Přejít na obsah


Fotka

Ahoj všichni GC potřeboval bych poradit s GPS modulem a N6234


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
20 odpovědí na toto téma

#1 cikin

cikin

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2007 - 21:05

Mám dotázeček. Vlastním N6234. Chtěl bych na začátku koupit nějaký GPS modul, který bych pak využil i na smartfounu, či něčem podobném přes BT....Byl bych rád, když by jste mě poradily, co by se mě pro tuhle příležitost hodilo. Potřebuji tedy, aby mě to prozatím chodilo s javou :-) Nějaké aplikace mám sehnané, ale každé doporučení od Vás bude super :-) na telefonu nemám po případě problém s připojením na internet, co se týče tech java aplikací, aby to chodilo. Díky moc za každou odpověď. Hodně zdaru k lovu ;-) cikin
  • 0

#2 wwwerca2

wwwerca2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2007 - 12:40

Ja mam osvedceny primo modul od Nokie LD-3W, stoji od dvou do trech tisic a funguje dobre. Vyhodou je i stejna baterie a nabijecka jakou maji telefony od Nokie.

  • 0

#3 cikin

cikin

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2007 - 23:22

Ahoj prosím tě, prý ten GPS modul od nokie není moc na GC...... spíš do auta :-( když nechodíš, tak si prý uloží pozici a když se začneš zase pohybovat v terénu, tak nepřijímá. Je to pravda? Jak přesně ukazuje? Díky mooooc za odpověď Cikin
  • 0

#4 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2007 - 9:23

Cau mam taky Nokia LD-3W , vcera jsem nasel svou prvni cache :) a musim rict ze byl trosku problem, zrejme by to chtelo vypnout statickou navigaci viz. http://navigovat.mob...asp?ARI=113030  bohuzel notebooka s bluetooth budu mit az v pondeli abych to zkusil zprovoznit.

  • 0

#5 wwwerca2

wwwerca2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2007 - 18:30

Nejsem na to zadnej odbornik, ale uz jsem o tom neco cetla. Modul reaguje asi pri rychlosti nad 3Km/hod takze na GC nic moc, ale taky jsme s tim asi 20 kesek nasli. Spis pouzivam ten modul na autonavigaci s aplikaci Tomtom, kesky jsme hledali pres stazene POI body. Vypnuti staticke navigace se moc nedoporucuje, nevim uz ted proc, to uz sou nejaka softwarova kouzla v kterych se nevyznam[:)]
  • 0

#6 cikin

cikin

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2007 - 22:19

Ten modul máte odzkoušený i s Javou? Pokud ano byl bych rád, když by byla možnost mě informovat o nějaké solidní, pár jich mám, už jen ten modul :-) Když hledáš tedy momaleji :-) než 3 km/hod tak už neukazuje??
  • 0

#7 stanleypaulGC

stanleypaulGC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2007 - 23:38

Zdravím vás všechny,

už nějaký ten měsíc se pohybuji na poli GC a používám mobil N6230i právě s modulem LD3W. Na začátku bylo nutno vypnout statickou navigaci, ale pokud chceš dělat geocaching přes moduly GPS a mobily, tak Tě to čeká tak jako tak. Není to nic tak složitýho, informace jsou na netu, myslím že to máš v těch předchozích příspěvcích. Situace je jen trochu rozdílná u smartfounů, neznám přesně N6234, ale domnívám se, že to ještě smart není. To je až tak N70 nebo N73. Tam už se dá používat modul i pro autonavigaci (tomtom),kolegové z práce to tak dělají. V N6230i a myslím že i v té N6234 to asi nepůjde, protože Tomtom nechodí pod Javou ale až pod Symbianem. To bys musel mít PDA s Bluetoothem, tam už to není problém, dokonce tam snad můžeš i docela inteligentě přistupovat na net a být on-line a stahovat si listingy keší i v terénu z betu. Aspoň já si to tak představuju, protože už mi začíná chybět mapa. Ono totiž na těch nokiích (myslím aspoň tu N6230i co mám) používají softík tzv. nemapový, který je dobrý skutečně jen na hledání keší. Prostě ti jen ukazuje směr a vzdálenost k waypointu, tedy zejména keši a umožňují ti zadat libovolný bod a k tomu se nechat navigovat. Já používám soft vlkGPS, adresa www.bielyvlk.sk , se kterým jsem spokojen, ale jak říkám, chybí mi mapový podklad. Takže uvažuji o upgrade na PDA, zřejmě Fujitsu LOOK N560. Ale jinak jsem taky testoval (lehce) i jiné BT GPS moduly, a výsledky nejsou rozdílné. Myslím, že je jedno, jestli je to LD3W od Nokie nebo nějaký jiný. Důležité je aby měl ten modul technologii SIRF III a to Nokie má. A ve chvíli kdy vypneš statickou navigaci tak se to pro GC používat dá, můžeš jít i pod 3km nebo stát na místě a nakonec u Tomtoma vypnutá statická navigace taky nijak prý nevadí. Tak toť můj pohled na věc.Pravdou ale je a na to bych tě chtěl upozornit výdrž baterie v mobilu. Protože používáš Bluetooth a ještě podsvícení displeje,  mobil dostává zabrat. Ale na druhou stranu máš jedno zařízení a netaháš mobil a ještě PDA... Tak si vyber.

Standa


  • 0

#8 quattrocz

quattrocz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2007 - 23:59

LD-3W mám uz asi půl roku spolu s NOKII N73 a E50 a vypnutou statickou navigaci je super. Jak pro GC tak pro ostatní navigaci.  Mám i Garmin LEGEND, takže je s čím porovnávat. Mohu LD-3W jen vřele doporučit.
  • 0

#9 cikin

cikin

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2007 - 7:22

Ahoj stando, děkuji, za informace čerpané z praxe. Tak že je tedy pořeba každopádně vypnout statickou navigaci. Soft vlk GPS se mi taky jeví, jako dobrá volba. Mám na tebe otázečku, jakej prográmek jsi zvolil na vypnutí té stické navigace? Co jsem četl na netu, tak u té nokie to je nějaké složitější, než u ostatních GPS. Zaím díky Cikin
  • 0

#10 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2007 - 10:39

tak jsem vypnul statickou navigaci u LD-3W a parada :) akorat experimentuju jaky soft k N80 vcera jsem nasel v pohode kesku se softem GTx V1.2 , ten VLK GPS jsem zkousel ale nejak mam problem jak zadat waypointy z geocaching.com do vlka, jakym zpusobem to pliz delate??? Diky za radu.

  • 0

#11 Jamate

Jamate

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2007 - 14:00

Mozete prosim strucne popisat, co je to ta staticka navigacia ?

Vdaka.

J. 


  • 0

#12 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2007 - 16:19

Co je účelem statické navigace? Pokud se pohybujete rychlostí menší než přibližně 4 km/h, GPS to nepovažuje za pohyb a zafixuje svoji polohu na místě. Je to kvůli tomu, že při vypočítávání polohy dochází k určitým nepřesnostem, malým rozdílům ve vypočítaných souřadnicích. I když stojíte, udávaná poloha se stále mírně mění a navigace by ukazovala pohyb. Tomu právě statická navigace zabraňuje.

Při autonavigaci nebo použití GPS na kole je to vítaná funkce. Problém nastane až tehdy, když se rozhodnete vyjít si na vycházku či začít provozovat geocaching. V tu chvíli se navigace se zapnutou statickou navigací stane nepoužitelnou. Jdete pomalu a hledáte cache, zobrazení polohy na displeji se ale kouše a než se nadějete, skrýš je dávno za vámi.

Najít toto mi dalo "práci" asi 10 sekund ..... 


  • 0

#13 stanleypaulGC

stanleypaulGC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2007 - 9:44

Tak ktěm otázkám. návod na vypnutí statické navigace mám vytištěný v práci a protože teď je víkend... prostě vydržte do pondělí, najdu, okopíruju nebo napíšu do emailu, prostě ozvu se. Každopádně vím, že jsme (s kolegou, co se vyzná v PC líp než já) stáhli nějaký soft, který přes Bluetooth komunikuje s LD3W a umí změnit některé parametry. No pak jsme tupě dle návodu vypnuli. V autě, resp. v autonavigaci zatím tenhle modul s vypnutou statickou navigací nepoužívám, ale podle zkušeností jiných to nedělá žádný problém, jezdit se podle toho dá taky, jen se občas otočí mapa při stání auta na křižovatce, ale po rozjetí je zase vše OK. Na rozdíl od toho dělat geocaching bez vypnuté statické navigace nejde. To mám vyzkoušeno.

K těm bodům a jejich zadávání do vlkGPS. Ze začátku jsem se trochu trápil, tedy než mi autor trochu pomohl , zejména otázka importu a exportu waypointů. Ale jinak prostě zadám waypoint tak že jej opíšu z netu a ručně zadám do vlkGPS ve volbě menu waypoint/save a zadám souřadnice. Jen poznámka, je nutno v menu "display" změnit zobrazení souřadnic na stupně, minuty. Jinak implicitně bylo nastaveno stupně, minuty a sekundy. Co se týká vlastního softu, časem se vám bude zdát, že se aplikace zpomaluje, zejména s počtem uložených waypointů. Jak to zrychlit nevím, asi to chce občas exportovat všechny body a pak třeba znova nainstalovat (nejlépe novější verzi) program a imporovat staré uložené body . Já osobně ale body, které už nepotřebuju raději mažu a nechávám jen třeba ty, které mi bez mapového podkladu pomohu s orientací při hledání jiné keše v okolí.

 Nevím. Jak říkám, je to jen takový jednoduchý nemapový soft pro jednoduché dohledání cache. Já to kombinuju s tím, že se kouknu na umístění i na ortofotomapě na mapy.cz a zbytek je v terénu už spíše na geočuch a geoodhad (ten se na rozdíl od softu s počtem nalezených keší zrychluje :-D .

Hodně štěstí, ozvu se v týdnu, jinak jsem na příjmu.

 


  • 0

#14 czcharlie

czcharlie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 292 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2007 - 14:19

Popis vypnuti statickeho modu by vcetne screenshotu zabral hodne mista a proto jen odkaz na docela povedeny clanek:http://navigovat.mobilmania.cz/clanky/Ar.asp?ARI=113030. Jen bych jiz ponekalikate na tomto foru upozornil na nabezpeci, ktere sebou experimentovani prinasi. V clanku se uvadi pro GPS moduly s BT pripojenim ("zelvicky") baud rate pro komunikaci s vnejsim svetem je 38 400, To vsak zdaleka neplati pro vsechny pristroje a v pripade selhani komunikace u nich jiz neni navratu. U nekterych zelvicek staci na par hodin az dnu vyjmout napajeci baterii a po vybiti naboje se pamet vynuluje a pri opetovnem pripojeni napajeciho zdroje se nacte tovarni nastaveni. Stale vsak pribyva pristroju, ktere pro ulozeni nastaveni pouzivaji EEPROM a tam odpojeni napajeni proste nepomuze. Netroufnu si odhadnout, zda na tento pripad by sla uplatnit zaruka. U vetsiny takto zneschopnenych zelvicek sice existuje moznost napravy, ale rozhodne ji nezvladne laik bez patricneho pristrojoveho a SW vybaveni.

  • 0

#15 Bart_ICQ

Bart_ICQ

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2008 - 17:25

Ahoj ja jsem pro zacatek hledani kesi pouzival N73 s autonabvigaci TomTom a jedine co mne stzvalo ze nesly zadat rucne souradnice kešky nebo mezibodu, musel jsem dat nasaveni GPS a odecitat stale menici se souradnice. Pak jsem objevil GeocacheNavigator a vse se uplne zlepsilo, je to softik programovany v Jave a jde pouzit na hodne typu mobilu s GPS modulem. Jako modul mam zelvicku GPT-800 a jsem s nim velmi spokojen, nevim jestli ma ztapnutou statickou navigaci, v aute s TomTomem se mi mapa neotaci ale zase kdyz pouziju GCNavigator, tak je to velmi cotlive a kdyz se ke kesi priblizim na dvacet metru tak dokonce zobrazuje na chvilku stopu kudy jsem sel, coz je velmi prakticke. :) Navic ten skvelej softik GCNavigator se prez GPRS pripojuje take do netu a na pozadani stahuje Listingy a mapy zrovna prohlizene polohy, jak cesty tak topomapu. jedinou nevyhodou vidim to pripojeni prez GPRS, zere to trochu penizku, ale da se to prezit. Krasne jsem si takhle nasel kesku na sluzebni ceste v Tabore, jen jsem dal vyhledat kesky v okoli a soustredil jsem se na tu nejblizsi. Listing napovedel jak je ukryta, a dokonce se daji stahnout i Logy uzivatelu. souradnice pro vyhledavani waypointu zadavam rucne a kesky stahuju prez GPRS.Docela se oceni tri veci v jednom, mam v tom Mobl, GPS a docela kvalitni fotak. jen muzu doporucit. Ale kdyby nekdo vedel jak rozchodit TomTom podle souradnic byl bych vdecny. mam tam tu moznost jen neni podsvicena :-( Tak hledani zdar !!! ;)
  • 0

#16 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2008 - 20:21

Tak já také používám GPS modul Nokia LD-3W s SE K800i a nemůžu si jej vynachválit. Opravdu perfektní signál i v místech kde mají ostatní slabší či žádný signál. Keše nacházím bez problémů, jen jsem musel vypnout již zde zmíněnou statickou navigací. Po netu koluje spousta návodů a diskuzí o tom jak je to složité a nebezpečné, ale já to měl za 10 sec. hotové a nic se neporouchalo a vše běhá perfektně. V mobilu používám JAVA aplikace Handy Geocaching a teď především TrekBuddy, do kterého lze nahrávat i mapové podklady (sice jsou to jen png obrázky, žádné vektory), ale orientovat se podle toho dá perfektně a hlavně se toho po netu válí strašná spousta. Takže mé doporučení NOKIA LD-3W+TrekBuddy ;)
  • 0

#17 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2008 - 23:11

Pouzivam Nokia 6233i (coz je totez jako 6234i, jen jiny operator) s GPS modulem Nokia LD-3W a nemam vetsi problem. Mam vypnutou statickou navigaci a pozivam Bielyho vlka, Handy Geocaching (HG) a Trekbuddy. Kazdy mi vyhovuje v necem jinem, ale v beznem terenu mi nejcasteji bezi Vlk. HG ma vyhodu v tom, ze v terenu muze ziskat informace o kesce vcetne logu a hintu a Trekbuddy zase umi s mapama (nemam ale dost pameti, abych mapy vyuzival vic nez jen po Praze). Je pravda, ze zkusenosti zase nemam tak moc, hledam asi 3 mesice a mam neco pres 100 kesi. Prakticky vsechno obchazim pesky a nedelam si moc starosti s terenem - klidne jdu po spadnici nahoru i dolu (zrovna dneska jsem na 23 km nastoupal 1700 metru a naklesal priblizne totez). Pokud potrebuju vedet neco o terenu, pomaha mi bezna turisticka mapa (pokud prenasis souradnice kesky na mapu, tak pozor na souradny system). Takze me doporuceni Nokia LD-3W+ bielyVlk ;)
  • 0

#18 posedlypokrytim

posedlypokrytim

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2008 - 1:08

Nokii 6234 jsem používal téměř doteď. Koupil jsem k ní modul Nokia LD-3W (důvody - výdrž, SirfStarIII, zaručená kompatibilita značky Nokia).
Statická navigace vypnuta během půl minuty podle již zmíněného návodu na navigovat.cz úplně bez problému.
Pár keší jsem našel i s půjčeným modulem Qstarz bt-q1200 s MediaTek chipem a můžu říct že jsem rozdíl nepoznal, ale nepoužíval jsem jej zase tak dlouho, abych mohl dělat závěry.
Co se týče aplikací mnou používaných:
- na geocaching rozhodně dominuje Handy Geocaching - pro hledání naprosto boží aplikace s intuitivním ovládáním a (téměř) vším potřebým - jediné mínus je pro mně nemožnost importu bodů, popř. vzorců, pro mutisolver z počítače (což při vyřešených mysterkách a muti-keších neřeší ani stahování dat z internetu)
- na záznam trasy, sledování map(s rozlišením jako má N6234 to je už fajn) a "hračičkování" jsem používal TrekBuddy - pro dohledávání keší jsem si na něj nezvykl a taky docela často házel chyby - naštěstí autor je velice aktivní a nové verze vydává velice často.
- na VlkGPS jsem si nezvykl, neni to aplikace podle meho gusta.

teď jsem přešel na N73 a používám SmartcomGPS, ale ještě pořád často přepínám na Handy Geocaching...
  • 0

#19 filki

filki

    filki

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2008 - 15:58

Já vlastním Nokii 6230i a k tomu používám GPS modul Evolve iTraxx solar a můžu říct, že toto spojení taky funguje perfektně. Tento modul používá čip MediaTek. Co se týká statické navigace, tak tento modul ji nemá už v základu, na obalu dokonce bylo napsáno, že je optimální pro geocaching.
  • 0

#20 jendazmelnika

jendazmelnika

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2008 - 20:56

Donedávna jsem měl Nokii 6234 a k ní jsem používal modul Navilock BT-338. Bohužel nemám možnost srovnání s jinými moduly, ale s tímhle jsem spokojen. Senzační je výdrž - ještě mě nikdy nikde nenechal. Jinak Sirf star III...co říct víc. Na Nokče jsem s úspěchem provozoval freevarovou aplikaci VLK, se kterou jsem nalezl hooodně kešek. Nakonec jsem ale přešel k Handy geocachingu a moc mě mrzí, že mi tahle aplikace nechodí na mém smartphonu HP iPAQ 514. Rozhodně doporučuju právě Handy GC.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama