Přejít na obsah


Fotka

GC v eteru


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
81 odpovědí na toto téma

#1 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 667 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2007 - 21:05

    Volal mi kamarad Boris (GC nick:BorisVera), ze jde pristi ctvrtek, tj. 12.4. jako host do Ceskeho Rozhlasu (2), kde by melo od 13:00 probehnout nejake povidani o geocachingu. Vzhledem k tomu ze behem velikonocnich svatku Boris nebude mit moznost pripojit se na net, tak me poprosil, abych to zde na foru anoncoval. Takze kdo bude mit chut, muze si ve ctvrtek naladit CR 2...

    Zaroven ma moznost, aby tam sel jeste nekdo s nim, takze pokud se nekdo z vas citi fundovany v nekolika rozhlasovych vstupech nazivo osvetlit problematiku geocachingu (a zkusenych geocacheru tady mame hodne), tak se prosim ozvete Borisovi via profil na gc.com (ale ozve se az v utery).

    (Doufam ze touto zpravickou nerozpoutam flamewar o vztahu gc a medii a tak podobne :-)


  • 0

#2 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2007 - 21:19

No já svoji otázkou vyvolám asi jiný flamewar:

Proč jsem do rozhlasu povídat o geocachingu někdo, kdo prozatím našel 84 keší, z nichž 75 jsou tradicionálky? Opravdu ví, o čem je geocaching? Nezaznamenal jsem ho ani fórech, nebyl ani na žádném eventu. Třeba nějaký důvod existuje - jsem zvědavý...


  • 0

#3 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2007 - 21:36

abakus:

No já svoji otázkou vyvolám asi jiný flamewar:


Proč jsem do rozhlasu povídat o geocachingu někdo, kdo prozatím našel 84 keší, z nichž 75 jsou tradicionálky? Opravdu ví, o čem je geocaching? Nezaznamenal jsem ho ani fórech, nebyl ani na žádném eventu. Třeba nějaký důvod existuje - jsem zvědavý...



A jak se pozná zkušený geokačer? Kolik má nalezených keší? 300? 400? 500?


A kolik z toho může být tracionálek? Jen 30, 40 procent?


To bych už konečně chtěl vědět.


  • 0

#4 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2007 - 22:03

gerdik:


A jak se pozná zkušený geokačer? Kolik má nalezených keší? 300? 400? 500?


A kolik z toho může být tracionálek? Jen 30, 40 procent?


To bych už konečně chtěl vědět.



Jen tak na okraj, v ČR máme registrovaných 230 kešerů, kteří našli 200 a více keší. Vím jistě, že kterýkoli z nich má zkušeností dost. Kde je hranice zkušenosti? Nevím. Rozhodně nejde ani o procenta, jelikož 10% z tisícovky nalezených je na multiny a mysterky rozodně dost.


  • 0

#5 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2007 - 22:14

abakus:

gerdik:


A jak se pozná zkušený geokačer? Kolik má nalezených keší? 300? 400? 500?


A kolik z toho může být tracionálek? Jen 30, 40 procent?


To bych už konečně chtěl vědět.



Jen tak na okraj, v ČR máme registrovaných 230 kešerů, kteří našli 200 a více keší. Vím jistě, že kterýkoli z nich má zkušeností dost. Kde je hranice zkušenosti? Nevím. Rozhodně nejde ani o procenta, jelikož 10% z tisícovky nalezených je na multiny a mysterky rozodně dost.



Tuto statistiku znám. A z čeho soudíš, že zrovna těch 200 keší je hranice pro zkušenost? Proč zrovna 200? Co kdyby byla statistika od 100 keší? Bylo by to dos? Bylo by na "lejstru" víc zkušených kačerů?


A proč by někdo se 75 nálezy nemohl mluvit do rozhlasu? Myslíš, že zápid do nějakýho lejstra akredituje kačery pro prezentaci?


Myslím, že pokud nebude žbletat nesmysli ať si mluví. Ne?


  • 0

#6 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2007 - 22:35

gerdik: Tuto statistiku znám. A z čeho soudíš, že zrovna těch 200 keší je hranice pro zkušenost? Proč zrovna 200? Co kdyby byla statistika od 100 keší? Bylo by to dos? Bylo by na "lejstru" víc zkušených kačerů?
A proč by někdo se 75 nálezy nemohl mluvit do rozhlasu? Myslíš, že zápid do nějakýho lejstra akredituje kačery pro prezentaci?
Myslím, že pokud nebude žbletat nesmysli ať si mluví. Ne?

Proboha clovece, o nejakych lejstrech to ale vubec neni.... [;)]

Je to o tom, ze by ten clovek mel mit o geocachingu poradny prehled.... a myslis ze ho ma clovek, co cachuje pulroku a nebyl treba nikdy na eventu? (teda soude ciste podle profilu) U geocachingu plati, co clovek to nazor, mimo nekolik jasne danych pravidel samozrejme, a bylo by fajn, kyby treba bylo prezentovano vice pohledu na vec nez jenom jeden... napriklad.

Prave proto si ale myslim, ze je moc fajn, ze takhle nabizi, aby se k nemu jeste nekdo pridal. Na druhou stranu to ale urcite nebude prispevek, ktery by mel geocaching vystihnout do vsech podrobnosti a ve kterem by se odpovidalo na vsemozne dotazy posluchacu, tak by nejaky jednodussi pohled na vec pravdepodobne ani nevadil, ale vylozene dezinformace by tam take byt nemely. Kazdopadne preju, at se to povede... ono koneckoncu muze byt clovek mega odbornik pres cokoliv, a kdyz pak na verejnosti nerekne kloudnou vetu, tak je to take k nicemu.

Nedelej z toho prosimte valku cisel, lejster, a elitarskych klubu.[:P]


  • 0

#7 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2007 - 22:38

gerdik:

Tuto statistiku znám. A z čeho soudíš, že zrovna těch 200 keší je hranice pro zkušenost? Proč zrovna 200? Co kdyby byla statistika od 100 keší? Bylo by to dos? Bylo by na "lejstru" víc zkušených kačerů?


A proč by někdo se 75 nálezy nemohl mluvit do rozhlasu? Myslíš, že zápid do nějakýho lejstra akredituje kačery pro prezentaci?


Myslím, že pokud nebude žbletat nesmysli ať si mluví. Ne?



Já jsem nenapsal, že hranice je 200. Přečti si to ještě jednou. OK, řekněme, že 75 keší by bylo dost. Ale co ta jedna mysterka a jen několik málo multin? Jde o to, že podle mě prostě dostatečně nevyzkoušel možnosti geocachingu. Neměl by někdo, kdo mluví o něčem do rozhlasu / píše do novin být dostatečně zasvěcen do problematiky?


Nechci se tady s nikým hádat, copak jsme jen my dva jediní, co na to máme názor? Někdy si říkám, jestli tu zbytečně neřeším blbosti, ale pak si řeknu, že nechci, aby se o geocachingu šířily nepřesné informace, případně aby se informace nešířily nějakou nevhodnou cestou, viz Etika II.


Třeba je to všechno jinak, co já vím..


  • 0

#8 Morave

Morave

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2007 - 22:41

Já bych k tomu dodal snad jen to, že nemám rád, když se věci zjednodušují na pouhá čísla. To už mezi sebou rovnou můžeme komunikovat formou několika jednoduchých povelů v binární soustavě.

Dále by stálo zato podotknout, že množství nalezených kešek ani jejich typ nic nevypovídá o komunikačních schopnostech dotyčného. Schopnost mluvit souvisle, poutavě, a tak aby to mělo hlavu a patu, to je úplně jiná věc s geocachingem naprosto nesouvisející. Zejména v rádiu, kde člověk své posluchače ani nevidí a nemůže tak vnímat jejich reakce.

A co se týče zkušeností a - hmm - odbornosti, jedná se o odborný seminář nebo o povídání pro širokou veřejnost?


Jinak mám z té osvěty v poslední době smíšené pocity. Nebudu se tu sáhodlouze rozepisovat, snad jen, že to může přinést dobré i špatné věci. Ale tak je to asi se vším.
 


  • 0

#9 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2007 - 23:19

alkes:

gerdik: Tuto statistiku znám. A z čeho soudíš, že zrovna těch 200 keší je hranice pro zkušenost? Proč zrovna 200? Co kdyby byla statistika od 100 keší? Bylo by to dos? Bylo by na "lejstru" víc zkušených kačerů?
A proč by někdo se 75 nálezy nemohl mluvit do rozhlasu? Myslíš, že zápid do nějakýho lejstra akredituje kačery pro prezentaci?
Myslím, že pokud nebude žbletat nesmysli ať si mluví. Ne?

Proboha clovece, o nejakych lejstrech to ale vubec neni.... [;)]

Je to o tom, ze by ten clovek mel mit o geocachingu poradny prehled.... a myslis ze ho ma clovek, co cachuje pulroku a nebyl treba nikdy na eventu? (teda soude ciste podle profilu) U geocachingu plati, co clovek to nazor, mimo nekolik jasne danych pravidel samozrejme, a bylo by fajn, kyby treba bylo prezentovano vice pohledu na vec nez jenom jeden... napriklad.

Prave proto si ale myslim, ze je moc fajn, ze takhle nabizi, aby se k nemu jeste nekdo pridal. Na druhou stranu to ale urcite nebude prispevek, ktery by mel geocaching vystihnout do vsech podrobnosti a ve kterem by se odpovidalo na vsemozne dotazy posluchacu, tak by nejaky jednodussi pohled na vec pravdepodobne ani nevadil, ale vylozene dezinformace by tam take byt nemely. Kazdopadne preju, at se to povede... ono koneckoncu muze byt clovek mega odbornik pres cokoliv, a kdyz pak na verejnosti nerekne kloudnou vetu, tak je to take k nicemu.

Nedelej z toho prosimte valku cisel, lejster, a elitarskych klubu.[:P]

Konečně rozumná řeč. Já si taky myslím, že o bodech a lejtrech to není. A proto považuji za nerozumné soudit člověka jen podle toho, že jej neznáte a že má málo "bodů a multin". Že jste jej ještě neprolustrovali, neposvětili. Třeba právě nadšený půlroční kačer udělá terno. No ne?

Taky jsem ještě nebyl na eventu. Začínám z něj ale mít obavy. Co když se nebudu líbit? Půlroční kačer s pouhými 100 ulovenými kešemi. :o( A nedostanu požehnání mluvit do rádia.


  • 0

#10 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2007 - 23:33

gerdik: Taky jsem ještě nebyl na eventu. Začínám z něj ale mít obavy. Co když se nebudu líbit? Půlroční kačer s pouhými 100 ulovenými kešemi. :o( A nedostanu požehnání mluvit do rádia.

Tak konecne na nejakej zajdi a prinejmensim si rozsiris sve obzory v geocachingu o to, ze mas uplne zbytecne obavy. :-))))) Jak se budes libit je totiz jen a jen na tobe a fakt je uplne  jedno jestli mas najitou cache jednu nebo tisic a nebo zalozeno nula nebo padesat. [;)]

Btw. Pozehnani mluvit do radia na eventu opravdu necekej... dokonce ani pisemne orazitkovane povoleni k tomu, aby sis mohl dat pivo ti stopro nikdo nevyda. :-)


  • 0

#11 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2007 - 23:41

Aha, takže teď trochu logiky: kačer si pořídí GPSku, za týden najde 5 tradicionálek, další týden založí kešku a vzápětí jde vykládat do rádia o geocachingu.

To je podle tebe v pořádku. Nesuďme přece lidi podle čísel. Nebo ne? Pokud ne, tak i ty máš podvědomě nějakou hranici, kdy to je OK a kdy ne.

A co si mám vlastně představit pod pojmem "udělá terno"?

Mimocodem a až dojdeš na event, tak zjistíš, že nikoho nezajímá, kolik jsi toho našel [;)]


  • 0

#12 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2007 - 23:48

alkes:

gerdik: Taky jsem ještě nebyl na eventu. Začínám z něj ale mít obavy. Co když se nebudu líbit? Půlroční kačer s pouhými 100 ulovenými kešemi. :o( A nedostanu požehnání mluvit do rádia.

Tak konecne na nejakej zajdi a prinejmensim si rozsiris sve obzory v geocachingu o to, ze mas uplne zbytecne obavy. :-))))) Jak se budes libit je totiz jen a jen na tobe a fakt je uplne  jedno jestli mas najitou cache jednu nebo tisic a nebo zalozeno nula nebo padesat. [;)]

Btw. Pozehnani mluvit do radia na eventu opravdu necekej... dokonce ani pisemne orazitkovane povoleni k tomu, aby sis mohl dat pivo ti stopro nikdo nevyda. :-)

:o)) To zní dobře. Dík za pozvání. Snad se někdy pokáme a dáme pivko. :o)

A nyní upřímně. Před pár měsíci jsem nedšeně ulovil první keš a žil v představě geocaching = otevřená komunita. Po těch pár měsících a spoustě přečtených příspěvcích v různých diskusích docházím k přesvědčení, že spousta kačerů, kteří se přehoupnou přes 300 - 400 keší reagují tak, jako by spapali veškerou kešerskou moudrost (bez souvislosti s tímto vláknem). Už se jich po mne taky pár vozilo. Což mne celkem překvapuje. Rozumných lidiček je tu pomálu. :o( Je to jen má zkreslená představa?


  • 0

#13 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2007 - 23:54

abakus:

Aha, takže teď trochu logiky: kačer si pořídí GPSku, za týden najde 5 tradicionálek, další týden založí kešku a vzápětí jde vykládat do rádia o geocachingu.


To je podle tebe v pořádku. Nesuďme přece lidi podle čísel. Nebo ne? Pokud ne, tak i ty máš podvědomě nějakou hranici, kdy to je OK a kdy ne.


A co si mám vlastně představit pod pojmem "udělá terno"?


Mimocodem a až dojdeš na event, tak zjistíš, že nikoho nezajímá, kolik jsi toho našel [;)]



Nedělej z půl roku týden a ze 75 keší 5. Čísla mne neberou a nikoho podle nich neposuzuji. A proto mne nezaráží, že človíček se 75 kešemi (nevím kolik jich vlastně má, ani mne nenapadlo si jej lustrovat - je mi to jedno ) chce na veřejnosti prezentovat geocaching.


  • 0

#14 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2007 - 0:03

gerdik:

:o)) To zní dobře. Dík za pozvání. Snad se někdy pokáme a dáme pivko. :o)

A nyní upřímně. Před pár měsíci jsem nedšeně ulovil první keš a žil v představě geocaching = otevřená komunita. Po těch pár měsících a spoustě přečtených příspěvcích v různých diskusích docházím k přesvědčení, že spousta kačerů, kteří se přehoupnou přes 300 - 400 keší reagují tak, jako by spapali veškerou kešerskou moudrost (bez souvislosti s tímto vláknem). Už se jich po mne taky pár vozilo. Což mne celkem překvapuje. Rozumných lidiček je tu pomálu. :o( Je to jen má zkreslená představa?

Je to predstava z velke casti zkreslena temito fory. Za prve sem rozhodne nepisou vsichni cacheri a spousta jich to vzdalo hlavne kvuli "zazivnym" debatam, co se tady bohuzel casto vedou. Mne to take uz nekolikrat zkazilo naladu a mozna jsem ji nekdy i nekomu hloupe zkazil sam. Cimz se dostavam k druhemu problemu... pres psanou komunikaci casto vznika mnoho zbytecnych neshod a nedorozumneni, ktere by z oci do oci ani nveznikly a slovickareni, ktere by se z oci do oci rychle vyresilo. Nejlepsi je stejne veci probirat hezky v pohodicce u piva [:D][B] Tak treba nekdy na tom eventu [Y]


  • 0

#15 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2007 - 0:12

alkes:

gerdik:

:o)) To zní dobře. Dík za pozvání. Snad se někdy pokáme a dáme pivko. :o)

A nyní upřímně. Před pár měsíci jsem nedšeně ulovil první keš a žil v představě geocaching = otevřená komunita. Po těch pár měsících a spoustě přečtených příspěvcích v různých diskusích docházím k přesvědčení, že spousta kačerů, kteří se přehoupnou přes 300 - 400 keší reagují tak, jako by spapali veškerou kešerskou moudrost (bez souvislosti s tímto vláknem). Už se jich po mne taky pár vozilo. Což mne celkem překvapuje. Rozumných lidiček je tu pomálu. :o( Je to jen má zkreslená představa?

Je to predstava z velke casti zkreslena temito fory. Za prve sem rozhodne nepisou vsichni cacheri a spousta jich to vzdalo hlavne kvuli "zazivnym" debatam, co se tady bohuzel casto vedou. Mne to take uz nekolikrat zkazilo naladu a mozna jsem ji nekdy i nekomu hloupe zkazil sam. Cimz se dostavam k druhemu problemu... pres psanou komunikaci casto vznika mnoho zbytecnych neshod a nedorozumneni, ktere by z oci do oci ani nveznikly a slovickareni, ktere by se z oci do oci rychle vyresilo. Nejlepsi je stejne veci probirat hezky v pohodicce u piva [:D][B] Tak treba nekdy na tom eventu [Y]

To je fakt. Už se tady na fóru ani na nic neptám. Raději napíši dotaz přímo někomu rozumnému na e-mail. (Mimochodem řadím si Tě mezi rozumné = tak čekej dotazy. :o))) ).

Dík a někdy někde na viděnou.

Gerdík


  • 0

#16 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2007 - 0:13

gerdik:


Nedělej z půl roku týden a ze 75 keší 5. Čísla mne neberou a nikoho podle nich neposuzuji. A proto mne nezaráží, že človíček se 75 kešemi (nevím kolik jich vlastně má, ani mne nenapadlo si jej lustrovat - je mi to jedno ) chce na veřejnosti prezentovat geocaching.



No už nevím, jak bych ti to vysvětlil... ukázal jsem ti extrém, u kterého sám uznáváš, že to je nesmysl. Pak tady máme někoho se 75 nálezy. To už ti připadá OK. Takže stejně jako já mám hranici rozumnosti posunutou nad 75 keší, tak ty máš hranici rozumnosti někde mezi 5 a 75. To je vše, co jsem ti chtěl ukázat. Každej máme nějakej vnitřní limit, i ty. Takže nemá smysl prohlašovat, ať neposuzujeme podle počtu nálezů, protože to sám taky děláš a vcelku samozřejmě to dělají všichni - akorát každej máme jinou míru.


Rozumných lidiček je spousta. Každýmu novýmu kačerovi doporučuju, ať navštíví event a sám se přesvědčí. To stejné ti tady navrhnu taky -.stejně jako alkes a spousta dalších. Myslím si, že není pravda, že komunitu tvoří nějaké fórum, ale právě osobní kontakt na eventech a v terénu.


  • 0

#17 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2007 - 0:47

abakus:

gerdik:


Nedělej z půl roku týden a ze 75 keší 5. Čísla mne neberou a nikoho podle nich neposuzuji. A proto mne nezaráží, že človíček se 75 kešemi (nevím kolik jich vlastně má, ani mne nenapadlo si jej lustrovat - je mi to jedno ) chce na veřejnosti prezentovat geocaching.



No už nevím, jak bych ti to vysvětlil... ukázal jsem ti extrém, u kterého sám uznáváš, že to je nesmysl. Pak tady máme někoho se 75 nálezy. To už ti připadá OK. Takže stejně jako já mám hranici rozumnosti posunutou nad 75 keší, tak ty máš hranici rozumnosti někde mezi 5 a 75. To je vše, co jsem ti chtěl ukázat. Každej máme nějakej vnitřní limit, i ty. Takže nemá smysl prohlašovat, ať neposuzujeme podle počtu nálezů, protože to sám taky děláš a vcelku samozřejmě to dělají všichni - akorát každej máme jinou míru.


Rozumných lidiček je spousta. Každýmu novýmu kačerovi doporučuju, ať navštíví event a sám se přesvědčí. To stejné ti tady navrhnu taky -.stejně jako alkes a spousta dalších. Myslím si, že není pravda, že komunitu tvoří nějaké fórum, ale právě osobní kontakt na eventech a v terénu.



Jasňačka. Tak zdar na eventu nebo někde u keše.


  • 0

#18 Tom Kl

Tom Kl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2007 - 9:34

 


  • 0

#19 adp.

adp.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2007 - 10:23

to Klicnik

naprosto souhlasim

nejde o body, jde o celkovy prehled

kdyz jsou ty Velikonoce tak sem dam jednu starou Indickou bajku.

 

Představme si šest slepých Indů, kteří příjdou ke slonovi a začnou ho prozkoumávat. První příjde k chobotu, ošahá ho, a řekne si: "Slon vypadá jako hadice".

Druhý se postaví ke klu a učiní závěr, že jednoznačně slon musí vypadat jako ... větev? Prostě něco pevného a tvrdého.

Třetí ohmatává slonovi nohu a samozřejmě si začne myslet, že slon jednoznačně vypadá jako sloup a není nic jiného, než sloup.

Čtvrtý přistoupí ke slonovi z boku a začne slona vnímat jako velkou zeď. "Můj slon je jako velká zeď" říká si pro sebe a s tím se spokojí.

Pátý sedí na hřbetě a dotýká se slonova ucha. "Slon je jedna velká plachta" říká si a spokojeně si sedí dál.

A šestý je u oháňky. Slon musí vypadat jako provaz a to je tvrzení, za kterým si stojí.

A tak to cele je


  • 0

#20 Favet

Favet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2007 - 12:22

Prošel jsem tuhle „vášnivou“ diskusi a podle mého názoru má jako obvykle každý svou pravdu.

Na jednu stranu, naprostá většina posluchačů uslyší o geocachingu poprvé, podruhé v životě. Těm určitě má i člověk s „malými zkušenostmi“ v pár krátkých vstupech co sdělit. Zvláště pokud je dobrý vypravěč a má s výstupy v rozhlase již zkušenosti (což sice z příspěvku nevyplývá, ale předpokládám, že tak se Boris k pozvání do rozhlasu dostal).

Na druhou stranu zanícený superkačer může většině posluchačů připadat jako naprostý fanatik něčeho těžko pochopitelného, co je určeno jen pro pár vyvolených.
Tvrzení, že v roce 2004 jsi pro 100 keší musel objet celou republiku nelze dnes, v roce 2007, v médiích ani naznačit !! Určitě si to někdo vyloží jinak. O tom mluv jen pokud chceš všechny potencionální zájemce co nejvíce odradit.

Položme si však otázku, co jako GC komunita očekáváme od rozhlasového pořadu o kešingu.
Krajní možnosti jsou:
1. vůbec nic
2. představení svého koníčka, upozornění, že někde v terénu existují poklady, které slušní mudlové mají nechat na pokoji a ti neslušní se po nich mají pídit a likvidovat je
3. masivní rozšíření kačerské základny, se všemi důsledky jak pozitivními, tak negativními
4. odradit všechny případné zájemce

ad 3. Pokud rozhlasový pořad někoho nového přiláká, bude to nejspíš ten, kdo nejprve zkusí pár keší ve svém okolí. Takže Boris mu má jednoznačně co sdělit !!! A navíc zve k sobě i někoho zkušenějšího.

Ale zatím z diskuse nevyplynulo, že by se někdo, kdo se cítí fundovaný byl ochoten k Borisovi přidat!! Ono je asi jednodušší vyčkat a pak v nově založeném fóru dštít oheň a síru, jak ten kačeří novorozenec v tom rádiu blbě kecal.

---
Závěrem si ještě neodpustím citovat z logů, které jen potvrzují můj názor, že výše čísla může být pro rozhlasového kačeřího komentátora spíše na škodu.

Počátkem roku jsme vyrazili do Brna a na jedné nové keši logovali po obědě DNF, abychom druhý den zjistili, že během dopoledne byla někým přemístěna.
Jiný kačer (dnes >500) pár hodin dříve logoval: Zjistil jsem ze GPSka je neprovozuschopna (baterie) a tak jsem napsal <jméno>. o presnejsi napovedu pro hledani bez navigace.... Uz jsem se rozhodl to zabalit a popremyslet doma ...  Cestou k busu jsem potkal <jméno> Tak jsme na to jeste vyrazili jednou a to se uz povedlo...

A hele hned na další keši, kterou jsme sami ten den odlovili, ten samý kačer loguje:
Spatne jsem odhadl umisteni a hledal asi 1 km dale ... Az telefonat s <jméno> mne nasmeroval spravne  ;)

Nebo zápis jiného pár-set-kačera „potvrzující“ krásy geocachingu:
7/7 ...zdržel déle než je u me obvyklé, i když na vine taky bylo nádherné jarní pocasí, které mám z celého roku nejradši a to, že toto už byla moje poslední naplánovaná cache a nemusel jsem se nikam dál hnát...
---

PS: to Tom Klíčník: přestože na otázku delegáta v rozhlase máme asi rozdílný názor, na základě zkušeností při odlovu, tvorbě keší a dle Tvých ostatních příspěvků a názorů na tomto fóru si myslím, že by ses měl k Borisovi přidat právě Ty.
 


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama