Přejít na obsah


Fotka

Používáte někdo LOOX N560 ?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
9 odpovědí na toto téma

#1 stanleypaulGC

stanleypaulGC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2007 - 17:16

Dostal se mi do ruky LOXX N560, používáte he někdo? má někdo představu co v něm nejlíp chodí? Má představa je nějaká navigace pro geocaching, nejlépe s mapovými podklady (aspoň turistická 1:50.000), přístup na internet abych mohl v terénu kouknout na listingy a souřadnice. Snažil jsem se porokousat přes přednastavený MS explorer na net ale nějak to není ono. Zkouším i Operu, ale taky nic moc. Buď to píše, že nemůže otevřít stránku (třeba geocaching.cz nebo geocaching.com), když už jsem nějak dosáhl toho, že to otevřel, tak zase mi nechce ukázat interaktivní mapu v  okolí keší.  (tu co je na netu  u listingů,  geocaching.com Google maps).Má představa byla, že někam přijedu někam, tam zapnu internet, zadám současné souřadnice a na PDA mi to ukáže které keše mám v okolí, mrknu na listingy, vložím souřadnice do PDA nebo do GPS co mám nemapovou v mobilu a vyrazím. Ale takhle to zatím nejde. Předpokládám povýšit své členství na PM, ale zatím s těmito výsledky v tom nevidím efekt. Kde dělám chybu? Poraďte. Nebo se domluvme na nějakém školení, pivo platím. Díky

  • 0

#2 stanleypaulGC

stanleypaulGC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2007 - 17:21

Ještě mne napadlo, jestli třeba není potřeba někde stáhnout něco jako Javu nebo nějaký další doplňkový soft,  protože třeba u těch map u Google maps mi to už jednou ukázalo celou obrazovku, ale to okénko, interaktivní mapa, byla prázdná.

Nevím, jsem stupido, školy nemám, ale nějak to fungovat přece musí, ne? že bych zkusil kladivo? kdyby jste něco věděli, tak zkuste třeba i email stanislavpaul@seznam.cz nebo tel 724231622 . Díky


  • 0

#3 Trainzak

Trainzak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2007 - 18:59

Vyzkoušel bych ještě prohlížeč Netfront, ten umí i Javu a je podle mě nejvychytanější - bohužel je už placený.

Jinak bych použil tuto stránku: http://boulter.com/gqs/ - Je to rychlý vyhledávač cachí s malým objemem stažených dat.
 


  • 0

#4 stanleypaulGC

stanleypaulGC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2007 - 9:39

Mně to připadá, jako by tam, kde je stránka webu tvořena graficky a ne přímo textově, že s tím mají ta PDáčka problém. Nebo je to problém jen prohlížečů? Ani s expolrerem ani s Operou nejsem spokojen. Dokonce i některé stránky které jeden den jdou otevřít tak jindy nejdou. Nemůže to být rychlostí spojení? nebo už fakt nevím.Kde najdu nějaké rozumné forum, kde hledat odpovědi?

to Trainzak: jak ten vyhledávač vyhledává? na základě polohy nebo musím znát nějaký údaje, část názvu, waypoint GCxxxx, nebo co?  k tomu placení. Opera je taky placená, to není problém, spíše jsem myslel, jestli se nemusí dohrát nějaký jiný soft, třeba Java do stávajících prohlížečů, resp.jestli to nějak nepomůže. Díky.

 


  • 0

#5 stanleypaulGC

stanleypaulGC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2007 - 13:21

Tak mi připadá, že to funguje podle erupcí na slunci. Dnes třeba jede vše bez problémů přes explorera. Tedy skoro. když kliknu na odkaz na zobrazení mapy Google maps, tak mi PDA napíše, že "Google Maps API is not compatible with browser" . Proč není kompatibilní?

  • 0

#6 pepa.z.pocernic.test2

pepa.z.pocernic.test2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 170 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2007 - 13:59

stanleypaulGC: Tak mi připadá, že to funguje podle erupcí na slunci. Dnes třeba jede vše bez problémů přes explorera. Tedy skoro. když kliknu na odkaz na zobrazení mapy Google maps, tak mi PDA napíše, že "Google Maps API is not compatible with browser" . Proč není kompatibilní?

Protože tyhle programy v mobilních zařízeních mají často jen část schopností svých větších bratříčků a proto s nimy některé věci nemusí fungovat.


  • 0

#7 stanleypaulGC

stanleypaulGC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2007 - 15:32

pepa:

Protože tyhle programy v mobilních zařízeních mají často jen část schopností svých větších bratříčků a proto s nimy některé věci nemusí fungovat.

To samozřejmě chápu, proto se ptám, jestli to nejde něčím zlepšit, o API se tady taky hodně mluvilo, možná existuje něco, čím to zlepšit.... 


  • 0

#8 LaLu Team

LaLu Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 364 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2007 - 22:28

Sám N560 používám a zatím k plné spokojenosti. K přístupu na internet používám Operu a připojení přes BT a mob. telefonu. Je pravda, že interaktivní mapu jsem zatím nepoužil, ale vše ostatní mi zatím jede bez problémů. V praxi postupuju následovně:

Při cestách autem (hrubá orientace k místu kde chci "lovit") používám TomToma (6) s nahraným seznamem POI bodů pro kešky. Takto se velmi jednoduše dostanu k místu určení, případně objevím kešky podél cesty. Samozřejmě je potřeba soubor pravidelně aktualizovat (www.poi.cz). Pro přesnější orientaci a odlov pak použiju Ozi Explorer s nahranou turistickou mapou a opět s aktuálním POI seznamem. Pokud potřebuji v terénu nápovědu použiju Operu a stránky geocachingu.


  • 0

#9 KEnik-5222

KEnik-5222

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2007 - 22:03

Používám Operu - mapy nepoužívám OziExplorer GPSTuner - mapy si připravuji sám BeeLineGPS - Pro dohledání a zaměření umí spočítat průměrnou polohu Nakrmeno pres PIO.cz jinak jako bombu pvazuji GeoScout - mám vše popis logy waipointy mapy .. super
  • 0
Základní tábor mám v Brdech :) T-Mobile G1 / C:GEO

#10 Slavek_CZ

Slavek_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2007 - 22:59

Ano ano, všichni používáme www.poi.cz jak hezké. Škoda, že ted už poi body neseženeme :@
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama