Přejít na obsah


Fotka

Jaké používáte PDA?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
54 odpovědí na toto téma

#41 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2007 - 11:27

pepa:

odporový dělič bych asi nebral, protože výstupní napětí dost závisý na odběru a čím "tvrdší" to uděláš, tim víc to asi bude žrát samo o sobě.

Jo jo, máš pravdu. Zkusím o tom ještě podiskutovat s kámošem, kterej se tím živí a pak dám vědět [:)]. Díky za názory [Y].

Choze 


  • 0

#42 Rumcajs

Rumcajs

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2007 - 15:39

Zdravím !!  Jen se chci podělit s mými zkušenostmi s pda Acer c510 .  Vždy jsem byl odpůrce WM a Pocket Pc , ale časy se mění a banda opustila palmy , tak jsem změnil platformu taky.   510-ka  má integrovaný GPS.  V autě jede bezvadně. Při zkoušení navigace po vlastních nohou jsem testoval hlavně výdrž ( jak jinak ) a za zhruba 1 hodinu provozu na polovičním podsvětlení ( zbytečně moc ) ubyde asi 15 % baterie.  To se mi zdá  celkem slušné.  Bez navigace vydrží mnohem více. O dost než třeba Tungsten T1 co jsem měl , to sám koukám ???  Údajně lepší řízení spotřeby díky WM 5.01.  No ale to hlavní !!!!  je velikost.  Trošku větší mobil.  Je příjemný do ruky , kapsy atd... V ulicích jde dobře, tak snad se ukáže i jako dobrý pomocník na geocaching  ( samozřejmě jde vypnout/zapnout statika dle potřeby , ale to už tady bylo ).  Lovu zdar !!!  

  • 0

#43 czcharlie

czcharlie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 292 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2007 - 16:35

Choze & Debora:

pepa:

odporový dělič bych asi nebral, protože výstupní napětí dost závisý na odběru a čím "tvrdší" to uděláš, tim víc to asi bude žrát samo o sobě.

Jo jo, máš pravdu. Zkusím o tom ještě podiskutovat s kámošem, kterej se tím živí a pak dám vědět [:)]. Díky za názory [Y].

Choze 

http://www.gpsforless.co.uk/product_details.php?id=4141 Je to sice externi akumulator pro MIO 710, ale to je napajeno pres USB, takze zdroj je univerzalne pouzitelny. Neni sice nejlevnejsi, ale zase kapacita 5400mAh je impozantni.

  • 0

#44 jirkaj-3327

jirkaj-3327

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2007 - 15:48

GC se venuji skoro rok a pouzivam PDA HP iPaq hx2790 a k tomu GPS modul iTec.

pro zakladni priblizeni mam SmartMaps (1:50000) a na dohledani BeeLine GPS a nemuzu si stezovat.

Presnost vyborna .... :)

 

J.


  • 0

#45 Honzik&Pavlinka

Honzik&Pavlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2007 - 16:50

Já vlastním a používám PDA Asus A 636N a jsem s ním nadmíru spokojený. Výdrž baterie ze zapnutou GPS je cca >6h, takze ti vydrží na celý den. Co se týče výklopné antény, tak se bát nemusís, GPS funguje výborně i se zaklopenou anténou, takže se nemusíš bát, že ji utrhneš. V případě hodně mizerného signálu ji můžeš vyklopit a signál se zesílí cca o 1/3. Ze softu používám SmartMaps a OziExplorer CE pro priblizeni a Beeline pro dohledani.

Zapomněl jsem dodat, že Asusy maji jednu skvělou věc a tou je hardwarové tlačítko pro vypnutí displeje. To znamená, že když se na PDA nedíváš (třeba při delších přesunech, tak vypneš tímto tlačítkem displej, ale GPS stale jede. Toto vypnutí displeje ušetří velkou část energie.)


  • 0

#46 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2007 - 16:07

Díky všem za vaše příspěvky. Jen chci oznámit, že já si nakonec pořídil MIO P550. Bohužel teď jsem prave v sobotu dostal chřipku a na nějaké výlety můřu zapomenout:-( a to je venku zrovna tak pěkně....grrrr

  • 0

#47 Pehta

Pehta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2007 - 8:20

Pehta:

pazitka:

Trainzak: ...  Proto by mě zajímalo, jestli někdo řeší výdrž i jinými prostředky než je dokoupení nové baterie. Slyšel jsem například o zařízení, které má v sobě velkokapacitní akumulátor a může nabíjet další zařízení - zkoušel jste to někdo?

Tak to bude treba tohle: http://www.apc.com/r...e_sku=PNOTEBXI 

Nicmene nezkousel jsem, ale za cenu cca 200-300 korun to zkusim. 


No tohle "zarizeni" od APC momentalne mam doma, ale zatim jsem to netestoval - zakladni problem je ze se do toho strkaj AAA a ne AA baterky, takze na nejakou extra vydrz to asi nebude. Nicmene az to vice otestuju dam vedet. 
K vyse zminovanemu problemu - pouzivam Loox 718, z Honkongu jsem si k nemu nechal poslat hlinikovej futralek a uz jsem ho nechtene hodil 
i z 3 metrovy skalky a prezil. Napajeni jsem donedavna resil 2 dodatecnejma baterkama (vystacilo to v pohode na 2 denni kesovani mimo civilizaci) -  o ty jsem vsak v ramci prepadeni v nocni tramvaji prisel (PDA mne nastenina rozdil od baterek, BT GPS modulu a dalsich veci a dokladu zustalo), takze ted vyzkousim vyse zminovane udelatko, protoze dokoupit nahradni baterii pro tento model jiz opravdu neni mozne (Ceske zastoupeni FSC mne primo odpovedelo ze se jiz nevyrabi a pokud ji nesezenu u nekoho kdo ji ma nahodou nekde zastrcenou ve skladu tak mam proste smulu [:(])


Prakticke zkusenosti – je to na houby – vzhledem k male kapacite dostupných AAA baterii to nespusti nabijeni, pouze to o neco prodlouzi
vydrz PDA (v mem pripade je v PDA standartne LiOn 37,7V, 1640 mAh - kdyz jsem k PDA povesil tuhle krabicku s 4 ks 1000 mAh tak zilo o zhruba hodinu dele).
Inspirovan touto veci jsem si nasledne koupil kosticku na 4 ks normalnich tuzkovych AA baterii pripajel k ni kus dratu a konektor ktery zastrcim do dirky na USB nabijeci redukci kterou jsem obdrzel spolu s PDA .
Do kosticky vlozim 4 ks AA 2300 mAh a vse funguje k me plne spokojenosti, navic sebou nemusim tahat kabel jako v pripade te veci od APC. Cele toto "zarizeni" mne celkem stalo 40 kc za krabicku a konektor + kousek dratu.



  • 0

#48 Trainzak

Trainzak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2007 - 8:37

Tak jsem zjistil, že Sunnysoft nyní rozšiřuje sortiment baterií pro PDA, a mimo jiné se zde také objevila baterie pro můj FSC LOOX 720! Sice není originální, ale za tu cenu? No nekupte to... Přemýšlím o tom, že než abych si skládal nějakou home-made nabíječku bude lepší si ze dvě baterky koupit.


Tady je odkaz: Sunnysoft obchod


  • 0

#49 edheldil

edheldil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2007 - 21:34

Ja pouzivam PDA Palm Treo 650 s GPS  Haicom HI-406BT pres modrozub a jako soft GeoNiche. GN umi skoro vse potrebne, jenze je hrozne nestabilni a s oblibou mi resetuje Palma [:@]. GPS ma SirfIII a je presna, az na ty odrazy. Bohuzel se mi nerpodarilo pro Palma najit zadny programek na vypnuti staticke navigace, takze ji vzdy pred lovem vypinam notebookem.


 


  • 0

#50 czcharlie

czcharlie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 292 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2007 - 0:28

edheldil: Bohuzel se mi nerpodarilo pro Palma najit zadny programek na vypnuti staticke navigace, takze ji vzdy pred lovem vypinam notebookem.

A co takhle SirfTech?

  • 0

#51 edheldil

edheldil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2007 - 20:36

czcharlie:

edheldil: Bohuzel se minerpodarilo pro Palma najit zadny programek na vypnuti statickenavigace, takze ji vzdy pred lovem vypinam notebookem.

A cotakhle SirfTech?

 

Pro Palma, tzn. zadne PocketPC. SirfTech je jen pro PPC, ne? 

Mimochodem, na notebooku pro to pouzivam pod FreeBSD sirfmon  z baliku gpsd.

 


  • 0

#52 czcharlie

czcharlie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 292 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2007 - 23:28

edheldil:

Pro Palma, tzn. zadne PocketPC. SirfTech je jen pro PPC, ne? 

OK, mas pravdu, ja si to nejak pomotal s predchozim prispevkem o FSC a nevsiml jsem si, ze mas Palma. Ale vypnout staticky mod preci staci jen jednou, pokud se baterie v GPS zelvicce nevybije, tak zustava vypnuty a neni snad duvod ho zapinat?

  • 0

#53 cyne

cyne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2007 - 23:36

edheldil:

Ja pouzivam PDA Palm Treo 650 s GPS  Haicom HI-406BT pres modrozub a jako soft GeoNiche. GN umi skoro vse potrebne, jenze je hrozne nestabilni a s oblibou mi resetuje Palma [:@]. GPS ma SirfIII a je presna, az na ty odrazy. Bohuzel se mi nerpodarilo pro Palma najit zadny programek na vypnuti staticke navigace, takze ji vzdy pred lovem vypinam notebookem.

geoniche je na treu bohuzel ne prilis stabilni, ale mohlo by pomoci vypnuti automatickeho razeni bodu podle vzdalenosti, ci podobneho parametru, pokud to tedy mas zaple. 
jeste otazka, proc vypinas statickou navigaci pred kazdym lovem? to nastaveni by tam melo zustat do te doby nez se vynda baterka.

  • 0

#54 cyne

cyne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2007 - 23:36

edheldil:

Ja pouzivam PDA Palm Treo 650 s GPS  Haicom HI-406BT pres modrozub a jako soft GeoNiche. GN umi skoro vse potrebne, jenze je hrozne nestabilni a s oblibou mi resetuje Palma [:@]. GPS ma SirfIII a je presna, az na ty odrazy. Bohuzel se mi nerpodarilo pro Palma najit zadny programek na vypnuti staticke navigace, takze ji vzdy pred lovem vypinam notebookem.

geoniche je na treu bohuzel ne prilis stabilni, ale mohlo by pomoci vypnuti automatickeho razeni bodu podle vzdalenosti, ci podobneho parametru, pokud to tedy mas zaple. 
jeste otazka, proc vypinas statickou navigaci pred kazdym lovem? to nastaveni by tam melo zustat do te doby nez se vynda baterka.

  • 0

#55 edheldil

edheldil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2007 - 14:19

cyne:
geoniche je na treu bohuzel ne prilis stabilni, ale mohlo by pomoci vypnuti automatickeho razeni bodu podle vzdalenosti, ci podobneho parametru, pokud to tedy mas zaple.

Nemam, to pri update databaze zpusobilo, ze vsechny body zdanlive zmizely a naborila se databaze. Nastesti jsem mel jako aktualni ten, na ktery jsem chtel jit a sipka na nej porad ukazovala, i kdyz se neukazovala ikonka. Tak jsem tu sifru mistra leonarda odlovil tak napul poslepu [:)]. A autor GN bohuzel zatim nereaguje na maily, takze naprava neni na obzoru.

cyne:
jeste otazka, proc vypinas statickou navigaci pred kazdym lovem? to nastaveni by tam melo zustat do te doby nez se vynda baterka.

 Kdyz GPSku na nejakou dobu (par hodin?) vypnu, tak se staticka navigace zase zapne. Aspon myslim, dneska ji zkusim zapnout a uvidim.

 


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka