Přejít na obsah


Fotka

Evolve GPS a staticka navigace


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6 odpovědí na toto téma

#1 Tragedie_v_JZD

Tragedie_v_JZD

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2007 - 17:09

ahoj..

nema nekdo nejaky tip na GPS software pro smartphone edici mobilnich windows, ktery dokaze kurs k zadanemu bodu pocitat na zaklade souradnic a nikoli na zaklade headingu z GPS?

koupil jsem si Evolve GPS a chci ji dat posledni sanci, nez ji nekomu prodam, protoze na Geocaching je nepouzitelna (bohuzel jsem na to prisel az ted, par dnu po koupi)
Tomas

  • 0

#2 Pazitka

Pazitka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2007 - 10:22

Proc je nepouzitelna? A co je to za zarizeni? Kdyz se rekne Evolve GPS, tak bych tim rozumel BT modul, i v souvislosti se Smartphone, ale Evolve take dela celou automobilovou navigaci ...

O SW na Windows mobile tu je nekde cele vlakno, ... Vito Navigator,  GPS Tuner, BeeLine GPS, ... to jen namatkou nazvy co me napadaji ...


  • 0

#3 czcharlie

czcharlie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 292 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2007 - 11:58

pazitka:

Proc je nepouzitelna? A co je to za zarizeni? Kdyz se rekne Evolve GPS, tak bych tim rozumel BT modul, i v souvislosti se Smartphone, ale Evolve take dela celou automobilovou navigaci ...

O SW na Windows mobile tu je nekde cele vlakno, ... Vito Navigator,  GPS Tuner, BeeLine GPS, ... to jen namatkou nazvy co me napadaji ...

Evolve GPS je pomerne kvalitni GPS zelva (dokonce se solarni baterii), ale s chipem MediaTek a pokud ma statickou navigaci pak asi nebude sehnatelny SW na vypnuti. Z toho duvodu by Evolve byl opravdu pro geocaching nepouzitelny.

  • 0

#4 Tragedie_v_JZD

Tragedie_v_JZD

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2007 - 13:02

presne tak ... je to tim ze staticka navigace...

 vim o jednom programu, kteremu by toto nevadilo (v nastaveni ma moznost nastavit , zda ma "heading" brat primo z GPS a nebo si ho dopocitovat na zaklade aktualnich souradnic a cilovych souradnic bodu), ale bohuzel tento program je mi k nicemu. je jenom pro "velka mobilni windows" a nikoli pro smartphone edici mobilnich windows.


  • 0

#5 Pazitka

Pazitka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2007 - 15:02

A muze tu nekdo "na svou dusi na psi usi" prohlasit, ze Mediatek pouziva nejaky algoritmus, ktery by se podobal "staticke navigaci" u chipu SIRF Star III, ke kteremu se tento pojem vaze?

Podle toho co ja jsem za 2 minuty zjisitil, tomu tak neni ... http://www.gpspassio...TOPIC_ID=67511 


  • 0

#6 Tragedie_v_JZD

Tragedie_v_JZD

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2007 - 16:42

pazitka:

A muze tu nekdo "na svou dusi na psi usi" prohlasit, ze Mediatek pouziva nejaky algoritmus, ktery by se podobal "staticke navigaci" u chipu SIRF Star III, ke kteremu se tento pojem vaze?

Podle toho co ja jsem za 2 minuty zjisitil, tomu tak neni ... http://www.gpspassio...TOPIC_ID=67511 


  • 0

#7 Tragedie_v_JZD

Tragedie_v_JZD

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2007 - 16:47

pazitka:

A muze tu nekdo "na svou dusi na psi usi" prohlasit, ze Mediatek pouziva nejaky algoritmus, ktery by se podobal "staticke navigaci" u chipu SIRF Star III, ke kteremu se tento pojem vaze?


Podle toho co ja jsem za 2 minuty zjisitil, tomu tak neni ... http://www.gpspassio...TOPIC_ID=67511 



neco takoveho pouziva.. na psi usi .. da se o tom najit ve forech na navigovat.cz ... projevuje se to tak, ze do rychlosti pohybu cca 5 km/h GPSka posila pouze informaci o rychlosti a aktualni pozici. heading zustava na posledni "aktualizovane" hodnote. cili pri bezne chuzi clovek vidi pouze ze se ke kesi blizi, ale nevi, ze jde spatnym smerem.


az v okamziku prekroceni cca 5 km/h zacne gpska posilat i aktualni informaci o headingu. problem je IMHO v tom, ze 99% programu pri zobrazovani "sipky" pouziva i tento udaj a pouze nektere programy umoznuji toto zmenit tak, aby tento udaj ignoroval a pocital to po svem. njapr. gpsdash, gpsutilities apod , ktere jsme zkousel, jsou ve spojeni s touto GPS pro geocaching nepouzitelne (pokud tedy pri geocachingu nebehate :)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama