Přejít na obsah


Fotka

Magnet - kde sehnat a jaky


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
33 odpovědí na toto téma

#1 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 994 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2007 - 13:36

Pro magnet cache potrebuji vhodny magnet. Dle navstev ruznych magnetickych kesi jsem si vsiml ruznorodych magnetu a ruznych uchyceni. Proto se pram, mate nekdo na doporuceni jaky magnet do kesky a pripadne kde obstarat pripadne venovat?

Diky

          Michal


  • 0

#2 Plachtak

Plachtak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2007 - 13:56

Neni to tak davno co se o tom tady psalo. Byl tam taky tenhle odkaz  
http://www.rootra.co...odymium-magnets   treba ti k necemu bude. Sam jsem to nezkousel shanet.
  • 0

#3 Jondy

Jondy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 162 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2007 - 14:01

V tafice jsem viěl uzonké a celkem silné magnety...zkusil bych to nalepit na kešku s oboustranýma lepítkama, které seženeš také v papírnictví:-)
  • 0

#4 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2007 - 14:19

Ve vyřazeném počítačovém pevném disku najdeš velmi silný magnet.

Musí to ale být disk s hlavami na stranově výkyvném raménku. Lineární motor, který hlavy polohuje, v sobě má velmi silný magnet.

Jo, a je tam potřeba, tak nečekej, že si ho jen půjčíš a disk bude dál fungovat [:D


  • 0

#5 Jondy

Jondy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 162 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2007 - 14:36

Ještě záleží na tom, na jak velkou keš to chceš:-)

  • 0

#6 TOMinessota

TOMinessota

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2007 - 14:54

Ve starších harddiscích (500Mb-1Gb) jsou dva silné magnety které jdou použít ke kesce jdou prilepit nejlépe epoxidem a pak je záruka že to bude držet ...když bude schránka větší použije se víc magnetů ....ty HD jdou sehnat ve sběrných dvorech ....stačí poprosit nějakého pracovníka s tím že potřebujete silný magnet ...ale musí se narazit na vstřícného člověka..
  • 0

#7 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 994 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2007 - 15:07

Jondy: Ještě záleží na tom, na jak velkou keš to chceš:-)

Je to na vetsi mikro. Vetsi rozmerove, obsahove mikro :) Klasicka elektrikarska krabicka s IPxy, neb bude nekryta. Prilipnuta na plechu...

Po HDD se podivam, vlastne mam jeden v PC v praci a uz nejak nejede... Take kouknu na web RooTra.

Dekuji za namety.

     Michal


  • 0

#8 galdra

galdra

    Advanced Member

  • Validating
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2007 - 16:30

Magnety se dají koupit v dobře vybaveném papírnictví. Nedávno jsem si koupil 6ks magnetů kulatých o průměru 2cm a tloušťce cca 4mm, dost silných na to, aby unesl půl kila.
  • 0

#9 Harwey

Harwey

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 208 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2007 - 19:24

Nejlepší jsou z harddisku PC !!

Jenom se to nesmí z toho kovu, na kterém je to nalepené sundat (jak mi někdo blbě poradil a já domrvil asi 6 magnetů)!!! Potom to má malou "sílu" - je z toho jen obyčejný magnet. Když to zůstane na tom kovu, tak to má sílu jak PRASE !! [:)]


  • 0

#10 kudera

kudera

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2007 - 20:25

Zkus rozebrat reproduktor buď ze starého kazeťáku,rádia nebo TV.Pozor v TV bývají Zaplechované.Podle velikostí si určitě vybereš.
  • 0

#11 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2007 - 23:11

Nejlepší nejsou kupodivu samariové magnety z harddisku, byť ty jsou take velmi silné (tvar ale nepríliš praktický), ale neodymové magnety (slinutá kovokeramika Nd2Fe/Ni14B). Ze všech magnetických materiálů mají největší remanenci a energetickou hustotu. Dnes jsou i v discích Nd magnety,  ale není to nejpřístupnější zdroj a hlavně tvarově jsou jen do některých typů keší. Dobrým zdrojem Nd magnetů je Rootra ve Vršovicích (Praha 10), kde pravidelně utrácím....
  • 0

#12 Mafi5bj

Mafi5bj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2007 - 23:49

Bacha chlapi na platební karty!!

Dneska jsem si koupil pár neodymů v provaznictví u metra "B" Florenc a šup s nima do kapsy. Pak jsem se divil, proč se mi na parkovací kartu nereaguje závora v garáži. Naštěstí EC/MC to přežila. Děkuji bohu. [8-)]


  • 0

#13 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 994 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2007 - 22:35

Tak jsem nakonec koupil u Rootra, nicmene magnety jsou docela krehke. U jednoho se mi odloupl roh a primo v obchode, kdyz priskocil na duhy, nevydrzel a byl napul. Kde je to provaznictvi na te palmovce?

Jinak 4 do kazdeho rohu, velikost 14x14x4 nebo 5 a drzi pekne :)

U tech magnetu z HDD. Jeden jsem take rozebral a nechal pohromade, tedy na tom plechu. Jde o to, ze kdyz jsou na tom plechu, tak tvori vpodstate podkovu, neb jsou natvrdo vedle sebe nalepene a tim padem navrchu je sever a jih. Otevrel jsem i jeden 40MB hodne stary disk, ale tam to bylo reseno jeste nejak postaru a magnet byl na hlavickach a civky napevno. U novych je to resene naopak. To jen pro zajimavost.

Jinak platebni karty a jine, kde jsou magneticke prouzky - na ty se musi davat sakra bacha... to je jasne...


  • 0

#14 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2007 - 1:44

akryx: Jinak platebni karty a jine, kde jsou magneticke prouzky - na ty se musi davat sakra bacha... to je jasne...


JJ, jsou to mrchy chytlavy. Uz me to stalo tri zmrzliny za skripnutou dlan dcerky, 512MB SD kartu a rozladeny kompas na GPS. Jinak s nakupy neodymu u Rootra v Praze, Bulharska 2 naprosta spokojenost. Maji tam i asi kilovy kousek v drevene bednicce. Kazdemu rikaji, aby se toho ani nedotykal. Pry s tim jeden jouda manipuloval tak nestastne, ze magnet i s bednickou skoncil na radiatoru. Museli ho odtrhavat heverem [;)]

  • 0

#15 bellows

bellows

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2007 - 7:38

Kde sehnat neodymy jinde nez v Praze. Konkretne Olomouc nebo Ostrava a okoli.
  • 0

#16 les-coccinelles

les-coccinelles

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2007 - 9:32

Vyzkoušej tyhle. Nemám s nimi zkušenost, ale vygůglil jsem je, když jsem hledal něco tady v Brně....

  • 0

#17 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 994 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2007 - 11:57

Bellows: Kde sehnat neodymy jinde nez v Praze. Konkretne Olomouc nebo Ostrava a okoli.


Nebyl by asi problem koupit a nejak ti je poslat, spis primo dopravit pokud by byla cesta kolem. Ale jak uz nekdo psal, sem tam mivaji i papirnictvi, ale nevim jake magnety.

Michal
  • 0

#18 Trrom

Trrom

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2007 - 13:22

dandra:

akryx: Jinak platebni karty a jine, kde jsou magneticke prouzky - na ty se musi davat sakra bacha... to je jasne...


JJ, jsou to mrchy chytlavy. Uz me to stalo tri zmrzliny za skripnutou dlan dcerky, 512MB SD kartu a rozladeny kompas na GPS. Jinak s nakupy neodymu u Rootra v Praze, Bulharska 2 naprosta spokojenost. Maji tam i asi kilovy kousek v drevene bednicce. Kazdemu rikaji, aby se toho ani nedotykal. Pry s tim jeden jouda manipuloval tak nestastne, ze magnet i s bednickou skoncil na radiatoru. Museli ho odtrhavat heverem [;)]

 Jojo - používáme magnety na papírky se vzkazy a připomínkami na lednicče. Před časem jsem takhle cvakl na lednici dva neodymové magnety ve tvaru prstence z obchůdku RooTra a měl jsem problém je vůbec z té ledničky odtrhnout a nezničit přitom lak na dvířkách... Prsty to nešlo - nakonec až kleštěmi. :-)  Drží fest a není je moc za co vzít...


  • 0

#19 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2008 - 8:37

A nevíte, kde sehnat silné neodymové magnety v Brně?
  • 0

#20 LaLu Team

LaLu Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 364 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2008 - 8:45

Pokud by někdo chtěl magnety z disků, můžu mu je nechat v některé keši. Mám je zhruba z 15ti disků a dalších ccaq. 40 čeká na rozebrání :) Pohybuju se nejvíce Praha - Pardubice a široké okolí. Tak si kdyžtak napište do profilu.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama