Přejít na obsah


Fotka

Jaké používáte PDA?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
54 odpovědí na toto téma

#1 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2007 - 12:50

Ahoj, chtěl jsem se zeptat už znalých jaké používáte PDA. Já jsem měl v ruce asi 2 měsíce půjčené MIO P550, navigace IGO a pro přiblížení GPS Tuner a Richees GPS. Ovšem u přesnějšího zaměřování jsem měl s programama problém. Šipky obouch reagovaly vždy, až při vyšší rychlosti(někdy jsem musel i běžet) nebo až při delší vzdálenosti (50-100m). Nevím čím to může být, zda se dá GPS v PDA ještě nějak nastavit. K půjčení jsem to dostal tak jak to bylo a už jsem jen studoval programy. Teď po vrácení mi celkem chybí a rozhodl jsem se koupit si nějaké. Tak sbírám informace, pocity a dojmy od jiných majitelů PPC. Díky za vaše příspěvky.

 


  • 0

#2 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2007 - 14:14

Ta vlastnost, kterou popisuješ, bude nejspíš zapnutá statická navigace v GPSce. Návod, jak ji vypnout najdeš zde.

Co se týče vhodného PDA, není lepšího serveru na české webové scéně než www.ce4you.cz. Tam jistě najdeš to pravé [:)], případně mě kontaktuj přes soukromou zprávu a poradím ti s výběrem. Zajímá-li tě jaké PDA používám já, pak je to Acer n311 - krásné, ale ne moc spolehlivé [:S].

Choze


  • 0

#3 bellows

bellows

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2007 - 14:40

Ano tu paseku pri pomale chuzi dela staticka navigace, viz odkaz Choze & Debora. Taky jsem si sti uzil, kdyz jsem vymenil CB legenda za FujitsuSiemense N520 s integrovanym prijimacem Sirf3. Jsem s nim spokojeny. Je to prece jenom trosku viceucelovejsi hracka, nez samotna GPSka. Jenom nevyhody, o kterych pisou vsichni: slaba vydrz baterii a mala odolnost, pady dest.

  • 0

#4 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2007 - 14:41

Opravdu dik za prvni prispevek ktery me celkem mile potesil. Mam to MIO P550, ktere jsem mel pujcene, moznost odkoupit. Je celkem novy a pracuje se me s nim dobre. Tedy pokud by sla nastavit ta GPS tak bych mel asi vystarano. Dale jsem pokukoval po ASUSu MyPal A632N ovsem u neho me trochu vic odrazuje ta pohybliva GPS antena...
  • 0

#5 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2007 - 14:43

Bellows: Ano tu paseku pri pomale chuzi dela staticka navigace, viz odkaz Choze & Debora. Taky jsem si sti uzil, kdyz jsem vymenil CB legenda za FujitsuSiemense N520 s integrovanym prijimacem Sirf3. Jsem s nim spokojeny. Je to prece jenom trosku viceucelovejsi hracka, nez samotna GPSka. Jenom nevyhody, o kterych pisou vsichni: slaba vydrz baterii a mala odolnost, pady dest.

 Baterie bych mozna i ozelel, ale ta odolnost, pady...dest..tak holt budem lovit za pekneho pocasi, ikdyz:) vcera to moc neslo..potkal jsem po ceste kroupy, snih, dest...:-/


  • 0

#6 bellows

bellows

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2007 - 15:13

Chce to mit ssebou aspon nejaky igelitovy sacek od svaciny [:P], kdyz nechces investovat do aqapacku.
Jako nouzovku ohledne baterie si doma svepomoci tvorim drzak 4ks tuzkovych akumulatoru od ktereho pujde USB koncovka pro nabijeni.

  • 0

#7 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2007 - 15:31

Bellows: Chce to mit ssebou aspon nejaky igelitovy sacek od svaciny [:P], kdyz nechces investovat do aqapacku.
Jako nouzovku ohledne baterie si doma svepomoci tvorim drzak 4ks tuzkovych akumulatoru od ktereho pujde USB koncovka pro nabijeni.

Vsak s necim takovym pocitam:) pro PDA jsem rozhodnutej urcite obzvlast kdyz jsem se ted dozvedel jak je to s tim nastavenim GPS:) ted uz jen vybrat ten spravny model, ale jak jsem jiz zminoval nejspis odkopim to MIO


  • 0

#8 FikusTeam

FikusTeam

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2007 - 15:36

Ahoj. Ja mam LOOX N520 = velka spokojenost [:D], ale chtelo to trochu "doladit" (statická navigace, programy, synchronizace s PC...). Nejsi nahodou z okoli RK ? 
  • 0

#9 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2007 - 15:39

Tak já se tedy taky pochlubím. Naše první GPS: Geko201, spokojenost.

Vloni v červnu jsem si pořídil PDA Fujitsu Siemens N560 integrovana GPS (sirf III) dobrý na autonavigaci (TomTom), na paperless caching (gpxsonar), na samotný odlov, ale nic moc (GPS tuner) sice to funguje, ale při navigaci "za šipkou" mi odskakuje vzdálenost třeba z 30m na 470m [:(]. Vyzkoušel jsem těch SW víc a tenhle se zdál nejlepší. Jinak s PDA je obecný problém s výdrží baterek, takže na celodenní lov se moc nehodí.

Pak jsme získali Trávníčka s TOPO 50, dobrý, ale pomalu překresluje mapu a zdá se mi, že není tak přesný jako Geko. Zase má delší výdrž baterek (2xAA) než Geko (2xAAA)

Výsledek? Pro lov keší se nám jeví nejlepší GEKO, původně jsem jej chtěl prodat, ale zůstal nám.

Teď to vypadá tak, Anička má Geko, Lukáš Trávníčka, já mám PDA s listingem (páč děti mě ke kešce skoro nepustěj) a Jitka (mamina) nás doprovází. Dohledáváme společně, pokud děti nejsou rychlejší.

 Nechci PDA nějak hanět, hodí se samozřejmě na víc věcí než na navigaci, ale nějak se nám na ten odlov kešek příliš neosvědčil. Navíc znám spoustu lidí, kteří PDA s úspěchem používají. Tak asi tak.


  • 0

#10 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2007 - 15:48

FikusTeam: Ahoj. Ja mam LOOX N520 = velka spokojenost [:D], ale chtelo to trochu "doladit" (statická navigace, programy, synchronizace s PC...). Nejsi nahodou z okoli RK ? 


Jasne jasne:) tve logy casto potkavam. Okoli RK:) uplne presne Vamberk;)


  • 0

#11 FikusTeam

FikusTeam

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2007 - 16:00

Super. Jestli chces muzeme se nekde potkat. Kontakt pres profil na GC.COM (napis na sebe telefon).


  • 0

#12 mirap

mirap

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2007 - 17:05

Ahoj, jsem začátečník v geocachingu, první kešku jsem už sice našel, ale na další jsem se nějak zasek ... [:'(] Mám taky looxe n520, mám pouze TomToma a nyní zkouším BeeLineGPS , ale jak píšeš - chtělo by to trochu "doladit" ...jo a ještě jsem zapomněl - jsem z Kostelce ... Můžeš se mi ozvat na ICQ?  58615644  díky
  • 0

#13 FikusTeam

FikusTeam

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2007 - 21:23

Ahoj! Zadnej problem s "doladenim". Na ICQ mas pozadavek na autorizaci (Tuborg 285-093-527), nebo napis mail pres profil na geocaching.com.
  • 0

#14 WAV

WAV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2007 - 21:34

HTC TyTN Hermes + BT SirfIII + soft GPSTuner. Výdrž BT Sirf puku je 8-12hod
výdrž XDA je skoro dva dny. Nesmím ovšem používat TomTom, jinak je výdrž do 6ti hodin. Ten ale používám pouze v autě a tam můžu průběžně dobíjet.
Výhodou je obrovská variabilita. Mám tam všechno. Listingy, Topomapy, vektorové v TT, orthomapy, kalkulace v excelu na multiny, Má to v sobě telefon, takže můžu i přes GPRS získávat další info, stahovat GPX v terénu, párkrát jsem i on-line zalogoval atd. Co se týče odolnosti, tak přístroj chráním aquapackem, kde se vejde i sirfpuk. Co se týče BTsirfIII, tak se k tomu levný Garmin nikdy nemůže rovnat s citlivostí a přesností. Problém jsou odrazy (u sirf III obecně - je to daň za citlivost) a nestabilita šipky, při velmi pomalém pohybu, ale to se dá zrušit vypnutím statické navigace speciálním programem. Pro TToma je to lepší zase zapnout.
Další výhodou je, že poloha GPS není vázána na polohu XDA, takže se dá nastavit pro co nejlepší příjem a XDA na nejlepší čitelnost.

Co se týče softu GPSTuner je výborný, ale je nutno si pohrát s nastavením. Pak je šipka stabilní a přesnost vynikající.


  • 0

#15 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2007 - 21:44

WAV:

Co se týče softu GPSTuner je výborný, ale je nutno si pohrát s nastavením. Pak je šipka stabilní a přesnost vynikající.

To mě zajímá! Mohl bys upřesnit "si pohrát s nastavením" ? Já jsem si hrál, ale výsledek [:(] viz níže.

Dík 


  • 0

#16 WAV

WAV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2007 - 23:34

To Plajovic rodina:

Ahoj, takže: 

1.Vypnout 3D navigaci

2.Zapnout průměrování

3.Zapnout filtraci

4.min rychlost 1km/h

Takhle mi to funguje naprosto skvěle[:)


  • 0

#17 cyne

cyne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2007 - 8:24

ja pouzivam Palm TX, pri neprizni pocasi ho nosim v aquapacku, k tomu mam BT GPS. Jako sipku a pro paperless caching pouzivam program geoniche kterej je vybornej, umi vsechno skor co keser potrebuje, jediny co mu chybi jsou mapy. Pro mapy pouzivam PathAway, spolu s touratechQV na desktopu diky cemuz mam prehledne mapy a vidim ikonky v mape a tedy mam pohodovy pristup ke kesce(tedy vetsinou :) ), do nedavna jsem mel jeste smartmaps3 ktery jsou pouzitelny pro priblizeni ale k dohledani jim chybi sipka ukazujici smerem ke kesce a na vrcholu displeje smer pohybu.V pathAway je sice nejakej kompas view, kterej by tuhle sipku mohl umet, ale ten se mi nepodarilo nijak rozchodit, takze z mapy prepinam do geonicheho a dohledavam jim. Ovsem v posledni dobe je kolikrat geko rychlejsi(sice ne moc presne), nez se mi chytne BT GPS dovede me kolikrat geko na misto ;)
  • 0

#18 stanleypaulGC

stanleypaulGC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2007 - 11:07

Já zatím PDA nepoužívám, přesto si myslím, že mé poznatky můžou někoho zajímat. Otázku dalšího rozvoje samozřejmě řeším, z variant klasické GPS (Garmin atd.), lepšího smartphone nebo PDA mi zatím vychází nejúčelnější variantou PDA i se všemi nectnostmi, které to přináší.

Já zatím používám mobil (N6230i) s BT GPS modulem od nokie (LD3W se Sirf III) a jako software vlkGPS od Palo Revaka ze Slovenska. Zkušenosti:

Nejprve jsem musel vypnou statickou GPS v modulu, Jinak bych musel u hledání běhat. V mobilu nemám mapy a ani výřezy z map. Ten soft je pouze nemapový, umí kreslit cesty, vkládat souřadnice bodů, ukazuje směr a vzdálenost k bodu, klasika, jednoduché žádné special featurky. Trochu mi chybí ta mapa, protože občas mne to (i díky nepřesným výpočtům honí někam, kam bych podle mapy vůbec nemusel jít, kdybych ji měl a viděl kam mne to žene. A dál když se ke keši blížím, tak mi to neumí říci jdi okolo toho areálu továrny vlevo protože vpravo to nejde a rovně přes ploty to není taky vhodný. Jinak občas (nevím proč) mi GPS s telefonem naběhne na aktuální polohu rychle, někdy ne. Zejména pokud jsem ji nechal dlouho (pár dní ) vypnutou   nebo jsem se od posledního zapnutí odchýlil o moc kilometrů. Vidí třeba 7 satelitů, ale červených a dlouho trvá než zezelenají a ukazují polohu. Někdy pomůže když restartuji modul GPS někdy když restartuji soft v mobilu, důvody jsem nezjistil. (taky už se mi stalo, že jsem dohledal pár keší nakonec dříve než se gpska rozběhla [;)]. No jinak zkušenosti jsou dobré, jediné co mi vadí je výdrž, která (díky Bluetoothu) rychle vysosává telefon, výdrž modulu je super, vydrží třeba celý den (udávají asi 10-12hodin, není to nadnesený). Nejvíc trpí telefon. Ale zase nemám další zařízení, můžu volat i přijímat hovory bez přerušení vyhledávání bodu, aplikace se po skončení hovoru opět rozběhne, nestěžuji si. K úvahám o změně mne táhne několik úvah. Jednak možnost přes mobil stahovat data (do PDA v terénu). Proto, dál pro to, že do tohoto mobilu nedostanu mapy ani Tomtoma, tak pro použití jako  autonavigace je to v současnosti nepoužitelné. No a já bych rád do budoucna měl plný přístup k listingům na internetu, tak abych mohl kdekoliv nějak zjistit, co je v okolí za keše. Uvažoval jsem o Acerech (N311, N510 nebo jaké to byly typy), ale někdo mi to rozmlouvá. Asi půjdu do nějakého normálního PDA bez GPS, jen s BlueToothem a pak se s ním budu moct připojit na net nebo třeba přes BT i k mému stávajícímu GPS modulu. Tak budu to forum sledovat dál, třeba mi poradíte s výběrem PDA i s výběrem softu do něj.

Jo a co se týká mobilu a počasí - nemám speciál obal, teď jsem lovil v týdnu za deště, mobil vydržel, na prášky jsem byl spíše já. A signál i za deště (myslím signál GPS) byl v pohodě, stále nejmíň 7-8 satelitů, což ve městě jde)  

Standa 


  • 0

#19 Pazitka

Pazitka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2007 - 11:08

WAV:

To Plajovic rodina:

Ahoj, takže: 

1.Vypnout 3D navigaci

2.Zapnout průměrování

3.Zapnout filtraci

4.min rychlost 1km/h

Takhle mi to funguje naprosto skvěle[:)

 Pouzivam take PDA + BT GPS se SIRF III a GPS Tuner 4.2. Zatim nemam lepsi SW. Vsechna nastaveni tak nejak mam, tak to bylo defaultne, ale kde se zapina filtrace, to netusim. Jak se to jmenuje v anglictine? Jakou verzi GPS Tuneru mas?

Mel jsem v ruce PDA od PLAJ family. Chovalo se "divne".  Nema vyplnutou statickou navigaci. Presto by asi nemela vzdalennost od cache skakat ze 40m na 300m. Vidim to jako duvod k reklamaci.

Mel jsem v ruce i jine PDA od FSC, tj. Loox Nxx s integrovanym SIRF III, a to po vypnuti staticke navigace fungovalo dobre, uspokojive. Jen doba potrebna k zachyceni druzic, signalu, byla casto vetsi nez doba potrebna k nalezeni cache :-)


  • 0

#20 stanleypaulGC

stanleypaulGC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2007 - 11:15

pazitka:

 ...Mel jsem v ruce i jine PDA od FSC, tj. Loox Nxx s integrovanym SIRF III, a to po vypnuti staticke navigace fungovalo dobre, uspokojive. Jen doba potrebna k zachyceni druzic, signalu, byla casto vetsi nez doba potrebna k nalezeni cache :-)

Tak se zdá že ten problém s náběhem je nejen u mobilů ale i u PDA s moduly GPS. Někdy je to pro mne s mobilem síla, když nechci vysosat mobil rychle, mám třeba jen pár dílků na baterii a tak chci zapnout až účelně před přibližováním ke keši a pak ji třeba najdu dřív než naběhne GPS. Někdy je to běžných 3-5 minut, občas to ale bylo i půl hodiny (extrém).  


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama