Přejít na obsah


Fotka

GC v eteru


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
81 odpovědí na toto téma

#61 Lidoop-2694

Lidoop-2694

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2007 - 15:54

Proto je lepsi delat "osvetu" tak, ze nekdo obcas zajde pokecat do CRO nez aby obcas nekdo nekde musel spadnout ... treba ten svet venku neni zase az tak zkazenej a zlej a ti pripadni "novacci" kterym by se to mohlo zalibit nebudou jenom prudit, nicit ... [;)]

  • 0

#62 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2007 - 16:10

Posluchač to neví, je to kvalifikovaný odhad šéfredaktora, který vymýšlí obsah. Ten o tom, co lidi zajímá, ví ze sledování starších statistik, čtenosti, poslechovosti, z průzkumů. Na internetu třeba u svých webů dokážů poměrně přesně odhadnout, jaké čtenosti dosáhne článek za čtyřiadvacet hodin - jen podle jeho tématu. Vím, co bude mé čtenáře zajímat.

Není nutno o geocachingu hovořit v médiích. Stejně není nutno hovořit o cyklistice, včelaření, gymnastice, kuchyňských spotřebičích, dětských plenách, ... (doplňte jakékoli libovolné téma). Na takto položenou otázku bohužel neexistuje lepší odpověď, pokud neberete argument, že toto téma může někoho zajímat.

Jinak host za účinkování v rozhlasovém pořadu nedostane ani korunu. Většinou s tím má ještě náklady, třeba na cestu.


  • 0

#63 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2007 - 16:45

Lidoop: Proto je lepsi delat "osvetu" tak, ze nekdo obcas zajde pokecat do CRO nez aby obcas nekdo nekde musel spadnout ...


Ten borec vůbec nebyl hledat cache, prostě lezl na nějakou skalku a spadl z ní. Ale je fakt, že možná kdyby byl geocacher, tak by žil, protože cache byla zrovna disablovaná a on by si to lezení nechal na hezčí počasí a aktivování cache [;)]


  • 0

#64 Favet

Favet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2007 - 18:03

mitak:

Ten borec vůbec nebyl hledat cache, prostě lezl na nějakou skalku a spadl z ní. Ale je fakt, že možná kdyby byl geocacher, tak by žil, protože cache byla zrovna disablovaná a on by si to lezení nechal na hezčí počasí a aktivování cache [;)]

Pak mi teda uniká, jak si tuhle událost média dala do spojitosti s geocachingem.. Ví (tuší) to někdo?

Nebo snad při prohledávání místa události našli cache? 


  • 0

#65 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2007 - 19:12

co si pamatuju, tak nasli pri prohledavani okoli cast kese (byla v tu chvili disablovana a asi nasli pohozeny poniceny zbytek) s udaji - jestli na vicku nebo v pravidlech netusim. a jelikoz uz tehdy vedela policie o geocachingu nejvic (co se tyce verejnosti mimo komunitu - ruzne policejni kontroly kaceru, na ktere byli zavolani pozornymi spoluobcany jakozto na nebezpecne podivne bloumajici individua [:D], okukujici okoli, nepochybne za ucelem zmapovani a nasledne loupeze [:)]), tak samozrejme spojila dohromady - spadly kluk ze skaly, skrys pobliz, to tam urcite lezl na geocaching. no a to museli rict jako zpravu mediim. v mediich nekdo ten divnej pojem hodil do googlu, uvidel stranky GC a vyplodil z toho internetovou hru. 
  • 0

#66 cyne

cyne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2007 - 19:26

FaVeTteam:

Pak mi teda uniká, jak si tuhle událost média dala do spojitosti s geocachingem.. Ví (tuší) to někdo?

Nebo snad při prohledávání místa události našli cache? 

presne tak policie pri prohledavani mista te nestastne udalosti nasla finalovku kesku Tram kesky a 'bulvarni' novinari se toho hned chytli a byl z toho ten humbuk jakej byl no.

ja take nejsem zrovna pro medializaci v celostatnich mediich. napriklad se pak objevuji kaceri typu howadoor(omlouvam se pokud jsem ten nick spatne napsal, nebo ho spletl s nekym jinym), tedy kacer, ktery nacpal kesku sladkostma, nechal ji tam tyden a kdyz pak jeden kacer ho na to upozornil  a  potraviny vyndal tak se nastval, vynadal mu do .... a pak delal blbosti. a byli zde i dalsi exoti...

  • 0

#67 Tom Kl

Tom Kl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2007 - 21:47


 


  • 0

#68 swenney

swenney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 409 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2007 - 8:59

Tak za nejakych pet hodin se ukaze...;)

  • 0

#69 Favet

Favet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2007 - 14:30

Aha, už se ukazuje. Nevědět oč kráčí, tak mám asi jedné kupě tradicionálky s multinami a pěkný chaos.

Teď je pauza na dotazy posluchačů a za 10 min. se budou odpovídat.

Tak volejte, co jste kdy chtěli vědět o GC [:)]


  • 0

#70 marfik

marfik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2007 - 15:09

Tak jsem si se strachem z možných neblahých následků z masové medializace geocachingu vyslechl rozhlasový pořad, a myslím, že není třeba se bát zvětšeného módního přílivu dalších lidí. Boris se snažil v poměrně krátkém a často přerušovaném časovém prostoru vysvětlit všechno o technické podstatě geocachingu, ale myslím si, že nezasvěcený člověk z toho má jen představu, že geocacheři jsou takoví tiší blázni, kteří hodně složitým způsobem hledají nějaké krabičky s tužkou a gumou. Myslím, že Borisovi lze poděkovat za odvahu a nadšení s kterým do toho šel. Jsem přesvědčen, že jeho povídání bylo takové, že se jím nechají nalákat opravdu jen ti, kteří mají vůli a chuť se geocachingu opravdu věnovat, narozdíl od soutěže vyhlášené nějakým regionálním časopisem, který třeba i v dobrém úmyslu zveřejňuje souřadnice kešek a láká další geocachery vidinou vyhrané GPSky.
  • 0

#71 Favet

Favet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2007 - 15:23

marfik: Tak jsem si se strachem z možných neblahých následků z masové medializace geocachingu vyslechl rozhlasový pořad, a myslím, že není třeba se bát zvětšeného módního přílivu dalších lidí....

Myslím si to podobně. Jen jsem nastražil uši, když prý volali ochranáři, zda to neničí přírodu ... což se dalo čekat.

Záznam pořadu ve 13:10 h je ZDE na ČRO 2. 

 

Přímo stažení pak TADY (mp3 – 23 MB)


  • 0

#72 BBBubak

BBBubak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2007 - 15:31

Ja jsem behem poslechu ruzne prechazel, takze mi mozna neco uniklo - celkove mi ale povidani prislo velmi rozumne a na urovni. Kdybych byl total mudla, asi bych z toho nemel dojem o tichych blaznech, ale o docela zajimave, inteligentni zabave, ktere se venuji inteligentni lidi, ktera muze byt obohacujici poznavanim novych mist nebo nakukovanim do vselijakych oboru lidskeho vedeni ... a ktera ma sve mantinely, tedy ze to neni partizanska, poloanarchisticka a spolecnosti nebezpecna zalezitost... Fajn.

Jeste jednou musim podotknout, ze jsem mozna neslysel zcela vse - ale z toho, co jsem slysel, mam dobry pocit, a myslim, ze ruzne katastroficke scenare z tohoto vlakna se rozhodne nenaplnily. Borisi, diky! (I kdyz bez toho poradu bych byl taky stastny, pokud uz nejaky mel byt, tak takovyto. :) )


  • 0

#73 Vitek team CZ

Vitek team CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 99 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2007 - 15:47

FaVeTteam:

marfik: Tak jsem si se strachem z možných neblahých následků z masové medializace geocachingu vyslechl rozhlasový pořad, a myslím, že není třeba se bát zvětšeného módního přílivu dalších lidí....

Myslím si to podobně. Jen jsem nastražil uši, když prý volali ochranáři, zda to neničí přírodu ... což se dalo čekat.

Podcast se snad brzy objeví ZDE na ČRO 2.  Záleží, jak rychle pořad v rádiu zpracují.

 

Ještě že se ty ochranáři přírody nejdou podívat třeba semto by asi tak klidní nebyli.
Jinak pořad jsem taky poslouchal a myslim že vliv na příliv nováčků bude mít minimální. Ovšem až svoji první kešku najde nějaká celebrita ze seriálu TV NOVA a udělá o tom pořad.... to pak bude jiná. [:P]
  • 0

#74 S@li

S@li

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2007 - 22:32

Co se týče toho kluka, co spadl z té skály, tak hlavně kdyby to byl pravej kačer tak neleze po skále, protože co si já pamatuju tak k té kešce se dalo krásně přijít po cestě zezadu [8o|]  ...neměla nastavenou obtížnost ani na půlku [:(]


  • 0

#75 edheldil

edheldil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2007 - 23:24

Dáin & Olík: co si pamatuju, tak nasli pri prohledavani okoli cast kese (byla v tu chvili disablovana a asi nasli pohozeny poniceny zbytek) s udaji - jestli na vicku nebo v pravidlech netusim.

 

A zalogovali se? [6]

 


  • 0

#76 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2007 - 1:50

Živá reportáž z mého offline poslechu:

[:D][:D][:D] No teda, i když jsem to předtím s Borisem probíral mailem, tak teď se musím smát jako svině [:D][:D][:D] Už to poslouchám 5 minut a díky tomu, že moderátorka se dopředu dověděla princip, tak už se na princip geocachingu neptá (že někdo něco uloží a jiný to jde s přijímačem hledat), v podstatě zatím tam vůbec nepadlo o co jde ... 7 minut a můžu říct, že kdybych byl laik, tak jsem už dávno mimo [:D][:D] osmá minuta a údajně jsme se probrali úvod [:D] No paráda, pokud to takhle půjde dál tak příznivci zmrazení počtu geocacherů můžou tleskat. 9 minut: V keškách se hledají zlaté hodinky a člověk někam jde a tam najde krabku. Huráááá!!! [:D] Desátá minuta: Dramatický příběh... teď u si plně uvědomuju, že prostě JSME blázni a přes to nejede vlak [:D] Omlouvám se, ale je to doslova páté přes deváté, je možné, že kdybys dostal čtvrtinový čas a musel vážit každé slovo, tak by to asi dopadlo smysluplnějc... ÁÁÁ máme tady dotazy, těším se... lidé děkují, no tak to je sice fajn, ale radši bych si poslechl ty dotazy živě. Ochranáři jsou asi fakt hovada sto let za opicema, kdyby někdo přišel s akvým dotazem za mnou, tak mě tím asi fakt donutí se vrhnout do organizování Brněnského CITO eventu [:D]

Omlouvám se za moje mylné obavy, jestli by někdo s malým počtem nálezů by byl schopný sdělit obsáhlost geocachingu laikovi. Teď je můj názor takový, že čím míň nalezených keší, tím větší přístupnost k laikům.

Dvacátádruhá minuta a frenetický FTF boj mě málem donutil se smíchem předklonit [:D] Omluva geocacherům určitě nemůže být myšlena vážně, nikdy jiný se přece nemohl tak bavit. No ale když to porovnám se sterilníma reportážema Amerických televizí, tak byl určitě vidět ten zápal pro hru. Borisi, zkus příště mluvit pomalejc, není potřeba sdělit komplet všechno od Davida Ulmera až po zánik světa [;)]

Každopádně díky za zážitek před spaním, ještě dlouho se budu ve spánku usmívat [;)]

P.S.: Jo a hlavně tuto "reportáž" neber jako urážku, prostě se jen rád bavím [:D] Ze všeho nejvíc mi to připomínalo palbu slavného slovenského sportovního komentátora Gabo Zelenaye [;)]


  • 0

#77 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2007 - 2:27

Tak jsem si zaznam z CRO prave poslechl a musim Borisovi sklonit poklonu. Myslim, ze pro ty, co o GC nikdy neslyseli, to bylo jiste poucne a ze vse hlavni bylo vysvetleno. Tedy klobouk dolu, nic negativniho jsem tam osobne nezaznamenal...

  • 0

#78 Favet

Favet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2007 - 8:31

mitak:

Živá reportáž z mého offline poslechu:

Omlouvám se za moje mylné obavy, jestli by někdo s malým počtem nálezů by byl schopný sdělit obsáhlost geocachingu laikovi. Teď je můj názor takový, že čím míň nalezených keší, tím větší přístupnost k laikům.

...však o tom se zde vedla dlouháááááááááááááá diskuze... [;)]
 


  • 0

#79 Lidoop-2694

Lidoop-2694

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2007 - 9:11

Po dodatecnem poslechu to celkove hodnotim jako pekne povidani, ktere podle me odpovida stylu stanice ktera jej vysilala a tech par lidi co to slyselo v eteru bude mit myslim o GC pozitivni mineni.

Redaktorka nic moc, podle me to mela vic a lip ridit a Borise usmernovat (pomahat mu) - ocividne si neuvedomovala, ze to co se uz pred vysilanim dozvedela se jeste nedozvedeli posluchaci ... mimochodem uvod byl hezky, ale co je to to "džý-pý-es"? :o)

Boris mluvil hezky - kdyby takhle lidsky vysvetlil Klousek s Topolankem danovou reformu ... ale to sem nepatri.

Jeste jednu poznamku k te "fundovanosti" kacera - dobry hrac nemusi byt dobry trener a expert nemusi byt dobry ucitel ...


  • 0

#80 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2007 - 17:49

Tak jsem se k té reportáži dostal až offline nyní a musím říci, že mi nijak nepřipadala nevhodná, myslím že náležitě mas-médiová a určitě neublíží. Musím se ale bavit teď zpětně pročítáním těch flames na začátku :-) A že tam teda šel někdo ze zkušených kačerů vypomáhat... holt po bitvě je každý generál :-)

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama