Přejít na obsah


Fotka

Lze stáhnout více souřadnic naráz?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
20 odpovědí na toto téma

#1 Iwanhoe

Iwanhoe

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2007 - 15:19

Ahoj kečeři

Mám takový skromný dotázek: Lze nějakým rychlejším způsobem stáhnout všechny souřadnice keší na našem území, nebo se musí stahovat normálně po jedné (jak to dělám doteď). Ptám se proto, že bych využil svoji GPesku a přenesl nahrané souřadnice všech keší na Topo 50. Tím bych měl vlastně vlastní mapu a mohl bych si svoje naleznené keše snadno odfiltrovat( vymazáním v GPesce a opětovným nahráním). Nějak se v těch radách na forech o dobrých mapách nevyznám! Jsem hold antitalent [:$]

 Za pomoc předem děkuji.


  • 0

#2 kvapa

kvapa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 501 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2007 - 15:34

Pokud jsi obyčejný uživatel jako já tak využij poi.cz. Souřadnice tam jdou stahovat v různých formátech.

  • 0

#3 t.prochazka

t.prochazka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2007 - 17:54

Není nutné stahovat po jedné, já jsem normální uživatel a když si zadám souřadnice místa, kde jedu, tak lze stáhnout všechny nalezené cache najednou, tedy po jednotlivých stránkách.

Nevíte někdo ale odkud se berou ty body na poi.cz, to někdo ručně aktualizuje? Jak rychle se tam projeví třeba vykradení cache?

Já bych spíše potřeboval sehnat program, který dokáže do schránky zkopírovat aktuální GPS souřadnice, nevíte někdo o něčem takovém?

  • 0

#4 Hanysek & Hanika

Hanysek & Hanika

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2007 - 19:33

A nebo pres skrysotlac. Ale budes muset delat 150 km okruhy protoze skrysotlac vic neumi.
  • 0

#5 Iwanhoe

Iwanhoe

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2007 - 22:45

Mockrát děkuji. To jsem vůbec nevěděl. [:D]

Nahrál jsem do GPesky co se do ní vešlo (tedy asi 1/3 všech regularek) a pak to přehrál do Topo 50. Bohužel jsem nepočítal s tím, že se do GPS toho více nevleze a teď z ní musím jednu po druhé vymazávat. (Na jiný způsob jsem zatím nepřišel) [:S]


  • 0

#6 Morave

Morave

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2007 - 21:00

Jsem si jist, že musí jít smazat všechny naráz. Co máš za GPS? Zkus dát vyhledávání uživatelských waypointů dle abecedy, a výsledkovém okně v menu pohledat funkci pro mazání.

Jinak skrýšotlač je fajn, jen to dotahování listingů při větším množství keší pěkně trvá. 


  • 0

#7 Iwanhoe

Iwanhoe

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2007 - 0:13

Díky za radu. Mám E. Legend, ale obávám se, že Legend žádnou takovou funkci nemá. Trošku jsem se v tom hrabal, ale nic jsem nenašel. Možná jsem jen špatně hledal, možná to opravdu nejde. Nevím. Přesto děkuji!!!  [:)]
  • 0

#8 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2007 - 0:23

Iwanhoe: Díky za radu. Mám E. Legend, ale obávám se, že Legend žádnou takovou funkci nemá. Trošku jsem se v tom hrabal, ale nic jsem nenašel. Možná jsem jen špatně hledal, možná to opravdu nejde. Nevím. Přesto děkuji!!!  [:)]

A nepomohl by reset? Provadi se zapnutim pristroje pri soucasnem zmacknuti urcite kombinace tlacitek. Kterych urcite jednodusse najdes na webu. Mela by set im smazat cela uzivatelska pamet (waypointy a mapy) a obnovit tovarni nastaveni. Pokud tam tedy mas neco duleziteho, urcite nejdriv zazalohuj. 


  • 0

#9 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2007 - 0:26

Iwanhoe: Díky za radu. Mám E. Legend, ale obávám se, že Legend žádnou takovou funkci nemá. Trošku jsem se v tom hrabal, ale nic jsem nenašel. Možná jsem jen špatně hledal, možná to opravdu nejde. Nevím. Přesto děkuji!!!  [:)]

Hmm tak ted koukam, ze to v Legendovi jde normalne pres menu. Dej hledat waypointy, by name, ok, ikonka nalevo od krizku v horni liste, delete all. Ze zjevnych duvodu jsem to nezkousel, ale verim, ze to funguje.


  • 0

#10 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2007 - 0:34

Btw. Waypointy jdou do GPS dostat take jako POI, kterych se do pameti vede mnohem vice. Je k tomu potreba vytvorit pruhlednou mapu s body. Navod je zde.

  • 0

#11 les-coccinelles

les-coccinelles

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2007 - 5:15

Standardně najdeš mazání bodů (resp. čehokoliv) v Legendovi na obrazovce s trasovým počitadlem (ušlé km, doba chůze apod.) v horním menu.

  • 0

#12 Morave

Morave

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2007 - 11:16

alkes:

Iwanhoe: Díky za radu. Mám E. Legend, ale obávám se, že Legend žádnou takovou funkci nemá. Trošku jsem se v tom hrabal, ale nic jsem nenašel. Možná jsem jen špatně hledal, možná to opravdu nejde. Nevím. Přesto děkuji!!!  [:)]

Hmm tak ted koukam, ze to v Legendovi jde normalne pres menu. Dej hledat waypointy, by name, ok, ikonka nalevo od krizku v horni liste, delete all. Ze zjevnych duvodu jsem to nezkousel, ale verim, ze to funguje.

 

Funguje. Taky jsem ho kdysi zaflakal hromadou bodu nez jsem zjistil, ze to tam mapsource odesila vsechno naraz a ne jen ty co mam oznacene. [:)]


  • 0

#13 PV BOLT

PV BOLT

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2007 - 22:36

Jsem přes skrysotlac nahrál kešky do Garmina, ale body nebyli uloženy v mapě na správných místech, body měli jiné souřadnice.Jen některé.Setkal se s tím někdo? Celkem mi to zkazilo výlet.Dík za reakce.

  • 0

#14 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2007 - 8:25

PV BOLT: Jsem přes skrysotlac nahrál kešky do Garmina, ale body nebyli uloženy v mapě na správných místech, body měli jiné souřadnice.Jen některé.Setkal se s tím někdo? Celkem mi to zkazilo výlet.Dík za reakce.

Celkem pravidelně Skryšotlač používám způsobem vyhledání cache, vytvoření GPX souboru, tisk listingu a popisované potíže jsem zatím nezaznamenal.

Jak jsi nahrával body do GPS?  Já si GPX otevřu v MapSource a nahrávám body do GPS z něj.

Zkus upřesnit CO přesně nesouhlasilo a jak.


  • 0

#15 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2007 - 9:10

PV BOLT: Jsem přes skrysotlac nahrál kešky do Garmina, ale body nebyli uloženy v mapě na správných místech, body měli jiné souřadnice.Jen některé.Setkal se s tím někdo? Celkem mi to zkazilo výlet.Dík za reakce.

To by mohl být špatně nastavený elipsoid v GPSce. Určitě tam máš WGS84?


  • 0

#16 PV BOLT

PV BOLT

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2007 - 21:12

Jestli to někoho zajímá tak jsem udělal ve ST(srýšotlač), GPX to otevřel v EasyGPS a nahrál do GPS. Po příchodu na místo jsem zjistil,že mě navigace vede do řeky, tak jsem jukl na wap.gc.com a zjistil,že název-obtížnost atd souhlasí ale souřadnice jsou špatně, po opravení souřadnic v GPS jsem lehce došel na místo přesně.[:$] Děkuji za rady s exportem dat, zkusím to.Přeji lovu zdar a žádné kufrování.

  • 0

#17 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2007 - 22:26

PV BOLT: Jestli to někoho zajímá tak jsem udělal ve ST(srýšotlač), GPX to otevřel v EasyGPS a nahrál do GPS. Po příchodu na místo jsem zjistil,že mě navigace vede do řeky, tak jsem jukl na wap.gc.com a zjistil,že název-obtížnost atd souhlasí ale souřadnice jsou špatně, po opravení souřadnic v GPS jsem lehce došel na místo přesně.[:$] Děkuji za rady s exportem dat, zkusím to.Přeji lovu zdar a žádné kufrování.

Jasně, že nás to zajímá, používám ten program taky a nerad bych si někdy naběhl.

Takže dotazy:

1. máš možnost zkontrolovat, jestli jsou souřadnice v GPX souboru správně?

2. souřadnice byly špatně náhodně nebo o stejnou hodnotu?

3. jsi schopen tu operaci s chybným nahráním zopakovat se stejným výsledkem? 


  • 0

#18 PV BOLT

PV BOLT

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2007 - 10:16

Tak mi to nedalo a zkusil jsem několik pokusů, dostat body do GPS. Asi se budu muset smířit s tím, že někde dělám chybu, ale nevím kde.Jestli  vás používá ST takové množství a nemáte problema, tak je jasné že chyba je jen ve mě.

Protože pokusy jsou zaznamenány v pořadí jak byli provedeny, je vidět že se zlepšuji.Posledním pokusem jsem,zkusil i variantu nepřihlášen na www.gc.com a pracovat přihlášený v ST.

Kolombo dostává odpověď na 1ne  , na 2, bohužel neumím odpovědět 3, tento pokus jsem provedl s níže uvedeným výsledkem 

Zdarec !!

 

Janohrad GCMEY1

N48 48.163 E16 49.933

 

Bod – stáhnuto přes - přenos přes – finální pozice v MS nebo GPS

 

Bod

 

 

Souřadnice v MS

GCMEY1

GC ›

EG › MS

N48 48.198 E16 49.861

Janohrad TR 11

ST ›

EG › MS

N48 48.167 E16 49.915

Janohrad TR 11_ 1

ST ›

GPS › MS

N48 48.163 E16 49.933

GCMEY1_1

GC ›

EG › GPS

N48 48.163 E16 49.933

bod

ST › expGPX

Otev v EG › GPS

N48 48.163 E16 49.933

 

 

 

 

 

MS – MapSource TOPOCzech

GC – www.geocaching.com

ST – skrýšotlač

GPS – GPSMap 60CSX

EG – EasyGPS

 



  • 0

#19 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2007 - 11:01

PV BOLT:

Tak mi to nedalo a zkusil jsem několik pokusů, dostat body do GPS. Asi se budu muset smířit s tím, že někde dělám chybu, ale nevím kde.Jestli  vás používá ST takové množství a nemáte problema, tak je jasné že chyba je jen ve mě.

Nevim. Nikdy jsem se skrysotlacem tento problem nemel a nemam ani v pripade Janohradu. Postupem "Nactu cache ve skrysotlaci, exportuju do gpx, otevru v mapsource a nahraju waypoint do GPS" funguje vse naprosto bez problemu. Souradnice jsou ve vsech bodech procesu v poradku.

Proc do toho vlastne tahas jeste EasyGPS? 


  • 0

#20 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2007 - 11:08

PV BOLT: Kolombo dostává odpověď na 1ne  , na 2, bohužel neumím odpovědět 3, tento pokus jsem provedl s níže uvedeným výsledkem

K odpovedi cislo 1. Otevri si gpx soubor v poznamkovem bloku, najdi souradnice, cast za desetinou teckou vynasob sedesati a zaokrouhli na 3 desetina mista. Pokud sedi se souradnicemi cache, je v gpx vse v poradku.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama