Přejít na obsah


Fotka

oziexplorer


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
9 odpovědí na toto téma

#1 VerCzenda

VerCzenda

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2007 - 8:07

Ahoj Poradi prosim nekdo s nastavenim oziho na PDA Asus 639 uz ho mam nainstalovanej vidim tam mapu ale kontrolka gps ani nehlesla vubec nevim co kde mam nastavit aby me to fungovala poradi nekdo nebo aspon nakou adresu kde bych se to dočetl díky

 

Verczenda 


  • 0

#2 czcharlie

czcharlie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 292 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2007 - 8:51

VerCzenda:

Ahoj Poradi prosim nekdo s nastavenim oziho na PDA Asus 639 uz ho mam nainstalovanej vidim tam mapu ale kontrolka gps ani nehlesla vubec nevim co kde mam nastavit aby me to fungovala poradi nekdo nebo aspon nakou adresu kde bych se to dočetl díky

 

Verczenda 

Nejdriv musis zjistit na kterem portu a jakou rychlosti GPS komunikuje.Pokud se to nedoctes v manualu, tak si stahni programek SirfTech, ten GPS detekuje a potrebne udaje Ti zjisti. Pozor ale pri jeho pouzivani, tento SW umoznuje nastavit vsechny vlastnosti SirfStaru a pokud budes laborovat bez znalosti veci, muzes si GPS dokonale rozhodit. ZJistene hodnoty nastavis v Ozim v menu Soubor-Konfigurace-NMEA (GPS) v zalozce Nastaveni portu (obvykle byva port COM2, rychlost komunikace 4800Baud a veta GPRMC, ale muze se to u ruznych zarizeni samozrejme lisit). Pokud nemas do Oziho cestinu stahni si ji z http://www.volny.cz/goya, je v adresari OziExplorer. Soubor s cestinou staci nakopirovat do adresare Oziho v PDA, zvolit zmenu jazyka a pri pristim startu Oziho pak je mozne jazyk zvolit.

  • 0

#3 volfi

volfi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2007 - 11:36

Začal jsem se v Ozim, který mě dlouhou dobu neoslovoval, zvolna štourat a názor jsem si poopravil. A měl bych hned taky jeden dotázek: Dají se do Oziho nahrát uživatelské ikonky WP? Mám na mysli samozřejmě ikonky tradicionálek mysterek ap. A jestli ano, kudy na to.

Díky 


  • 0

#4 VerCzenda

VerCzenda

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2007 - 13:41

ahoj no v nastaveni pda sem si nasel nastaven gps da se tam nastavit 2 veci 2 porty a to programy (port com0 az com 8) v dalsi zalozce je hardwere (com0 az com8) a ta rychlost v posledni zalozce je zpravovat zarizeni automaticky a ja nevim ve ktery zalozce mam dat co ? jestli v prvni dat zadny v druhy ten com2 nebo na opak a jesi zpravoat zarizeni automaticky nebo tak sem asi technicekj analfabet :-/

  • 0

#5 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2007 - 13:47

volfi:

Začal jsem se v Ozim, který mě dlouhou dobu neoslovoval, zvolna štourat a názor jsem si poopravil. A měl bych hned taky jeden dotázek: Dají se do Oziho nahrát uživatelské ikonky WP? Mám na mysli samozřejmě ikonky tradicionálek mysterek ap. A jestli ano, kudy na to.

Díky 

Po chvíli zkoumaní  možností mám skoro obavu, že to nejde. Jediná možnost je asi pohrát si s "GPS symbol set", ale ty obrázky jsou zřejmě někde pekelně zakódovaný a tím pádem nepřístupný. [:(]


  • 0

#6 v&f family

v&f family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2007 - 13:51

volfi:

Začal jsem se v Ozim, který mě dlouhou dobu neoslovoval, zvolna štourat a názor jsem si poopravil. A měl bych hned taky jeden dotázek: Dají se do Oziho nahrát uživatelské ikonky WP? Mám na mysli samozřejmě ikonky tradicionálek mysterek ap. A jestli ano, kudy na to.

Díky 

Tak my teda OZI pouzivame od zacatku. Od te doby co pouzivame GSAK, tak jsem pro export nabarvil labely ruznymi barvami a je hned videt, co je to za kes. Vsechny pokusy se symboly dopadly katastrofalne. Bude to tim, ze jsem asi nezvolil lepsi provedeni, ale na mape se ty symboly blbe hledaly. Nebylo to moc prehledne.

dnes vecer se uvidime na jihu, tak ti to muzu predvest. 


  • 0

#7 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2007 - 16:02

"Soubor s cestinou staci nakopirovat do adresare Oziho v PDA, zvolit zmenu jazyka a pri pristim startu Oziho pak je mozne jazyk zvolit."

Asi  špatně hledám -- kde se prosím v OzimCE nastavuje změna jazyka? Mám dojem, že jsem prlezl celé menu a nenašel jsem to tam...

Díky! 


  • 0

#8 czcharlie

czcharlie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 292 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2007 - 17:10

_Tom:

"Soubor s cestinou staci nakopirovat do adresare Oziho v PDA, zvolitzmenu jazyka a pri pristim startu Oziho pak je mozne jazyk zvolit."

Asi  špatně hledám -- kde se prosím v OzimCE nastavuje změna jazyka? Mám dojem, že jsem prlezl celé menu a nenašel jsem to tam...

Díky! 

Nejdriv musis mit soubor s jazykem nakopirovan v adresari Oziho, jinak se nabidka neobjevi. Hledej ji v menu File - Help - Change language (treti shora)

  • 0

#9 VerCzenda

VerCzenda

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2007 - 21:21

ahoj tak me se to nepovedlo mam nakopirovanej soubor cesky.cel v adresari oziexplorer a ta nabidka tam nikde neni ani v tom helpu ..

jeste sem se chtel zeptat jak se v sirftechu zrusi staticka navigace nasel sem ve spodnim panelo sirf/static navigation/ kdyz to otevru tak je policko zaskrtle jen takovym jakoby slabsim zaskrtnutim pak kliknu neni tam nic a potreti a je tam plne zaskrtnuti dyz dam aby tam nebylo nic tedy zrusena staticka navigace a dam ok tak se tam vrati zase ta napul zaskrtla jak na to ?

 

díky Čenda 


  • 0

#10 czcharlie

czcharlie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 292 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2007 - 21:58

VerCzenda:

ahoj tak me se to nepovedlo mam nakopirovanej soubor cesky.cel v adresari oziexplorer a ta nabidka tam nikde neni ani v tom helpu ..

jeste sem se chtel zeptat jak se v sirftechu zrusi staticka navigace nasel sem ve spodnim panelo sirf/static navigation/ kdyz to otevru tak je policko zaskrtle jen takovym jakoby slabsim zaskrtnutim pak kliknu neni tam nic a potreti a je tam plne zaskrtnuti dyz dam aby tam nebylo nic tedy zrusena staticka navigace a dam ok tak se tam vrati zase ta napul zaskrtla jak na to ?
díky Čenda 

Mas ICQ? Ozvi se mi na 224-801-779 (saki) a ja Te provedu bod po bodu. Bude to jednodussi nez pres forum

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama