze mně děláš prdel protože den ode dne mně přestává ten geocaching bavit. Možeš mně poradit nebo sa na mňa vykašli je mi to jedno.
  • 0

#20 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2008 - 10:47

Tak se hned neurážej. :) Ale popravdě, ke cachi tě taky nikdo nedovede a neřekne ti, šáhni sem, propiska se zpoužitelňuje zatlačením na vrchní pohyblivou část. Prdel to sice byla, ale v podstatě v dobrym a spíš proto, aby sis uvědomil že když od někoho něco chceš, chce to občas použít jiný přístup. Já jsem si totiž nebyl už moc jistej, jestli si spíš neděláš prdel ty z nás. :)
S angličtinou je fakt, že většinou už rozdíl ani nevnímám, takže mi to nedošlo, ale co na těch stránkách kliknout třeba na sekci "Česky/Slovensky-návod, FAQ, ..."? ;)
A co třeba nejdřív mapu v TrekBuddym načíst? (Load Map), pak tam budeš mít i otázku na nastavení mapy jako defaultní, tu potvrdíš a příště ti to mapu načte automaticky. Doufám, že teď už je to jasné.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama